|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
9.8.2008 17:29:12   
sanja.sa
ja sam pocela otprilike u sedmom mjesecu, i polako kupovala sve sa ovog spiska. do devetog je sve bilo kupljeno. u devetom sam oprala sve i bilo mi je zao da i to nisam ranije, jer sam jedva ispeglala sve te stvarcice zbog bolnih ledja...

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
9.8.2008 17:37:51   
medavi
user posted image Ja sam bila blesava prvi put sam pocela uzimat stvarcice odmah cim sam saznala da sam trudna a mozda je to i razumljivo s obzirom da sam imala prvi spontani user posted image neznam obicno zene nece jer nznaju sta moze da se desi ali eto ja sam tako uradila. Vec s drugom trudnocom sam malo kasnije pocela da se pripremam a imala sam dosta stvari od prve bebe. Al to je njsladji shopinguser posted image uzivajte!

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
29.8.2008 10:55:09   
ebru
Ja sam za svoju Monu imala samo jedan kompletic kad sam otisla da se porodim.MM i mama su sve sto je bilo potrebno pokupovali dok sam ja bila u bolnici 3 dana...Krevetic,AS,hranu,garderobicu,flasice,cuce itd...

Posto je tema oprema za novorodjence,ja bi jos dodala kao nesto neophodno a veoma korisno a to je vreca za spavanje,neznam jel je ko spomenuo vec,jer necita mi se ovoliko stranica...
Mi smo je dobili na poklon kad se Mona rodila i koristili je do ca.3 mjeseca.Evo juce sam opet kupila ali veliku...imamo i jorgan,ali vreca je ipak sigurnija,beba se nemoze ni otkrit ni navuc sebi nedaj Boze na glavu(kad se pocnu okretat)...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.11.2008 22:07:30   
TLudnica
Ovaj spisak je vrlo koristan i hvala svima koji su ucestvovali u njegovom pisanju!user posted image

Samo bih jos dodala da probate i Pantexol kremu i losion, i za bradavice i za guzu je odlicna,ima  je u svim apotekama i cijena je veoma pristupacna! Meni se pokazala izvrsnom user posted image !

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
11.11.2008 22:22:04   
malecka60
IZVORNA PORUKA: TLudnica


Samo bih jos dodala da probate i Pantexol kremu i losion, i za bradavice i za guzu je odlicna,ima  je u svim apotekama i cijena je veoma pristupacna! Meni se pokazala izvrsnom user posted image !





Slazem se u potpunosti. Krema je odlicna. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sto se tice opreme za novorodjence, ne treba se opterecavati.

Ja sam se porodila u drugoj drzavi i imala sam za bebu (to su mi pripremili prijatelji) dvije benkice, dvoje gegice, kapica, carapice, dvije platnene pelene, dekica (nismo nista pripremali jer smo se borili za zivot svoje bebe). I tako opremljeni smo putovali i nista nam nije falilo.

Mislim, fino je sve pripremiti, ali nije strasno ako je to spontano uradjeno.











_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu TLudnica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.11.2008 21:13:32   
mamabb
A da vas pitam nešto ?user posted image
Posteljinu za bebaru: jorgančić i te điđarije kako ste prale? Može li u mašinu za veš i na koliko stepeni?
Inače,uzela sam  posteljinu od proizvođača ''pčelica maja'' i dosta njihovih stvari i baš su mi fine a nisu nešto ni ekstra skupe.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.11.2008 22:48:49   
mynxlee
u ves masini na 30 stepeni. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.11.2008 22:59:34   
ziki
Ja Tarikove stvari perem na 40stepeni, pelene, peskirice i bodice, kad kupimo lose pelene pa prodje, otkuham na 60. I obavezno peglanje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
12.11.2008 23:22:20   
mamabb
E super ste, hvala puno.
Baš nekako nisam bila sigurna oko tog jorgančića i onog za ogradicu kako ću da se ono sve ne skupi unutra a piše da je izvana 100% pamuk a punjenje 100% vuna a ne piše kako se pere.
Hvala cure.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
13.11.2008 8:38:44   
Anoniman
Pa ako je vuna... peri na programu za vunu, to svaka masina ima...ako nema, onda samo ono brzinsko pranje, tu je centrifuga obicno slabija, nastimaj 30 stepeni ako je moguce i ne bi trebalo biti problema...user posted image


(odgovor članu mamabb)
  Neposredna veza do poruke: 235
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
14.11.2008 23:12:12   
mamabb
Prije svega, hvala na savjetu user posted image
Oprala sam je ali nisam na programu za vunu iako ima program i u toploj i hladnoj vodi odlučila sam se za osjetljivo na 30 stepeni i isključila centrifugu a ponovila cijeđenje i sve je super ispalo, nikakvih promjena i eno haman suho user posted image
Hvala cure još jednomuser posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
15.11.2008 19:33:00   
Revati
Ne znam ko je napisao da treba kupiti bočicu i cuclu...da, ako ste u startu odlučile da nećete dojiti, ili ćete se izvlačiti kasnije da nema mlijeka. Izuzetno je važno u prvih 15 dana uspostaviti dojenje i dude i flašice će samo odmoći u tom procesu.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
15.11.2008 19:52:17   
Emina*

....



< Poruku je uredio Emina* -- 15.11.2008 19:53:47 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
15.11.2008 19:53:33   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Emina*

Stvari koje nisu nužne ukoliko dojite 
  • Flašice, silikonske dude za mlijeko i čaj
  • Duda varalica ( broj 1)
  • Četka za pranje bočica
  • Sterilizator
  • Grijač za bočice





To sam naglasila u naslovu user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
15.11.2008 22:40:19   
mynxlee
ja sam kupila aventov start paket za novorodjencad. planiram dojiti, ali ako ne budem imala mlijeka ili bude bilo kakvih drugih problema, neka se nadje. ako mi taj paket ne bude trebao, jos bolje. uvijek se nadje neko kome ga mogu pokloniti. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 9:11:47   
lejlaze
mi smo jucer dobili na poklon stolicu za kupanje od bubu, super je... ali to je za poslje, jos je guzica mala user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 9:19:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Revati

...ili ćete se izvlačiti kasnije da nema mlijeka. ...


Uopšte mi se ne sviđa data konstatacija.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 9:21:39   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Revati

Ne znam ko je napisao da treba kupiti bočicu i cuclu...da, ako ste u startu odlučile da nećete dojiti, ili ćete se izvlačiti kasnije da nema mlijeka. Izuzetno je važno u prvih 15 dana uspostaviti dojenje i dude i flašice će samo odmoći u tom procesu.


Ne bih ja bas to tako rekla. Sta fali imati u kuci i flasicu i cuclu? Nikada se ne zna kada moze zatrebati!  I zaista ne znam, koja bi to normalna majka, odlucila u startu da nece dojiti??? Oprosti, ali mislim da si se malo pregrubo izrazila!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 11:25:36   
nesanica
I zaista ne znam, koja bi to normalna majka, odlucila u startu da nece dojiti???



Nazalost ja znam i ovakvih slucajeva, 2 poznanice.....odmah u bolnici popile tablete da im prestane mlijeko dolaziti, nisu cak ni probale podojiti bebu....za mene su to nemajke!!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 14:38:24   
mynxlee
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: Revati

Ne znam ko je napisao da treba kupiti bočicu i cuclu...da, ako ste u startu odlučile da nećete dojiti, ili ćete se izvlačiti kasnije da nema mlijeka. Izuzetno je važno u prvih 15 dana uspostaviti dojenje i dude i flašice će samo odmoći u tom procesu.


Ne bih ja bas to tako rekla. Sta fali imati u kuci i flasicu i cuclu? Nikada se ne zna kada moze zatrebati!  I zaista ne znam, koja bi to normalna majka, odlucila u startu da nece dojiti??? Oprosti, ali mislim da si se malo pregrubo izrazila!


Slazem se s ElmaB. Ja planiram dojiti sve dok ne presusim user posted image i znam koliko je to zdravo kako za bebu tako i za majku. flasice, cucle i ostale drangulije sam kupila da mi se nadje. sto kazu, zlu ne trebalo. mozda cu moci dojiti, ali necu imati dovoljno mlijeka, pa cu morati uz svoje mlijeko davati i adaptirano. nikad se ne zna.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 14:40:32   
mynxlee
nesanice, upravu si. ima ih takvih i za mene su isto nemajke. vise furaju neki svoj fazon, neku svoju modu, a najmanje misle na dijete. za takve (koje ja poznajem) dijete je modni detalj i ''in'' u fashion smislu.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
16.11.2008 19:02:15   
mnn
uskoro krečemo u kupnju kolica,užasno je sve u skupo, robicu ču dobiti ali ovo drugo moram kupiti jer mi prijateljica koja mi je to trebala dat planira i drugo djete, tako da ču joj sve to pomalo vračati ali barem ču imati za početak...planiramo kupiti tuticu i neke sitnice još za bebu da ima novo kad izađemo iz rodilišta. kako vrijeme leti sada sam na pola trudnoče skorouser posted image user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
17.11.2008 14:25:02   
Sonja
ej cure vidim da u spisku ima i grudnjak za dojilje pa me zanima na koji grudnjak mislite..kakav je to grudnjak???
sorry ako sam se provalila al stvarno ne znamuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
17.11.2008 14:35:09   
Anoniman
hej hej Sonjice... nema te odavno user posted image
drago mi je da sa trudnocom ide sve ok user posted image

evo grudnjak... ovako izgleda otprilike user posted image

user posted image
user posted image

znaci da ima dio koji se otkopca i samo onda bradavica viri, taman za beberu dovoljno user posted image


(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 249
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
17.11.2008 14:47:36   
Sonja
dino mila pravo si zlato
hvala ti na odgovoruuser posted image  predpostavljala sam da je to to ali nisam bila sigurna

dobro sam hB i tudnoca napreduje lijepo...

ljubi princezu i bas sam se pozelila ispricati s vama al nemam nikad vremena jer dodjem na net samo kad dodjem kod mame...

pusa mila

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *