|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija
21.5.2012 13:13:27   
ray
ne , nije mi godinjak nista rekao. rekao je samo da mi je jajovod neprohodan ( a desnog nemam , pukao usljed vanmatericne trudnoce) i da moram ici na IVF. sada kada sam isla kod ovih u jinemed, dr me je pitao zasto mi je jajovod neprohodan. to sam isto i ja pitala godinjaka , nakon operacije i on je rekao da ne zna. nije mi rekao da li imam nekih bakterija u njemu , tekucine.. nista. u stvari tako je rekao da nisam imala vise nacina da ga pitam bilo sta drugo, jednostavno sam mislila mozda ja stvarno previse pitam.

medjutim sada mi je ovaj dr turcin objasnio da je jako bitno  da li imam hidrosalpinx tj. tekucine. veli da tekucina nekada moze da se slijeva u matericu i moze negativno uticati na rezultate IVF-a. malo sam prosurfala i vidjela da statistike pokazuje da zene sa hidrosalpinxom imaju duplo manju sansu da zanesu tokom IVF procedure.
uglavnom ovaj dr turcin me je uputio da radim RTG prije pocetka bilo kakve IVF procedure. meni to ima smisla.

mozda mi godinjak to nije rekao jer mozda stvarno toga nije bilo, ali na zalost meni u ovoj fazi "mozda" nije dovoljno dobro i dr. trazi nalaze koji potvrdjuju da nemam hidrosalpinx.

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Laparoskopija
9.7.2012 13:39:31   
sreca 27
Pozdrav svim forumasicama...Ja bih trebala polovinom septembra raditi laparoskopiju u KB Zenica pa me interesuje ako je neko radio gore da mi kaze koliko dugo traje operacije,kolikose ostaje u bolnici ma jednostavno sve me interesuje...uh jos kad bi znale kako se samo bojim dok pisem o ovome a kako cu to sve podnijeti kada dodje do togauser posted image

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Laparoskopija
9.7.2012 13:45:24   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: sreca 27

Pozdrav svim forumasicama...Ja bih trebala polovinom septembra raditi laparoskopiju u KB Zenica pa me interesuje ako je neko radio gore da mi kaze koliko dugo traje operacije,kolikose ostaje u bolnici ma jednostavno sve me interesuje...uh jos kad bi znale kako se samo bojim dok pisem o ovome a kako cu to sve podnijeti kada dodje do togauser posted image


ne znam za Ze

al u Sa to je haman-bezbolno, oporavljas se samo dan poslije na intenzivnoj malo imas mucnina od anestezije, i odmah mozes na noge, jos jedan dan te ostave dok ne odes u wc i kuci, ne sekiraj se i sretnouser posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu sreca 27)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Laparoskopija
14.7.2012 16:16:57   
sar@
Drage moje, radila sam laparoskopiju prije nekoliko dana kod prof.Godinjaka i rekao mi je da dođem na kontrolu za 15 dana sa nalazom.E sad može li mi neko reći gdje se taj nalaz sa patologije podiže i postoji li neki broj na koji mogu nazvati da se informišem je li gotov nalaz.Unaprijed hvala.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Laparoskopija
8.10.2012 12:55:40   
sreca 27
Cure opet ja s pitanjem... Da li je iko od vas imao iskustva sa laparoskopijom radjenom u Zenici...!!!

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Laparoskopija
8.10.2012 21:53:13   
ena0002

IZVORNA PORUKA: sar@

Drage moje, radila sam laparoskopiju prije nekoliko dana kod prof.Godinjaka i rekao mi je da dođem na kontrolu za 15 dana sa nalazom.E sad može li mi neko reći gdje se taj nalaz sa patologije podiže i postoji li neki broj na koji mogu nazvati da se informišem je li gotov nalaz.Unaprijed hvala.

Nazovi centralu i trazi patologiju...mislim da mozes sve telefonom provjeriti

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:25:41   
Anoniman
Konacno naidjoh na napolitanku da mi da inf.ma joj sve me interesuje ko ti je radio op,koliko je trajala...

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:38:24   
napolitanka
eh ovako ponesi dosta vlaznih maramica, ubrusa i plastičnih kesa za WCuser posted image jer će ti raditi klistir dva puta, a šolje su malo neuslovne, pa eto da imaš na sta da sjedneš jer ćeš morati sjesti, kad krene belajuser posted image ....znači kad dodješ odrade ti jedan klistir, malo neugodno i odmah letiš na wcuser posted image do tad smiješ jesti poslije toga do 8.00 samo piti, dobiješ pred spavanje apaurin 5 mg, ja popila samo pola, strah me bilo cijelu, i naravno nisam oka sklopila user posted image ujutro te probude i ponovo na klistir, al ovaj put je lakše jer su crijeva već prazna, pošalju te da se istuširaš....ah da kod kuće obrij gospođicu kompletno da ne bi došla u iskušenje da ti je oni gluho bilo sređujuuser posted image ...kad budeš ulazila u salu sve sa sebe skidaš, to je drugi odjel, tzv. ginekološki sok, poneseš samo neseser i kesu da ostaviš presvučene stvari..ja sam u neseser stavila i mobitel al na nečujno, to je prećutna praksa, koju svi rade.... uđeš u salu skineš sve sa sebe ( malo neugodnouser posted image ) anesteziolog odradi svoje i to je to.... imat ćeš dva mala reza jedan iznad pupka i jedan na desnoj strani jajnika.....ne boli puno, mene je propuhivanje, klasično puno više bolilo...budiš se u šok sobi, i tamo ostaješ još izvjesno vrijeme, a do tad saznaješ da li si imala radnu ili dijagnostiču laparo...to znači ako je sve ok. sto se nadam da će biti, samo te zatvore, a ako nađu neke priraslice t usput odstrane, i tad oporavak malo duže traje...ali to neće tako bitiuser posted image eto poslije te vrate u sobu gdje si prvobitno bila, na onom prvom odjelu, čeka se da prorade crijeva, i ides svojoj kući.....sretniiiuser posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:45:16   
Anoniman
Koliko dugo je kod tebe trajala oper,koji ti je dr radio...joj kako me je strah...

(odgovor članu napolitanka)
  Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:50:08   
napolitanka
koliko će trajati to zavisi od slučaja do slučaja, ne uzmi me za riječ mislim da je moja trajala oko 1 sat, al stvarno se ne sjećam,tako da bitno je da se završi, meni je radio dr. gvozdenović, al mislm da mu je i sestić asistirao, ako se ne varam....ne brini sve će biti tobro, to ne boli puno ako misliš da će sad pravo boljeti, puno je bitnije da jajovodi i ostali organi budu ok... a prošlo nas je puno žena kroz laparo, tako da: sve za malu bebicuuser posted image
Vjerujem da ti nije svejedno, al pokušaj sebi reći da to nije baš sad klasična operacija, rezovi kod mene se i ne vide, baš su mali, samo polako...

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:53:10   
Anoniman
Koliko si ti bila u bolnici,jel moze posjetajavascript:void(AddText('user posted image '))user posted image dolaziti...jesil ti uspjela poslije lapar.doci do svoje user posted image

(odgovor članu napolitanka)
  Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:56:41   
napolitanka
ostaje se dva tri dana, sve zavisi... može ti svo vrijeme dolaziti neko pred vrata kad si na šoku, jer će ti muž sigurno noesto trebati donijeti, al sad klasične posjete na šoku nema, samo na onom regularnom odjelu prije i poslije op.... al vjeruj sve to brzo ide, i dok se okreneš ideš svojoj kući, tek kasnije ideš da ti konce vade

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Laparoskopija
4.11.2012 23:58:08   
napolitanka
a za bebu kod mene, još je nema al se borba nastavljauser posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 0:02:02   
Anoniman
Hvala za info oprosti ako sam te malo tusila al sta cu kad me sve interesuje...jeli kod tebe bilo neki priraslica...

(odgovor članu napolitanka)
  Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 0:08:43   
napolitanka
kod mene nije bilo priraslica, moi problemi su više hormonske prirode, ali u obradu steriliteta ulazi i laparo, kao najdetaljnija pretraga organa, jer se kamericama ulazi u trbušnu duplju i sve se vidi, a usput se i pusti kontrast kroz jajovode...ne razmišljaj o priraslicama, već razmišljaj o tome da će to abd biti korak bliže tvojoj bebiuser posted image čuvam ti fige i sretnouser posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 0:11:15   
Anoniman
Hvala draga javim vam kako sam prosla....

(odgovor članu napolitanka)
  Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 11:28:39   
Buba87
Cao cuper,ne znam gdje da pisem pa cu ovdje pokusati.Imam u martu VTOuser posted image ali prije nje moram rijesiti pregradu na maternici.Kada sam bila u klinika Jelena rekli su mi da je pregrada na maternici,a to je bilo prije dvije god.Sad prije mjesec dana kada sam radila HSG rekli su mi da imam uterus unicornis ili jednoroga maternica.Sad neki dan citam na internetu da te dvije stvari uopste nisu idte,sad se ja pitam kako su mi rekli ovamo pregrada ovamo jednoroga,a trebam na operaciju....Cini se meni da oni nece ni znati sta da operisu.Je li iko imao ovakvo iskustvo i gdje je isao na operaciju.Voljela bi da to neko dobro uradi,a bojim seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 11:29:19   
Buba87
Mislila sam reci,CAO CURE HAHAHHAHAHuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 11:52:11   
ivannna
Buba 87, ne znam odakle si, al ukoliko si u Sarajevu, toplo ti preporučujem da odeš na konsultacije i pregled kod dr.Godinjaka, jer je za mene (a potvrdit će to mnoge cure sa foruma) on prvi i posljednji kada su u pitanju ginekološke (sve što može radi laparoskopski) operacije, i dijagnostika. To je baš različita dijagnoza, a operacija tako ozbiljna stvar.
Ako te nešto zanima, moje iskustvo ili nešto drugo možeš mi pisati i na pp, da se ne ponavljam na forumu :)

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Laparoskopija
5.11.2012 12:31:23   
Buba87
ivannna imas ppuser posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Laparoskopija
8.11.2012 11:42:23   
Buba87
Evo mene opet.Juce sam pokupila nalaz histeroskopije u klinici Jelena,tamo su mi rekli da imam pregradu na maternici evo sta pise na njihovom nalazu-office histeroskopija-cervix kronican,epiteliziran,cervikalni kanal pravilan,naboran,kavum tipa subseptusa ,na sirokoj osnovi,oba tubalna usca ovalna.Predlaze se histeroskopska resekcija septuma nakon menstrualnog krvarenja.E TO JE NALAZ IZ JELENA.A iz Medica gdje sam radila HSG vidjeli su drugacije,e sad ako nije tako vi me ispravite.RTG nalaz upucuje na uterus unicornis desnostrani sa potpunom opstrukcijom tuba.Molim vas da mi pojasnite oba nalazauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Laparoskopija
11.12.2012 11:22:53   
malamacamaca
drage moje posto nisam dugo bila na forumu samo da kratko javim da sam nakon laparoskopije i endometrioze koju sam operisala kod doktora Godinjaka prije 2 i pol godine super hvala Bogu.Moja endometrioza se nije vratila vec 2,5 godine i trudna sam 5 i pol mjeseci.Iskreno promjenila sam prehrambene navike i pocela se mnogo mnogo zdravije hraniti, prestala sam pusiti i malo po malo rezultat je tu.Operacije se skoro i ne sjecam.U medjuvremnu sam preselila u inostranstvo tako da nisam kod doktora Godinjaka vise.Jedna liljepa vijst koja ce mnoge obradovati mozda.Pozdrav veliki

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Laparoskopija
14.12.2012 10:16:24   
ivannna
malamaca hvala ti sto si se javila, to je suuuper vijest. I da i ja sam tako promijenila nakon operacije sve sto sam mogla u životu od prehrane do psihe koliko sam mogla i rezultat sada spava :). Endometrioza je kompleksna i traži sveukupni pristup.
Želim ti zdravu trudnoću i preslatku malu user posted image . Sretnooo

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Laparoskopija
17.2.2013 23:15:55   
Columbiana
Pozdrav svima!
Za mjesec dana moram na odstranjivanje ciste laparoskopskim putem na UKC Tuzla, pa me zanima da li je neko gore već imao slične zahvate pa da mi preporučite koji bi doktor bio najpoželjniji za tako nešto, ili ako je neko imao neka loša iskustva, da bar znam od koga da se držim što dalje.user posted image
Hvala unaprijed...

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Laparoskopija
19.2.2013 9:39:39   
bakterija
biba87 u Prijedorsku bolnicu ti dolazi dr Luka Andjelic iz Subotice i radi histerokopiju i laparoskopiju. Na internetu mozes naci kako je veliki strucnjak i naj naj je za te intervencije na ovim prostorima. Ides na uputnicu kao sto ides u bilo koju bolnicu i imas neku parrticipaciju da platis. U Jeleni je preskupo da se radi. Ako te sta jos zanima pitaj

(odgovor članu Columbiana)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *