|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:17:22   
palachinken
Skontala!
E sad, jel se to jaje-autosjedalica stavi na zadnje sjedište i fiksira prednjim sjedištem?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:18:55   
Lady26
Da, ali moras je fiksirati pojasom....mada je (ako si vozac) mozes staviti i na suvozacevo mjesto, mada ja nisam nikad, Lanu sam vozila sa sobom od 2mj i uvijek je bila iza mene....


< Poruku je uredio Lady26 -- 1.6.2011 12:19:53 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:20:30   
lila25
Palachinken ove sipercice sto trazis i marame sije nasa forumasica i extra su pod nikom je mamina cura mozes vidjeti kod nje da li ti odgovaraju.pozzz.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:22:25   
Anoniman
Dijete je ipak u as sigurno...u korpi, nije...a nema potrebe da mislite da mu je neudobno smjesteno...pa samo skontajte u kakvom polozaju je sve bilo u vasem stomakuuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 554
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:24:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

Skontala!
E sad, jel se to jaje-autosjedalica stavi na zadnje sjedište i fiksira prednjim sjedištem?

imas temu as...ja bih za sva pitanja vezana za as kontaktirala lejluka...u pocetku as mora biti okrenuta kontra...dakle da dijete gleda u sjediste...fiksiras inace pojasom...i obaveznoiskljuciti airbagove

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 555
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:26:38   
palachinken
Mene prijateljica zbuni, kaže: "Evo ti korpa za 0-12mj koja se stavi na zadnje sjedište a pritisne prednjim i tako se fiksira, dok je beba skroz mala postavi dekicu ili peškirić ispod da beba bude u ležećem položaju, možeš je u tome iznijet iz porodilišta"

I dade mi ovo:
user posted image
Neka marka, baby sky, veze nemam kakva je.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:29:55   
vila_7
palachinken meni je ovo sve samo nije sigurno...radije kupi ili korpu (nije ni ona sigura al je bar ravna) ili pravui AS koja je 100 posto sigurna. Ova sa strane nista nema user posted image To je moje misljenje!
P.S: ili na slici tako samo izgleda...garant je u redu-valjda ne bi bila u prodaji kao AS!?


< Poruku je uredio helena_7 -- 1.6.2011 12:32:23 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:30:28   
Lady26
Palachinken pogledaj ispod ili iza, mora biti kukica ili nesto kroz sta prolazi pojas,sad nemam kod sebe sliku da vidis kako je fiksira....
Jedan dio pojasa ide preko sjedalice, po ovoj slici to bi islo tacno preko ovog rozog dijela sa strana...ne vjerujem da ce me skontati ali eto...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:31:24   
R&T@
Ova korpa ide na kolica, a moze se staviti i u automobil...

Ispod imas dio gdje se provuce pojas, a primaknes prednje sjediste da je ucvrstis...
Beba gleda u smjeru suprotnom od smjera voznje...

Samo sto meni ovo nije izgledalo sigurnouser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:31:34   
Lady26
IZVORNA PORUKA: helena_7

palachinken meni je ovo sve samo nije sigurno...radije kupi ili korpu (nije ni ona sigura al je bar ravna) ili pravui AS koja je 100 posto sigurna. Ova sa strane nista nema user posted image To je moje misljenje!

A sta treba biti sa strane user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:33:42   
Lady26
Palachinken, evo ti link, nasla sam, sve po slikama objasnjeno
Postavljanje AS


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:34:09   
vila_7
user posted image pa moja iam puno deblje stranice a pogotovo kad se stavi jos i onaj jastuk za novorođenče sto dodje uz nju-bas nekako fiksira glavicu da ne moze puno ni letati-ovdje nista glavicu sa strane kao da ne drzi nego moze od kraja do kraja!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:35:05   
Lady26
IZVORNA PORUKA: tajra

Ova korpa ide na kolica, a moze se staviti i u automobil...

Ispod imas dio gdje se provuce pojas, a primaknes prednje sjediste da je ucvrstis...
Beba gleda u smjeru suprotnom od smjera voznje...

Samo sto meni ovo nije izgledalo sigurnouser posted image

Ma kakvi Tajra....pa beba gleda u vozacevo sjediste!
Ovo jedino ako se beba vozi naprijed eh onda je zbog sigurnosti i zbog zracnih jastuka beba okrenuta pre sjedistu, nikako kad je pozadi


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:39:19   
vila_7
lady kako st ti uspijevala svoju bebu ugurati kad postavis AS ispod onih pojaseva preko njenih nogu sto idu-meni bas pritisnu AS i jedva joj nogice stavim i sve imam osjecaj da je stezu preko nogu!? 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:39:38   
Lady26
IZVORNA PORUKA: helena_7

user posted image pa moja iam puno deblje stranice a pogotovo kad se stavi jos i onaj jastuk za novorođenče sto dodje uz nju-bas nekako fiksira glavicu da ne moze puno ni letati-ovdje nista glavicu sa strane kao da ne drzi nego moze od kraja do kraja!?

Nisu sve iste....mislim na sjedalice....
Meni ova kod Palachinken izgleda sasvim ok, samo da postavi neki tanji jastucic da bebi ubde udobnije, drugo nista...
Zar mora biti neke extra marke da bi bila dobra-ne mora....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:41:29   
Lady26
IZVORNA PORUKA: helena_7

lady kako st ti uspijevala svoju bebu ugurati kad postavis AS ispod onih pojaseva preko njenih nogu sto idu-meni bas pritisnu AS i jedva joj nogice stavim i sve imam osjecaj da je stezu preko nogu!? 

Ja sam prvo stavljala AS, pa Lanu (ustvari u njoj sam je iznosila iz kuce) i tek sam je onda fiskirala....jer sam nju nosila u as gdje god smo isli, nisam je drzala u autu...
Probaj tako, brzo se ustelis u postavljanju sjedalice meni je trebalo svega minutu - dvije da je postavim...
Jedino nisam postavljala nista ispod, kao sto ovdje na slikama pokazuju jer mi je sjedalica bas lijepo ulijegala na sjediste, moja je imala neki "hepek" koji "set__a" i kad dodje na crveno znaci da je sjedalica ravna...

< Poruku je uredio Lady26 -- 1.6.2011 12:44:06 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:42:30   
vila_7
ma nisam ja ni govorila za marke nista user posted image . Komentirala sam samo izgled a i napisala sam mozda smao tako na slici izgleda.
Ma ja svoju nikako ne mogu lagano fiksirati i MM je probavao -garant smo smotani,i onda kad je jedva fiksiram ne vadi mi se, a i teska mi da je nosam u tome uz stepenice pa je uvijek vadim


< Poruku je uredio helena_7 -- 1.6.2011 12:43:57 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:44:53   
palachinken
Ima jastučić, ako je to ono polukružnog oblika što liči na bananu, na slici se zavrnuo user posted image Našla sam neku zakačku i isparanu naljepnicu na kojoj se vidi suvozačevo sjedište i As okrenuta tako da beba gleda u gepek. Lady, ovaj link je dobar odoh proucavati.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:44:58   
vila_7
e i kod mene ima naranđasta boja koja treba "uletiti" u prozorcic,i bude OK polozaj,al je postavljanje katastrofa

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:45:44   
vila_7
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ima jastučić, ako je to ono polukružnog oblika što liči na bananu, na slici se zavrnuo user posted image Našla sam neku zakačku i isparanu naljepnicu na kojoj se vidi suvozačevo sjedište i As okrenuta tako da beba gleda u gepek. Lady, ovaj link je dobar odoh proucavati.



ja svoju stavljam na zadnje sjediste jer sam citala da je sigurnije a i na prednjem imam zracni jastuk


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:46:40   
Lady26
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ima jastučić, ako je to ono polukružnog oblika što liči na bananu, na slici se zavrnuo user posted image Našla sam neku zakačku i isparanu naljepnicu na kojoj se vidi suvozačevo sjedište i As okrenuta tako da beba gleda u gepek. Lady, ovaj link je dobar odoh proucavati.


E svasta...koliko znam ovo vazi ako je beba naprijed....nikako nazad, pa kako ces vidjeti bebu da se ne daj boze zagrcne, zaplace i sl?
Razmisli, nema logike....
Evo vidim i na linku je tako user posted image user posted image , kako bilo moja je gledala u vozacevo sjediste user posted image
E sad ste me zadeverale, pokusavam se sjetiti....ko da je bilo prije 100god a ne prosle ....user posted image


< Poruku je uredio Lady26 -- 1.6.2011 12:48:38 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:53:03   
vila_7
lady i meni na uputstvu pise da je okrenuta prema gepeku i jest ruzno jer je uopce ne vidis!!! i meni je to preglupo,al tako pise jer je sigurnije kod udara beba nece letiti naprijed glavom,.... i mislim da se ove ne mogu drugacije ni namjestiti osim u tom smjeru! 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:53:06   
miny

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: tajra

Ova korpa ide na kolica, a moze se staviti i u automobil...

Ispod imas dio gdje se provuce pojas, a primaknes prednje sjediste da je ucvrstis...
Beba gleda u smjeru suprotnom od smjera voznje...

Samo sto meni ovo nije izgledalo sigurnouser posted image

Ma kakvi Tajra....pa beba gleda u vozacevo sjediste!
Ovo jedino ako se beba vozi naprijed eh onda je zbog sigurnosti i zbog zracnih jastuka beba okrenuta pre sjedistu, nikako kad je pozadi


Tajra je u pravu, i kada je nazad beba treba da gleda u pravcu suprotnom od smjera voznje a i kada je naprijed logicno.user posted image ...
Evo clanak
Prerano okretanje autosjedalice u smjer vožnje

Roditelji su ponekad skloni okretati dijete što ranije u smjer vožnje, misleći da će djetetu možda biti udobnije, da će manje protestirati prilikom vožnje, da će ga lakše nadgledati u retrovizoru... Razloga za to pronalazi se zaista mnoštvo, ali ni jedan od njih nije opravdan.

Sjedalice koje se postavljaju u smjer koji je suprotan smjeru vožnje općenito su mnogo sigurnije za djetetovu glavu, vrat i kralježnicu od onih koje se postavljaju u smjer vožnje. Glava novorođenčeta teška je i srazmjerno velika u odnosu na ostatak tijela. Novorođenče zbog još mekanih kostiju vrata i ligamenata ne može samo držati ionako tešku glavicu. Autosjedalice grupe 0/0+ oblikovane su tako da u slučaju prometne nesreće raspodijele sile sudara duž cijelog naslona autosjedalice i spriječe preopterećenje bebinog vrata i leđa.
Ako bi došlo do frontalnog sudara, a malo dijete bilo okrenuto u smjer vožnje, teška djetetova glavica nastavila bi zbog inercije put kretanja - poletjela prema naprijed - i došlo bi do ozljeđivanja vrata i kralježnice. Stoga je za dijete najbolje da bude u ovoj autosjedalici, okrenuto u smjer suprotan smjeru vožnje, sve dok ju ne preraste.
Za dijete je najsigurnija vožnja kada se vozi okrenuto suprotno od smjera vožnje i to što je dulje moguće - najprije u autosjedalicama za novorođenčad i sasvim malu djecu, a kasnije, ako je moguće, nastaviti u kombiniranoj autosjedalici okrenutoj suprotno od smjera vožnje koja ima višu dozvoljenu težinsku granicu za taj smjer. Što se dijete dulje vozi okrenuto suprotno smjeru vožnje, to su dulje njegova kralježnica i vrat zaštićeniji u slučaju sudara.



_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:54:21   
palachinken
Lady, prema ovome što si mi poslala na autosjedalica.info, ovo moje čudo se fkt montira "naopako" - jer na naljepnici su plave strelice a tamo piše da se plavim strelicama označavaju te što gledaju u gepek. Pratila sam po slikama i skotnala je user posted image Eh da mi je sad neku ćelu bebu pa da probam i sa bebom user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2011 12:54:35   
miny

IZVORNA PORUKA: helena_7

lady i meni na uputstvu pise da je okrenuta prema gepeku i jest ruzno jer je uopce ne vidis!!! i meni je to preglupo,al tako pise jer je sigurnije kod udara beba nece letiti naprijed glavom,.... i mislim da se ove ne mogu drugacije ni namjestiti osim u tom smjeru! 

Helena pa kada si sama u autu stavis bebu naprijed a kada vozi tm onda ti sjedis s njom nazad i vidis je, mi od pocetka radimo tako user posted image

_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *