|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija
14.2.2014 9:27:19   
kokouli
Pozdrav zene,i ja sam jedna od zena koja je radila laparo histero .kod dr.Godinjaka ,to je bilo prvo sto je predlozio kada sam se obratila ,i na kraju se ispostavilo da nije do jajovoda ,prohodni su .Ni nakon toga i silnih terapija nisam zatrudnila 3,5 godine .A onda u 1 ciklusu jesam međutim imala sam spontani .Znaci sve je vrlo individualno ,neko zatrudni 2 ciklusa nakon tog tretmana ,a nekome treba kao meni jako dugo .Odgovor zapravo ne postoji na pitanje za koliko nakon i kada ....na zalost.

(odgovor članu Sweety)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Laparoskopija
26.2.2014 10:27:13   
Lidija84
Veliki pozdrav svima na ovom forumu. Doktor mi je nedavno preporučio drilling jajnika, mislim da je krajnje vrijeme da se nešto poduzme jer MM i ja već 8 godina pokušavamo dobiti dijete. Trebao bi mi privatno raditi dr Sarić iz Mostara, pa me zanima je li itko od vas bio kod njega i je li bilo kakvih pozitivnih promjena nakon toga.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Laparoskopija
26.2.2014 22:25:38   
mostarka 33
pozdrav svima na forumu. da li je itko radio laparo u KB Mostar i kakva su iskustva i kojeg mi dr preporučujete. idem privatno u kneževića te me je uputio na laparo jer je trudimo više od godinu dana

(odgovor članu Lidija84)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Laparoskopija
28.2.2014 8:46:06   
Jelena86
Mostarka, upravo Kneževića bi ti i preporučila. Ja sam bila prezadovoljna sa njim. A čujem dosta dobrih komentara na njegov rad sa lpsc.

Lidija, Sarić ima odličnu opremu i cijela klinika mu je extra, ali kako radi, iz ličnog iskustva ne znam.

(odgovor članu mostarka 33)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Laparoskopija
5.12.2014 21:25:15   
mom2B
Pozdrav svima
Tema odavno nije aktivna ali se nadam da ću dobiti odgovor. Naime, ustanovljeno mi je da imam cistu na jajniku veličine 9cm (prije par mjeseci jajnik je bio čist). Nije rečeno o kakvoj se cisti radi, preporučeno je da se odrade tumor markeri i da se cista laparoskopski odstrani.
Pitanje je: gdje odraditi laparoskopiju? Državna bolnica, Kosevo ili negdje drugo?

Unaprijed hvala svima user posted image

< Poruku je uredio mom2B -- 5.12.2014 21:26:42 >

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Laparoskopija
5.12.2014 22:07:11   
memsi
Pozdrav,
Mislim da bi ti bilo najbolje da dodes do Godinjaka da ti on to uradi ukoliko su ti preporucili laparaskopiju.Malo me buni to sto je cista velika,ne znam da li se uopste taj tretman moze odraditi laparaskopski.On ti je vrhunski strucnjak po tom pitanju pa probaj doci do njega.

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Laparoskopija
5.12.2014 22:29:54   
mom2B
IZVORNA PORUKA: memsi

Pozdrav,
Mislim da bi ti bilo najbolje da dodes do Godinjaka da ti on to uradi ukoliko su ti preporucili laparaskopiju.Malo me buni to sto je cista velika,ne znam da li se uopste taj tretman moze odraditi laparaskopski.On ti je vrhunski strucnjak po tom pitanju pa probaj doci do njega.


Hvala ti draga memsi user posted image

Moj ginekolog misli da je moguće laparoskopski ukloniti... Jako sam se iznenadila kad sam vidjela kolika je cista. Prebrzo je narasla...
Godinjak je na KCUSu, zar ne?
Jos jedno, mozda banalno, pitanje: da li u bolnici prihvataju nalaze tumor markera urađenih u privatnim laboratorijama?

< Poruku je uredio mom2B -- 5.12.2014 22:43:08 >

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Laparoskopija
5.12.2014 22:48:28   
memsi
Pozdrav,
Godinjak je na GAK-u,a za nalaze tumor markera nisam sigurna.Mislim da je najbolje donijeti sve nalaze iz javnih ustanova.

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Laparoskopija
7.12.2014 11:20:46   
mom2B
Hvala memsi

potrazicu Godinjaka. Sto se tice tumor markera nisam mogla izdrzati, uradila sam ih privatno, sljedece sedmice ce biti rezultati... Nadam se najboljem :)

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Laparoskopija
11.1.2015 10:05:05   
Radost81

IZVORNA PORUKA: mostarka 33

pozdrav svima na forumu. da li je itko radio laparo u KB Mostar i kakva su iskustva i kojeg mi dr preporučujete. idem privatno u kneževića te me je uputio na laparo jer je trudimo više od godinu dana


Pozdrav svima: uskoro očekujem laparoskopiju u KB Mostar...pa ako netko može podijeliti svoja iskustva, koliko se ostaje u bolnici što je potrebno....

(odgovor članu mostarka 33)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Laparoskopija
25.4.2015 21:15:58   
Lisy
Lijep pozdrav zelim,
nakon 3 godine braka nisam ostala trudna.U januaru imala sam cistu velicine 8cm koja je tabletama otisla, ,doktorica me poslala na laparskopiju da vidi zasto ne ostajem trudna.Operacija koja je trebala 30 minuta da traje kako sam se i potpisala, naime trajala je1h-45 min.Rezultati su zapanjujuci ostala sam u soku kada je doktor rekao da su jajnici unisteni nekom infekcijom(klamidija) koju nosim jos od djetinjstva.Rekla sam da imam uzasne menstruacije pracene povracanjem i jakim bolovima,doktor kaze da se to i ne osjeti dok zena ne shvati da ne moze ostati trudna..Samo pola desnog jajnika mi funkcionise i predlozili su mi IVF .Rekli su mi imam sanse jer je maternica uredu i mlada sam.Mene zanima dali je neka imala slicna iskustva?Izvinjavam se na ogromnom objasnjenju i nadam se da sam postavila pitanje na pravoj stranici

(odgovor članu Radost81)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Laparoskopija
21.7.2015 17:44:50   
mom2B
Drage moje

moja velika cista (preko 12 cm) je početkom godine uspješno odstranjena (laparotomijom). Doduse i jajnik je morao van, ali pozitivno je da napokon, nakon nekoliko godina MM i ja sada očekujemo bebicu. U svakom slučaju, budite hrabre kako samo zene znaju biti.

Lijep pozdrav svima user posted image

(odgovor članu Lisy)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Laparoskopija
22.7.2015 14:36:26   
Sanjalica 85
IZVORNA PORUKA: mom2B

Drage moje

moja velika cista (preko 12 cm) je početkom godine uspješno odstranjena (laparotomijom). Doduse i jajnik je morao van, ali pozitivno je da napokon, nakon nekoliko godina MM i ja sada očekujemo bebicu. U svakom slučaju, budite hrabre kako samo zene znaju biti.

Lijep pozdrav svima user posted image


Draga mom2B, citala sam tvoje prijasnje postove, pa me interesuje ko ti je radio lap, ja prikupljam nalaze, tumor markeri, hormoni, brisevi, pa kod doktora Godinjaka na kontrolu. Imam na jajniku neku tvorevinu za koju nije siguran sta je, cista ili nakupina tekucine, ali uglavnom predlaze operaciju. Koliko nalazi smiju biti stari, koja je procedura? svaka info bi dobrodosla user posted image

Zelim ti skolsku trudnocu i da uskoro zagrlis i poljubis svoje dugo iscekivano sunce user posted image . Sretno

< Poruku je uredio Sanjalica 85 -- 22.7.2015 14:37:55 >


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Laparoskopija
2.8.2015 19:29:04   
mom2B
Draga Sanjalice


Mene je operisao dr. Murtezic, kod Godinjaka se trebalo duze cekati a meni je cista prebrzo rasla.
Moji nalazi su bili stari mjesec do mjesec i po (ultrazvuk i tumor markeri) prije nego sam otišla na komisiju, a poslije komisije sam odradila jos one preoperativne nalaze krvi i urina te pregled kod interniste. Ti nalazi su mi bili stari 15tak dana. Ako te jos nesto zanima stojim ti na raspolaganju.

Hvala ti na lijepim zeljama draga moja user posted image Ja svaki cas ocekujem da malecki pocne sutirati user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Laparoskopija
27.12.2015 23:14:44   
alias90
L.P. Moj problem su ciste na jajnicima i polipi na mat. Trebala bih na operaciju poslije nove g. Trebam raditi lap. i hist. u Zenici kod dr. Zulovica. Da li je neko imao iskustva sa takvim operacijama u Zenici ili kod ovog dr. I da li neko zna gdje bih mogla raditi lap. privatno i koliko kosta. Unaprijed hvala.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bakterija)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Laparoskopija
14.4.2016 11:28:07   
mala tratincica
Drage zenice, nova sam na forumu. Znam da ste vjerovatno raspravljale o ovome, ali ne vidim postove iz 2016 godine.
Uglavnom, molim vas za savjet i pomoc oko slijedeceg:
Vec 4 godine sam u braku, pokusavam ostati trudna, ali ne ide. Svi nalazi, muzevi i moji su uredni, pa me je ginekolog poslao na Jezero da radim laparaskopiju jajovoda kod prof.Godinjaka. Elem, posalje nas on da radimo nalaze (brisevi, spermiogram, hormoni), ja uradim sve nalaze, i muz isto, ali Godinjak u medjuvremenu ode u penziju user posted image
Dva puta sam mu isla privatno, ali mi se iskreno vise ne daju pare dva puta mjesecno da idem kod njega. Dao mi je u februaru Klomifen (3-7DC), pa Choriomon injekciju, nazalost nista... u martu sam vec ludila, i odlucila da odmorim jedan mjesec. Sad sam krenula kod Idrizbegovica, on mi daje Klomifen 3-7 DC, pa onda 8.dc kod njega. Ne znam da li ce me i on uputiti na laparaskopiju, jer prijateljici koja ide kod njega, to nije preporucio vec odmah inseminaciju. JA danas pocinjem sa Klomifenom, kako ce biti ne znam. Da li ce mi dati Choriomon ponovno? Joj, ludim. MOLIM VAS IZVINITE NA DUGOM POSTU!
Molim vase misljenje o tome ko je sada strucnjak za laparoskopiju ovih jajovoda obzirom da Godinjak to vise ne radi? Meni svakoga preporucuju! Neki kazu Idrizbegovic je los, neko ga hvali, pa hvale i Nakasa.... elem nisam pametna vise...
hvala puno svima... divne ste user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Laparoskopija
14.4.2016 12:24:10   
ema08
Draga traticince, ne daj se i čuvaj svoje živce. Meni je prof.Godinjak prije 4 godine radio laparoskopiju o dijagnoza mi je bila neprohodni jajovodi kao posljedica operacije mioma koju sam imala 2007. godine. Rečeno mi da prirodno ne mogu ostati trudna. Godinjak je i tada koristio istu tu terapiju klomifenom, a Idrizbegovic je njegov učenik. I meni je prije laparoskopije ranjena jedna inseminacija zašto su mi kasnije stručnjaci za neplodnost rekli da je ludost jer se prvo mora provjeriti da li su jajovodi prohodni. Ukoliko nisu tj.ako su djelomično začepljen može doći do vanmatericne trudnoće. Elem, uradim ti ja 2 VTO. Obje uspjele ali završene spontanim. I ove godine ostanem prirodno trudna sto je ne moguće pored dijagnoze prof. Godinjak. Ili je to jednostavno Allahova volja takva ;-), nema drugog objašnjenja. Moj ti je savjet nakon svega što sam ja prošla da ne gubiš vrijeme po GAK-u nego ako si u mogućnosti idi u jednu od klinika za IVF. Sada ih hvala Bogu ima, da ne gubiš vrijeme. Od srca ti želim puno sreće.


(odgovor članu mala tratincica)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Laparoskopija
14.4.2016 12:51:36   
mala tratincica
Draga ema08, hvala ti puno na ovim rijecima, znace mnogo!

NIje mi problem otici privatniku ili u neku IVF obzirom da ih sad kod nas ima hvala Bogu. Ali mi je problem sto me uvijek vracaju na pocetak, svaki put. Dosta mi je vracanja na pocetak. I u vecini slucajeva, uvijek je ista prica tipa: "uh, pa imate godina (ja 35, MM 37), idemo odmah na vantjelesnu, bla, bla, bla".... ZDRAVA SAM! Provjerite mi jajovode! user posted image Svi nalazi su nam u redu! Zasto ne uradite i to, pa da znamo na cemu smo? Izvinjavam se na ovim izljevima frustracija, ali ne mogu vise vracanja na pocetak...nadam se da me razumijete. Zato, molim se da mi to vise urade, tu laparo, i puste me da se na miru s****. Izvinjavam se na izrazu, ali stvarno...
A zelim stvarno da vjerujem da imamo dobre doktore u drzavnim ustanovama, za koje placamo zdravstveno osiguranje, pa ako mi kazu zacepljeno je, nema mogucnosti za trudnocu, e onda cu privatno u IVF i na VTO. Nisu mi problem finansije. SVE BIH DALA ZA user posted image i one dvije crtice na testu user posted image
Zato sam pitala za savjet, ko je dobar dr u drzavnim bolnicama za laparo, posto Godinjaka vise nema...
Na HSG ne mogu, iz odredjenih razloga (ratne traume....), bilo RTG ili UZ, nijedan dr mi to ne dozvoljava.
Uh, izvinjavam se na ovom opet dugom postu, nadam se da neces ni ti, draga ema08 ni druge zenice zamjeriti.

Draga ema08, nadam se da si sretna napokon i da imas slonovske zivce nakon svega sto si prosla... Divim ti se!! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala tratincica -- 14.4.2016 12:53:23 >

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Laparoskopija
9.10.2017 15:22:05   
Tirkizna
Pozdrav tratincice, vec je proslo dosta vremena od tvog posta, nadam se da si u međuvremenu ostvarila trudnoću...Zamolila bih te za informaciju da li si radila laparoskopiju i kod kojeg doktora. Meni je HSG pokazao da imam hidrosalpings na lijevom jajovodu, pa su mi u Bahceciju predložili da prije IVF postupka uradim laparoskopiju.

(odgovor članu mala tratincica)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Laparoskopija
7.2.2018 13:43:57   
leptirica8
Cao cure..Evo ja se prvi put javljam i ne znam jesam li ovdje trebala pisati ili na nekoj drugoj temi.. Uglavnom treba mi savjet u vezi laparoskopije. Muž i ja pokušavamo dobit bebicu vec 3 godine, njegovi nalazi uredu..Par mjeseci idemo u Sarajevo kod ginekologa Vernesa na folikulometriju i sad je odlucio da je sljedeci korak laparoskopija. Mislila sam da ce me prvo poslati samo na prohodnost jajovoda a ne odmah na laparoskopiju. Da naglasim da nam je preporucio neke doktore iz Hrvatske koji dolaze u Jelah pa da mi oni to rade a košta 2000 km,što je nama malo pretjerana cifra,pa ne znam kakva su vaša iskustva. Također mi je cudno da me nije uputio da radim nalaze hormona iako zna da mi je prolaktin prije bio povišen kad sam išla kod drugog ginekologa,zar ne bi trebalo prvo to? Godinu dana sam išla kod drugog ginekolga kod kojeg sam bila na terapiji klomifena i pila sam bromergon za prolaktin,ali kako se nije ništa dešavalo otišli smo po mišljenje kod Vernesa i on tvrdi da imam svaki put bar jedan folikul svoj i da mi klomifen zato ne treba a kao da je povišen prolaktin ne bi dolazilo do ovulacije..Eto napisa se ja. Nadam se vašim savjetima da li da sad idem na laparoskopiju??

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Laparoskopija
8.2.2018 1:28:50   
Galicia
NE znam ko je dr Vernes, ali ako nije subspecijalista za neplodnost, manite ga se. Idite direktno na jednu od klinika za neplodnost jer su mjerodavniji.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu leptirica8)
Neposredna veza do poruke: 921
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *