|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:29:41   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: snijeg

A za koga bi ga trebala vezati sa 17 mjeseci, ako ne za sebe?
Kakav joj je muž, kako vozi, kakav brak imaju? - mene lično ne zanima, ali možda ima dobar razlog što reaguje na muža na taj način...intima je čudo, a mi vrlo često vidimo privid stanja u porodici.
Zašto bi "dozvoljavala" i prepuštala brigu o djetetu nekome, ako ona ima dovoljno vremena, želje i htjenja da svaki sekund provodi sa svojim djetetom?
Od kad je "trpanje" špinatom, vitaminima nezdravo i nebriga?
Trpa li ga slatkišima, koncentratima kojekakvim?
Pusti ženu da uživa, ona možda ne želi i ne zna drugačije i ima pravo da živi svoj život najbolje što umije. A ti je nemoj žaliti, budi ponosna na ženu koja ima epitet prebrižne majke (to je divno) user posted image  


mislim da je ovo kljucno

Na prvu svi se sokiramo cuj ne da ocu? Al ovako iz moje okoline imam jedan primjer gdje ni ja ne bih dala takvom ocu dijete

VJEROVATNO se taj otac generalno malo il nimalo zanima za dijete, mozda joj je prepustio svu brigu i sad na izletu odvede ga a ne zna ni njegove potrebe ni djetetov temperament ni karakter pa zena digla frku. I ja sam na to pomislila.user posted image

Drugo je kad je otac od prvog dana ukljucen. Nije to samo do majke to je i do oca. MM je odmah preuzeo malu od prvog dana, nisam mu imala cak ni potrebe reci- hajde ovo hajde ono...I NORMALNO DA MU KASNIJE VJERUJEM KAO SEBI jer zna dijete u bobu kao i ja.



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:32:35   
veeseelaa
dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:33:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja svoju djecu nisam dala da ih muž izvede bez mene 2 godine,Kaja je imala i više user posted image .
Jednom sam se zadržala u kupatilu i on ih ukrade user posted image i odvede u park,ja skoro dobila napad gušenja.
Tad sam taj napad,ipak preživjela,i od tada ih puštam,ali zovem par puta da vidim je li sve ok.
Onda ih nisam duugo puštala da hodaju sami po mjestima gdje je sigurno,pa me prijateljica 'prodrmala' da pustim djecu da se normalno razvijaju,da im neće ništa biti ako hodaju sami i trčkaraju ispred nas.
Ali stvarno nisam prebrižna. Sad je već sve drugačije,jer su veći i opuštenija sam,drugačije je.
Možda sam stvarno imala neki poremećaj user posted image .



Pa, da pravi ljudi oko tebe nisu reagirali na pravi nacin ko zna sta bi na kraju bilo.
I po meni je vise ovo neki strah nego briznost.



Ma vrijeme uradi svoje. Zrelost valjda. Činjenice. Ja sam inače tvrdoglava. I od prvih mjeseci kad je beba mogla izaći s babukom u šetnju,ja nisam bila za i dugo sam furala svoje. Ali,kad se desila otmica user posted image ,nisam više bila toliko stroga u svojoj odluci,jer kakva sam,napravila bih haos. Jesam se osjećala zabrinuto gdje su i šta rade,ali kad smo se čuli bilo je ok. Ja se i sad brinem kad izađu bez mene i brinuću se dok sam živa.
I svakako,svakim danom sam iskusnija i trudim se učiti ih da budu samostalni.
U mom odgoju je bilo i kritika sa one druge strane...recimo,od prvog pada nisam trčala djetetu,već bih pustila par trenutaka da vidim koliko je brza pomoć potrebna. I sad,kad padnu ja ne trčim,pustim da se sami snađu,naravno,ako je pad običan i vidim da dijete zaista može samo da se snađe. I danas se svi ibrete što sam smirena i što 'ne letim' djetetu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:34:13   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image



ooo dje si sebicnauser posted image

ne bih ni ja dala s dedom i nanom na more bRez mene, bar ne jos ovako maluuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:34:50   
M kao Mama
Mislim, stvarno čitam, i naprežem moždane, ali ne ide, otac, hallo, otac, a ne komšija, stranac ili neko treći, ako je odlučila da rodi dijete s njim, pa i živi s njim očito je lik ok, zaista vas ne shvatam, moj muž je moja desna ruka, moj najbolji prijatelj, moja podrška, kada mene nema on je tu, kada sam bila u bolnici na čuvanju tzrudnoće ni jednog trena nisam imala dvojbe kako će i šta sa L, doduše jer je i svekrva tu, ali očito sam ja neka čudna biljka

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:36:26   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image


a je li Ajša to ne želi ili samo ti?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:37:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image

Ja sam sebična,jer mi djeca još ne spavaju bez mene igdje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:38:57   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image

Ja sam sebična,jer mi djeca još ne spavaju bez mene igdje.


je li ti to tako zelis ili tvoja djeca?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:39:21   
veeseelaa
ne znam za tvoju L al moja Ajša u zadnjih 6-7 mjeseci se posrami kad je ja kupam a mm udje u kupatilo
nije uvijek ista reakcija al često ju je stid i kaže ti si dječak izadji
kad piški isto ne da ocu da je opere, jako često se to desi, kažem ne uvijek al počela je da razlikuje to muško - žensko
do duše i ja joj spominjem isto
ipak ne bi da dedi kaže ajde mi operi guzu hahhahaha

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:39:45   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Mislim, stvarno čitam, i naprežem moždane, ali ne ide, otac, hallo, otac, a ne komšija, stranac ili neko treći, ako je odlučila da rodi dijete s njim, pa i živi s njim očito je lik ok, zaista vas ne shvatam, moj muž je moja desna ruka, moj najbolji prijatelj, moja podrška, kada mene nema on je tu, kada sam bila u bolnici na čuvanju tzrudnoće ni jednog trena nisam imala dvojbe kako će i šta sa L, doduše jer je i svekrva tu, ali očito sam ja neka čudna biljka


mislim halo u kojem svijetu TI zivisuser posted image

otac je otac AL NIJE SVAKI OTAC ISTIuser posted image

Ja imam u okolini primjer "oca" koji je ostavio majku i svoje troje djece radi druge I ON SE ZOVE OCEM, i neko mu je nekad beskrajno vjerovao i volio ga, al nazalost stvarnost je surova. Sad npr taj otac obicno nece da uzme djecu kod sebe ni u mjesec dana a i kad ih uzme dovuce ih kad je njemu cejf i ostavi pred kucom majke same ne pitajuci je jel ona tu ili ne. I TO SE ZOVE OCEM nazalostuser posted image user posted image

mozda je ovo druga krajnost, al ima i nezainteresovanih oceva. Ja npr vidim svog tetica, POJMA NEMA OKO SVOJE DJECE. Njegova zena se cudi(sad za maj bili skupa) kako mm oko moje curice brine. ,ZALOSNO JE AL ISTINITO.user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:41:04   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image


a je li Ajša to ne želi ili samo ti?



ja mislim da bi moja A u prvi momenat pristala al bi me tražila za par sati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:41:08   
jasmin

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image

Ja sam sebična,jer mi djeca još ne spavaju bez mene igdje.


je li ti to tako zelis ili tvoja djeca?

Ja,baš ja user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:44:27   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dobro ste prošle, vi ste prebrižne a ja sam sebična jer ne dopuštam da dijete bez pratnje roditelja ide s nanom i dedom na moreuser posted image

Ja sam sebična,jer mi djeca još ne spavaju bez mene igdje.


je li ti to tako zelis ili tvoja djeca?

Ja,baš ja user posted image .



ja neki dan udjoh u kuću da uzmem nešto iz kuhinje kad vidim ja frka galama
Ajša prijeti nani, dedi i ocu hahahha sad ću ja kod mame, vidjećete sad
trči ona uz stepenice, trči moja sveki za njom, A joj viče vrati se, odoh ja kod mamike

helem rekli su joj da oslobodi stolicu od igračaka i tu je nastao haos, znači ni 10 min ne mogade bez mamike spasioca hahhahah


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:45:09   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Mislim, stvarno čitam, i naprežem moždane, ali ne ide, otac, hallo, otac, a ne komšija, stranac ili neko treći, ako je odlučila da rodi dijete s njim, pa i živi s njim očito je lik ok, zaista vas ne shvatam, moj muž je moja desna ruka, moj najbolji prijatelj, moja podrška, kada mene nema on je tu, kada sam bila u bolnici na čuvanju tzrudnoće ni jednog trena nisam imala dvojbe kako će i šta sa L, doduše jer je i svekrva tu, ali očito sam ja neka čudna biljka


mislim halo u kojem svijetu TI zivisuser posted image

otac je otac AL NIJE SVAKI OTAC ISTIuser posted image

Ja imam u okolini primjer "oca" koji je ostavio majku i svoje troje djece radi druge I ON SE ZOVE OCEM, i neko mu je nekad beskrajno vjerovao i volio ga, al nazalost stvarnost je surova. Sad npr taj otac obicno nece da uzme djecu kod sebe ni u mjesec dana a i kad ih uzme dovuce ih kad je njemu cejf i ostavi pred kucom majke same ne pitajuci je jel ona tu ili ne. I TO SE ZOVE OCEM nazalostuser posted image user posted image

mozda je ovo druga krajnost, al ima i nezainteresovanih oceva. Ja npr vidim svog tetica, POJMA NEMA OKO SVOJE DJECE. Njegova zena se cudi(sad za maj bili skupa) kako mm oko moje curice brine. ,ZALOSNO JE AL ISTINITO.user posted image



ja koliko vidjeh žena nine nigdje napisala da je muž od pomenute švalerčina, da ih teroriše i slično, kako se sjećam napisala je da je uzeo malca da joj pomogne da ga uspava, ako se bodro sjećam, i mislim ovdje ako se ne ide u krajnost, tema nije tema,

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:45:14   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne znam za tvoju L al moja Ajša u zadnjih 6-7 mjeseci se posrami kad je ja kupam a mm udje u kupatilo
nije uvijek ista reakcija al često ju je stid i kaže ti si dječak izadji
kad piški isto ne da ocu da je opere, jako često se to desi, kažem ne uvijek al počela je da razlikuje to muško - žensko
do duše i ja joj spominjem isto
ipak ne bi da dedi kaže ajde mi operi guzu hahhahaha



i šta kažete na ovoooo?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:47:11   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Mislim, stvarno čitam, i naprežem moždane, ali ne ide, otac, hallo, otac, a ne komšija, stranac ili neko treći, ako je odlučila da rodi dijete s njim, pa i živi s njim očito je lik ok, zaista vas ne shvatam, moj muž je moja desna ruka, moj najbolji prijatelj, moja podrška, kada mene nema on je tu, kada sam bila u bolnici na čuvanju tzrudnoće ni jednog trena nisam imala dvojbe kako će i šta sa L, doduše jer je i svekrva tu, ali očito sam ja neka čudna biljka


mislim halo u kojem svijetu TI zivisuser posted image

otac je otac AL NIJE SVAKI OTAC ISTIuser posted image

Ja imam u okolini primjer "oca" koji je ostavio majku i svoje troje djece radi druge I ON SE ZOVE OCEM, i neko mu je nekad beskrajno vjerovao i volio ga, al nazalost stvarnost je surova. Sad npr taj otac obicno nece da uzme djecu kod sebe ni u mjesec dana a i kad ih uzme dovuce ih kad je njemu cejf i ostavi pred kucom majke same ne pitajuci je jel ona tu ili ne. I TO SE ZOVE OCEM nazalostuser posted image user posted image

mozda je ovo druga krajnost, al ima i nezainteresovanih oceva. Ja npr vidim svog tetica, POJMA NEMA OKO SVOJE DJECE. Njegova zena se cudi(sad za maj bili skupa) kako mm oko moje curice brine. ,ZALOSNO JE AL ISTINITO.user posted image



ja koliko vidjeh žena nine nigdje napisala da je muž od pomenute švalerčina, da ih teroriše i slično, kako se sjećam napisala je da je uzeo malca da joj pomogne da ga uspava, ako se bodro sjećam, i mislim ovdje ako se ne ide u krajnost, tema nije tema,



jest vala, vama otac odmah ne valja, probisvjet ako majka ne ostavlja dijete kod nje
zašto je teško shvatiti da ima majki koje su prebrižne il dok je dijete malo smatraju da je najsigurnije kod nje
nemaju sve žene potrebu da ostavljaju djecu bez njihove nazočnosti, ako već sebi mogu priuštiti da su pored svog djeteta ok , pa šta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:51:41   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne znam za tvoju L al moja Ajša u zadnjih 6-7 mjeseci se posrami kad je ja kupam a mm udje u kupatilo
nije uvijek ista reakcija al često ju je stid i kaže ti si dječak izadji
kad piški isto ne da ocu da je opere, jako često se to desi, kažem ne uvijek al počela je da razlikuje to muško - žensko
do duše i ja joj spominjem isto
ipak ne bi da dedi kaže ajde mi operi guzu hahhahaha



i šta kažete na ovoooo?


Ne znam,Kaju još uvijek mm kupa.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 10:56:52   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne znam za tvoju L al moja Ajša u zadnjih 6-7 mjeseci se posrami kad je ja kupam a mm udje u kupatilo
nije uvijek ista reakcija al često ju je stid i kaže ti si dječak izadji
kad piški isto ne da ocu da je opere, jako često se to desi, kažem ne uvijek al počela je da razlikuje to muško - žensko
do duše i ja joj spominjem isto
ipak ne bi da dedi kaže ajde mi operi guzu hahhahaha



i šta kažete na ovoooo?


Ne znam,Kaju još uvijek mm kupa.


i moja nekad hoče al sve češće i odbija, kaže ja sam curica ti si dječak izadji iz patkola user posted image

Moja A je starija od Kaje?

al pitanje se više odnosilo za mamu almu jer je njena kći starija od Ajše, pa me zanimalo kako i dal postoji stid kod starjih curica, kad se on javlja i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:01:15   
veeseelaa
meni je rodica pričala koje je to ljeto svoju curicu od 7-8 godina poslala na more sa familijim i ocem malene da je curica po povratku s mora rekla: tamo su svi imali majku, ja sam bila tužna jer ti nisi bila samnom.....
i kaže od tada zaista ne želim više da je šaljem na more bez mene

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:01:19   
bebacha
Ajlu je tajo kupao od rodjenja,znaci nekad ja a nekad on.od pola moje druge trudnoce on je taj posao preuzeo na sebe.prije par mjeseci Ajla mi je rekla da bi vise voljela da je ja kupam nego tajo jer sam ja zensko kao i ona
od tad je nikad vise nije tajo okupao jer postujemo njenu zelju


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:02:49   
veeseelaa
prije par mjeseci Ajla mi je rekla da bi vise voljela da je ja kupam nego tajo jer sam ja zensko kao i ona
od tad je nikad vise nije tajo okupao jer postujemo njenu zelju


jer se to odnosi i na pranje guze poslije nužde?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:05:35   
minja_
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

rekli su joj da oslobodi stolicu od igračaka i tu je nastao haos, znači ni 10 min ne mogade bez mamike spasioca hahhahah



kod nas je koncenzususer posted image što misli mama, to misli i tata i obje nane i oba djedauser posted image . tako da nema krivina i mame spasioca. Zna se šta može, šta ne može a šta se mora, da smo ne znam u čijoj kući.



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:07:19   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

rekli su joj da oslobodi stolicu od igračaka i tu je nastao haos, znači ni 10 min ne mogade bez mamike spasioca hahhahah



kod nas je koncenzususer posted image što misli mama, to misli i tata i obje nane i oba djedauser posted image . tako da nema krivina i mame spasioca. Zna se šta može, šta ne može a šta se mora, da smo ne znam u čijoj kući.






pa da, al ja to reguliram bez frke a mm uviek zapne
ja da sam rekla skloni igračke sa stolice ona bi se vjerovatno ljutkala al bi opet poslušala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:07:49   
M kao Mama
Nešto da ispoljava baš stih ne primetim, ona ide u vrtić i zna da dječaci imju svoj wc, curie svoj, prije dvije i po godine je bila jako zabrinuta jer je rodica dobila bebu koja ima jezik na guzi(čitaj muško), ali od tada ne pita, a i ja ne žurim da joj objasnim, nju više zanima što mama koristi pelene i da li su ti ulošci i ulošci za cipele, hahahahahah

a , nedavno sam imala sitiaciju da je bila kod mog oca 4 dana, i kod muževe rocice dva dana, znači spavanje i sve ostalo, zaista kažu da je bila dobra, da je slušala, nije plakala, i vjeruj da akobogda planiram ove godine sa tatom da je pustim da ide na more, pa i ja sam sa svojom nanom i dedom i ljetovala, i išla u goste po 15 dana u CG i zaista samo me lijepe uspomene vežu za taj period, ja sam mišljenja da dijete treba da se samostali i osamostali

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:08:15   
smajli80

IZVORNA PORUKA: snijeg

A za koga bi ga trebala vezati sa 17 mjeseci, ako ne za sebe?
Kakav joj je muž, kako vozi, kakav brak imaju? - mene lično ne zanima, ali možda ima dobar razlog što reaguje na muža na taj način...intima je čudo, a mi vrlo često vidimo privid stanja u porodici.
Zašto bi "dozvoljavala" i prepuštala brigu o djetetu nekome, ako ona ima dovoljno vremena, želje i htjenja da svaki sekund provodi sa svojim djetetom?
Od kad je "trpanje" špinatom, vitaminima nezdravo i nebriga?
Trpa li ga slatkišima, koncentratima kojekakvim?

Pusti ženu da uživa, ona možda ne želi i ne zna drugačije i ima pravo da živi svoj život najbolje što umije. A ti je nemoj žaliti, budi ponosna na ženu koja ima epitet prebrižne majke (to je divno) user posted image  



Hvala vam svima na odgovorima,lijepo je vidjeti toliko različitih odgovora tj.mišljenja o ovoj temi.Svako drugačije gleda na to ipak nismo ni mi svi isti.

Inače nevodim brigu o tuđim životima ali mi je ona jako draga i kao majka dvoje djece vidim da dosta pretjeruje i žao mi je da je gledam šta se radi od nje i djeteta.
Kao što neka od vas reče možda ona nevidi da je to preterivanje i da je to sasvim normnalno što radi-ko znauser posted image

Nije niko rekao da bi trebala prepuštati brigu o svom djetetu nekom drugom ako ga da pola sata dnevno baki ili dedi-ali ona ni to nedozvoljava jer po njenom oni nisu dovoljno dobri da pričuvaju djete ni tih pola sata(vidjela sam ih -sasvim normalni ljudi)a kamoli da daju djetetu da nešto pojede.Nije pola sata dnevno cjelokpna briga o djetetu već uživanje u svom unučetu.

I nije niko rekao da je trpanje špinatom nebriga i nezdravo ,već dizanje velike prašine oko toga ako ga jedan dan slučajno ne pojede-jer će mu po njenom odmah oslabiti krvna slika i biće bolestanuser posted image -u pitanju je samo jedan jedini dan.

Djete doživljava frasove ako je nevidi duže od 10 min.A planira drugo djete i ići će na CR i ostati u bolnici 5 dana.Šta ondauser posted image

Voljela bih da joj pomognem, da sugerišem da grješi ali neću nek živi svoj život onako kako misli da treba-kad rodi drugo sama će uvidjeti svoje greške jer neće imati ni vremena ni snage da to sve opet ponavlja-popustit će malo.

Još jednom hvala vam svima user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *