|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oprema za novorodjence
20.3.2012 9:14:20   
Misty_mama
Eh, baš ti hvala draga na brzom odgovoru... user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 10:53:02   
Klara_
Drage moje,

vidjela sam nešto malo o ovoj temi na početku, ali mi trebaju informacije čim prije.
naime, starije žene me uvjeravaju kako će za moje novorođeće, koj etreba da se rodi svaki dan biti potrebno pri izlasku iz bolnice, a i inače po kući body bez nogavica pamučni, zatim pamućne tanke duge gaće, pa preko svega toga gegice ili plišane ili pamučne svejedno.....dok ja smatram da dijete treba obući kao i sebe samog, samo u prva dva tjedna jedan sloj toplije zboh sporije cirkulacije, a taj jedan sloj je ustvari dekica i jastuče s kojim će stalno biti pokriven moj mali....
jesam li u pravu....smatram da je previše da ima dvije stvari na nogama i dvije na rukama, pa u kući je temperatura stalno ista i ne bih željela da od njega napravim nešto što nije zdravo.

molim vas da mi pišete šta ste vi oblačili svom novorođenćetu?

vodim bitku prešutnu još uvijek, dok ne kažem svima to je moje dijete i ja ću da ga oblačim kako želim :)

pozdrav svima

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 10:57:25   
teacher75
ja sam svom prije 2 sedmice kad se rodio obukla body dugih rukava, plisano odijelo dugih rukava i dole samo male carapice, nije imao 2 sloja u donjem dijelu, kapicu i prekrila ga dekicom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Klara_)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 12:26:02   
chuci
moja je prvih par mjeseci spavala u kolijevci koja je dosta manja od krevetića, a i tvoj prijedlog je super
samo prostiri ispod pelenu ili nešto da ti ne uprlja bljucanjem korpu.

što se tiče oblačenja. ja se slažem da u početku dijete treba oblačiti malo toplije nego sebe, jer ono leži i slabija je cirkulacija nego nama. znači obavezno pokrivati jer je i to sloj na njemu, ili ga oblačiti u dva sloja ako nije pokriveno. tako sam ja radil sa ajšom a rođena je krajem septembra i bilo je relativno toplo tada. uglavnom je nosila pamučne stvari, tek nekad kasnije smo nabavili plišanih (kad je bila zima).

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 19:31:38   
mala_sa
Moj A se rodio 29og aprila, i oblacila sam mu bodi dugih rukava i preko samo plisane gegice, ili pamucnu majcicu i samo donji dio trenerke sa carapicama i papicama. S obzirom da bebice dosta spavaju tih prvih dana, skoro uvijek je bio umotan u dekicu (tako da sam to racunala kao drugi sloj.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 22:21:15   
Lana_
moja se curica rodila na sutrašnji dan,oblačila sam joj dugi rukav,plišne gegice i pokrivala je,ipak su to novorođenčad i imaju slabu cirkulaciju i stalno spavaju...sad mi je termin početkom 7mj i baš sam sa kolegicama pričala kako su svoju ljetnu djecu oblačile isto u dugi rukav ali pamučno i tanku dekicu,i ja ću tako uraditi,pregledati stvari od ove curice pamučne i kupiti još šta mi bude falilo..

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 22:27:33   
Lulu_08
Lana_ ma da tako sam i ja mislila, dugi rukavici ali tanji pamuk i tanka dekica, za prve dane/sedmice. A aBd kada prodje jedno 3-4 sedmice preci cemo na bodice, kratkih rukava maicice i ljetne stvarcice.

Imat' cemo aBd cijeli avgust i dobar dio septembra da uzivamo u toplom vremenu sa malim bebicama samo neka one nama budu zive i zdrave.

Ja sam bas negdje pisala veceras kako mi se pere prva tura sarenog vesa od Lune za period 0-3 mj, i imam jos 2 (jedna bijeli ves a druga tamni skroz) da operem, ostatak mi je kod prijateljice na upotrebi trenutno, aBd doci ce i to na vrijeme.

Skontala sam da novu posteljinu/ogradicu necu kupovati, jer imam 3 od Lune jos, jednu svijetlo bez, drugu tamnije bez/drap i trecu roze. Samo cemo promijeniti plahtice da bi "osvjezili" i to je to.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: oprema za novorodjence
21.3.2012 22:36:48   
Klara_
Pa jeste i ja sam baš tako razmišljala, taj drugi sloj odjeće i jeste dekica u koju će biti umotan ako Bog da.... ali nisam za to da mu se oblače dvoje duge da kažem gaćice na noge, ili duge gaćice pa preko još gegice plus dekica...to je mislim previše, jer kad pomislim na dva sloja na nogama na samoj meni bude mi srklet, a kamo li maloj bebici koja je stalno pokrivena....

dakle body (bez nogavica) i gegice, plus kapica za početak ili body plus trenerkica dojnjeg dijela plus čarapice?
ma čini se da sam vas upratila, pišite ako mislite i pogotovo znate da sam u krivu.
hvala svakako
veliki pozdrav

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: oprema za novorodjence
2.5.2012 14:01:16   
LuckyStar
Znam da je jos uvijek rano ali mom uzbudjenju nema kraja :) moj predvidjeni datum je 25.07. i s ozbirom na par zadnjih ljeta i paklene vrucine, zanima me par stvari:
1. da li cu svog djecaka iznijeti iz porodilista sa odjecom koju mi donesemo da ga presvuku ili nam ga predaju "povijenog" - citajuci forum shvatila sam (ako ne grijesim) da se beba odmah tamo oblaci u nasu odjecu, medjutim imala sam diskusiju u kojoj me uvjeravaju "stariji" da se bebi nista ne oblaci vec je predaju na izlazu svu povijenu "od glave do pete"

2. s ozbirom da ce biti jako vruce, sta trebam obuci (i pri samom izlasku iz porodilista ali i narednih par dana / sedmica) bebacu? Je li dovoljno / previse body kratkih rukava i preko gegice bez rukava? treba li kapica?

3. pelene - da li se bebi od prvog dana mogu stavljati jednokratne pelene ili je bolje na pocetku ( i koliko dugo) koristiti pamucne pelene?

Nadam se da ce neko uspjeti naci vremena za par uputa :) Hvala puno unaprijed! :)

(odgovor članu Klara_)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: oprema za novorodjence
2.5.2012 14:23:04   
yasemin
meni je termin 01.07. i već sam sve skoro kupila , a od početka sam kontala koristiti platnene pelene (koje šije Mamina cura) i obične tetra pelene

(odgovor članu LuckyStar)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: oprema za novorodjence
2.5.2012 14:51:48   
ucitelj
lucky star ja sam rodila 31.7 i to u mostaru gdje je bilo pakleno
on je cijelo vrijeme u bolnici bio u njihovoj robici a kad smo posli donjeli su moji robicu (body dugi rukava,gegice na tregere i pampars je koristio cilo vrijeme) nisam ga puno navlacila jer je i njemu vruce ko i nama skoro kuci sam ga drzala u bodyu kratki rukavica i tankim hlacicama samo sam pod obavezno oblacila carapice i hB nikad se nije prehladio niti ista sl
nadam se da sam ti pomogla (i ja sam bila tako nestrpljiva i zbunjena i nikad docekat hihih)

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu LuckyStar)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: oprema za novorodjence
3.5.2012 11:32:26   
yasemin
Učitelj ..da li si rodila u Brankovcu ili u na Bjelom brijegu?

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: oprema za novorodjence
3.5.2012 14:11:40   
LuckyStar
yasemin, ucitelj - hvala vam puno na informacijama :) za odjecu se manje brinem koliko za pelene - koje koristiti itd ... ali imam jos vremena da se pripremim i izucim :)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: oprema za novorodjence
3.5.2012 14:48:19   
ucitelj
na bijelom brijegu sam rodila

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: oprema za novorodjence
3.5.2012 14:53:35   
ucitelj
luck nezz ja nisam bas za platnene to silno perkanje i pranje i ovako mi je na vrh glave robe a kad sam rodila ni malo vremena za se
a jednokratne su za mene znatno prakticnije iako znam dugo se razlazu itd ali sto si komplicirat kad bar nesto moze jednostavno

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu LuckyStar)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: oprema za novorodjence
4.5.2012 11:11:19   
yasemin
ja sam se odlučila sad za sad za platnene , pa vidjeti ću kako će se pokazati , previše sam članaka pročitala o štetnosti jednokratnih , a znam da je teško odiknut djete od njih moja drugarica se još pati (dječak od 8 godina se nekad noću zana popiškiti , a curica od 4 godine redovno zna popiškiti se da nije svjesna toga dok se igra) to joj je pedijatar sve pripisao jednokratnim pelenam jer se u mozgu nije razvio cnetar koji potiče sfinktere..inače živi u Njemačkoj i tamo je sad totalno OUT jednokratne , pedijatri preopručuju platnene.

_____________________________

yasemin

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: oprema za novorodjence
22.6.2012 14:34:42   
AYSA.86
vi se odavno vec spremate, ja gotov nista nisam kupila a pred terminom sam... doduse, dobila sam neke stvari, neke je kupila mama, ali ja jos ni kapicu bebaci nisam kupila sama... nesto me sve strah da mu ne bude malo sta god da uzmem...
jos mi problem prave majstori, radim bebici sobu, pa nikad da dodju kad kazu da ce doci, samo lazu... ali valjda ce danas biti sve gotovo da se mogu "seliti" za vikend i konacno donijeti stvari od mame... jer je usitnilo pravo user posted image

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: oprema za novorodjence
27.7.2012 12:49:51   
novi kolacic
Ja sam prvu kcerku rodila u Novembru i nisam je uopste pretopljavala u kuci. Bodi, preko gege sa nogavicama i to je to. Kapu nije nosila nikad u kuci, jesam joj trakicu stavljala preko usiju ali jedino zato da ih ne lomi dok lezi da ne bude klempava. I kad spava dekica ili jorgan. Nista pretjerano. Dosta studija je pokazala da roditelji grijese sa pretopljavanjem djece sto ima katastrofalnu posljedicu - "smrt djeteta u kolijevci". Nije naravno dokazano da je to jedini okidac, ali da pretopljavanje ima svoju ulogu u tome. Napomena, sve se ovo odnosi ako ste u stanu sa centralnim grijanjem i okolnim stanovima koji se takoder griju. Mama mi ima kucu i razlika u temperaturi je nebo i zemlja...Kod mene su i u Decembru prozori odskrinuti.

(odgovor članu AYSA.86)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: oprema za novorodjence
27.7.2012 13:01:40   
novi kolacic
Platnene ili jednokratne pelene ne uticu na odvikavanje od pelena...Ja sam mokrila u snu do svoje 7. godine i tad nisam nosala pelene, naravno... Pedijatrima je moje stanje bilo krajnje neobjasnjivo a ja sam svaku noc (iako su me budili svakih sat vremena na solju) sanjala wc solju i kako u nju piskim. Naravno da tada nije bilo ovih modernih cuda od pelena.
S dr. strane, ja sam svoju kcerku "podigla" na Violeta pelenama. S obzirom da smo bili oboje nezaposleni studenti i taj trosak mi je bio ogroman, sa 6. mj., cim je mogla samostalno sjediti, stavljala sam je svakih sat-dva na tutu po pola minute, kasnije minut, ne vise. Tuta je bila fensi, svirala i pjevala i mi smo skupa sa njom. Kad joj se desilo da se slucajno popiskila u tutu, mi smo svi pali u nesvjest od odusevljenja. Vrlo brzo je shvatila sta nas usrecuje i sa godinu dana sam joj vec, vjerovali ili ne skinula pelene po danu. Tuta je stajala usred dnevne sobe i ona je znala traziti sa TN-TN. Nekad je ne bih uspjela ni skinuti na vrijeme, ali je dijete znalo onako malo da se to radi u TN-TN. Dala sam je u jaslice i teta nije mogla vjerovati da dijete zna koristiti tutu, tjerala me da joj navlacim pelene za svaki sl. Kad je vidjela malu kako sa 14 mj. skida pelenu sa sebe i sjeda na tutu koja je bila u cosku sobe, malo je reci da se sokirala.
Odoh ja uglavnom off sa teme, al morala sam iznijeti svoje stanoviste.
Ocekujem drugo dijete i za nju ttakoder mislim koristiti jednokratne, jest da su pamucne zdravije i jest da se jednokratne ne mogu raspasti u prirodi i sve to stoji, ali ja radim i nemam ni vremena ni zivaca za ta silna potapanja, ispiranja, otkuhavanja, peglanja i sl... Domacice Ok al mi zaposlene to ne mozemo. Sem toga, ove kupivne su na novorodenceti toliko siroke izmedu nogica da mu ni ne treba siroko povijanje. To mi je rekla babica i ja je poslusala. Nikad nisam malu siroko povijala i hvala Bogu, super kukove ima...Nikad mi doktori nisu ni spomenuli sto mi dijete nije siroko povijeno!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: oprema za novorodjence
29.8.2012 14:56:41   
Alannah
Jos 5 sedmica do termina,bebina odjeca oprana,osusena i slozena u ormar,kupujem jos po koju sitnicu na koju naletim da mi se svidja.S obzirom da je 3.10 termin,nemam blage u cemu da iznesem bebu. user posted image

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: oprema za novorodjence
29.8.2012 15:22:55   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Alannah

Jos 5 sedmica do termina,bebina odjeca oprana,osusena i slozena u ormar,kupujem jos po koju sitnicu na koju naletim da mi se svidja.S obzirom da je 3.10 termin,nemam blage u cemu da iznesem bebu. user posted image

ja sam curicu rodila 8.oktobra i iznijeli smo je u plisanom odijelcu bez rukava ispod kojeg je imala body dugih rukava, bio je topao dan, pokrili je dekicom, imala je i kao alt_ernativu plisani bolero (u kompletu sa gegicama) i kapicu plisanu

< Poruku je uredio teacher75 -- 29.8.2012 15:25:18 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: oprema za novorodjence
30.8.2012 22:12:18   
Alannah
Hvala,i ja se nadam lijepom danu,bice lakse user posted image .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: oprema za novorodjence
3.10.2012 14:53:37   
Taii
Prvi put postajem mama , i nekako sam nesigurna po pitanju toga sta kupiti , koliko kupiti i kada poceti sa kupovinom s obzirom da mi je termin u decembru. Naravno Visnjin spisak prepisan , jos poneka sitnica pribiljezena , ali rado bih poslusala savjete iskusnijih mamica. Situacija je takva kakva jeste , suprug radi , ja sam ostala bez posla i malo me hvata panika , jer prije svega ne zelim previse kupovati ( mada mi tesko pada sto ne mogu posegnuti za svakom preslatkom stvarcicom koju vidim ) narocito jer sve mi znamo koliko tu ima izdataka. Nase malo sunce s nestrpljenjem iscekujemo !! Zato bih jos jednom zamolila iskusnije mame za savjete...

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: oprema za novorodjence
3.10.2012 16:08:00   
ksena

IZVORNA PORUKA: Taii

Prvi put postajem mama , i nekako sam nesigurna po pitanju toga sta kupiti , koliko kupiti i kada poceti sa kupovinom s obzirom da mi je termin u decembru. Naravno Visnjin spisak prepisan , jos poneka sitnica pribiljezena , ali rado bih poslusala savjete iskusnijih mamica. Situacija je takva kakva jeste , suprug radi , ja sam ostala bez posla i malo me hvata panika , jer prije svega ne zelim previse kupovati ( mada mi tesko pada sto ne mogu posegnuti za svakom preslatkom stvarcicom koju vidim ) narocito jer sve mi znamo koliko tu ima izdataka. Nase malo sunce s nestrpljenjem iscekujemo !! Zato bih jos jednom zamolila iskusnije mame za savjete...

draga Taii, moja beba ima dva i po mjeseca. apsolutno nista joj jos nisam kupila ( ja licno od svojih para). Zaova mi ima djevojcicu stariju od moje godinu dana, tako da nam je apsolutno svu robu prebacila, nosiljke, krevetac, vrtic, apsolutno sve. dolazilo je naroda na babine, donosili su svasta nesto. robice ima vise nego ja user posted image ali vecina toga stoji u kutijama zapakovana. Zasto? zato sto sam i ja, kao i sve mame, nasla nekoliko odjevnih kombinacija koje vrtim u krug. Trenutno je u upotrebi: tri bodija kratkih rukava, pet dugih rukava, cetiri donja dijela trenerke, tri majice dugih rukava, dvije kapice i dva duksa. kao sto i mi odrasli imamo nekoliko kombinacija koje stalno nosimo. Nemoj kupovati bezveze. Ako mozes posudi od nekoga bitnije stvari, krevetac, kolica, jedino na cipelicama nemoj stedjeti. Djeca tako brzo izrastu da nekada ne stignes ni obuci robicu. Nemoj se brinuti zbog para jer kad se dijete rodi te pare se odnekud stvore, nemas pojma odkud. Uglavnom, moj ti je savjet: sve sto ti neko ponudi uzmi. Sve najbolje zelim tebi i bebici

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: oprema za novorodjence
4.10.2012 10:55:24   
Taii
Hvala ti puno na savjetu!! I ja sam sinoc od zaove dobila AS , krevetic i igraonu , a sto se tice odjecice ona ima dva djecaka , ali ako nista sad imamo te krupnije stvari user posted image Sto se tice kolica , nesto razmisljam da ih jos i ne kupujem , ipak termin mi je pred kraj decembra tako da sumnjam da cemo se vozati na snijegu ( ako ga bude , a molim Boga da ne bude kao predhodne zime user posted image ). Hvala ti jos jednom na savjetima , i uzivaj sa svojom princezicom , ja jedva cekam da svoju ugledam !!!!!user posted image

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *