|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparaskopija
17.10.2008 11:20:45   
maslačak82
11.11. a 10.11. se moram javiti, ali ja sam u Zg

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Laparaskopija
17.10.2008 11:22:57   
budućamama
Prijem pacijenata ti je u 8 sati ujutro, prva ordinacija kad se popenješ uz stepenice tamo u glavnoj zgradi. Odmah ponesi sve jer će ti reći da se već tu presvučeš i svoje stvari u kojima si došla predaš pratnji. Iskopiraj zdravstvenu knjižicu i ličnu kartu jer i to traže. Ja to nisam imala, pa se MM vraćao i kopirao. Poslije mi niko nije tražio kopije, ali eto da i to imaš za svaki slučaj.
Moja preporuka je da sa sobom poneseš i hranu i sokove odmah, jer će ti reći da jedeš do 12-13 sati, a poslije da piješ sokove. Nama niko nije donio doručak, tako da je MM morao ponovo da se vraća, da mi donese hranu.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Laparaskopija
21.10.2008 11:22:15   
lamama
Evo priblužila se i moja laparoskopija.Danas se spremam za bolnicu, sutra prijem a u četvrtak laparoskopija,.
Malo sam nervozna ali to je valjda normalno,javim vam kako je sve proslo i šta dalje. Nisam baš optimistična za ovaj preostali lijevi jajovod ali vidjet ću šta će profesor uraditi i reći za dalje.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Laparaskopija
21.10.2008 14:41:51   
budućamama
Sretno ti user posted image user posted image user posted image
Ja sam noć pred odlazak u bolnicu popila jednu blažu "smihulju" za smirenje i fino sam spavala, pa ako si puno nervozna slobodno učini što sam i ja.
Držim ti fige da nalaz bude ok.
Javi se obavezno.
Sretno još jednom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 8:59:46   
budućamama
Drage moje,
sinoć sam se čula sa lamamom, bila je malko nervozna pred laparo koja treba danas da se desi. Samo da je i ovim putem pozdravim i poželim da laparo prođe u savršenom redu user posted image user posted image user posted image
Svakako ću vam javiti novosti.
pusa svima

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:18:13   
vjestica
ćao drage moje
evo mene svježe sa laparo user posted image
mislim svježe u smislu tek izašla iz bolnice
juče odradila laparo i histero, tube prohodne, a nalaz biopsije endometrija će biti za 15 dana
sad me sve boli
bmama koliko je tebi trebalo da se oporaviš od op?
sretno lamama
ako je lamama zgodna plavuša, onda smo se vidjele gore

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:27:15   
budućamama
Vještice user posted image
Spominjale smo te u čekaonici, mislimo mi na tebe...
Drago mi je da je sve dobro prošlo i da si već kući... Ja sam bila rpesretna kad mi je doc rekao da idem kući taj danuser posted image
Sad se moraš paziti, vodi računa koju hranu jedeš (pazi da ne nadima). Posebnih pravila nema- hrana je najbolje da se jede češće manje obroke, možeš piti čaj, vodu i sokove, ja sam uzela štapiće i pomalo grickala... Najvjerovatnije ćeš ležati danas i malo sutradan, a onda će te sve početi boliti od ležaja pa ćeš ustati i pomalo se vrtiti po kući. Ja sam se već 4 dan od op istuširala brzinski (do tad su u upotrebi bile vlažene maramice i lagano perkanje), pa sam izašla malo na kaficu-čisto da promijenim ambijent i super mi je godilo, ali nemoj pretjerati. Ja sam bila 5-ti dan vani 3 sata, pa me poslije razvaljivalo i uhvatila me groznica. Sahatak, sahatak i po je sasvim dovoljno.
Oporavak brzo ide, ali se ipak čuvaj dizanja težih stvari, peglu, usisivač i sl. zaboravi na neko vrijeme.
Nakon 12 dana od op sam se vratila na posao i funkcionišem bez problema.
Čuvaj se i slobodno pitaj ako te još nešto interesuje
pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:29:07   
mamyca
Vjestice drago mi je sto je sve proslo uredu.user posted image Sad samo odmaraj i cuvaj se,zelim ti brz oporavak.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:32:37   
budućamama
Zaboravila sam ti reći da sam ja još samo taj dan kad sam izašla popila analgin radi bolova jer su nam to davali i u infuziji, ali sam popila samo jedan i to je bilo to. Što se tiče metronidazola i amoxicilina koji ti je dao, s njegovim nalazom neka ti muž ode kod doktora opšte prakse da ti napištu recept, platiš samo 1 KM participacije umjesto 15 KM koliko koštaju lijekovi.
To se pije 5,5 dana.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:36:38   
Anoniman
Vjestice drago   mi je da je sve proslo ok. Brzo nam ozdravi i u nove pobjede.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu budućamama)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 10:45:35   
vjestica
hvala na savjetima i lijepim željama
imam amoksicilin već jedno pakovanje kod kuće (ja mislim da je dovoljna jedna kutija za 5 dana) a za metronidazol sam rekla mm da kupi, ne može stići sad još ići kod opšteg, vidjeće da ga ranije puste s posla da bude uz mene
pitala sam kad se mogu kupati ( ja bih sad najradije) kaže dr sutra najranije, a bogami ne znam hoću li i sutra biti u stanju
možda da se istraljam mokrim peškirom
a jesi i ti mijenjala zavoj?
uh sama sebi smrdim
inače ja sam bila dobra skroz i kad sam se spremala za bolnicu i kad sam došla gore, meni je jedini problem bio ići u wc (fuj, još sam ponjela rukavice, maramice iz dm-a za dezinfekciju wc daske, pa navučem rukavicu i maramicom obrišem dasku, pa je još obložim papirom) i što sam gladovala, ali to je ok bilo, dok nisam ušla u salu, tamo sam kolabirala, da je Godinjak htio otkazati operaciju, srećom došla sam sebi, pa me ipak operisao
to je vjerovatno od straha, tako sam ja ko dijete, nije me strah da vadim krv, ni ptimim vakcinu, dođem normalno i onda kolabiram

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 11:29:16   
budućamama
joj crnjaka... Baš mi je žao da si kroz to sve morala proćiuser posted image
Hvala Bogu, sve je sad gotovo.user posted image
Što se tiče tuširanja, meni je op bila 8.10. a 11.10. u jutro sam se sama brzinski istuširala. Zavoj koji je ogroman sam skinula 9.10. znači sutradan nakon izlaska iz bolnice. Smiješno je koliki ti zavoj stave, a mali rezići koje sam prvi put i vidjela kad sam skinula zavojuser posted image . Ako ti se malo zalijepio, slobodno nakvasi prvo sa prokuhanom vodom ili kamilicom, onda se začas odlijepi.
Na rezove možeš staviti obični flasteruser posted image , ja sam ga stavila na donji rez, a na onaj u pupku nisam ništa stavljala. Ipak, nemoj dugo držati flaster, najviše dan-dva, a poslije lagano stavi potkošulju preko rezova (nađi neku dužu potkošulju dobro ispeglanu). Meni su rekli u bolnici kad sam pitala za previjanje da mogu staviti i kompresu, ali ja nisam stavljala jer je rez smiješno mali da se opet lijepim flasterima.
A najviše mi je smetao miris/smrad rivanola i niko nije bio sretniji od mene kad sam se istuširalauser posted image

< Poruku je uredio budućamama -- 23.10.2008 11:34:01 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 11:46:37   
vjestica
super znači mogu danas već skinuti zavoje
a tako sam i mislila flaster staviti, jer su stvarno mali rezovi
čekam mm da mi dođe pa da mi pomogne da se istrljam mokrim peškirom i skinem zavoje, a možda ću to sama uraditi
sad samo tražim način da vršnjakinju makar malo operem, one maramice su isto ništa, ne znam smijem li čučnuti da se makar malo saperem nad lavorom

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 11:50:29   
budućamama
I meni je MM pomogao da se po tijelu obrišem od rivanola i bolnice prvi dan. Najbolje je da daš njemu da te on izbriše maramicama, a za danas zaboravi mokri ručnik. Ne želiš se prehladiti, vjeruj mi.
Što se tiče pranja intimnih dijelova, napravi kamilicu ili prokuhaj vodu, uzmi sterilnu gazu i nježno se izbriši dole, bar danas, a već sutra ćeš biti puno bolje i brzinski ćeš se moći oprati.

< Poruku je uredio budućamama -- 23.10.2008 11:53:33 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 11:55:18   
vjestica
hvala puno na savjetima, danas moram još malo kukati user posted image , sutra ću valjda biti bolje, a tek kad se istuširamuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 11:57:35   
budućamama
Naravno, imaš pravo da kukaš i da te svi sad maze i pazeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pošto oporavak ide brzo, vidjećeš, nećeš baš dugo imati izgovor da te maze i pazeuser posted image , pa iskoristi ovo vrijeme
I slobodno pitaj ako te još nešto zanima.
Pusa i brz oporavak ti želim

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 12:59:02   
maslačak82
A jel se treba prije operacije okupati u bolnici??
joj, kako ću jadna ne bila, ja gadljiva!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Laparaskopija
23.10.2008 13:11:17   
vjestica
ja sam se okupala kod kuće, a u bolnicu otišla dan prije op.
nisam se u bolnici kupala, gadilo mi se, samo se istrljala vlažnim maramicama (ponjela sam posebno maramice za nju, toaletni papir, za tijelo, za dezinfekciju wc daske)
e da moraš isprazniti crijeva tamo prije op. i to je gadniji dio

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Laparaskopija
24.10.2008 14:38:26   
lamama
Evo da vam se i ja javim, friško sam izašla iz bolnice, vjestice ja jesam ona plavuša što je išla na laparoskopiju, a ti si sigurno ona slatka crnkica sa naočalama. Sve je dobro prošlo. lijeva tuba što ja ostala je prohodna tako da se uskoro možemo baciti na posao i u borbu za bebicu.
Sto se tiče laroskopije sve sam nekako izdržala, ali što kaže vjestica najgori ja bio wc, grozno, a stalno sam morala u wc, to je bila prava patnja. sreca nisam imala problema sa snom pa sam spavala da mi vrijeme brzo prođe.
Moram kupiti antibiotike ceporex jer sam alergična na penicilin, a stomak me ne boli tako srtašno pa nisam ni uzimala poslije bolnice analgetike, a vidjet ćemo većeras kako će biti. Puno vas sviju pozdravljam i zahvaljujem vam se. Sa vama je sve lakše.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Laparaskopija
24.10.2008 14:54:55   
vjestica
lamama drago mi je da je prošlo dobro i želim ti user posted image već u slijedećem ciklusu

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Laparaskopija
27.10.2008 9:39:37   
vjestica
opet ja sa 1001 pitanjem user posted image
nisu mi ništa rekli za konce, a i ovdje sam pročitala da se sami resorbuju
međutim ja na pupku imam čvrsti konac, a taj se neće sam resorbovati
šta da radim, jeste li vi imale taj čvrsti konac i jel moram ići da mi taj vade
Godinjak mi je samo rekao da dođem na kontrolu za 15 dana kad budu nalazi biopsije gotovi

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Laparaskopija
27.10.2008 9:48:41   
lamama
Ni meni nisu ništa rekli za pupak, prošli put su mi sami otpali a jedan je još visio na pupku pa mi je taj konac tada na kontroli godinjak odstranio.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Laparaskopija
27.10.2008 9:49:45   
lamama
sori za grešku, ne za pupak nego konce, mislim da će otpasti sami.


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Laparaskopija
27.10.2008 10:08:47   
vjestica
hvala na odgovoru lamama
samo se nadam da nije predugo da konac stoji 15 dana
obično se skidaju nakon 7 dana
a gdje tačno dižemo nalaz biopsije?
meni onreče tamo gdje je internista, jel kod njega ili?
ma ja sam puno pitanja, meni je ovo sve novo

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Laparaskopija
28.10.2008 9:42:06   
budućamama
Nalaz biopsije se diže na spratu iznad ordinacije prof Godinjaka, tamo gdje je internista, u ordinaciji gdje se radi kolposkopija.
Slobodno nazovi 250-274 i pitaj kad će ti biti gotov nalaz. Za moje otpusno pismo im je trebalo 13 dana da bude gotovo, a patohistološki nalaz je bio gotov 16-ti dan, tako da se ne iznenadite sporošću naše administracije.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *