|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:55:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: tajra

Ova korpa ide na kolica, a moze se staviti i u automobil...

Ispod imas dio gdje se provuce pojas, a primaknes prednje sjediste da je ucvrstis...
Beba gleda u smjeru suprotnom od smjera voznje...

Samo sto meni ovo nije izgledalo sigurnouser posted image

Ma kakvi Tajra....pa beba gleda u vozacevo sjediste!
Ovo jedino ako se beba vozi naprijed eh onda je zbog sigurnosti i zbog zracnih jastuka beba okrenuta pre sjedistu, nikako kad je pozadi

beba tek smije gledat u vozacevo sjediste, tj. u smjeru voznje kada pocne samostalno sjedititj.samostalno drzi glavu...jer prilikom udesa, nedaj boze,prvo tijelo ide jako prema naprijed...a zatim se josjace baca prema nazad...sto kodtako male bebe moze dovesti do puknuca vrata...dakle, tek negdje s 9kg dijete smije gledati u smjeru voznje...sto se tice sigurnosti...ima stranica da se provjere sjedista...ato ce ti opet najbolje znati  lejla...znaci sjedista koja su prosla eu standarde ...ako na tom sjedistu nemas naljepnicu....i ne odgovara svako sjediste svakom autu...tj. nekasjedista ma koliko ekstra bilau tvom autu mogu da nepasu...tj. da se klima...tako da bih jaopet kontaktirala lejluuser posted image jer imaju liste koji as najbolje sjeda u koje auto

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 576
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:58:09   
Lady26
Moja se montirala prema naprijed, sad sam pitala mm....tako je bilo na uputama na sjedalici...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:58:28   
vila_7
IZVORNA PORUKA: miny


IZVORNA PORUKA: helena_7

lady i meni na uputstvu pise da je okrenuta prema gepeku i jest ruzno jer je uopce ne vidis!!! i meni je to preglupo,al tako pise jer je sigurnije kod udara beba nece letiti naprijed glavom,.... i mislim da se ove ne mogu drugacije ni namjestiti osim u tom smjeru! 

Helena pa kada si sama u autu stavis bebu naprijed a kada vozi tm onda ti sjedis s njom nazad i vidis je, mi od pocetka radimo tako user posted image


ne mogu naprijed imam zracni jastuk,a i nesigurno mi nesto na prednje


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:59:38   
Lady26
IZVORNA PORUKA: dadada

beba tek smije gledat u vozacevo sjediste, tj. u smjeru voznje kada pocne samostalno sjedititj.samostalno drzi glavu...jer prilikom udesa, nedaj boze,prvo tijelo ide jako prema naprijed...a zatim se josjace baca prema nazad...sto kodtako male bebe moze dovesti do puknuca vrata...dakle, tek negdje s 9kg dijete smije gledati u smjeru voznje...sto se tice sigurnosti...ima stranica da se provjere sjedista...ato ce ti opet najbolje znati  lejla...znaci sjedista koja su prosla eu standarde ...ako na tom sjedistu nemas naljepnicu....i ne odgovara svako sjediste svakom autu...tj. nekasjedista ma koliko ekstra bilau tvom autu mogu da nepasu...tj. da se klima...tako da bih jaopet kontaktirala lejluuser posted image jer imaju liste koji as najbolje sjeda u koje auto


E hebi ga, po tome moja Lana je znaci tek sa 11-12 mj mogla gledati prema naprijed...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 13:00:18   
vila_7
moja je GRACO i ima certifikat i onu oznaku i montira se pogled nazad (suprotno smjeru od voznje),al mislim da te male inace sve se isto montiraju (msilim na smjer)

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 13:00:43   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: dadada

beba tek smije gledat u vozacevo sjediste, tj. u smjeru voznje kada pocne samostalno sjedititj.samostalno drzi glavu...jer prilikom udesa, nedaj boze,prvo tijelo ide jako prema naprijed...a zatim se josjace baca prema nazad...sto kodtako male bebe moze dovesti do puknuca vrata...dakle, tek negdje s 9kg dijete smije gledati u smjeru voznje...sto se tice sigurnosti...ima stranica da se provjere sjedista...ato ce ti opet najbolje znati  lejla...znaci sjedista koja su prosla eu standarde ...ako na tom sjedistu nemas naljepnicu....i ne odgovara svako sjediste svakom autu...tj. nekasjedista ma koliko ekstra bilau tvom autu mogu da nepasu...tj. da se klima...tako da bih jaopet kontaktirala lejluuser posted image jer imaju liste koji as najbolje sjeda u koje auto


E hebi ga, po tome moja Lana je znaci tek sa 11-12 mj mogla gledati prema naprijed...



pa tako i dodje -do nekih godinu dana


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 13:05:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: dadada

beba tek smije gledat u vozacevo sjediste, tj. u smjeru voznje kada pocne samostalno sjedititj.samostalno drzi glavu...jer prilikom udesa, nedaj boze,prvo tijelo ide jako prema naprijed...a zatim se josjace baca prema nazad...sto kodtako male bebe moze dovesti do puknuca vrata...dakle, tek negdje s 9kg dijete smije gledati u smjeru voznje...sto se tice sigurnosti...ima stranica da se provjere sjedista...ato ce ti opet najbolje znati  lejla...znaci sjedista koja su prosla eu standarde ...ako na tom sjedistu nemas naljepnicu....i ne odgovara svako sjediste svakom autu...tj. nekasjedista ma koliko ekstra bilau tvom autu mogu da nepasu...tj. da se klima...tako da bih jaopet kontaktirala lejluuser posted image jer imaju liste koji as najbolje sjeda u koje auto


E hebi ga, po tome moja Lana je znaci tek sa 11-12 mj mogla gledati prema naprijed...

pa tako se otprilike racuna da dijete cvrsto sjedi...naravno da imas djece koja prije sjednu,imoj je s 6 mjeseci,al to ne znaci da mu je kicmeni stub dovoljnojak da izdrzi bacanje prilikom udesa...pu pu pu

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 582
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.9.2011 9:41:57   
Sensia
Hej zenice, ukoliko je nekom potrebno, moja sestra prodaje novu AS brevi od 0-18
Razlog prodaje je jer imaju vec jednu koju koriste a ovu su dobili na poklon. evo slikica pa koga zanima nek se javi na pp za detalje

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.9.2011 10:37:14   
pauza
moze li cijena?:-)

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.9.2011 10:48:18   
Selma.A.M
 Sensia,ajde napisi cijenu ?    Hvala user posted image

< Poruku je uredio Selma.A.M -- 5.9.2011 10:49:32 >

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.9.2011 11:24:23   
colito
IZVORNA PORUKA: Sensia

Hej zenice, ukoliko je nekom potrebno, moja sestra prodaje novu AS brevi od 0-18
Razlog prodaje je jer imaju vec jednu koju koriste a ovu su dobili na poklon. evo slikica pa koga zanima nek se javi na pp za detalje

user posted image


koliko kosta ???

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.9.2011 11:42:12   
Sensia
200 KM

Nikad koristena

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
20.9.2011 20:44:13   
plava72
Curice moje htjela bih vas upitati za baby komodu...ona koja ima ladice,kadicu i
na kojoj možeš presvlačiti bebu....interesuje me da li je neka od vas ima i da li je funkcionalna kao što izgleda...meni u svakom slučaju treba nešto za bebine stvari a nemam baš dosta prostora u sobi...tako da se dvoumim user posted image user posted image

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
20.9.2011 21:00:11   
Skvo RR
Ja osobno misli da je to nepotrebna glupost.....bolje kupiti obicnu komodu, koju kasnije mozes iskoristiti....


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
22.9.2011 11:11:42   
plava72
e upravu si skvo....ja se bila pravo zagrijala za tu komodu i sinoć išla u fis da je kupim...kad sam je pregledala skontala sam da se ne isplati davati pare za nešto što će služiti max. 3-4 mjeseca elem još mi je i onaj poklopac sumnjiv a 3 ladice nisu ni blizu dovoljne za bebine stvari...tako da sam odustala ,sada tražim neku normalnu komodicu user posted image

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
22.9.2011 11:20:33   
Silver
Ja sam htjela kupiti krevetac, onaj veci i ladicar uz to...a da bi taj ladicar stao morala bi izbaciti moj ladicar sto je uz spavacu dosao...user posted image  i onda skontam...kupujem jedan ladicar da bi izbacila drugi...nidje vezee...i tako sad za sad ostaje ladicar koji je dosao uz spavacu u njega ce baby stvari, i krevetac panda iz adax-a, taman se uklapa u boje spavace...user posted image  vuci siti ovce na brojuu!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
22.9.2011 15:46:39   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: dadada

beba tek smije gledat u vozacevo sjediste, tj. u smjeru voznje kada pocne samostalno sjedititj.samostalno drzi glavu...jer prilikom udesa, nedaj boze,prvo tijelo ide jako prema naprijed...a zatim se josjace baca prema nazad...sto kodtako male bebe moze dovesti do puknuca vrata...dakle, tek negdje s 9kg dijete smije gledati u smjeru voznje...sto se tice sigurnosti...ima stranica da se provjere sjedista...ato ce ti opet najbolje znati  lejla...znaci sjedista koja su prosla eu standarde ...ako na tom sjedistu nemas naljepnicu....i ne odgovara svako sjediste svakom autu...tj. nekasjedista ma koliko ekstra bilau tvom autu mogu da nepasu...tj. da se klima...tako da bih jaopet kontaktirala lejluuser posted image jer imaju liste koji as najbolje sjeda u koje auto


E hebi ga, po tome moja Lana je znaci tek sa 11-12 mj mogla gledati prema naprijed...

pa tako se otprilike racuna da dijete cvrsto sjedi...naravno da imas djece koja prije sjednu,imoj je s 6 mjeseci,al to ne znaci da mu je kicmeni stub dovoljnojak da izdrzi bacanje prilikom udesa...pu pu pu



Ne čvrsto sjediti!

Dijete se mora samostalno ustajati na noge uz pomoć okolnih predmeta (namještaja), a bez pomoći odraslih osoba. Posjedanje ne ukazuje na zrelost vratnih mišića dovoljnu za vožnju u smjeru kretanja automobila.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 12:25:10   
Gift
posto polako pripremam i one sitnije stvari za bebu, pa cu za svaki slucaj kupiti i flasicu, a zanima me koje uzeti NUK, Avent ili neke trece? i jesu li bolje staklene ili plasticne? i od koliko ml da uzmem za pocetak?

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 12:29:48   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Gift

posto polako pripremam i one sitnije stvari za bebu, pa cu za svaki slucaj kupiti i flasicu, a zanima me koje uzeti NUK, Avent ili neke trece? i jesu li bolje staklene ili plasticne? i od koliko ml da uzmem za pocetak?



Ja sam uzimala iskljucivo staklene,fino se pere,ne smrdi vremenom kao plastika,staklo u svakom slucaju.Imas u Konzumu,malu staklenu 120ml NUK ta ti je dovoljna za pocetakuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 12:31:08   
Sonja
ja sam uzela NUK plasticne maleuser posted image ..u prvoj trudnoci
sad vjeruj da ne planiram nikako kupovati flasice i cucle

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 12:31:40   
Gift
hvala puno na odg.

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 12:33:09   
Gift

IZVORNA PORUKA: Sonja

ja sam uzela NUK plasticne maleuser posted image ..u prvoj trudnoci
sad vjeruj da ne planiram nikako kupovati flasice i cucle

sto? pa makar za cajuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 21:36:53   
Sonja
pa zato sto mi je A zbog flasice prestao dojitiuser posted image
tako davala mu caj i onda vise nije nikako htio siku vec samo flasicu i morala ADuser posted image
zato pazljivo sa flasicama i poslusaj me nemoj odmah na flasicu ni caj davati..daji sa kasikicom jer svakako po par kapi ces davati
a kasnije kad se lijepo uspostavi dojenje onda flasic a za caj

na greskama se uciuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
27.9.2011 22:04:53   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Gift


IZVORNA PORUKA: Sonja

ja sam uzela NUK plasticne maleuser posted image ..u prvoj trudnoci
sad vjeruj da ne planiram nikako kupovati flasice i cucle

sto? pa makar za cajuser posted image


Ja moram, nek se ljuti ko hoće user posted image

Kad se beba rodi njena su crijeva sterilna. Za probavu hrane između ostalog potrebne su dobre bakterije u crijevima. One bebina crijeva počinju naseljavati kad beba počne jesti. Idealno je da to naseljavanje počne probavljanjem kolostruma, prvog mlijeka koje majka proizvodi. U takvom slučaju dobijaju se upravo one bakterije koje trebaju, beba dobija majčin imunitet (imuniglobulini majke prelaze u dijete i imuniziraju ga na sve bolesti sa kojima je majka bila čak i samo u doiru) i dobija idealnu energetsku bombu, idealnog omjera masnoća i šećera.

Voda i čaj ispiru dobru floru novorođenčetovih crijeva. Nemaju nikakvu nutritivnu vrijednost, a kao takvi, prazni ispune bebin želudac, prividno daju osjećaj sitosti i pomjere termin dojenja što utiće na usporavanje i smanjivanje majčine proizvodnje mlijeka. Oni ne samo da nisu potrebni, već se mogu pokazati i kao uzrok onih problema koje vi pokušavate njima riješiti, dakle štetni.

Ako dojite, ne dajite novorođenčetu ništa drugo!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
28.9.2011 12:12:38   
Gift
Puuuno hvala na savjetima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *