|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.7.2014 23:10:40   
Edita1989
Jao,faze njihove,uhhh...i moj je lagao,laze i sad,ali slabije...nemamo temu za ove od 5 god.,oni su velika raja i veliki problemuser posted image ..stvarno,ja sam uvijek govorila,jedva cekam da malo poraste,a on kako raste,rastu i ti neki problemcici..elem,sve bude i prodje,strpite se,sve je to dio odrastanja,svi se skoro isto ponasaju,sad lazu,sad tuku,sad nesto trece,neka su nam zdravi i zivi...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
14.7.2014 10:08:21   
ziki
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=460928014036804&set=a.229102523886022.51761.100003588297669&type=1&theater
svi mi slicno radimo al da se opet malo podsjetimo

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
16.7.2014 0:52:58   
Jelena86
Pozdrav mame :) može li informacija. Treba mi preoporuka za dobrog oftamologa, koji radi privatno, po mogućnosti dječijeg, u Sarajevu ili Mostaru? Sumnjam na strabizam kod curice user posted image
p.s.sorry na upadu sa marsa :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
18.7.2014 11:42:52   
vila_7

IZVORNA PORUKA: mishkica

Dosli smo u neku fazu "uzivljavanja" u likove iz crtica..znaci, curica od 3 godine, stalno glumi da je neko iz njenh crtica, sad je Zlatokosa, i stalno se sama igra, pusta kosu kofol s prozora princu, pa je Iskrica iz crtica Pinokio, glumi da je lutka, nit tice nit mice, a onda kad Iskrica pjeva, pjeva i ona njenu pjesmu, nije da me sad ovo zabrinjava, ali me zanima da li i kod druge djece ima ovih situacija??kod nas je to postala svakodnevica, navela sam ova 2 primjera, jer u zadnje vrijeme je jedna od ove dvije, a zna i druge oponasati likove, sto muske, sto zenske....user posted image



moja je vec dugo u ovom fazonu (sad ce joj 4 ) . Toliko se uzivi i prica , glasove promijeni , izraze lica- prica s nekim pored sebe,..... Mama mi je rekla da se jedno vrijeme brinula za mene jer sam satima stajala ispred ispred ogledala i pricala sama sa sobom user posted image . A ja se sjecam kad sam odraslija bila (osnovna nekad u prve 4 godine), da sam imala stariju rodicu i isto smo se tako igrale, smisljale bajke i "realizirale " ih u stvarnost glumeci

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.8.2014 16:10:38   
Medi_87
M je odavno u fazi uzivljavanja u likove iz crtica, najgore sto sad ja moram glumiti nindza kornjacu user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
12.8.2014 9:18:02   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Medi_87

M je odavno u fazi uzivljavanja u likove iz crtica, najgore sto sad ja moram glumiti nindza kornjacu user posted image



ih onda sam ja super prosla jer sam ja kraljica a ona mala princeza user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
12.8.2014 10:29:04   
Penelope82
IZVORNA PORUKA: Jelena86

Pozdrav mame :) može li informacija. Treba mi preoporuka za dobrog oftamologa, koji radi privatno, po mogućnosti dječijeg, u Sarajevu ili Mostaru? Sumnjam na strabizam kod curice user posted image
p.s.sorry na upadu sa marsa :)

I ja ću malo off topic,ali da odgovorim zeni za slucaj da jos niko nije ;) U Sarajevu poliklinika "Svjetlost",ali samo dr.Nikica Gabrić...Mi smo svoju kcerku odveli kod njega isto zbog strabizma,ali su nas vec slijedeci put dali nekom specijalizantu...Elem...svasta smo mi prosli u 2,5 godine borbe sa strabizmom,vjezbice,flasteri,naocalice,promijenili nekoliko dokotora i tzv.renomiranih oftalmoloskih klinika...i na kraju zavrsili u Beogradu,Sv.Vid,prof.Rudolf Autrata...Tu je operisana u septembru prosle godine i okice su se ispravile za 90%...i dalje nosi naocalice i prognoze su da ce se vremenom ispraviti skroz,bez druge hirurske intervencije. Da smo bar odmah tamo otisli...

A sad na temu...ha ha...Imam 3,5 godisnjaka,djecaka...,koji me izludjuje...Bit ce on neki diktator..Ne mozemo mu nista...;) Totalna suprotnost u odnosu na kcerku

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
20.8.2014 13:52:07   
nelah
mame, ima li kakvih aktivnosti u sa za trogodisnjakinje, moja A ima viska energije, pa bih voljela da je potrosi na korisniji nacin, zanima me ples, sport, gimnastika, balet isl

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
20.8.2014 14:09:26   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Medi_87

M je odavno u fazi uzivljavanja u likove iz crtica, najgore sto sad ja moram glumiti nindza kornjacu user posted image


Dobro si ti prosla user posted image user posted image ja sam ono "krmence" iz ljutih ptica user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
25.8.2014 22:48:51   
Admiraaa
Pozz, prvi put pisem na ovoj temi. Naime, moja mala puni 4 godine uskoro. U zadnje vrijeme sve cesce stavlja ruke u usta, i ne samo ruke nego i predmete. Ima li neko sa slicnim iskustvom. Ja je stalno opominjem i primjetim da to ona sve cesce radi.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
26.8.2014 9:03:18   
anitaa
IZVORNA PORUKA: nelah

mame, ima li kakvih aktivnosti u sa za trogodisnjakinje, moja A ima viska energije, pa bih voljela da je potrosi na korisniji nacin, zanima me ples, sport, gimnastika, balet isl



Nelah, imaš ovdje temu " Gdje u Sarajevu voditi djecu na balet, gimnastiku, ples?"(ako već nisi našla) na kojoj ima dosta prijedloga. I mi smo u tom filmu user posted image ...

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
18.10.2014 21:55:56   
bejbibi
pozz zene , evo da malo aktiviram temu :)
prvi put se javljam ovdje jer je skoro moj sincic napunio tri guser posted image ....hmmm sta da kazem osim da uziva na mob i laptopu :( zna se koristiti bolje nego ja i svi mu se cude kako je dobar u tome..ok, donekle je dobro da zna jer je to danasnja generacija takva...zabrinjava me samo sto previse vremena provodi na tim zezancijama :( ja sam sad trudna i malo mi je kriticno pa ne mogu bas da skacem oko njega, a mm radi skoro citav dan tako da smo vecinom sami i ja mu onda moram dopustiti..MOZE LI MI NEKO PREPORUCITI KAKVE IGRICE (DA NIJE MOB, TV, LPTP) i kako se vi igrate sa svojom djecicom?!
ovdje procitah o razvoju i vidim da je u skladu hahaha.....malo je lijen sto se oblacenja tice (nisam ni ja to bas forsirala, ali zna sve).. sto se govora tice ne sklapa bas najbolje recenice jer je u dvojezicnoj porodici tako da to malo sporije ide :) a i sam uci engleski iz super simple song haha (zna ga bolje nego ova dva) ....zna brojeve, svu abecedu (samo slova, ne abecedu redom sad da nabraja).....eto ....uglavnom dobar je hB samo sto bi voljela da malo vise vremena provodimo u nekim drustvenim igricama,bez mob i ostalo. IDEJE?????
hvala

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
18.10.2014 22:32:10   
ena23
evo par ideja: memory igrice- mozes ih i sama napraviti
user posted image

mozes i bezobavezno makaze uzaeti i sarati po papuiru i zadati mu da on tacno po linijama sijece.

sad ide jesen, naberite zajedno napolju lisce sto opada. jedan po jedan list umacite u neku tecnu boju (lako isperivu, za djecu) i na veliki bijeli papir napravite otiske listova

kupi puno boja, sjedite za stol i bojite, zadaj mu da nacrta nesto, kad nacrta zalijepite zajedno na zid i divite se njegovom radu (oprez, htjet ce svaki dan crtati i lijepiti!user posted image )

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
18.10.2014 22:34:41   
ena23
napolju ganja (i tebi ce dobro doci kretnja), u kuci sakrive user posted image

lego kockice- pravite aerodrom, avion, kamion, bager.. sta god ga zanima...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
19.10.2014 21:50:58   
bejbibi
Hvala ena na savjetima:) probat cemo sve to aBd. Sto se skrivanja tice igramo se ali ne mogu citav dan. On voli i da se ganja al ja ne smijem trcati :( a i ne mogu citav dan to. On je pun energije , mogao bi samo skakati, trcati ali ja NE haha... Ne ide u vrtic, nema prijatelja ( osim jedne curice al jednom sedmicno se mozda druze) tako da smo sami uglavnom. Ideje su ti super, jos jednom hvala :))) eto od sutra cemo krenuti, kupiti vodene bojice il sl.

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
19.10.2014 21:56:26   
salmy
Ne spada u ovu kategoriju ali moj decko ima nekog lika sa kojim se ubi pricajuci
traje to vec dugo...posebno navecer kad spavamo....sapce sa njim i prepricavam mu dan
meni je to zanimljivo pitam ga ko je to? kaze ma moj jaran neznas ga tiuser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
21.10.2014 9:19:04   
ziki
Moj trogodisnjak je poceo svjesno da laze. Prije toga bas i nije, iskreno je odgovarao i kad je zijan u pitanju i povlaci kaznu. Sinoc je umeracio da ide sa bratom na karate. I prcala mu da ne moze, primaju djecu od 6 godina. On je nasao trenera i kroz plac ga pitao moze li i on, ima 6 godina. Pricali smo da ne smije lagat, da je to ruzno al slabo efekta ima cini mi se.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
3.11.2014 13:39:18   
delfin
ima li neko problema sa oblačenjem djece. Mene to umori više od ičega. Moja cura ima 3g, ali već duže je takva nema šanse da joj obućeš nešto što se njoj nesviđa, odmah je "žulja" i boli, sv aser preznoji i neprastej epalakat, nogatati se, i ako je natjeraš dok s eokerneš ona to skine. Majice samo ako joj se sviđa taj dan, štramplice , suknjice, helanke i poneke pantolane, Trenerke imamo par novih i baš lijepih, nedolazi u obzir, može samo ako smo na vikenidici, ili ako je bratova- to joj je neki merak. Prava je lopuža po tom pitanju. Sa A kojem j e4g. se lkaše dogovrim, kažem da je lijepo i da uparimo boje i to je to. ali ona me smori sa oblaćenjem

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
3.11.2014 18:11:07   
ziki

IZVORNA PORUKA: delfin

ima li neko problema sa oblačenjem djece. Mene to umori više od ičega. Moja cura ima 3g, ali već duže je takva nema šanse da joj obućeš nešto što se njoj nesviđa, odmah je "žulja" i boli, sv aser preznoji i neprastej epalakat, nogatati se, i ako je natjeraš dok s eokerneš ona to skine. Majice samo ako joj se sviđa taj dan, štramplice , suknjice, helanke i poneke pantolane, Trenerke imamo par novih i baš lijepih, nedolazi u obzir, može samo ako smo na vikenidici, ili ako je bratova- to joj je neki merak. Prava je lopuža po tom pitanju. Sa A kojem j e4g. se lkaše dogovrim, kažem da je lijepo i da uparimo boje i to je to. ali ona me smori sa oblaćenjem

Takva se rode user posted image
Moj striji dječak je takav, samo što mu se sviđa i kad mu se sviđa. U obdanište je uglavnom u pantalonama išao jer trenerke nije moglo....kupovina obuće je noćna mora jer ako mu se ne sviđa to ga žulja.... Vremenom se navikneš. Mlađi je nagodan, par puta imao tih ispada al se možemo dogovorit. Bitno da su likovi koje voli bar na jednom dijelu odjeće i sve može user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
3.11.2014 18:33:52   
ziki
Inače moj trogodišnjak se zaljubio i ima curu. Zove se Zina, voli je najviše na svijetu i jedva čeka da ozdravi i da ide u obdanište da se icra sa njom user posted image user posted image


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
3.11.2014 18:52:10   
canim
Mi nemamo problem s oblacenjem, tipa ne svidja joj se pa nece da obuce, ali jeste da je ponekad ganjam po kuci da je obucem, jer hoce da se igra i nece da se oblaci.

Ziki nek ti je hajirli snaha, samo najbolje da docekas od nje user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
3.11.2014 19:17:48   
ziki

IZVORNA PORUKA: canim

Mi nemamo problem s oblacenjem, tipa ne svidja joj se pa nece da obuce, ali jeste da je ponekad ganjam po kuci da je obucem, jer hoce da se igra i nece da se oblaci.

Ziki nek ti je hajirli snaha, samo najbolje da docekas od nje user posted image

Hvala i zebe tvoja djeca da pbraduju ovako user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
4.11.2014 8:50:46   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: canim

Mi nemamo problem s oblacenjem, tipa ne svidja joj se pa nece da obuce, ali jeste da je ponekad ganjam po kuci da je obucem, jer hoce da se igra i nece da se oblaci.


I kod nas je to problem. T neće da izađe iz kuće ako nije obučen po svojoj volji.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
5.11.2014 10:54:57   
vila_7

IZVORNA PORUKA: delfin

ima li neko problema sa oblačenjem djece. Mene to umori više od ičega. Moja cura ima 3g, ali već duže je takva nema šanse da joj obućeš nešto što se njoj nesviđa, odmah je "žulja" i boli, sv aser preznoji i neprastej epalakat, nogatati se, i ako je natjeraš dok s eokerneš ona to skine. Majice samo ako joj se sviđa taj dan, štramplice , suknjice, helanke i poneke pantolane, Trenerke imamo par novih i baš lijepih, nedolazi u obzir, može samo ako smo na vikenidici, ili ako je bratova- to joj je neki merak. Prava je lopuža po tom pitanju. Sa A kojem j e4g. se lkaše dogovrim, kažem da je lijepo i da uparimo boje i to je to. ali ona me smori sa oblaćenjem


ISTI problem. NA kraju sam popustila jer ustajemo u pola 6 ,pa da ne budimo sve oko sebe zbog njenog zivcanluka i placa. Trenerke ne dolaze u obzir, samtane hlace, neke majice,....samo helanke,suknjice,.... Prati ovo : kad je imala samo 3 godine na proljece joj kupim jednu zimsku majicu - ljubicasta sa jagodicom bobicom - i dok sam bila u prodavnici pokazem je i kazem kako je lijepa (stvarno jest ) i ona meni kaze, necu to nositi ,ne svidja mi se . Ja je kupim i ostavim u ormar za zimu . Dosla zima , ja jedna dan da joj tu majicu obucem a ona meni : PA kad si kupovala rekla sam ti da ja to necu nositi user posted image user posted image . Znaci bas joj nije hir , nego ima misljenje o odredjenoj odjeci koje se ne miijenja user posted image . Tako da koliko toliko pustim , iako se poruzno zna obuci user posted image .

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
28.1.2015 8:41:48   
mum82
evo i nas s "problemcicem"

razlika izmedju mojih djecaka je 20 mj,uglavnom se igraju zajedno,ali u zadnje vrijeme B se bas ruzno ponasa prema malcu,cuska ga,govori mu svasta,uglavnom-ne volim te,ti si bezveze,idi od mene itd
pokusavali razgovarat s njim,pa nije lijepo ,pa kako bi tebi bilo da S tebi tako govori,i sve ok,on kao skontao izvini se bratu,grli ga ljubi, i onda opet cim mu nesto ne odgovara istouser posted image
a fkt se trudimo da prema obojici isto se ponasamo,da ih ne odvajamo,sve je otp x2
onda kad malac uradi nesto bolje od njeg(pogodi nesto ako se igramo pitalica,nadje nesto prije njeg,popije mlijeko,zavrsi rucak prije) B odmah u plac,i onda slijedi-ja hocu da budem najbolji,ti si S bezveze,nisam ti vise brat i tako

a niko od nas i ne potice to neko takmicenje medju njima,govorimo mu da nije bitno da je uvijek najbolji,hvalimo ga ako nesto uradi kako treba,ali ga i kaznimo ako je zasluzio,i malca isto tako,
eh eto ja malo dusu olaksah,i iskreno se nadam da je to samo faza

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *