|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:15:31   
Emica_sa
a tumor markeriuser posted image sto nisu radili taj nalaz

sedimentacija je povecana i kod tumora,koliko god ima ta osoba

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:17:03   
koka i po
66.
neznam za te tumor markere.zar ct moze dati tako neodredjenu dijagnozu?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:21:32   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: koka i po

66.
neznam za te tumor markere.zar ct moze dati tako neodredjenu dijagnozu?

sto se tice jetre konkretno magnetna rezonamca daje puno detaljniji nalaz i skroz malih promjena..iako mi je cudno da i preko ct nisu mogli dati dijagnozu,ali ocito im nesto nije jasno

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:25:39   
Ben 10
Ako sumnjaju na tumor onda bi odmah trebali dati da se urade tumorski markeri,bar tako kod nas rade.Kod moje jetrve cim su posumnjali dali su joj da radi tumorske markere i oni su poazali zlocudni tumor prvi put ,drugi je nalaz bio negativan i onda radila magnetnu rezonanzu.Prvi put je bio tumor dojke prije 10 godina ,a prosle godine su posumnjali da je mestazirao na kuk i opet oj radili tumorske markere ,bili negativni ,a magnetna pokazala je bila uredu.

< Poruku je uredio Ben 10 -- 23.7.2014 19:27:22 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:27:31   
koka i po
eto nju salju odmah na magnetnu.

koliko znam nisu joj radili tumor markere.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:30:35   
koka i po
oni su poazali zlocudni tumor prvi put ,drugi je nalaz bio negativan i onda radila magnetnu rezonanzu.Prvi put je bio tumor dojke prije 10 godina ,a prosle godine su posumnjali da je mestazirao na kuk i opet oj radili tumorske markere ,bili negativni ,a magnetna pokazala je bila uredu.



eto vidis...ni ovi nalazi nisu pouzdani.


valjda ce biti sve u redu.bas sam zabrinuta.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 19:36:56   
Ben 10
Moja jetrva je izlijcena ,bar tako se vodi ,ali idesvake godine na kontrolu i prosle godine je slikala skelet ,kosti itd i tu posumnjaju jer su vidjeli neku promjenu na kuku,ali bilo nesto staracko ,mada ona nije bas tako stara tako su joj rekli.Prvo suuradili tumorske markere ,ali njen dr rekao dodji odmah i uradicemo magnetnu jer se ona vec bila halali s nama .Kaze ako je tumor uhvatio kosti ,to je kraj ,ali hvala Bogu nije bilo to.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 20:48:51   
Galicia
Bez PET scan-a i bez biopsije ne daju tacnu dijagnozu. Barem ne ovdje.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
23.7.2014 22:05:05   
zvončica
IZVORNA PORUKA: koka i po

u pitanju je meni jako bliska osoba...da ne duzim..misli su mi zbrkane.

leukociti poviseni
sedimendacija 50
ultrazvuk pokazao tri mrlje na jetri
ct - obavljen.dato je tri opcije-metastaza,tumor ili upala jetre.
osoba treba ici ma magnetnu rezonancu

bas sam ljuta na doktore...il si slomio prst il si se porezao il ti je pukao nokat.

zvone...ti mi ovo znas najbolje objasnitiuser posted image ...jel moguce da se ct-om moze dati ovoliko potencijalnih dijagnoza..nekako se tjesim...ova nalazi krvi upucuju na upalu jeli tako?
koliko ct moze biti pouzdan u ovim slucajevima?

zvone...ili neko...cekam teuser posted image ?



Nista CT....slab je da bi se konkretno saznalo sta je....treba jaci MRI ( pazi i kod MRI postoji razlika u ocitanju, sto ima vecu jacinu koja se izrazava jedinicom Tesle to je bolje)....tumor markeri pod obavezno, biopsija takodje dolazi u obzir....I sto rece Gali PET scener bi bio najidealniji....moze doktor dati preporuku za PET u Kosevu....

Kakve su transeminaze, AST, ALT?

< Poruku je uredio zvončica -- 23.7.2014 22:06:57 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
24.7.2014 18:00:14   
koka i po
transeminaze nisu radili koliko sam upucena.ni tumor markere.
AST i ALT su dobri koliko znam.
sad nadjoh na netu.ove transeminaze su ustvari AST i ALT.obi su dobri kako rekoh.

< Poruku je uredio koka i po -- 24.7.2014 18:01:50 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.10.2014 21:12:10   
koka i po
gdje naci Kapanol 20 mg tablete?

kod nas ih nema

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.10.2014 21:52:21   
minja_
kako mislis nema, u apotekama u ze-do ili su ti rekli da ih nema u bih?

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
5.10.2014 10:33:19   
koka i po
nema u apotekama.
dobila sam info da bi mogao biti u sarajevskim apotekama na Cengic Vili...evo zovem ne javljaju se.
to je strogo kontrolisani lijek pa ga je vjerovatno tesko naci.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.11.2014 21:11:02   
canim
Gdje kupiti digitalni mjerac pritiska i koji je najpouzdaniji user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
5.11.2014 8:56:41   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: canim

Gdje kupiti digitalni mjerac pritiska i koji je najpouzdaniji user posted image

Imaš u svakoj apoteci.
Tata moj je imao od neka 2 proizvođača, sveki ima isto 2 , neka švicarska, i opet nije zadovoljna, ni ona ni tata moj, kad uporedi sa klasičnim mjeračem, vazda odstupanje.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
5.11.2014 9:23:10   
koka i po
digitalni tlakomjer je nepouzdan.
bolji i pouzdaniji je klasicni.
to ce ti potvrditi svi doktori.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
10.11.2014 10:22:07   
Sedina 30
Evo i ovdje da se javim, ako je neko imao sličan problem.... radi se o tome da muku mučim sa dermatitisom na jednoj ruci pocelo je između prstiju, a proširilo se na dlan. Najgora je faza kada počne da svrbi i pojavese ti neki mjehurići, onda se ljušti i bude suho, primiri se dva tri dana i onda opet. Doktori mi samo daju kortikosteroide,koji kratkoročno pomažu. Ako neko zna kako da se izborim sa ovim, bila bih jako zahvalna.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
10.11.2014 10:39:01   
palachinken
Moj muž već neko vrijeme muku muči sa lichen planus - crveni lišaj. Dosta smo istraživali i išao je kod više doktora, svodi se na to da je bilo koji dermatitis reakcija na neke promjene iznutra. Znači, kortikosteroidi ili bilo kakva terapija samo ublažava simptome, ali ne i uzrok bolesti kože.
Mahom je stres okidač, alergije, reakcije na antibiotike...


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
10.11.2014 10:48:24   
Sedina 30
Pretpostavljam da je stres, previse se nekih stvari desilo u godini dana, al i ovaj svrbezi peckanje je stresno. Treba se poceti kljukati antidepresivima, pa ce mi sve biti ravno do mora. Hvala svakako na odgovoru.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
10.11.2014 10:54:49   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Evo i ovdje da se javim, ako je neko imao sličan problem.... radi se o tome da muku mučim sa dermatitisom na jednoj ruci pocelo je između prstiju, a proširilo se na dlan. Najgora je faza kada počne da svrbi i pojavese ti neki mjehurići, onda se ljušti i bude suho, primiri se dva tri dana i onda opet. Doktori mi samo daju kortikosteroide,koji kratkoročno pomažu. Ako neko zna kako da se izborim sa ovim, bila bih jako zahvalna.

Ja to imam od prvog poroda, znači skoro 9 godina.
Ono što meni pomaže "na duže staze" jesu čaj i tinktura od koprive.
nema kakvim kremama nisam pokušavala, bez nekog uspjeha, izuzev kortikosteroida.
Jedna naša forumašica mi je preporučila i ovu  kremu http://apotekaonline.rs/linoderm-melem-protiv-ekcema
ja sam je nekad davno probala, kod mene nije imala nekog efekta, ali mnogima jeste, pa probaj, nije skupa, a nije kortikosteroid.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
10.11.2014 12:24:51   
Sedina 30
E hvala, jel pijes taj caj ili potopis ruku? Probat cu i to sve.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
22.12.2014 22:43:02   
_nina_
Pozdrav svima. Ne snalazim se bas dobro na forumu ali mi svakako treba vasa pomoc. Imam djecaka od godinu i osam mjeseci i tacno prije mjesec dana se razbolio. Simptomi su povisena temp.povracanje i proliv. Treci dan od pocetka svega prime nas na Jezero da bi djecak primio infuziju..nakon par dana lezanja dijagnoza je bila salmonela..nas su otpustili iz bolnice iako se proliv nije zaustavio. Nakon par dana i to je stalo,stolica se vratila u normalu a i djecak je poceo da jede i pije sve ok. I dan danas je tako ali ono sto me brine je sto smo radili kontrolne nalaze i danas sam ih dobila. Osim salmonele koja se nalazi i u urinu tu su jos i yersinia enterocolitica i shigela. Bas sam zabrinuta jos se bakterija pojavila. Na kontrolu trebam tek u ponedeljak pa me zanima ima li neko slicno iskustvo jer cu do ponedeljka poluditi...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
27.12.2014 22:18:59   
ananas_ze
zna li iko radi il ijedna privatna ordinacija nedjeljom-pedijatar u Zenicic? Prima ne radiuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
27.12.2014 23:22:41   
Hannica
A zašto privatno moraš? Radi dispanzer do 3.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
31.1.2015 14:45:07   
adella88
Sedina imam i ja evo problem sličan kao kod tebe. Meni je počelo sve prije 2,5 godine kada sam bila trudna, pojavila se svrab oko zglobova na nogama i onda su se pojavile te male bubuljice koje užanso svrbe. Tada sam dobila Belogent mast koja je pomogla, međutim kasnije se to sve vratilo i zahvatilo skoz do koljena, od tada sam milion krema izmjenjala, a svaki doktor ima različito mišljenje. Jedna doktorica mi je preporučila da odradim biopsiju i mislim da je to slijedeći korak koji moram odraditi. Uz to mi se evo u zadnji mjesec dana pojavio svrab na vratu i dijelu leđa pa se pretvorilo kao u neko zadebljanje kože,.

Uglavnom imam veliki problem s kožom jer mi i njamanja ranica jako sporo zarasta.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *