|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparaskopija
18.11.2008 20:35:02   
vjestica
kad sam došla nakon 2 sedmice da se zakažem na kontrolu, zamolila sam svog doca da mi izvadi konac, jer meni nije sam ispao

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Laparaskopija
19.11.2008 15:03:08   
proljeće
Veliki pozdrav moje forumašice,evo nije me bilo čak dvadesetak dana,laparoskopija prošla ok,danas dvadeset dana ja skoro pa nova i to vam je to.
Što se tiče konaca meni niko nije rekao da se vade a meni stoje gdje su i bili nimalo manji pa neznam i dali je to ok?
Nego ja vam imam dilemu,još nigdje nisam vidjela da je neko pisao kada ste krenule u akciju posle laparo ili vam to doktor kaže kada odete na kontrolu ,ja još nisam bila jer mi patohistološki nije gotov.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Laparaskopija
19.11.2008 15:55:03   
budućamama
Dobro nam se vratila! Vibram za uredan patohistološki nalazuser posted image
Što se tiče akcije nakon laparo, slobodno možeš u akciju već nakon 7 dana od op, odnosno kad prestane svako krvarenje...
sretnouser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Laparaskopija
20.11.2008 9:07:10   
proljeće
Hvala puno budućamama,ja tebi želim da ne dođe 12.12.08 i da je nema punih 9 mjeseci.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Laparaskopija
20.11.2008 9:45:02   
budućamama
Hvala srećo, i ja tebi želim da ti slijedeći ciklus bude dobitni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Laparaskopija
20.11.2008 10:12:51   
beban
Draga budućamama, jesi dobila da piješ tablete klomifen?
Neka ti bude kao meni nakon laparaskopije: radila je 7. aprila, meca došla 14. aprila, ja ostala trudna 28. aprila, sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Laparaskopija
23.11.2008 9:53:21   
ena0002
Cure imam jedno pitanje za sve vas koje ste radile laparaskopiju: jesu li vam nalazi od muzeva (spermiogram) bili OK? MM ima normo-leukospermiju, pa cemo ici urologu. Vjestice ti si me uputila da urologu mozemo ici i u Eurofarm, a evo sad sam detaljno procitala ovu temu i vidim da si i ti radila laparaskopiju. Mene sad zbunjuje to sto me gin izgleda sad za sad iskljucio.Nekako mi logicno da i ja paralelno nastavim sa pretragama, npr. vaginalne briseve, pa i laparoskopiju. Ali on nista od toga nije spominjao user posted image  I koliko sam shvatila dr. Godinjak prije laparaskopije preporuci da se urade hormoni, vaginalni brisevi i spermiogram. Znaci ja sam na pola puta, a druga polovica ce izgleda biti ta da se ja fino narucim privatno kod dr. Godinjaka user posted image user posted image user posted image . Inace do sada sam kod dr. Divanovica. Eto i on vazi za strucnjaka, ali cini mi se, bar po vasim iskustvima, da bez dr. Godinjaka nema laparaskopijeuser posted image user posted image user posted image . A mozda sam se previse opteretila ovim prertragama user posted image

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Laparaskopija
23.11.2008 11:21:50   
maslačak82
Ti slobodno uradi sve te pretrage koje si gore navela jer će te kad tad tražiti, a vjerujem da te za sada isključio dok ti muž ne sanira bakterije i što već brisevi budu pokazali, vjerujem da će pokazati i tebi jer ipak ste partneri.Pa je najbolje da zajedno terapiju imate.

Odgovor na tvoje pitanje: bila na laparo, MM nema ok spermiogram.


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Laparaskopija
23.11.2008 20:54:27   
vjestica
Maslačak ti je odgovorila
što se tiče prof Godinjaka kod mene se paralelno radi tm nalaz i ti papa test, cervikalne briseve, hormone i uzv pregled
nakon svega toga ide laparoskopija i histeroskopija
za Divanovića ne znam, mislim da kod njega nema laparo, a ja najviše vjerujem prof Godinjaku, jer kod njega sve možeš uraditi (i inseminaciju i IVF), a Divanović mislim da to ne radi, koliko sam ja čula kod njega možeš neke početne pretrage uraditi


(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Laparaskopija
24.11.2008 9:21:13   
proljeće
Ena i ja sam radila laparo a dijagnoza mi je policistični jajnici a mm uredan nalaz.

Da vam javim drage moje da sam bila na kontroli nakon laparo i rekao mi je prof.Godinjak s obzirom da nemam redovne cikluse da u koliko ne dobijem dođem krajem decembra,iphd nalaz mi je hvala Bogu ok,idemo dalje

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Laparaskopija
25.11.2008 16:47:08   
ena0002
Ma i ja sam skontala da ne bi bilo lose da ja uradim te briseve paralelno dok MM ide urologu. Dr. Divanovic ne radi laparo, ali sam cula da kad dodje do toga on proslijedi pacijentice do dr. Godinjaka (neka korelacija izmedju njih dvojice user posted image ). Cure hvala vam na odgovorima, u principu me interesovalo koji se sve pregledi moraju uraditi prije laparo. Meni je ostalo onda jos samo te briseve da uradim. Radila sam papa test, vaginalni uzv i hormone i sve je OK.
pozz svima user posted image

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Laparaskopija
19.1.2009 11:18:25   
meedic
Drage moje,

i ja sam konacno zavrsila sa laparaskopijom, jucer izasla iz bolnice. Neposredno poslije operacije sam krvarila, poslije par sati bilo je jos malo roskaste krvi. Doktor mi je rekao da je sve ok, jajnici, maternica, sve prohodno i mogu vam reci da me to malo razocaralo jer sam mislila da su zacepljeni ili nesto pa da to doktor otklóni i trudnoca. Ovako i poslije laporo ne znam zbog cega nema bebice user posted image . Drage moje koliko vi rupica imate , ja ímam samo dvije, na pupku i jos jednu? Sta mogu otkriti sa nalazom koji ce biti za petnaest dana?


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Laparaskopija
19.1.2009 11:23:12   
vjestica
Meedic tako sam se i ja razočarala, jer sam se ndala da će lpsc otkriti neki problem i riješiti
inače kod mnogih je uspješan bio ciklus iza laparoskopije, pa se nadam da će i tebi biti user posted image
i ja imama dvije rupice od laparo
nalaz može pokazati da je ok endometrij (pretpostavljam da je i tebi uradio biopsiju endometrija) ili može pokazati eventualnu upalu (ne znam da li može još nešto pokazati ph nalaz, znam da mi je jedna cura pokazala svoj nalaz sa upalom)

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Laparaskopija
19.1.2009 17:40:21   
marika
Cao svima ja sam nova, pratim Vas neko vreme i vidim da ste sve ok. Hocete da pomognete date savet. 

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Laparaskopija
19.1.2009 17:52:33   
marika
Ja sam u braku vec 6 godina. i trudnoce nije bilo do sada.Skoro sam isla na HSG i rekli su mi da je desni jajovod prohodan a da levi oskudno propusta kontrast i da se preporucuje laparaskopija, ne znam da li da idem na laparaskopiju jer je on ipak prohodan pa to sto je malo uzi nego desni pa sta da se radi, i jedna noga je duza od druge kao i ruka itd.Sta vi mislite da li je imao neko slican problem.Mada mi je to radio drugi lekar ne moj, ,a moj doktor kad je video snimak rekao je da je sve u redu, kanali su prohodni i mogu da idem kuci,a doktor koji mi je radio HSG treba da napise misljenje i otpusnu listu.Pa se razmisljam da li je to namerno napisao zato sto se iznervirao zaboga sto ja nisam njegov pacijent.UNAPRED ZAHVALNA user posted image

(odgovor članu marika)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Laparaskopija
19.1.2009 22:57:03   
Lilly
Marika, kod mene je ista dijagnoza kod HSG-a kao kod tebe. Kontrast prolazi ali sporije. Posto kod mene i dalje nije dolazilo do trudnoce, uradila sam laparaskopiju. Nalaz je potpuno isti kao kod HSG-a. Sve je uredno - oba jajovoda prohodna - jedan otezano i to je sve...Jedan dr. je rekao da taj jajovod i dalje obavlja svoju funkciju, da to nije nikakv problem dok je dr. doktorica odmah svrstala nalaz kao da je taj jajovod neprohodanuser posted image . Kako god- ipak to nije razlog za ne dode do zaceca...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu marika)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Laparaskopija
22.1.2009 21:32:23   
marika
Lilly hvala ti mnogo.Ti si me sada ohrabrila.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Laparaskopija
23.1.2009 15:46:13   
Black80
Pozdrav za sve!
Sad sam nabasala na ovaj forum i sve pohvale...ima toliko potrebnih informacija i toliko utešnih stvari ovde napisanih da se osećam lakše kad sve ovo čitam.
Imam sličnih problema kao i mnoge dame ovde, želim jako, jako bebu i trudim se već tri godine ali ništa...sad smo krenuli na sva moguća ispitivanja i za manje od mesec dana uradili sve nalaze koji kažu da imam par priraslica na jednom jajovodu koji su se relativno dobro probili putem HSG-a. Ipak me doktorica šalje na laparo, kao da ne bi došlo do vanmaterične i bla, bla... pa sad čitam ovde razna iskustva jer sam kao i mnoge jaaaaako uplašena.
Izvin'te ako sam se raspisala, ali svašta bih Vas pitala ali najvažnije, koliko je prošlo vremena od HSG-a pa ste otišli na laparo? Pošto sam ja hsg radila pod totalnom anestezijom i bojim se da mi nije previše da radim odmah i laparoskopiju...user posted image

(odgovor članu marika)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Laparaskopija
23.1.2009 15:49:40   
budućamama
Black80, dobro nam došlauser posted image
Ja sam prošla kroz laparo, ali nisam prije toga radila HSG. A što se tiče anestezije, stvarno ne znam šta bih ti rekla, na to će ti pitanje morati dati odgovor tvoj doktor ili anesteziolog.
Pošto si nova, navrati nam u čekaonicu. Tamo su sve trudilice i tamo čavrljamo o svemu i svačemu.
pozz

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Black80)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Laparaskopija
27.1.2009 8:16:34   
Black80
Evo mene...hvala na odgovoru i sigurno ću već danas navratiti na čavrljanje!
u petak sam išla kod dr koji mi treba raditi laparo privatno i malo sam se razočarala jer sam mislila da će mi ipak ostaviti mogućnost da ne moram na to...kad ono?! pogleda me doca, i kaže da mora laparoskopsko- histeroskopsku operaciju odjednom raditi. tako da smo zakazali za sredinu sledećeg meseca. teši me samo što je čovek baš, baš stručnjak u srbiji i što ova privatna bolnica ima najsavremeniju opremu ovde. nadam se da će uroditi plodom i da će mi pomoći...
što se tiče anestezije kaže da nije problem da za tako kratko vreme budem dva puta u totalnoj, ali oni će već izvršiti sve potrebne preglede i da ne treba da se brinem!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Laparaskopija
27.1.2009 9:15:43   
budućamama
Odlične vijesti user posted image user posted image user posted image
Ne brini, i ja sam kroz isto prošla ali na GAKu ovdje u Sarajevu, gdje baš i nisu bajni uslovi, ali moglo se. Brzo ideš kući i oporavak brzo traje.
Želim ti puno sreće i user posted image  odmah nakon laparo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Black80)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Laparaskopija
27.1.2009 12:18:14   
delfin
A gdje se može još raditi osim na GAK-u?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Laparaskopija
27.1.2009 16:12:56   
Lilly
što se tiče anestezije kaže da nije problem da za tako kratko vreme budem dva puta u totalnoj, ali oni će već izvršiti sve potrebne preglede i da ne treba da se brinem!

Zasto dva puta u totalnoj anasteziji ako je u pitanju laparo.histero.?

< Poruku je uredio Lilly -- 27.1.2009 16:13:50 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Black80)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Laparaskopija
30.1.2009 11:04:57   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: ala74

Drage forumašice,
Nova sam na forumu, o ovoj temi već ima nekih diskusija i prijedloga, ali mene zanima da li je neka od vas radila ovaj zahvat u Sloveniji. Naime, nisam sigurna da bi u Sarajevu bilo moguće uraditi ga u mom slučaju, jer je u pitanju miom koji je dosta prokrvljen i brzo raste, a položaj mu direktno onemogućuje trudnoću. Zanima me da li znate gdje se u Sloveniji može uraditi, na koji način se naručuje i koje su cijene?
Pozdrav    


IZVORNA PORUKA: budućamama

Ne znam za Sloveniju, ali mislim da nisi u pravu da to ne možeš obaviti i u Sarajevu. Ja bih ipak pokušala kod prof Godinjaka, koji je i meni lično radio laparoskopiju.
Ipak, odluka je tvoja.
Slobodno mi pošalji pp ako hoćeš da ti proslijedim kontakt podatke.
Sretno!



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Laparaskopija
1.2.2009 23:39:35   
babygirl
drage moje zene i djevojke,

tek sam se ukljucila na ovaj forum. vidim da nas ovdje ima jako puno sa problemima sa zatrudnjivanjem sto me rastuzuje. user posted image ja sam probala dva mjeseca da zatrudnim, sto znam da je kratak period, ali su mi onda dijagnosticirali endometriozu i sredinom mjeseca idem na operaciju kod dr. godinjaka. ako je neko imao ovih iskustava molim da mi se javi i odgovori kako to sve izgleda? doktor mi je rekao da cemo poceti sa laparo, a ako ne bude mogao sve otkloniti, rezat ce stomak. za sad su mi rekli da su na jajnicima vidljive ciste , lijevi 6 cm, desni 4 user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *