|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:29:58   
Sonja
Drage moje
Evo duzna sam da vam se javim i bar ukratko napisem sta se sve dogodilo

27.05.2013g u 16:40h na svijet je stigao moj Darian-kao sto imam obicaj reci moje sunce poslije kise...
Porod je prosao super-pozelila bi isti svakoj zeni...
Ali 9. dan primjetim da moj Dari ima cudne trzaje rukama i nogama i da cudno vristi,nakon 2h izmjerim mu temp. 38.6 i odvedem ga u DZ.kad smo tamo stigli izmjere mu temp.37.2 :/ i dr. me skoro napadne sto sam dovodila novorodjence na bolesnu stranu..a ja jadna cijelo vrijeme zenu uvjeravan da je imao temp. ona ga pregleda i kaze da mu nije nista ali eto kao posto ja toliko govorim da je imao temp. dace mi uputnicu za pedijatriju ako mu se opet pojavi da odem...
taj dan sam cijeli pratila simptome i sve mi je slicilo na ono ponasanje mog andjela Ariana..trzaji,pospanost,razdrazljivost,odbijanje hrane.
predvece opet temp i nisam cekala ni minute odmah sam ga odvela u bolnicu..
Tamo su nas ostavili da mu urade nalaze i poslije svih nalaza koji su bili koliko toliko uredni urade mu lumbalnu punkicu koja je sve zaprepastila 2500 celijauser posted image ( da napomenem da je Arian imao samo 100 i umro :( )
vjerujte da mi se cijeli svijet srusio nisam mogla vjerovati da ponovo prolazim kroz isto i da mi se ovo opet desava..
Odmah ujutu je prebacen na intenzivnu njegu a mene su poslali kuci..dr su mi rekli da ce uraditi sve sto je u njihovoj moci ali da mi nista ne mogu obecati jer je stanje jako tesko..
ukljucili su mu neke antibiotike i sutradan su opet radili punkciju da vide jel djeluje medjutim jos jedan sok sada 5000celijauser posted image i stanje jos gore i sve ide na gore....
opet su mu promijenili terapiju i ukljucili imunoglobuline da mu pojacaju imunitet...kazu za 3 dana ako prezivi opet punkcija da vide stanje.
ja sam kod kuce umirala iznova svaki dan ali ipak ostala sabrana i izdajala mlijeko i nosila 3 puta dnevno da ima i pored dr.koji su mi stalno govorili da se ne mucim da mu ne donosim ja nisam odustala jer sam vjerovala da ce moje pile ozdraviti i ponovo biti samnom.
i prodjose i ta 3 dana i dosli nalazi punkcije....200 celijauser posted image sto kaze dr. doslo im je da plesu od srece....ali ipak je i dalje stanje bilo tesko jer sad su vec posumnjali u to da postoji neki problem sa imunitetom i da se zato tako mali razbolio...i onda su mi fino rekli da Darian najvjerovatnije ima Agamaglobulinemiu.naime njegov organizam ne stvara dovoljan broj B linfocita.i T linfociti su slabiji ali B su vise...kazu dijagnoza ce biti konacna kad dodje nalaz kariotipa tj. nalaza koji pokazuje da li je neki hromosom bolestan. Ako je to ta bolest moje zlato ce biti "bolesno" cijeli zivot.morat ce primati gamaglobuline svakih 21 dan do kraja zivota, uzimati antibiotike kao profilaksu u vrijeme kada vladaju gripe i ostale bolesti,cuvati se strogo...i da dalje ne nabrajam...
sa svim tim sam se odmah pomirila samo da mi je ziv.
Dari je bio 8dana na intenzivnoj a zatim jos 8 na poluintenzivnoj gdje sam i ja bila s njim..kad sam tek dosla u bolnicu odmah je ponovo prihvatio dojku i tako jako dojio da sam se bas obradovala jer sam se bojala da nece htjeti...
svaki dan je bio sve bolje i bolje i onda su mu radili zadnju lumbalnu ( 6 je ukupno radjeno) koja je pokazala 34celije i mogli smo kuci uz svu terapiju koju su nam prepisali (kesa puna kao da ima 90g a ne 1 mj) i strogu izovaciju od svega i svakoga
Sada ide na terapije gamaglobulina svakih 14dana a slijedecu na 21dan. svaki put ostanemo u bolnici 2 dana dok mu urade nalaze i dok primi terapiju(prima 5-6h)
Napokon je dosao i taj nalaz kariotipa koji je uredan. tj. normalan muski kariotip..dosli su i ostali nalazi koji su bolji nego prije i sada dr. ne znaju sta mu je!!! stalno mi govore da saljem nalaze u ino. da neko da drugo misljenje...tako sam i uradila poslala sam na 3-4klinike njegove nalaze i sad cekam odgovore...jer najgore od svega mi je sto se ne zna tacna i konacna dijagnoza..
mi smo jos uvijek u izolaciji..jedino dodjem kod mame i izvedem ga napolje navece 10min.kad malo zahladni..i ko god hoce da mi dodje mora biti potpuno zdrav i onda staviti masku i mantil kad mu ulaze u kucu..dezinfekujem sve zivo ..skoro sam poludila ..iako dr. kaze da ne mora tako strogo da se ddezinfekuje jer kao mora da se navikne mene je strah jer ne znam tacno sta mu je pa bolje da ja vise pazim nego kasnije da se pokajem sto nisam..
on je stvarno super beba..vec zna prespavati cijelu noc,lijepo doji super napreduje,samo ga grcevi jako muce jer su mu crijeva ostecena od antibiotika..ali eto i to mi je rodica poslala neke cepice iz njemacke pa mu malo pomognu
i da zab. sam reci da je meningitis prosao bez ostecenja mozga na sta su se svi jako iznenadili i rekli da je on bas neki veliki sreckovic user posted image

drage moje nemam vise vremena da vam pisem a mogla bi jos puno da vam kazem..mali gladan pa duznost zove..

hvala vam puno svima jos jednom
uvijek ste bile uz mene i u dobru i u zlu a tada se junaci i prijatelji poznaju
puno vas volim i ljubim

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:33:08   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
Hrabrice našeuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 29.7.2013 15:34:18 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:36:27   
bebacha
Nakon ovog tvog posta ja neznam sta da napisem osim toga da je on ima punoooo srece i od sveg srca mu zelim da ga prati i dalje
ti budi jaka,ako bog da da uskoro ovo sve bude iz vas
a mi s RR cemo pomoci koliko god mozemo da ovo sto prije bude gotovo i da konacno budete poptpuno sretno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:38:19   
veeseelaa
Sonja jako me potreslo ovo što sam pročitala za tvog dječaka
uz tebe sam, molim Boga da sve bude ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:41:47   
animagical
uz tebe smouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:43:13   
Crnkica
Sonja draga moja user posted image ,baš mi je žao što moraš da prolaziš kroz sve ovo tako mlada al sudbina ne pita,

i samo se nadam da će sve biti najbolje što može..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:45:32   
AnLu
Uh draga Sonja... Setno ljepotanu malenom, a i tebi, a tu smo uvijek za tebe...

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 15:50:13   
Cickolini
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisana poruka]
29.7.2013 15:52:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Cickolini)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:03:18   
visnjica1
Uz tebe smooo

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:14:40   
Apotekarka
Draga nasa Sonjice samo hrabro ,uz tebe smo...Gledajuci slike tvog djecacica on bas izgleda kaoi napredno i zdravo dijete i sigurna sam da ce se izboriti s time i vi zajedno s njim...ON sve vidi i ja vjerujem da ce biti dobtro jer nakon gubitka Ariana zasluzili ste sigurno malo mira i srece rti i tvoja ,mala porodica....Drzimo fige i nadamo se najboljemu...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:20:43   
fatimica09
draga Sonja, zaista mi je žao....znam kako je....ali gore glavu, ljubi tog malog šampiona i ne odustaj! Moja Iman je također imala meningitis kao nus pojavu intrakranijalnog krvarenja pa je hvala dragom Allahu dž.š. sve prošlo bez posljedica i ikakvih oštećenja moždane mase. I ja bih ti savjetovala šalji nalaze vani...Turska, Njemačka, Slovenija takođe nije loša, Amerika.....biće aBd sve ok!
Što se tiče Sarajeva...ako ti išta bude trebalo na neurohirurgiji ili infektivnoj, slobodno me kontaktiraj...imam te na FB...ja sam Irena Karić....učiniću sve što sam i za svoju Iman! Ljubim te puno!



(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:25:50   
Super Beba
Sonja, mi smo tu za vas user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:28:22   
mum82
draga moja,bas mi je zao zbog svega kroz sta prolazis,ne mogu zamisliti kako je tebi i tvojima,molim Boga da ti olaksa,bit ce insAllah sve dobro,drzi se, dovim za tebe i tvoju porodicu...

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:46:02   
niki83
Hvala Bogu pa ste se do sada izborili, a bit ce aBd i bolje user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 16:54:19   
aida.
user posted image nemam rijeci, hrabrica mala kako to on sve momacki podnosi, a i ti Sonja user posted image Uz vas smo, da sve to uskoro bude proslost, da momak brzo bude dobro od srca vam zelim user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 17:00:21   
Sonja
hvala vam mile moje
tek sad vidim da sam napisala da je Darian rodjen u 16:40 a ustvari je u 15:40 user posted image

Kad malo zahladni i kad on jos malo ojaca morat cemo ga voditi u zagreb ili beograd na specijalisticki pregled a za sad sam im poslala samo nalaze da pogledaju pa cekam odgovor i nadam se najboljem

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 17:02:57   
MicoTico
Draga Sonja, i moj dječak je rođen 27.05. Tvrdoglavi su to momci, ne daju na sebe, vjeruj miuser posted image
user posted image za dječaka sa prelijepim imenom!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 17:07:38   
ada_
i mi smo uz vas user posted image user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 18:39:52   
vjestica
sonja user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 18:53:20   
Medi_87
Sonja biće sve ok aBd, ljubimo vas puno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 20:19:26   
InLove
Sonja user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 20:30:06   
vila_7
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 21:42:05   
škorpija
Sonja sretno, ljubi bebca i velikog dječakauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Podrška našoj forumašici <3
29.7.2013 22:01:18   
Mya_81 RR
Tako mali, a vec toliki borac user posted image
Čuvajte se!!! I svu sreću vam od srca želim, da sve ovo ruzno uskoro bude iza vas. user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *