|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 17:15:17   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Evo i mene. Dogurala do 39+1, kontrakcije idalje osjetim. Beba napredna, danas mjerena oko 3,800. doktorica nije mogla da precizno izmjeri glavicu pa nije ni ova kilaža toliko precizna. Femur 74 mm, ali kaže doktorica sve ok. Posteljica je 2. stepena. Sad svaki dan na ctg. U međuvremenu opet jedan pregled i u ponedjeljak hospitalizacija i čekanje pravog trenutka za porod. Ako u međuvremenu krene nema frke, kad god došla dobrodošla bebo. Ne treba se sekirati, samo dragi Bog zna kolika je beba i kad će porod.


user posted image user posted image odlično, baš mi je drago

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
11.6.2013 23:06:08   
budućamama
I kod mene ova dijagnoza user posted image , a trenutno sam u 32 nedelji. Iako mi je uterus u glavnom u kontrakciji na pregledu, meni to nije bolno. Više osjećam kao neugodne pokrete bebe kad laktovima prevlači preko stomaka, ili onaj pritisak kad tek ustanem pa valjda ona težina se sruči na dno zdjelice... Nadam se najboljem i možda porodu malo prije termina user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.6.2013 8:41:44   
nejra84
Draga Buducamama, reci cu ti sto su i meni govorili, ne sikiraj se! Sve ce biti dobro aBd. Meni su isto od 32 sedmice rekli da mi prijeti prijevremeni a evo nas u 37oj, dr.juce kaze, nece ovo jos :-) A ja mislila jos u 35oj da cu se poroditi koliko sam kontrakcija i nekih bolova imala. Imam ih i sad al ne brinu me toliko jer znam da je bebi spreman. Ja sam pila gynipral i mirovala pa sad kad smijem hodati ja ne mogu, ogromne bolove i pritisak imam u zdjelici al guram nekako :-). Ne znam da li ti pijes neke lijekove!? Samo polako,vrijeme brzo prodje a nasim se bebama i ne zuri toliko koliko mi mislimo. I da, ja sam isto osjecala bolove u stomaku dok se bebi micao, vjeruj da sam znala plakati kad bi se on jako uzvrtio i pokusavao se okrenuti sa glave na guzu. Mislim da je ta njegova hiperaktivnost kod mene i izazivala kontrakcije jer bi poslije uslijedilo stezanje a onda i bolovi kao da me neko dobro izboksao po stomaku :-)
Sretno!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.6.2013 8:54:18   
nejra84
Ninushka, jos malo, dogurat ce te vi ako ne do 40-te onda do 37-e sigurno :-).
Vrijeme brzo prolazi. Drzite nam se!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.6.2013 9:55:02   
kula
Također sa tom dijagnozom, 34. sam sedmica...
Imam te glupe zabrinjavajuće bolove, grlić smekšan ali zatvoren...doktor kaže da pokušamo da ''zadržimo'' bebu još malo unutra - još barem 2 sedmice.
Pijem gynipral i apaurin, ali dr mi juče kaže da je i ta terapija izgubila svoju funkciju...pa hajd sad ga znaj!

Zna li iko zašto je opasno da se dječaci rode u 8.mjesecu, a za curice kao to nije toliki rizik?
To sam odavno slušala, pa me živo interesuje, da li su to samo babine gatke ili ima neko naučno oobjašnjenje?

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.6.2013 13:03:16   
budućamama

IZVORNA PORUKA: nejra84

Draga Buducamama, reci cu ti sto su i meni govorili, ne sikiraj se! Sve ce biti dobro aBd. Meni su isto od 32 sedmice rekli da mi prijeti prijevremeni a evo nas u 37oj, dr.juce kaze, nece ovo jos :-) A ja mislila jos u 35oj da cu se poroditi koliko sam kontrakcija i nekih bolova imala. Imam ih i sad al ne brinu me toliko jer znam da je bebi spreman. Ja sam pila gynipral i mirovala pa sad kad smijem hodati ja ne mogu, ogromne bolove i pritisak imam u zdjelici al guram nekako :-). Ne znam da li ti pijes neke lijekove!? Samo polako,vrijeme brzo prodje a nasim se bebama i ne zuri toliko koliko mi mislimo. I da, ja sam isto osjecala bolove u stomaku dok se bebi micao, vjeruj da sam znala plakati kad bi se on jako uzvrtio i pokusavao se okrenuti sa glave na guzu. Mislim da je ta njegova hiperaktivnost kod mene i izazivala kontrakcije jer bi poslije uslijedilo stezanje a onda i bolovi kao da me neko dobro izboksao po stomaku :-)
Sretno!


Draga nejra,
i ja sam od 16 sedmice na ginipralu, s tim da mi se terapija povećavala s 1/2 4x dnevno na 1/2+1+1+1/2 kako ga pijem zadnja dva mjeseca zbog bolova. Što se tiče samog poroda, ja se nadam da će bebi van na vrijeme aBd, kada bude spremna i sposobna da (pre)živi vani bez pomoći lijekova user posted image
Ne želim zvučati samoživo i stavljati sebe na prvo mjesto, ispred djeteta, ali jedva čekam vrijeme da ustanem rahat na noge bez bola ili da se prošetam duže od 15 minuta u cugu user posted image . Ja sam nekako bila ubijeđena da drugo dijete ide brže, ali kako vrijeme odmiče, vidim da je to individualno i da mnoge drugotrudnjače user posted image prenesu preko termina. Kako god, neka nama naše bebice dođu na vakat aBd i da se mi s njima rastanemo u zdravlju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kula, ja ne znam da sazrijevanje ploda ima ikakve veze sa spolom, po meni su to bapske pričeuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.6.2013 17:10:56   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: budućamama

I kod mene ova dijagnoza user posted image , a trenutno sam u 32 nedelji. Iako mi je uterus u glavnom u kontrakciji na pregledu, meni to nije bolno. Više osjećam kao neugodne pokrete bebe kad laktovima prevlači preko stomaka, ili onaj pritisak kad tek ustanem pa valjda ona težina se sruči na dno zdjelice... Nadam se najboljem i možda porodu malo prije termina user posted image


ako su ti kontrakcije jedini problem ne sekiraj se

meni u tvojim nedjeljama haman krenuo porod jake kontrakcije, smirili ih na tokolizi i jedva se porodih u 38. a sve govorili ranije ces ranije ces al JOKuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.6.2013 17:13:51   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: kula

Također sa tom dijagnozom, 34. sam sedmica...
Imam te glupe zabrinjavajuće bolove, grlić smekšan ali zatvoren...doktor kaže da pokušamo da ''zadržimo'' bebu još malo unutra - još barem 2 sedmice.
Pijem gynipral i apaurin, ali dr mi juče kaže da je i ta terapija izgubila svoju funkciju...pa hajd sad ga znaj!

Zna li iko zašto je opasno da se dječaci rode u 8.mjesecu, a za curice kao to nije toliki rizik?
To sam odavno slušala, pa me živo interesuje, da li su to samo babine gatke ili ima neko naučno oobjašnjenje?

JA MISLIM DA SU TO GATKE

moja zaova prije 3 mj rodila u 34. sedmici eno beba puca od zdravlja bila samo sedmicu u inkubatoru hBuser posted image

i to sto je crnjak mojoj zaovi "sve uredu" bilo i odjednom prsnuo vodenjak...ni sanjala nije da ce prije vremena roditi niti je imala ovu dijagnozu

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
18.6.2013 9:28:02   
kula
Stvarno se nikada ne zna....
U Božijim je rukama sve, ana nama je da se potrudimo da se pripazimo koliko je to moguće...
Ja ležim, mirujem, imam od+sjećaj da apaurin puno većeg efekta ima nego sam gynipral, ali pratim terapiju koju je doktor propisao, pa šta bude.
Sad mi je najgore ići po ovim doktorima, radi uputniica za porod i CTG, ali i to se mora odraditi...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
18.6.2013 11:32:50   
budućamama
Draga kula, drago mi je da si bolje i da terapija djeluje user posted image user posted image user posted image Izdrži još malo aBd, brzo će 36 nedelja user posted image
Kako je mala ljepotica? Jel skroz ozdravila?

Što se tiče uputnica, provjeri s ginekolozima u Zavodu za zaštitu žene i materinstva, da ti daju onu veliku uputnicu za poroda i onda sve s tom istom uputnicom hodaš po CTGu i pregledima. Ne znam sad tačno od kada daju tu uputnicu, ali provjeri, jer će ti sigurno olakšati. Meni je više muka od hodanja po doktorima radi uputnica i recepata, ali tako je kako je .... Ne3k su nam bebare žive i zdrave, to je najbitnije user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
18.6.2013 12:06:52   
veeseelaa
moja zaova prije 3 mj rodila u 34. sedmici eno beba puca od zdravlja bila samo sedmicu u inkubatoru hBuser posted image

i to sto je crnjak mojoj zaovi "sve uredu" bilo i odjednom prsnuo vodenjak...ni sanjala nije da ce prije vremena roditi niti je imala ovu dijagnozu


ma ja nidje veze
ja sam rodila u 30 sedmici i pluća bebe nisu bila dovoljno razvijena, sve je očito individulano
čuvajte se prijevremenog poroda, još kad znate da imate neki problemuser posted image
ja sam izgleda zbog visoke temp dobila kontrakcije, otvorila se i porodila
svi drugi nalazi su bili ok, trudnoća sasvim uredna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
18.6.2013 14:45:14   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zaova prije 3 mj rodila u 34. sedmici eno beba puca od zdravlja bila samo sedmicu u inkubatoru hBuser posted image

i to sto je crnjak mojoj zaovi "sve uredu" bilo i odjednom prsnuo vodenjak...ni sanjala nije da ce prije vremena roditi niti je imala ovu dijagnozu


ma ja nidje veze
ja sam rodila u 30 sedmici i pluća bebe nisu bila dovoljno razvijena, sve je očito individulano
čuvajte se prijevremenog poroda, još kad znate da imate neki problemuser posted image
ja sam izgleda zbog visoke temp dobila kontrakcije, otvorila se i porodila
svi drugi nalazi su bili ok, trudnoća sasvim uredna

vesela na hajr aBd, bice sve ok aBduser posted image

eh jedino sto je mojoj zaovi klinicki dr predlagao da prekontrolise secer u trudnoci nesto mu je bilo sumljivo a ona nije htjela MRSKO JOJ BILO, i nisam joj govorila al mozda je imala gestacijski dijabetes a da nije ni znala, obicno znaju zene koje dobiju secer u tr ranije roditiuser posted image

kula i buducamama pridruzite nam se na temi Razgovori u ocekivanju bebe, tamo mirovanje lakse prolazi, i ja sam opet na mirovanju pa na hajr

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
18.6.2013 19:38:03   
kula
Buducamama, baš sam danas išla kod dr opšte prakse po recepte za gynipral i da se raspitam za ove uputnice.
Uglavnom, onu veliku uputnicu mi daje tzv Skerlićeva, srećom pa sam u Domu zdravlja Stari Grad gdje ima ovo istureno odjeljenje skrelićeve, trako da se barem tu ne moram najavljivati....
Ma bitno je da odbrojavamo sitno, a ove uputnice ćemo lako...za sve ostalo, bitno je da je i muž na raspolaganju pa i on može dio posla odraditi...

Kćerkica mi je hvala Bogu puno bolje, uh to mi je takvo olakšanje!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.8.2013 9:59:17   
Mama2013
Drage mame, u petak sam bila na kontroli gdje sam trebala raditi prvi vaginalni pregled i ctg jer sam usla u deveti mjesec, no medjutim doktor mi je uradio samo UZV i rekao kako se beba skroz spustila, da je posteljica "pri kraju", da vernix spada i ako mi uradi vaginalni da bi mogao isprovocirati porod...te da cu po njegovoj procjeni roditi najkasnije u roku od 7 dana ....inace sam danas usla u 37 sedmicu a beba je na kontroli tezila 2750 +- 250gr... Da li je iko imao slicno iskustvo i da li je prerano ako se rodi u narednih par dana tj prije punih 37 sedmica?

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.8.2013 10:05:44   
Bebica11
Mama2013 meni se beba spustila u 31. sedmici kao za porod imala sam kontrakcije I posteljica mi bila treci stepen. Rekli mi da kad iduci put dodjem u bolnicu ma u kojoj sedmici bilo (tad bila 31/32) da slijed porod I da cu prije vremena...ja mirovala I dogurala do 38 plus 1 kad su me indukovali zbog drugih komplikacija tako da se ne sekiras...nista to ne znaci a I za ne daj Boze beba ti je sasvim zrela hBuser posted image
Probaj malo odmirovati na lijevom boku ovih dana...

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Mama2013)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.8.2013 11:57:49   
Mama2013
Hvala puno bebice11.... Iskreno mi je lakse... A evo lezim na lijevom boku i nadam se da cemo dogurati do kraja ove sedmice....a iako ne bude valjda je sve vec ok! :)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.8.2013 12:07:54   
AAvalon
mama2013, i meni je na samom pocetku 9.mjeseca posteljica bila "pri kraju" odnosno III stepen zrelosti. jako je vazno u tom slucaju uraditi CTG ili jos bolje protoke, da se vidi da li beba pati ili posteljica i dalje vrsi svoju funkciju. u mom slucaju, posteljica je na UZV izgledala katastrofa, ali je savrseno obavljala svoju funkciju. tako da samo UZV vizualizacija posteljice ne mora znaciti nista.
u svakom slucaju lezi na lijevoj strani, tako je bolja prokrvljenost, i miruj barem do ulaska u termin. sve bebe rodjene sa punih 37 sedmica se smatraju u terminu i skoro nikad nemaju probleme ako se tada rode.

btw, moja posteljica je izgurala do 37+5 kada su me porodili jer su se zbog takvog stanja posteljice bojali hipoksije fetusa in utero, beba hB bila sasvim u redu, mali zdravi galamdzija, sto i tebi zelim.
sretno user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Mama2013)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
12.8.2013 12:20:33   
veki_aki
mama2013 niosta ne brini, 37-a sedmica je u terminu.Ja sam se zbog ranijeg pucanja vodenjaka porodila u 36-oj i beba bila3450gr ma svi ga zvali zilo zilavi kako je bio jak, ai sad je.Samo polako i bice sve ok.Sretno!

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.8.2013 13:15:28   
Snovolovka
Pozdrav mame i buduće mame user posted image

Ja sam u 29.tt završila u bolnici zbog bolova u stomaku. Tad sam dobila između ostalog i dvije injekcije Betamezona za razvoj bebinih pluća (za nedaj Bože).
Sad ležim kući i čuvam trudnoću i trenutno sam 31tt. Beba mi je inače malo naprednija i ima već skoro 1800g.

Zanima me zna li neko jesu li sad mojoj bebici pluća zrela od tih injekcija i ako bih se ranije porodila da li bi beba ipak trebala u inkubator?

Užasno me je strah i svaki dan molim Boga da doguram što bliže terminuuser posted image

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.8.2013 13:33:26   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Pozdrav mame i buduće mame user posted image

Ja sam u 29.tt završila u bolnici zbog bolova u stomaku. Tad sam dobila između ostalog i dvije injekcije Betamezona za razvoj bebinih pluća (za nedaj Bože).
Sad ležim kući i čuvam trudnoću i trenutno sam 31tt. Beba mi je inače malo naprednija i ima već skoro 1800g.

Zanima me zna li neko jesu li sad mojoj bebici pluća zrela od tih injekcija i ako bih se ranije porodila da li bi beba ipak trebala u inkubator?

Užasno me je strah i svaki dan molim Boga da doguram što bliže terminuuser posted image

Joj nemoj me drzati za rijec al kao da sam negdje procitala da tim injekcijama treba dvije sedmice da djeluju...tako da mislim da si aBd u "sigurnij zoni"user posted image moja zaova je ranije rodila u 34.sedmici pluca su bila zrela al ipak su bebu zadrzali desetak dana u inkubatoru na toplom dok nije pocela da doji I napreduje....tako da to nije nista strasno...nemoj se sekirati. Primiri se I mozda doguras I do termina aBduser posted image jer ako samo imas bolove I kontrakcije ne znaci da ces ranije roditi....meni su dr govorili ranije ces ranije ces a ja dogurala do 38.user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.8.2013 13:40:38   
dambolina
svaka beba je individualna. Ja sam primljena u 32. nedelji zbog puknuca vodenjaka i primila sam injekcije za razvoj bebinih pluca. Porodili su me nakon 4 dana, odnosno onog dana kad sam usla u 33. nedelju. Beba nije bila ni dana u inkubatoru, izasli smo iz porodilista jako brzo. Moja beba je na porodu imala 2040 gr.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.8.2013 15:40:29   
Snovolovka
Sad mi je malo lakšeuser posted image
Čula sam da nisu samo pluća bitna za inkubator nego je važno da beba ima refleks sisanja.
Ja sam sad dobro...nemam ni bolova ni kontrakcija. Ležim po cijeli dan i ustanem se do wc-a i malo još prošetam po kući poslije jela.
20/8 sam na kontroli pa ćemo vidjeti šta dalje...možda mi dopusti da malo više šetam (već sam poluluda od ležanja, dosade i vrućine user posted image )
Idemo dalje user posted image
Hvala cureuser posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 72
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *