|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 12:22:16   
animagical
IZVORNA PORUKA: Gift


IZVORNA PORUKA: Sonja

ja sam uzela NUK plasticne maleuser posted image ..u prvoj trudnoci
sad vjeruj da ne planiram nikako kupovati flasice i cucle

sto? pa makar za cajuser posted image


ne kupuj nikakve flasice! ni za ukras a ne za caj...vjeruj da moze bez njih, samo ces sebi otezati dojenje ako ih imas pri ruci...vjeruj kad ti ja s trenutnim mastitisom kazem da ti ne trebajuuser posted image ni cucla po mogucnosti, malene je jako lahko zbuniti drugim oblikom

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 12:25:12   
teacher75
mozes joj kasnije uvesti cucu kad se fino uspostavi dojenje, mi smo tako tek u 2. il 3. mjesecu a flasu nije nikad htjela, kad smo prestale s dojenjem pial je vodu i dan danas pije na flasu s kljunom ili iz obicne case

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 12:36:07   
Gift
e sva sreca pa vas pitah za flasice, a babica mi dala spisak stvari pa pise izmedu ostalog caj protiv grceva i apitamil, a ja onda kontam treba i flasica..a necu ja to onda nista...mi cemo dojitiuser posted image abd...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 12:38:21   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Gift

e sva sreca pa vas pitah za flasice, a babica mi dala spisak stvari pa pise izmedu ostalog caj protiv grceva i apitamil, a ja onda kontam treba i flasica..a necu ja to onda nista...mi cemo dojitiuser posted image abd...user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 13:47:44   
animagical
IZVORNA PORUKA: Gift

e sva sreca pa vas pitah za flasice, a babica mi dala spisak stvari pa pise izmedu ostalog caj protiv grceva i apitamil, a ja onda kontam treba i flasica..a necu ja to onda nista...mi cemo dojitiuser posted image abd...user posted image user posted image user posted image

svasta...caj ako bas mora moze na kasiku a i ne treba...samo ispire bebi crijeva...mozes espumisan kapi iako mislim da dojene bebe lakse vare...moj jos uvijek samo jace pritisne i tacno cujemo zvuk da je obavio...nadam se da se stanje nece mijenatiuser posted image ovo za aptamil necu ni da komentarisem...nisi ni rodila a dohranu ti uvodeuser posted image

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
29.9.2011 10:00:21   
Gift
pa to je kao za svaki slucaj, al ovo za caj nisam znala...
hvalauser posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
28.11.2011 12:39:39   
Ombra
prvo mi je dijete i ono sto sam a pripremila je slijedece:

za bolnicu: kad mi se bebaja aBd rodi....malo pakovanje pelena, pampers 3-5 kg meni se cini da je do 5 kg..., odjelce, vreca posto je zima i nosiljka.... to je to

za bolnicu za mene: 3 paketa ulozaka, 2 spavacice, gumene papuce, 6 gacica, 3 peskira (2 mala i jedan veliki), bade mantil, voda, sok, cokolda, vlazne maramice - bez mirisa, toalet papir....treba li jos istauser posted image

za bebaju kad kuci dodjeuser posted image aBd...

eh, posto ja imam sestru s dvoje djece...ona me opremila pravo....gegicama, bodicima, posteljinom, nosiljkama, peskirima, dekicama, kolicima, komodicom za prevslacenje itd....

ja samo kupila 2 odjelca i jednu posteljinu te tetra pelene ne za povijanje jer to ne mislim raditi i sterilne gaze za bebin pupak....danas idem kupiti kozmetiku za bebaju, pumpicu za nos....toplomjer sam uzela...termometar mislim da mi nije potreban, kupila sam i cuce iako cu se potruditi da ih ne koristim...

mislim da je to dovoljno


(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.12.2011 14:08:06   
Victoria88
Jaoooooj kad vidim sve ove spiskove ok 10 km bas se zabrinem pa ja necu sve to uspeti pokupovati...hmm mislila sam da je sve jednostavnije,bar je kod moje sestre koja se porodila sve islo bez tih spiskova po osecaju je kupovala sta joj zatreba...

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 14:10:02   
Victoria88
Ombra da te pitam samo nesto sto se tice ove NOSILJKE u kojoj si iznela bebu jel to bila onako ravna nosiljka da beba lezi ili ona kao korpa sto ima da se kupi uz kolica ako kupis ona skuplja iz tri dela??
Hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 14:24:25   
animagical
bebe treba voziti od prvog dana u autosjedalici, to je ta nosiljka-jaje koja moze doci u komplet s kolicima...a moze se kupiti i posebno

mi smo kupovali manje nekih stvari, npr nemam komodu z presvlacenje i ne fali mi....nemamo flasice i ostalu opremu, isto mi ne treba...

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 14:33:58   
Emica_sa
Ja sam naprimjer komodu za presvlacenje iskoristila maksimalno,bas mi je valjala,mislim mogla bih i bez njeuser posted image ,ali dobra je to stvar

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 19:16:57   
animagical
moj se mis od danas prevrce tako da se nama ne bi isplatila...sreca pa nismo kupiliuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 20:07:12   
Victoria88
Ja sam videla na forumu da iz naseg porodilista NE da ju da se dete iznosi u toj auto sedalici jaje,nego mora u lezecem polozaju u nekoj kosari jastucetu...pa se sad za to raspitujem...

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 21:02:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Victoria88

Ja sam videla na forumu da iz naseg porodilista NE da ju da se dete iznosi u toj auto sedalici jaje,nego mora u lezecem polozaju u nekoj kosari jastucetu...pa se sad za to raspitujem...

obicno se dijete iznosi u jastucetu i tako nosi do auta a u autu bi ga trebao prebaciti u tu AS sjedalicu jaje. mada smo mi iznijeli u onoj tvrdoj kosarici od chicca 3in1 i u njoj je bila i u autu pozadi i polako smo vozili. nesto poput ovoga:
http://www.izideal.co.uk/p6992375/chicco-trio-scoop-blossom/
odnosi se na kosaricu koja je na slici dole, ovo gore desno pored kolica je AS jaje

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.12.2011 21:04:47 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 22:10:33   
bambi7
IZVORNA PORUKA: Victoria88

Ja sam videla na forumu da iz naseg porodilista NE da ju da se dete iznosi u toj auto sedalici jaje,nego mora u lezecem polozaju u nekoj kosari jastucetu...pa se sad za to raspitujem...

U kojem porodilistu?
Ja sam svoju iznijela u sjedalici jaje i to je sestra fino u nju smjestila i ususkalauser posted image


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
5.12.2011 22:13:16   
Emica_sa
Istina neke ne daju da se dijete iznosi u autosjedalici,ja sam u lezaljci iznijela i jedno i drugouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
6.12.2011 16:14:14   
Victoria88
U Novosadskom porodilistu Betanija...neke sestre ne daju u autosedalici...

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
6.12.2011 16:52:55   
animagical
u BiH voznja bebe bez autosjedalice je protuzakonita i kaznjava se...a mislim da je svuda tako...ne mogu sestre mijenjati zakon

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
9.12.2011 14:20:18   
Ombra
IZVORNA PORUKA: Victoria88

Ombra da te pitam samo nesto sto se tice ove NOSILJKE u kojoj si iznela bebu jel to bila onako ravna nosiljka da beba lezi ili ona kao korpa sto ima da se kupi uz kolica ako kupis ona skuplja iz tri dela??
Hvala na odgovoru user posted image


nisam ja jos rodila....hehehe...to sam kao spremila...nosiljku sam obicnu da beba lezi...ona kao korpa je meni iskreno ruzna...nekako beba na otvorenom...u mene ona klasicna ko iz starinskih filmova....i svidja mi se...

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
27.12.2011 13:27:01   
KupusLivada
aaaaa koja je razlika izmedju bodica, benkice i gegice??? kako se sta oblaci?user posted image

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
27.12.2011 13:31:58   
taurus
za male bebe najbolje ti je kupiti bodije koji se ne oblače preko glave već imaju sa strane kopčanje, tako da samo provlačiš ruke, to je mnogo lakše u početku dok se ne uhodate
ja benkice nisam nikada koristila....a to ti je inače nešto kao maica na vezanje sa strane i nema onaj donji dio koji drži pelenu kao bodi...po meni su nepraktične
a gegice su ti iz jednog dijela i oblače se preko bodijauser posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
27.12.2011 13:36:22   
KupusLivada
aaaaaaaaaaaa

hvalaaaa

sad mogu da povezem sliku sa nazivom i jasnije mi je sta jos treba da kupim :D user posted image

jos nesto,  bodi na preklop sam nasla samo sa metalnim dugmicima, hoce li to smetati bebacevoj kozi?

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
27.12.2011 13:37:39   
taurus
neće smetati, moji su svi imali metalne kopčiceuser posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
27.12.2011 14:59:27   
KupusLivada
hvala jos jednom taurus

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 10:49:21   
KupusLivada
e sad jedno teze pitanje (jer ne znam praktikuje li to iko ziv?):

ako necu jednokratne pelene u prvim danima, a necu odmah uspjeti nabaviti ove moderne platnene, sta mi treba za "starinsko" stavljanje pelena, osim samih tetra pelena? user posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *