|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
5.2.2008 18:25:50   
rozi
Uh, ovo je bas teska tema, covjek ne zna sta da radi. Ja nikako nisam nacisto sta da uradim, sa jedne strane mi glupo dati, a sa druge da ti bi da se ne ponasaju prema tebi ruznu , posebno u tom osjetljivom momentu.
Mislimda je sve u nasoj drzavi slicno, ali me interesuje ima li neko kakva iskustva iz Tuzle, pare , sok i kolaci ili nista????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
5.2.2008 18:35:24   
Emina*
Rozi, ja ti mogu saznati od ove jedne prijateljice koja se porodila...
Ne znam jel sta davala, jer cula sam da u TZ i nije bas ginekologija za pohvaliti...

Ja sam vala rekla ,i opet ponavljam, nista im ne dam, osim ako Bog da kad se porodim da pocastim babicu, torta i sl...
Prvo mi ne pada na pamet, ne znam kako neko dodje u situaciju da  prije samog poroda daje pare(  poslije i razumijem) kao hvala sto ste bili fini, al sta kazes kad dajes tu kovertu prije reda, otkud ti znas da ce ta sestra, babica ili ne znam ti ja ko, titrati oko tebe citavo vrijeme.... ????
Ja ne znam ni kako to funkcionise uopste, i vala ne interesuje me..
Ako neko hoce da da pare, necu ga osudjivati, jer vjerovatno zeli i sebi i svojoj bebi, supruzi sve najbolje... Ali mi nije moralno da dajes doktoru pare, i jos da on to uzima...
Ja uopste ne mogu da zamislim sebe kako njemu dajem pare....

Ma ako je meni sudjeno, biti ce fine, ako je sudjeno potrefirt cu i finog doktora, ili finu babicu, a ako se pojavi kakva oštrokondza, pa znam i ja biti tri puta gora....


Ma ne dam im nista.....

< Poruku je uredio Eminica -- 5.2.2008 18:45:54 >

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
5.2.2008 18:55:02   
rozi
I meni je to glupo, kako da sad ja dam. Ako se i odlucim za tu opciju, vidjecu da to neko odradi za mene.
Ja sam za Tuzlu od dvije osobe cula da su dale pare, ostale sute, a nikada mi niko nije spomenuo kolace i sokove. Ta mi se opcija vise svidja, al ne znam je li to iko uradio u Tuzli???

Hvala, Eminice , ako saznas nesto javi.user posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
5.2.2008 18:57:39   
Emina*
Hocu, nemoj da se brines, sve cu ti javiti, pa to ti i govorim...
Sta treba reci dok dajes tu kovertu, ono kao namignuti.. hihihih
Jos veceras ti javim, pa ti ako ne budes veceras tu, svrati na ovu temu pa cu ti sve reci sta i kako...

Nemoj da se brines, kako god one moraju odraditi svoj posao......


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
5.2.2008 19:55:51   
Emina*
Rozi, evo da ti odgovorim..
Ova cura se porodila u TZ, i njen svekar je,
posto je jako bio dobar s doktorom,
valjda mu nesto i platio, nemam pojma sad jel to bilo u vidu nekog poklona,
ili neceg drugog... 
Al eto da znas....


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 0:02:18   
Aminad
evo ja sam se porodila u Tuzli tri puta doktorima ništa nisam dala a ni babici prije porođaja tek poslije je MM donio tortu a babici poklon pošto je bila i više nego dobra za svaku pohvalu
ostalo osoblje doktori i sestre od 1-10 dala bih im 6 nije strašno a ni sjajno

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 21:36:58   
rozi
Hvala vam puno objema, super je cuti razlicita iskustva, jer o tome razmisljam od kako sam saznala da sam trudna. Veliki pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 21:39:48   
Emina*
Ja iskreno, ako hoces, isto bih ih pocastila tortom poslije,
ili babici  ne znam, bombonjeru ili slicno...
Ali, pod uslovom da bude fina... 
Nije to nikakvo podmicivanje,
nego ja mislim da je ipak to do nas,
kao osjecamo obavezu da se na neki nacin zahvalimo,
i da podijelimo tu nasu srecu s drugima...

Odluka je na tebi....

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 21:57:47   
rozi
U pravu si, ako budu fini, onda je i to cascenje lijep gest zahvalnosti, vjerovatno cu i ja tako uraditi. Doduse, imam jos 4-5  mjeseci  da razmisljam o tome, a srecom pa imamo ovaj forum, sigurno cemo cuti jos iskustava, jer je nekima vec vrijeme da postanu mamice. UHHHH, jedva cekam. Pusauser posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 22:02:01   
Emina*
Ma i ja sam gotov poludjela..
Imam nekakvih 100 hiljada pitanja, kako ovo, kako ono...
Al sto je najgore od svega,
imam osjecaj da sve sto vise znam,
i sve sto vise citam i ucim kako i sta, sve osjecam da je gore.....
Bice ako Bog da sve OK.. 
Zelim ti puno srece...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
6.2.2008 22:14:19   
rozi
Hehehe, ista sam ti takva, al kao sta kazes bice to sve super. Hvala, tebi takodjer,a  i ostalim trudnicama i mamama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.2.2008 22:56:54   
natalie
Eh nisam mogla da se ne prikljucim ovoj diskusiji. Iste dileme me muce, odnosno ja sam se zarekla da im necu nista dati medjutim MM je cuo od svih prijatelja da se daje pa hoce i on, ali sam mu zaprijetila, posto sam do sada totalno razocarana. Prva trudnoca mi je i Idem jednoj od boljih doktorica u bolnici, ne privatno, ali je tako nepristupacna i hladna da moram cupati rijeci iz nje i prosto me strah postaviti joj neka pitanja zbog njenog stava. Radoznala sam i imam 100 pitanja i podpitanja i da nije interneta ne znam kome bih se obratila. Neki su mi preporucili da odem kod te iste doktorice privatno, pa sam i otisla medjutim nisam dobila nikakav narocito razlicit tretman, mozda za nijansu ljubazniji a platila sam. Tako da sam rekla ne bih im sada platila ni slucajno. A sto kazu neke forumasice ne znam ni kako bih  to uradila ni prevalila preko jezika, prosto mi je uvredljivo, ne znam kako je njima ( doktorima i babicama). Mozda pocastiti u vidu torte, soka i sl, jer castimo i kada nam je rodjendan zar ne? Eto to bi bilo to, prilicno sam se uzrujala pisuci o ovome, jer me to tako iritira, ali ako Bog da sve ce biti u  redu, a znam i ja biti bezobrazna pa cu vidjeti ko ce biti gori, hihihuser posted image . Pozdrav svim trudnicama i cuvajte se!

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
12.2.2008 21:01:22   
ranija
Ja zaista nisam pametna u ovim situacijama jer sam bila svjedok dok su ocevi donosili torte da je veliki broj torti zavrsavao u kanti za smece a neke su davali porodiljama medjutim porodiljama nije puno za slatkom hranom tako da u sustini to sve propadne i osusi se. Znam da je tako jeftinije ali ja sam sa prvim djetetom platila 50 eura doktoru iako sam to tek dala po izlasku sto znaci da sam prosla isto i sa parama i bez a babicama nisam nista jer se one dobro nadobijaju po izlasku iz bolnice jer uvijek neko od rodbine da onoj koja obuce dijete mada sve zavisi od slucaja do slucaja. Moj vam je savjet da ako osjecate da treba dati dajte ne radjate dijete svaki dan a ako smatrate da ne treba dati nemojte niste ni obavezni.

(odgovor članu natalie)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
12.2.2008 21:23:46   
lejlašh
Moj mužić je počastio doktora po završetku poroda (carski rez koji je spasio moju bebu, a vjerovatno i mene), doktor nije ništa tražio niti očekivao,bio je 100% fer i korektan i jako ljubazan. Meni je to OK, pare smo dali svojom voljom, nisu bile iznuđene.
Ležala sam 7 dana u bolnici (Zenica), sestre su stvarno za pohvalu, bile su ljubazne i od pomoći, pa sam i njih na kraju počastila čokoladama, kahvom, itd.
Ni ja ne dobivam mito na svom poslu koji radim jako profesionalno i ljubazna sam, ali nije mi žao tih para kad je sve,hvala Bogu, ispalo OK i kad sam bila jako zadovoljna tretmanom osoblja.

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
13.2.2008 11:28:31   
sanelicaaa
Ja znam kakva je situacija u Mostaru,posto mi je mama babica user posted image U prosjeku je tako da se POSLIJE poroda babice i doktor,koji su dezurni,pocaste kolacima,sokom i sl. Ponekad se babici koja je iznjela bebu iz bolnice donese jos neko cvijece i/ili bombonjera i to je to! Naravno,ovo sve slijedi poslije poroda. I jos nesto da dodam,ne caste svi,znaci moja dobra volja ce biti da li cu ja pocastiti ili ne!!! Sto se tice dr. znam iz prica da se njima uvijek poslije poroda stavi nekih 20,50,100 KM u dzep,al ne zbog toga sto oni traze,nego sto su ljudi navikli na to (ne pitajte me zasto je tako),al naravno ni ovo ne rade svi... Znam samo za jednog dr. da on stvarno otvoreno trazi pare prije poroda, ko fol on ce pricuvati zenu itd.user posted image   Sto se mene tice,ja sam uvijek za pocastiti i aBd to cu uraditi poslije poroda...user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
13.2.2008 11:53:20   
bšimunić
Pozdrav,

Mislim da se babicama ne treba davati nikakav novac jer im je to posao, i bilo bi žalosno kada bi do toga došlo. Isto tako mislim da je lijepo nakon poroda počastiti smjenu koja je sudjelovala na porodu, kao i doktora sa prigodnim kavama, bombonjerama ili može i narescima.user posted image user posted image user posted image
Lijep pozdrav!!!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
13.2.2008 12:16:42   
Suzana
U Mostaru obicaj davati po 20 KM Dr???
Uf, sto su jeftini...
 
Nasi su prijatelji u SA davali Dr poslije castili sa 300, 400 KM...

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
13.2.2008 13:03:10   
Cvrle
E pa 300, 400 je stvarno puno za cascavanje, da je unaprijed pa hajde... ali dovoljno je pocastiti sa max max 100. Mada ja iskreno nemam namjeru nista davati sem ako se ne ukaze prijeka potreba.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
13.2.2008 13:05:59   
Blue rose RR
Nisam Bill Gates..čuj 300-400.....user posted image  ako su svaka im čast...meni treba ...2 stoje...hoće mi dat...il da me usvoje...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 11:50:16   
mrkva
Je li neko zna sa kojim babicama radi DR.Jadranka Dizdarević na Koševu, čula sam da ona ima gore svoju ''ekipu''sa kojom radi?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 12:09:30   
Anoniman
user posted image Poroda dva, jedan relativno dobar , drugi noćna mora iz koje smo jedva izašli a čije posljedice ću osjećati do kraja života. Za bebu mogu reći da je tek sada nakon 2 godine intezivnih terapija, hvala Bogu, dobro i da se nadam najboljem. Prvi put MM dao ginekologu finu svotu, istom onom koji mi je vodio cijelu užasno rizičnu trudnoću, i cijelo to vrijeme mu nismo dali ništa. Na kraju, kada je sve bilo gotovo je počašćen. A drugi puta je novac, jako puno novca, dao ginekologu prije porođaja jer bio zabrinut i za mene i za bebu. Desilo se to da je ginekolg zabrljao sve što je mogao zabrljati, nakon izgona koji je trajao punih 6 sati,  i da smo na kraju završili na hitnom carskom ne "5 do 12"" nego u "12 i 5", i ostali jaaaako dugo u bolnici. Davao je MM i babicama i sestrama i svima jer je bio u užasnom strahu da ćemo oboje podleći. Dan poslije poroda, kada sam mogla, pričati sam mu zabranila da ikome da i 1 KM ma ni čokoladu. On bi i dalje jadan davao posuđeni novac. Nikakav specijalan tretman nisam dobila zbog silnih para koje je MM dijelio i šakom i kapom. Bolji tretman sam dobila kada sam 2 dana nakon poroda  pustila jezičinu. Nisam doduše prestala jezikati dok nisam izašla iz bolnice, tj. dok nismo iznijeli dijete na svoju odgovornost, i efekt je bio puuuno bolji. Kada bih mogla vratiti vrijeme nikome ništa ne bih dala. Ni prvi a drugi put pogotovo. Ni ja ne dobijam poseban bonus za posao koji obavljam pošteno i korektno i ne pravim greške koje oni rade i koje takve strašne posljedice ostavljaju. Ali bih zato od prvog dana bila vrlo oštra u komunikaciji sa njima, kao što sam i bila čim sam sebi došla, naravno ako bi za tim bilo potrebe. Cijelo vrijeme nakon poroda smo hodočastili raznoravnim specijalistima, što zbog bebe što zbog mene, i nikome nisam dala ni dinara, osim ako smo išli u privatnu kliniku na pregled. Trebalo je za sve to jako puno živaca i snage ali je uspjelo. Ne znaju se oni nositi sa kritikama, direktno postavljenim pitanjima, insistiranju na odgovorima, i zahtijevanju da mi objasne sve, ama baš sve, što rade, što će raditi i zašto to rade. Kako bih mogla pomoći svome djetetu ja sam se jako puno educirala, čitala, dijelila iskustav sa drugim roditeljima koji su bili u sličnim situacijama a za sve ono što nisam razumjela išla privatnoj pedijatrici i tražila pojašnjenja. Ne zamjerite na dugom postu,ponijela me tema, i vratila gorak okus u ustima.user posted image

(odgovor članu mrkva)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 14:35:23   
vjestica
ja nisam nikome platila ni dr ni babicama i imala sam isti tretman kao i ostale
ljubazna sam bila prema njima, a i oni prema meni, mislim da nema potrebe odmah na početku nastupiti oštro (to samo prema potrebi)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 14:40:06   
acudesa
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja nisam nikome platila ni dr ni babicama i imala sam isti tretman kao i ostale
ljubazna sam bila prema njima, a i oni prema meni, mislim da nema potrebe odmah na početku nastupiti oštro (to samo prema potrebi)


ja nisam babicama nista, cura do mene ih je obasipala poklonima, a prema meni su bile ljubaznijeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 14:57:25   
salmy
Dobro je rekla babica na vjezbamauser posted image user posted image user posted image user posted image ja je pitah kad budemo otisle u rodiliste jel treba ponijeti novcanik ( deblji)user posted image user posted image
a ona me pogleda  i rece: Pa Vi ste krive sto babice uzimajuuser posted image user posted image user posted image   
Sto u prevodu znaci:Buduce trudnice ne nosite novcanike u rodiliste!!!!

ps. ja takodje ni pfeninga nisam dala( niti sam razmisljala o tome)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: a sta sa "potplacivanjem" babica
10.9.2010 15:01:38   
milenium
već sam na temi ''''Sta pokloniti doktoru poslije poroda?'''' rekla svoje mišljenje o tom darivanju

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *