|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
28.1.2015 8:47:33   
ziki

IZVORNA PORUKA: mum82

evo i nas s "problemcicem"

razlika izmedju mojih djecaka je 20 mj,uglavnom se igraju zajedno,ali u zadnje vrijeme B se bas ruzno ponasa prema malcu,cuska ga,govori mu svasta,uglavnom-ne volim te,ti si bezveze,idi od mene itd
pokusavali razgovarat s njim,pa nije lijepo ,pa kako bi tebi bilo da S tebi tako govori,i sve ok,on kao skontao izvini se bratu,grli ga ljubi, i onda opet cim mu nesto ne odgovara istouser posted image
a fkt se trudimo da prema obojici isto se ponasamo,da ih ne odvajamo,sve je otp x2
onda kad malac uradi nesto bolje od njeg(pogodi nesto ako se igramo pitalica,nadje nesto prije njeg,popije mlijeko,zavrsi rucak prije) B odmah u plac,i onda slijedi-ja hocu da budem najbolji,ti si S bezveze,nisam ti vise brat i tako

a niko od nas i ne potice to neko takmicenje medju njima,govorimo mu da nije bitno da je uvijek najbolji,hvalimo ga ako nesto uradi kako treba,ali ga i kaznimo ako je zasluzio,i malca isto tako,
eh eto ja malo dusu olaksah,i iskreno se nadam da je to samo faza

ovo ti je čista brtaska ljubomora i razvijanje takmičarskog duha. Prisutno u manjoj il većoj mjeri kod svih

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
28.1.2015 8:51:16   
mum82
jel da,ma draga bas mi nekad zivce izvuku,
nego kako da se nosim s tim,da nastavim pricat,kad mi pukne film kaznim,stvarno ne znam sta da radim vise

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
28.1.2015 12:07:47   
Penelope82
Ja dosla na temu samo da se malo izvristimuser posted image ,nemam snage da pisem o svom 3,10 lopovu user posted image user posted image Boze mili,da dvoje djece od istih roditelja mogu biti ovako razliciti....user posted image Da mi je neko pricao,rekla bih mu glat da je luduser posted image user posted image


< Poruku je uredio Penelope82 -- 28.1.2015 12:08:16 >


_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
28.1.2015 12:10:10   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: mum82

jel da,ma draga bas mi nekad zivce izvuku,
nego kako da se nosim s tim,da nastavim pricat,kad mi pukne film kaznim,stvarno ne znam sta da radim vise



Kod mene je obrnuto...Mali maltretira 3 godine stariju sestru.Udara je,stipa,gura,govori joj ruzne stvari...Pricali ii pricali,molili,galamili,kaznjavali,pa opet pricali,pricali i pricali...Ma jooojuser posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
29.1.2015 11:39:48   
mum82

IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mum82

jel da,ma draga bas mi nekad zivce izvuku,
nego kako da se nosim s tim,da nastavim pricat,kad mi pukne film kaznim,stvarno ne znam sta da radim vise



Kod mene je obrnuto...Mali maltretira 3 godine stariju sestru.Udara je,stipa,gura,govori joj ruzne stvari...Pricali ii pricali,molili,galamili,kaznjavali,pa opet pricali,pricali i pricali...Ma jooojuser posted image

ma sve znam draga,i kod nas isto,dojadilo mi vise -B pusti brata na miru
i sve se nadam da je faza

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
6.9.2015 23:40:33   
Mamica24
Uhhh... Tema za mene...

Moja Lami ima 3,5 god a Beks 5,6 god.... On jadan od nje disati ne moze...
Stalno ga remeti u igranju.. Rusi mu kule, razbaca autice... Svadja se snjim inati mu... Ako on nesro kaze ona
Mora reci kontra i to njega nervira..

Ja jezik svoj istupi pricajuci s njima... Ni sama ne znam odakle mi zivci.. Uvijek pokusam naci kompromis...
Ali ne da ona nista... Odmah vriska galama plac...
Vjerujte kako me iznerviraju ja se nekad prepadnem da ne daj Boze ne sludim...

Dva su svijeta totalno razlicita... Dva karaktera ko voda i vatra...
Nekad ih pustim da se isvadjaju dobro al to se uvije svede na:"Mamaaaa ona ovo ono"...

I kad se stanje smiri mene i dalje zna drzati huja i nervoza... Samobse nadam da je ovo faza...
Jer bas znaju zivce izvuci...

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.9.2015 7:52:38   
bebaa
sabur Mamice....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
30.9.2015 9:51:58   
visnjica1
Drage mamite koliko vasi trogodisnjaci pricaju, moja kcerka nema pune tri godine akb za dva mjeseca puni, ali kada prica vise se mazi nego sto lijepo izgova rijeci, nekada sastavi pravilo recenicu , ali kad ju opet upitam podje da se mazi, s tim da super rijeci izgovara i ponavlja, s tim da napomenem da uci dva jezika inteznzivno a na trecem gleda crtani , kod moje Adnice pravo zadrobilo.

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
30.9.2015 11:27:38   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Drage mamite koliko vasi trogodisnjaci pricaju, moja kcerka nema pune tri godine akb za dva mjeseca puni, ali kada prica vise se mazi nego sto lijepo izgova rijeci, nekada sastavi pravilo recenicu , ali kad ju opet upitam podje da se mazi, s tim da super rijeci izgovara i ponavlja, s tim da napomenem da uci dva jezika inteznzivno a na trecem gleda crtani , kod moje Adnice pravo zadrobilo.


sa tri godine ne bi trebalo da se toliko mazi mada moze imati problema sa odredjenim glasovima. Je li to ona zivi u dvojezicnoj sredini? Ni to vjerovatno nije problem. A ni crtani posto djeca svakako ne uce jezik preko crtanih filmova. Za usvajanje jezika je neophodna komunikacija sa zivim govornikom.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
30.9.2015 19:13:22   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Drage mamite koliko vasi trogodisnjaci pricaju, moja kcerka nema pune tri godine akb za dva mjeseca puni, ali kada prica vise se mazi nego sto lijepo izgova rijeci, nekada sastavi pravilo recenicu , ali kad ju opet upitam podje da se mazi, s tim da super rijeci izgovara i ponavlja, s tim da napomenem da uci dva jezika inteznzivno a na trecem gleda crtani , kod moje Adnice pravo zadrobilo.


sa tri godine ne bi trebalo da se toliko mazi mada moze imati problema sa odredjenim glasovima. Je li to ona zivi u dvojezicnoj sredini? Ni to vjerovatno nije problem. A ni crtani posto djeca svakako ne uce jezik preko crtanih filmova. Za usvajanje jezika je neophodna komunikacija sa zivim govornikom.


Ona se bas mazi, s tim da prica dva jezika, maternji u kuci , a sporedni u vrticu, da zivi u dvojezicnoj sredini.Ona pjeva sve moguce pjesmice, Bosanski, Njemacki, Engleski, prica isto tako, sve super i opet se vrati na to 'mazenje' u govoru , kada ju ucimo rijeci ona super i cisto ponovi,I naravno da ima komunikaciju trudimo se maksimalno da ju ucimo ispravno i pravilno maternji jezik.

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 14:41:59   
bebaa
nedavno dobismo status trogodišnjaka,na zdravlje.....user posted image

mašala,ja sam prezadovoljna....priča,samo ne zna još reći R....čisto izgovara,ne mazi se i ne tepa....
trenutno je sav u fazonu laptopa.....sve zna...od paljenja do gašenja....s tim da je ograničen,po zasluzi i potrebi....
sve ga interseuje,kuhinja naročito....često mi "pomaže"....ako želi jaja da jede,sve sam iskupi i prinese,uključi šporet (naravno pod mojim budnim okom je cijelo vrijeme)......
inače nije dijete za koje bi u kući strahovala...
sve u svemu dobar je.....user posted image

zasaduser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 16:48:38   
Mir@H
Mi velika cura spada u ovu grupu 3god i koji mjesec. Pravilno govori bosanski jezik,ne mazi se i fino sastavlja recenice. Naravno da be moze bas sve rijeci pravilno izgovoriti alu trudi se,prava je mala pricalica. Milion puta dnevno kaze mama sta je ovo,a zasto,a kako i sl,..slatke muke sa njom. Sto se tice drugog jezika pricamo ga vani u drustvu i gleda crtice, prije par sedmica je krenula u vrtic pa uci i tamo,govori ga ali ne bas u recenicama kao maternji. Jako je aktivno i radoznalo dijete,jedina mana je sto malo spava

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 17:36:22   
bebaa
E vidis...bas me to interesuje.....
Koliko vasi bebaci spavaju....user posted image
On vikendom spava po 3-4 sata u komadu..radnim danom u vrticu spava po 2 sata ili manje ovisno od ostalih...
Navece ga stavim najdalje do 10 sati ...ustaje u 7 svako jutro...


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 19:42:22   
Mir@H
S ne spava nikako preko dana. Ujutro ustaje u 7:30 a zaspi oko 20h.

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 20:22:13   
hatepsut
Moj T. (3,3mj) lijepo prica ,ne tepa sva slova cisto izgovara,poneku riječ izgovori naopako.

Njega zanimaju bageri,kamioni,traktori i ostale radne mašine.

U zadnje vrijeme malo vise prica o dinosaurisima ,bas ih voli.

Naravno,ne slusa 😂 Nema mira nigdje ,izuzev kad spava.

S strancima prilicno stidan ,dok se ne upozna. Pa mi kazu kako se žalim da je nestašan a on miran.

Spava preko dana oko 2h,budi se do 8h, navece oko 22h ide na spavanje.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 20:45:15   
bebaa
Moj je samoprozvani tigar.....user posted image
Imamo sve te radne masine...
Od pjesmica lud je za Visibaba mala i Marija od Zeljka Samardzica...krs naprravi....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 21:37:38   
sprinter
ja sam na ovoj temi nova. tražim o trogodišnjacima pa naiđoh na vas. moja cura spava od 8 do 8. po danu ne spava već godinu dana. i to mi i nije tako strašno kad zaspe rano navečer i mirna sam doo ujutro. slabo jede.

_____________________________

P 25.01.2012
I 17.02. 2015

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 21:40:44   
sprinter
ne zna izgovoriti slovo r. ne znam hoće li to samo doći na svoje ili trebam neke vježbe s njom raditi. inače je dosta samostalna. već odavno se zna sama i obuti i obući. sigurno več 2 godine to sama radi. ja sam prošle zime spavala do 9 sati a ona se igne,sama obuče i gleda crtane dok ja ustanem i mlijeko napravim


_____________________________

P 25.01.2012
I 17.02. 2015

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.10.2015 21:51:13   
bebaa
sprinter,rekoše mi da se ne brinem za slovo R...ima lufta do 5. godine...po njihovom.....pa eto,ne brini....user posted image

mi smo prije nepunih mjesec dana operisali krajnike....sve je hB super prošlo....i do tada je jeo za dvojicu a tek sada...majke mi pojede nekada tačno kao dvoje djece.....user posted image
inače jaja oobožava...njegova gibira su 2 jajeta....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
13.10.2015 22:31:48   
visnjica1
Moja je za par dana pocela superizgovarati rijeci, sastavljati pune recenice, na oba jezika fino prica, zaista ja sam se ubehutila, povukla je se dostaaa ,sad gleda crtani i nema ineteresovanja za igracke , dok je do par sedmica penjala se na plafone hahaha, ja sam zadovoljna sa svojom princezom, i ona je dosta samostalna,ide sama na tutu, obuce majcu, gacice,trenerku,obuje se samostalno,jede tu i tamo,nekad nistaa a nekada po vise puta.Uglavnom ide u vrtic pa ima dorucak i rucak sa ostalom djecom.Moja mala ima 13kg .Da li ste vi vodile svoju djecu kod zubara, mi jos nismo bili :


_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
13.10.2015 22:55:47   
bebaa
mi smo bili kod stomatologa sa 2 godine...i imam u planu uskoro ponovo na kontrolu malo.....user posted image
moj malac ima oko 16 kg...ako nastavi ovako bit će pomašala...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.11.2015 9:15:26   
bejbibi
Aajjj moram se i ja ovdje prikaciti user posted image
Moj M ima 4, 3 mj...eh odakle da pocnem user posted image
Ovako, od 2 g naucio svu abecedu ( slova mislim,ne redoslijed) ali na engleskom user posted image nema veze ,zna sad i nasu ...on zna tri jezika ,stim da najbolje engkeski prica user posted image cak sa nama nekad hoce da komunicira na engleskom ...naravno sam naucio jos od 2 g gledajuci pjesmice i crtani ,tako je naucio i brojeve ..i na engleskom zna do 1000 brojati bez problema ,ali na bosanskom do 100 ..maa zna reci i trocifrene brojeve ...eh on inace ziviii u dvojeznicnoj srwdini user posted image ..sa babom prica bosanski ,sa mamom albanski a njegov je engleski user posted image ..helem da skratim ..nije u tome problem ..iakoooo ne sastavlja najbolhe recenice al ide u vrtic sad pa ce sa djecon aBd bauciti,vidim da ima pomaka :) ..
Eh problem je sto je on jako ziv ...u martu smo dobili curu i vjerujem ima ljubomore ,prije je vise bilo al i dalje on nju zna nekad lupiti,gnjeciti itd..naravno ja svaki put vristim pusti,bemoj tako,ovako treba itd...
Zatim,stalno kontrira..ja jedno on odgovara sa ne,necu itd ..rijetko kad da hoce sta odjednom uraditi kad zatrazim...al to samo u kuci ,sa djecom je ok ,miran u vrticu ,slusa..

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
11.11.2015 9:21:07   
bejbibi
Eh ,sad sam vas malo iscitala pa da kazem da moj od 2 g ima 15 kg user posted image user posted image to je za plakat majke mi ...slabo inace jede ..voli sve voce i povrce al jednostavno slabo jede ...sad kako je krenuo u vrtic prvi put ( u septembru) kao jede i tamo ( dorucak,rucak ) i kuci ...imunitet nula ,inace svaki mjesec smo kod doktora no..

Ne spava po danu jos od 1,5 g al je sad poceo u vrticu nekad spavati .. Inace legne oko 21.00 pa do 07.00 otprilike ..

Zaludjen je mobitelom i ostalom tehnologijom odkad zna za sebe ..sa 2 g znao sve koristit ( laptom,mobitel,tv) ...samo sto previseee vremena provodi za mobitelu :( ..ne zanimaju njega toliko igracke ..rijetko kad se igra ,al zato igrice na telefonu sve zna :( ..prije je gledao barem fine crtice ,sve naucio iz tih crtica ,pjesmica a sada :((( glupostiiiii ...naravno cim vidim,gasim ,branim ,..

Inace zna citati kratke rijeci tipa mama,babo,nasa imena ,i krace rijeci ..zna napisati te iste a i napise kratku recenicu kad mu se diktira ...zna sabirati do 10 ..a mozda i vise user posted image (to ga babo uci) ..eto,pozalih se i nahvalih dijete user posted image
Sve u svemu ok je osim kada ga uhvati zuta minuta ..a najvise sa A ga hvata user posted image
Ljubomora?? Kako vi to rjesavate??

< Poruku je uredio bejbibi -- 11.11.2015 9:26:07 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
12.11.2015 20:51:04   
bebaa
bejbibi...nemoj se sikirati...mislim da ih većina drži kilažu na istom u tom periodu...i moj mali je od 2-3 godine imao istu kilažu i sad ide samo 1 kg naprijed.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
12.11.2015 22:30:34   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: bebaa

bejbibi...nemoj se sikirati...mislim da ih većina drži kilažu na istom u tom periodu...i moj mali je od 2-3 godine imao istu kilažu i sad ide samo 1 kg naprijed.....user posted image

Ma to vjerovatno jer su aktivni,puni energije.barem moj M jeste.on nema mira,uvijek je u pokretu ,malo i genetika igra ulogu ..al ne bih se sikirala da je on zdravv.al u zadnje vrijemw smo svaki mjesec kod doktora :( imunitet nula

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *