|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolica za vece dijete - potreba ili lijenost?
12.6.2013 16:14:36   
leona81
Trenutno sam u velikoj dilemi. Moja M je prestala da koristi kolica kad je napunila 3 god. Bunila se i ranije ali nekako smo izgurali do 3 jer je nama bilo lakse da ne leti na ulicu i sl...jer do vrtica nam pjeske treba vise od 30 min...Nasi prijatelji su nekidan kupili veca kolica za dijete od skoro 4 god jer se nakon dugog setanja umori i hoce da se nosi...Posto mi uskoro idemo na more, a kolica smo ili dali ili prodali, da li bi trebali sad uzeti kolica i koja? njoj su knap ova do 15 kg jer vec je visoka 104 cm i teska 16,5 kg.
Ili da se trudimo da hoda sto vise? Sta mislite o starijoj djeci koja se voze u kolicima. Mi smo culi jednom komentar kad je imala 2,5 godine, kao sta ce joj kolica, prevelika je za to.
Da li vi mislite da su kolica potrebna u slucaju kad idemo na more, na neki dalek put, ili negdje gdje ce puno hodati?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:26:26   
Teddy Bear
Ja mislim da je svako dijete prica za sebe, da nekome kolica trebaju nekome ne, ja sam kupila kolica za dvoje djece da mogu i starijeg staviti u njih, ima 2 godine... Problem je sto on ne hoda nego konstantno trci i cim ga pustim on ode. Kad izlazimo svi onako "kucile", onda malu u kolica a za njim trci mm. A na moru mislim da trebaju, a ti najbolje znas, i nije mi to nikakva sramota kad je veliko dijete u kolicima, jer treba sve uraditi da se olaksa prvo djetetu, pa onda i roditeljima.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:30:25   
Emica_sa
leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:31:59   
aida.
ja nekako ne volim vidjeti vece dijete u kolicima... Erol ima tri godine i zna po dva kilometra pjesaciti, doduse setamo... E sad kad je potreba to je druga prica, svidjalo se kome ne svidjalo, onda treba... A nisam upucena kakvih ima kolica za vecu djecu... Mi smo imali kisobran kolica na njima je pisalo cini mi se da su do 15kg...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:32:10   
Lady26
Nisam za kolica za djecu preko 2-3 godine user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:32:45   
leona81

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image


ma problem je sto nam je Dubrovnik blizu i ako odemo tamo setati smorit ce se...i sta onda. da je nosim , stvarno ne mogu vise. slomi nas

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:34:41   
aida.
mm nekad ga ponese ako se bas bas umori, sjede mu za vrat user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:35:03   
EEDITH
meni su kolica za veliko dijete nekada baš spas,npr. na moru,na veče u šetnju ili sjedeljka u nekom lijepom restoranu,a dijete uredno spava,i sl. situacije

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:36:50   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image


ma problem je sto nam je Dubrovnik blizu i ako odemo tamo setati smorit ce se...i sta onda. da je nosim , stvarno ne mogu vise. slomi nas



onda kupi kisobran mamas i papas, nisu skupa,mogu za nju,i ja cu ih mozda kupiti za Farahuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:41:33   
mayra
Iskreno meni su kolica spas i potreba, u svakoj mogucoj situaciji, sreca pa hoce u kolicima da bude satima, i koristicemo ih sve dok bude mogao stati u njih, sta me briga sta ko kaze user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:44:37   
Irma2410
Zavisi koliko je dijete.Do 2 godine je ok da bude u kolicima,a sve preko je lijenost makar za mene :)

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 16:59:15   
Ninushka
Leona, ja ne bih kupovala kolica. Mi smo Srđana jesenas forsirali da hodamo do grada i nazad ali je dogovor prije toga bio da ga niti jednom nećemo ponijeti. I tako je bilo.

Mi baš dugo hodamo do grada pa po gradu i nazad. Nije baš mirnica i zna naš baš baš izvozati, te neću kući, ali mi nismo odustajali.

Imamo neke poznanike što su nakon faze sa kolicima, prešli na hodanje, ali dijete bi se uvijek na roditeljevim rukama vraćalo kući. Mi smo pazili da do ovoga ne dođe.

Evo naš S još nema 3 godine, a kolica na balkonu već mjesecima kupe prašinu, čekaju da se operu za novu bebu user posted image

(odgovor članu Irma2410)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 17:26:55   
vjestica
mi smo još prošle godine spakovali kolica i forsirali je da šeta
doduše ne demo u maratonske šetnje, pa je ne vraćamo na rukama, aj je svakako već odavno ne mogunosati kako sam trudna

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 18:28:58   
maja78 RR
moj A je prestao kolica korisitti na oko mjesec pred treci rodjendan ono totalno, a vec sa 2-2,5 je vise bio van njih.

medjutim prosle godine kad smo krenuli na more ja sam ponijela kisobran kolica da imam za duzih vecernjih setnji i u slucaju da gdje sjednemo malo duze, tada je imao 3 godine i 10 mjeseci i mislim da mi je to najpametnija stvar bila inace bi pola setnji od velikog do malog drvenika tj nazad zavrsile nosanjem.
A da napomenem bas smo aktivni u hodanju i on je aktivno dijete i u kondiciji, ali svejedno mali su oni, pogotovo nakon cjelodnevnog kupanja i smaranja po plazi, cistog zraka itd

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:02:47   
krofnica 2
user posted image user posted image user posted image Pozdrav, ja misli da treba djecu sto viste tjerati da setaju a sto manje u kolica...jest da je nekad lakse kad su u kolicima brze obavljamo svoje stvari.. user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:08:17   
salmy
Nikako ne bih kupovala kolica...to je veliko djete i nema potrebe da se vozika u kolicima
Samo ces joj uciniti uslugu i nece htjeti setati

Mi od kako nemamo kolica puno nam je lakse setati Dubrovnikom...kad se sjetim 12345 stepenica..on i kolica...jbt da treniram svaki dan pala bih...
Uzmes biicklo i neka pici


(odgovor članu krofnica 2)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:09:28   
Apotekarka
Moj A cim je prohodao nikad se vise nije dao staviti u kolica...MIslim da jsu za vecu djecu bespotrebna

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:34:17   
leona81
imamo bicikl ali ona nece da ga vozi. imali smo i onaj za manju djecu nikad nije htjela pedalati nego da joj mi upravljamo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:53:01   
vila_7
u vecem gradu je potreba ali u manjim je lijenost. Mi smo svoja spakovali cim je napunila godinu, ali kad idemo na more posudimo kisobran kolica. MAda sad kad joj je skoro 3 godine necemo ni na more za nju nositi. Mislim da je dovoljno velika i za duge setnje,a ako se umori-sjest cemo da odmori user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 19:56:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 20:37:04   
leona81
naravno da treba setnja a kad vise ne mogu...ona se zna nekad toliko umoriti da stane i drzi se za noge i fakat mora sjesti da se odmori...sve je to ok kad imam vremena ali kad zurim negdje?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 20:43:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja

I jauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 20:48:40   
teacher75
meni je ovo cudno, toliko dijete da se vozi u kolicima. lanu sam prestala vozati kad je imala 2 godine, mozda i ranije cak. prosle godne smo isli na more i nismo nosili kolica za nju vec samo za alanauser posted image doduse nismo isli u maratonske setnje al ona bez problema seta do grada i nazad. kad je kod moje mame ode sa kovaca do bbi i nazad i popne se na kovace. navikli smo je da je ne nosamo. pravimo pauze i ona odmara. e sad ko ima dvoje male djece druga stvar. tesko je balansirati sam sa dvoje koji letaju. alana namjeravam samo iz tog razloga drzati malo duze u kolicimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 20:49:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona iskreno ja bi je forsirala da seta,prevelika je ona za kolica,jos malo pa 4 godine,ja ne bi ni razmisljala vise o kolicimauser posted image


ja bih ovo podapisala...
moje obe su sa tri godine mahnule kišobran kolicima...
ni na more ni na put...

djeci treba šetnja

I jauser posted image


Takodjer.

Kolica smo ostavili sa 3,5 godine. Nisam dala vise, jer sam vidjela da zeza i da iz lijenosti nece da hoda puno, ljepse mu da se voza.
Kupili mu biciklo umjesto kolica.
Naucio je na duge setnje ubrzo.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kolica za vece dijete - potreba ili lijen...
12.6.2013 20:51:40   
teacher75
ne mogu vjerovati da ste ih koristili do 3- 3 i po godine. meni je i to previseuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *