|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparaskopija
6.9.2008 9:47:09   
beban
Ja sam radila u aprilu laparas. u državnoj i osigurana sam nisam ništa platila.
sretno

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:16:40 >

(odgovor članu arijel)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Laparaskopija
8.9.2008 14:31:26   
didyc
Ciao!
Dr. mi je predlozila obradu na gin.klinici u Sarajevu kod dr.Godinjaka. Sve ste super objasnile sto se same obrade tice tako da mi je lakse, samo me zanima (posto sam drugi kanton) da li je neka od vas slala papire u Travnik za odobrenje liječenja i kakvi su bili rezultati. Nisam upoznata sa cijenom ali bi volila pokusat pa sta bude. Pa me cisto iz znatizelje zanima da li ste se susrele s tim jer bi volila znati otprilike sta da ocekujem i kakva je procedura.
Unaprijed hvala i veeeliki pozdrav!!!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:16:52 >

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Laparaskopija
15.9.2008 16:04:29   
Lilipop
ja sam laparoskopiju radila prije 2 god. i 3 meseci, bila sam na operaciji endometriozne ciste na levom jajniku. izmegju ostalog nalaz je pokazao da su moji jajevodi proodni, da nisu zapuseni. poslednju kontrolu kod gin.sam imala prije mesec i po i bilo je sve super. zanima me dali je moguce da u medjuvremenu su se zapusili iz nekog razloga i da zbog toga ne mogu ostati trudna? moram da kazem da sam prije otprilike godinu dana imala upalu desnog jajnika koja je uspesno izlecena. dali osum upale i ciste moze i zbog necim drugim da se jajevodi zapuse i na koliko vremena moze da se opet uradi pregled proodnosti? molim vas pisite mi ako imate iskustva sa ovim. pusa!user posted image

(odgovor članu didyc)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 12:35:49   
budućamama
Danas mi je doc Godinjak rekao da ćemo raditi histeroskopiju i laparoskopiju o jednom trošku odmah uza Bajrama i dao mi da povadim sve nalaze. Već sam krenula u akciju prikupljanja uputnica i ostalog.
Moje je pitanje šta trebamponijeti sa sobom u bolnicu kad dođe vrijeme za to. Vidjela sam već da su cure savjetovale da se ponese spavaćica, radio i časopisiuser posted image , te sredstva za ličnu higijenu i vlažne maramice. Trebam li još šta ponijeti?

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 14:30:09   
budućamama
I još jedno pitanje-znate li na koji DC se radi laparoskopija? Mene malo buni jer iza Bajrama će biti 15 DC user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 15:14:50   
maslačak82
U prvoj fazi, dakle odmah po prestanku menstruacije se rade svi zahvati laparo, hist, HSG, obično 7-10DC, tako su mi rekli kada sam se raspitivala


< Poruku je uredio maslačak82 -- 25.9.2008 15:15:50 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 16:49:59   
Lilipop
ja sam je radila 3 dana nakon zavrsetka M koja traje 6 dana, znaci otprilike 9DC. I dva dana nakon laparo sam prokrvarila i prepala se, ali ginekolozi su mi rekli da je to posve normalno i da  je organizam tako izreagirao zbog pretrpele traume. Drzim ti fige da sve prodje kako sto treba i posve najlakse za tebe buducamama. a posle doga, da u novembru bude mali user posted image  umesto tog polipa!

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 17:11:46   
memsi
veliki pozdrav prije svega.u bolnicu trebaš ponijeti sve što se tiče lične higijene,spavaćicu veš itd.ja sam radila laparaskopiju prije   2  god.mislim da se leži i sada samo  dana.ništa strašno samo ja sam laparaskopiju puno teže podnijela od konizacije.nerkoza me slomila i osjećala sam se fuj.ali generalno me ništa me nije boljelo.isto kao kad imaš menzes.malo se napušeš i to je to.naravno moraš se paziti poslije da se ne prehladiš i nemoj raditi neke teške radnje neko vrijeme.puno sreće i brz oporavakuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 21:20:41   
lamama
nova sam na forumu,ali vas već dugo ćitam i super ste.
Ovih dana i ja vadim nalaze i spremam se na laparoskopiju, već četvrtu po redu. Radit će me doc. Godinjak. Pošto sam imala dvije vanmaterične trudnoće, desni jajovod mi je odstranjen, želi da vidi šta je sa lijevim i mogu li prirodno ostati trudna. Pa vidjet ćemo šta dalje.



30 godina,tri godine u braku,deset zajedno.
Silni želimo jednu našu majušnu bebicu!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 21:23:08   
emy
na zalost, ne mogu ti odgovoriti na pitanje
ali zelim ti dobrodoslicu na forum
ovdje ces sigurno pronaci i vise od odgovora

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 21:25:19   
lamama
nadam se da će mi docent zakazati laparo odmah iza bajrama da više ne gubim vrijeme.


nadamo se i živimo za naš prvi plusić.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 21:31:03   
emy
razumijem te u potpunosti
i nas dvoje vec dvije godine radimo na nasoj maloj user posted image
ali sada ja moram piti kontr. pilule radi terapije
ovo su mi  bila najduza 2 mjeseca u zivotu
kao da propustam toliko prilika za bebicu
zelim ti puno srece
ovdje ces naci dosta odgovora

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Laparaskopija
25.9.2008 21:43:15   
lamama
hvala puno na dobrodošlici i brzim odgovorima. I ja tebi želim puno sreće za bebicu, nadajmo se najboljem.
Sutra zovem koševo da vidim jesu li mi gotovi brisevi, u pon idem da vadim prolaktin i progesteron, a onda ako sve bude u redu slijedi laparoskopija i to već četvrta.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Laparaskopija
29.9.2008 9:06:32   
budućamama
Lamama. dobro nam došlauser posted image
Koliko vidim, ti si već veteran na ovoj temi sa svojim iskustvom. Nadam se da će ti doc Godinjak brzo zakazati laparo i da će sve biti ok.
Kad si već 3 puta prošla kroz iskustvo koje se zove laparo-molim te da s nama podijeliš i ti zrno svoje mudrosti vezano za ovaj zahvat kod doc Godinjaka, neki savjet možda...
Meni bi danas trebali biti gotovi nalazi krvi i urina, pa ću otići do interniste i pokušati sa doc Godinjakom zakazati termin.
Sretno nam svima!!! 


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Laparaskopija
29.9.2008 23:44:58   
lamama
Hvala budućamama na dobrodošlici, i želim nam svima sreću u borbi za našim bebicama. Danas sam vadila nalaz progesterona i prolaktina, i prolaktin je povišen pa me jemalo strah zbog toga (676, a gornja granica je 590, tako piše u nalazu, na 22 DC). Čekam nalaze briseva, a onda kod docenta, pa vidjet ću šta će mi reći.
Što se tiče laparoskopije kod doc ide ovako, bar kako je meni bilo:
prijem u bolnicu, izvade ti nalaze krvi na odjeljenju, ako nisi bila kod interniste pošalju te da vidi je li sve uredu. Obično operacija bude tu noć ili dan pa ne smiješ ništa jesti ni piti. Kada dođe red na tebe za operaciju, prvo te odvedu na intenzivnu njegu ( poneseš neke sitnice u neseseru i mobitel),a zatim se skineš i obučeš njihov ogrtač i kapu pa pravac u salu. Tu te pripreme za operaciju i brzo zaspeš. Nakon toga si ponovo u intenzivnoj, ako ima mjesta na intenzivnoj tu prespavaš, a ako nema vrate te na odjel, ako je sve  dobro prošlo i oporavljaš se ideš odmah sutra kući.
kORISNI SAVJETI:
Ponijeti ogrtač  topliji  i tople čarape jer poslije opearcije bude strašno hladno, vlažne maramice, papuče, sinuti lak na nogama i rukama, obrijati se skroz, jer ako nisi onda te sestre doslovno ogule brijačem, čiste najlon kese ili nešto slično da možeš staviti na wc šolju, jer poslije operacije ne možeš čučati, flašu vode za svaki slučaj da ti zatreba, knjigu ili časopise, skinuti sav nakit ili pirsing, šminku naravno, ne smije biti ništa.
Nadam se da sam ti pomogla sa malim savjetima, želim ti sreću da ti sve dobro prođe i što je najvažnije da nalaz nakon operacije bude dobar. Ne znam zbog čega ti ideš na laparoskopiju, ali meni je odstranjen desni jajovod pa docen želi vidjeti šta je sa lijevim, mogu li zatrudniti prirodno ili idem na ivf.
Ja idem kod njega odmah iza bajrama, u četvrtak, čim budu brisevi.user posted image user posted image user posted image navijam za nas trudilice.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Laparaskopija
1.10.2008 11:20:12   
budućamama
Hvala na iscrpnom objašnjenju user posted image , kao i svim ostalim curicama koje su dale svoj doprinos ovoj temi user posted image user posted image user posted image
Danas sam išla do interniste, ali danas je na odmoru, pa tek sutra mogu završiti i to i zakazati operaciju. Inače, ja idem na histeroskopiju radi polipa na endometriju i dijagostičku laparoskopiju.

< Poruku je uredio budućamama -- 1.10.2008 11:33:10 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Laparaskopija
2.10.2008 9:49:34   
lamama
Šmrc, ja sad zvala kliniku da pitam je li mi gotov papa test i ostali brisevi, pa kažu tek iduće sedmice, a vadila sam ih prije više od petnaest dana. Nadala sam se da će danas biti gotovi da odem sa njima odmah kod docenta. Ne znam što je gore sve ovako sporo!


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Laparaskopija
6.10.2008 9:07:48   
budućamama
Draga moja, ako te šta tješi, ja sam svoj papa test čekala skoro 2 mjeseca jer su im bili godišnji odmori, a brisevi su se uspjeli negdje zagubiti. Ipak, uspjeli su ih pronaći i sutra idem u bolnicu.
Želim ti da su tvoji nalazi već stigli i držim fige da sve uspije što prije i nalaz laparo bude savršen user posted image user posted image user posted image
Tipkamo se kad izađem iz bolnice user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Laparaskopija
6.10.2008 10:13:08   
liebevoll
Buducamama, sretno!!!!
I da nam sto prije budesuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Laparaskopija
6.10.2008 10:30:50   
lamama
budućamama sretno, želim da ti nalaz laparoskopije bude super i da bebica
odmah idući mjesec bude u pupi user posted image user posted image user posted image . Javi  ćim izađeš kako je prošlo jer me strašno interesuje. Ljubim te i pusa.



_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Laparaskopija
6.10.2008 13:17:59   
palma
Sretno budućamama i javi kako je prošlo! 

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Laparaskopija
9.10.2008 8:06:31   
aldi
Jutros sam poslala porukicu buducojmami da vidim kako je i da li je sve prošlo OK? Nadam se da je sve OK,čim dobijem odgovor svakako vam se javim.

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Laparaskopija
9.10.2008 8:34:50   
Anoniman
PozdraV!
Čula sam se s Budućom mamom porukicom sinoć. Operacija prošla uredno,već ustaje i ide u wc.Uglavnom kaže da je dobro samo je malo rana boli.
Želim joj što brži oporavak i da nam se što prije javi na RR.
Veliki pozdrav i user posted image  za nju.


(odgovor članu aldi)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Laparaskopija
9.10.2008 11:24:26   
aldi
E bas neka si nam javila, meni se evo ne javlja poruku, ali mi je drago da je OK. Šaljemo punoooo pozdrava i pozitivnih vibrica za našu budućumamu!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Laparaskopija
9.10.2008 13:58:26   
lamama
Baš mislim o budućojmami i kako je. drago mi je da je sve prošlo dobro, i  želim joj trudnoću što prije.
Ja sam izvadila sve nalaze za laparoskopiju i idem sutra kod interniste pa kod profesora Godinjaka.
nadam se da će mi što prije zakazati laparoskopiju, da se i toga riješim, pa u borbu za bebicu.
Navijam za sve trudilice!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *