|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:01:22   
palachinken
Tetra pelene i menli gaće. Znaš one strasne plastične, ima ih po apotekama ja mislim jos uvijek user posted image Ili kupi cover pants od ovih teta šivalica pelena a unutra stavljaj tetre.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:17:29   
treće
ako necu jednokratne pelene u prvim danima, a necu odmah uspjeti nabaviti ove moderne platnene, sta mi treba za "starinsko" stavljanje pelena, osim samih tetra pelena?


Samo da pitam je li imaš koga s tim da obavežeš, pranje pelena od kake, otkuhavanje, prostiranje peglanje, u prvim danima jer obično majka treba malo da se oporavi i upozna s bebom ,uspostavi dojenje, mislim samo nemoj zacrtavati da sebe opteretiš preko mjere, nikad ne znaš šta te sve čeka da otvoriš sebi više opcija.
Te melani plastične su bile u dm-u.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:23:32   
animagical
uh, bebe u prvih nekoliko sedmica kake iza svakog podoja....pravo puno pelena za prati...ja sam jedva i one jednokratne uspijevala...narocito kad se pokaki tri puta u toku noci....

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:23:36   
KupusLivada
hvala, strasne ste user posted image a zar ne ide jos nesto za kukove?

ma znam ja kolika je to obaveza, i nije sad da sam odlucila da cu da se ubijem u pojam sa pelenama, ali bih ipak da probam, pogotovo sto ce prvih dana imati ko da mi pomogne, a i babu cemo uposliti user posted image aBd... no naravno tu je uvijek back up iz super marketa ako nam dodije.. jednostavno ne bih da odustanem a da nisam ni probala...

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:26:21   
Dzenana_G
KupusLivada
Ja sam svojoj curici 8 mjeseci koristila platnene pelene po "starinski".
Kupila sam 4o kom pelena, i ja mislim 4 one kao svedske pelene samo nepropusne. Nakon skidanja pelene sam stavljala u kantu s vodom i svaki drugi dan sam ih prala. Prvih 10 dana mi je pomagala mama i svekrva, a sve ostalo sam sama bez problema. Vidjet ces to ipak nije toliko posla koliko se cini. Nadam se da ces uspjeti...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:32:15   
KupusLivada
hvala Dzenana, sada samo pravim spisak za kupovinu, a aBd budemo beba i ja ok potrudicemo se... bas mi je drago da nisam jedini dinosaurus ahahaha

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 11:45:48   
treće
user posted image to sam samo mislila, da ne zacrtaš utvrdo pa u slučaju da ne mogneš iznijeti teret frka.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 12:27:58   
KupusLivada
ma naravno, razumjela sam :)

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 21:29:15   
rose
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja sam naprimjer komodu za presvlacenje iskoristila maksimalno,bas mi je valjala,mislim mogla bih i bez njeuser posted image ,ali dobra je to stvar


ja svoju nikad nisam na tome presvukla nije mi bilo na ruku i dan danas je presvlacim na njenom kreveticu pa kad bjezi nece daleko...komodicu korisimo za njene stvari a onu gornju u pocetku za kupanje jer je tu bila kadica user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 21:33:41   
rose
IZVORNA PORUKA: animagical

u BiH voznja bebe bez autosjedalice je protuzakonita i kaznjava se...a mislim da je svuda tako...ne mogu sestre mijenjati zakon


mislim da te niko nece kazniti u trenutku iznosenja djeteta iz bolnice kad je dijete u ravnoj korpi i to ispada izbor roditelja i neka stara pravila o bebi u ravnom polozaju...inace ne bi nam zakon trebao biti mjerilo vec sigurnost djeteta...neki ljudi ne mogu sebi prisustiti AS, neki uopste nemaju autio pa smatraju i da im ne treba ali je cinjenica da te niko nece kazniti ako je dijete u korpi tokom iznosenja iz bolnice...bar ja nisam cula za takav slucaj


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 21:38:43   
animagical
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: animagical

u BiH voznja bebe bez autosjedalice je protuzakonita i kaznjava se...a mislim da je svuda tako...ne mogu sestre mijenjati zakon


mislim da te niko nece kazniti u trenutku iznosenja djeteta iz bolnice kad je dijete u ravnoj korpi i to ispada izbor roditelja i neka stara pravila o bebi u ravnom polozaju...inace ne bi nam zakon trebao biti mjerilo vec sigurnost djeteta...neki ljudi ne mogu sebi prisustiti AS, neki uopste nemaju autio pa smatraju i da im ne treba ali je cinjenica da te niko nece kazniti ako je dijete u korpi tokom iznosenja iz bolnice...bar ja nisam cula za takav slucaj



a ne govorim ja maksuz za taj trenutak nego inace...to ti je kod nas nekako kao kad idu svatovi pa prolaze kroz crveno na semaforu,a niko ih ne kaznjava...a to koliko je opasno u slucaju bilo kog jaceg kocenja za bebu koja ni priblizno ne drzi glavu, voziti u ravnoj korpi pa nekome u rukama ili onako na sjedistu, e to je posebna prica.... AS se moze posuditi ko nema auto pa se ne misli vozati...  a rose, nas narod dok ne klepe po dzepu nece se proci...ne samo za AS vec za bilo sta

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
30.12.2011 21:46:09   
rose
IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: animagical

u BiH voznja bebe bez autosjedalice je protuzakonita i kaznjava se...a mislim da je svuda tako...ne mogu sestre mijenjati zakon


mislim da te niko nece kazniti u trenutku iznosenja djeteta iz bolnice kad je dijete u ravnoj korpi i to ispada izbor roditelja i neka stara pravila o bebi u ravnom polozaju...inace ne bi nam zakon trebao biti mjerilo vec sigurnost djeteta...neki ljudi ne mogu sebi prisustiti AS, neki uopste nemaju autio pa smatraju i da im ne treba ali je cinjenica da te niko nece kazniti ako je dijete u korpi tokom iznosenja iz bolnice...bar ja nisam cula za takav slucaj



a ne govorim ja maksuz za taj trenutak nego inace...to ti je kod nas nekako kao kad idu svatovi pa prolaze kroz crveno na semaforu,a niko ih ne kaznjava...a to koliko je opasno u slucaju bilo kog jaceg kocenja za bebu koja ni priblizno ne drzi glavu, voziti u ravnoj korpi pa nekome u rukama ili onako na sjedistu, e to je posebna prica.... AS se moze posuditi ko nema auto pa se ne misli vozati...  a rose, nas narod dok ne klepe po dzepu nece se proci...ne samo za AS vec za bilo sta



mi smo  S stavili u AS tek nakon mozda mjesec i po ili dva...doduse nismo nigdje ni isli...iznjeli je iz bolnice u ravnoj korpi (mada smo imali AS jaje a niko od mojih nije htio cuti da u to stavimo dijete a ja se nisam imala zivaca boriti...i jednom je odnjeli na vakcinu s mjesec dana...kasnije smo je u As nosali...sad imamo vec drugu i dalje se ne vozamo cesto jer iskreno nemamo ni vremena (radimo i cuvamo S u smjenama)...s mm se samo srecem na vratima user posted image , a auto nisam vozila ima 2 godine (ko kad mi je sve od kuce na 5 min)...sad malo koristimo dedine usluge van kantona al to je pravo rijetko...ja se kanim da opet pocnem voziti a mm je antitalenat inace user posted image i par puta sam S drzala u krilu kad idemo doktoru, posebno sada kako je prerasla jaje...svjesna sam rizika i svaki put pretrnem u voznju al eto desava se da na voznje od 5 min idemo taxijem


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
2.1.2012 23:21:59   
Selma Kikoebu
Lijep pozdrav svima na forumu. Procitala sam cijelu ovu temu, i svega se nacitala, i naravno da su to za mene, buducu mamu, korisne informacije.
Prvi put pisem na ovom forumu, i ono sto mene zanima, jeste da li je ovdje neka mama ili buduca mama iz Bihaca, ili inace iz Unsko-Sanskog kantona, neko s kim bih mogla da se posavjetujem o kupovini ovih stvari kod nas.

Hvala unaprijed, i nadam se lijepom druzenju user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
3.1.2012 21:38:45   
Arina
IZVORNA PORUKA: Selma Kikoebu

Lijep pozdrav svima na forumu. Procitala sam cijelu ovu temu, i svega se nacitala, i naravno da su to za mene, buducu mamu, korisne informacije.
Prvi put pisem na ovom forumu, i ono sto mene zanima, jeste da li je ovdje neka mama ili buduca mama iz Bihaca, ili inace iz Unsko-Sanskog kantona, neko s kim bih mogla da se posavjetujem o kupovini ovih stvari kod nas.

Hvala unaprijed, i nadam se lijepom druzenju user posted image
dobrodosla Selma....ja sam jedna od buducih mama iz Bihaca...bas mi je drago da se jos jedna biscanka prijavila...malo nas je ...ali bice bolje,nadam se ...mozes mi se javiti i preko pp ako hoces user posted image user posted image

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
3.1.2012 23:27:26   
Selma Kikoebu

IZVORNA PORUKA: Arina

IZVORNA PORUKA: Selma Kikoebu

Lijep pozdrav svima na forumu. Procitala sam cijelu ovu temu, i svega se nacitala, i naravno da su to za mene, buducu mamu, korisne informacije.
Prvi put pisem na ovom forumu, i ono sto mene zanima, jeste da li je ovdje neka mama ili buduca mama iz Bihaca, ili inace iz Unsko-Sanskog kantona, neko s kim bih mogla da se posavjetujem o kupovini ovih stvari kod nas.

Hvala unaprijed, i nadam se lijepom druzenju user posted image
dobrodosla Selma....ja sam jedna od buducih mama iz Bihaca...bas mi je drago da se jos jedna biscanka prijavila...malo nas je ...ali bice bolje,nadam se ...mozes mi se javiti i preko pp ako hoces user posted image user posted image


Hvala ti Arina na dobrodoslici. Nisam nigdje vidjela kad ti je termin. Jesi li vec kupila sve za prinovu, gdje se mogu naci lijepe stvari kod nas? Meni je termin sredinom aprila, ali mislila sam vec polako da pocnem kupovati, jer poslije necu moci, vec i sad mi je bas velik stomak, otezava mi kretanje ponekad, sta ce tek biti u aprilu user posted image

< Poruku je uredio Selma Kikoebu -- 3.1.2012 23:28:20 >

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
9.1.2012 13:52:20   
KupusLivada
evo i ovdje da pitam, znali iko gdje se kod nas imaju kupiti snappy kopce za tetra pelene?

http://www.cheekymonkey.ca/SnappiFasteners.htm

hvala unaprijed....

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: OPREMA ZA NOVORO�ENČE!!!!
16.1.2012 0:02:24   
MajkaTereza
Ja imam bebu od par mjeseci, pa samo da kazem koju :-) Ja sam mislila da ce mi biti preko potrebno sve ono sto mi nije trebalo.. A sve sto sam mislila da mi je viska je trebalo.. Meni su bili pravo vazni- sterilizator (ustedi vrijeme, jer i kuhanje zauzima vremena, a osim toga je nasa voda puna kamenca, pa sve sto odkuhas pobijeli i skracuje se rok trajanja svakim kuhanjem, u sterilizator 2 decilitra kupovne vode- i mirna!), onaj bouncer (jedan ishabao!, vec smo na drugom!), krevetac (naravno!), kolica (ako niste aktivni mozda nije toliko bitno, ali mi PUNOOO setamo i hodamo po prodavnicama, meni su vrijedna zlata!), play gym (bebacu je oko motorike valjao, ali je prebrzo izrastao iz njega), sto a presvlacenje (ja sam imala uzasnu bol u ledjima poslije poroda, sad je malo bolje , ali bez stola za presvlacenje bi poginula, kome ledja nisu problem mozda nije toliko bitno!), izdajalica (ja sam cesto van kuce, pa sam svakodnevno pumpala da bebu hranim vani, a i kasnije kad je pocinjalo ponestajati mlijeka sam je koristila da malo pokrenem, fantasticna spravica), torba za presvlacenje (super ako ste u soping centru, samo otvorite, stavite bebu i presvucete pelenu- opet, ko nije toliko aktivan- vjerovatno potpuno nepotrebna), banjica (prvih mjesec dana je najvaznija, kasnije moze i bez), baby alarm (u pocetku smo muz i ja dezrali i strepili nad bebom, ako ostanemo sami s njim nismo smjeli do wc-a otici, pa nas je ovo malo smirilo, a kasnije nam je bilo bitno da imamo malo vremena za sebe, pa je super znati da je beba ok, a ipak moci pogledati film. Ko nije panicar, nije tako neophodno), kengur nosiljku (kolica nam zafrkali u avionu, pa nismo mogli s bebom nikud dok nismo to nabavili, spasila nas je , ali preporucujem za proljetni i ljetni period), auto sjedalicu (jer to zakon nalaze, a i onako, puno smo ga nosali u noj kad su nam kolica bila off the limit, muz joj je vjecno zahvalan za svoje misice!).

Nepotrebna nam je bila pomoc pri kupanju (iskoristeno jednom, ali se nadam da ce valjati kasnije!), zastita za krevetac (nije dovoljno bila siroka, one sire preporucujem , ovako se on ziv izlupa jer se digne na ruke i BOOOM), Jastuk za bebu (nismo ga iskoristili zbog rizika gusenja, pa sad stoji..), jastuk za dojenje ( ni danas ne shvatam kako to treba da se namjesti, samo mi je nezgrapno.. u trudnoci je doduse user posted image ), prociscivac zraka (dovoljno nam je dobar zrak), mobil za krevetic (krevetic kupili kasno, a beba previse znatizeljna i sve cupa, sad nam zao sto nismo onaj mali projektor sto svira uspavanke kupili ), nuk flasice (uzasna kvaliteta!), pumpica za nosic (napravljena za bebe majmuna, ne covjeka!). To je to, sretno vam, i sjetite se da su sve bebe drugacije, kao i sve majke, pa da svako nema iste potrebe.. Laku vam noc!

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: Oprema za novorodjence!!!!
16.1.2012 0:38:15   
ziki
IZVORNA PORUKA: KupusLivada

evo i ovdje da pitam, znali iko gdje se kod nas imaju kupiti snappy kopce za tetra pelene?

http://www.cheekymonkey.ca/SnappiFasteners.htm

hvala unaprijed....

Mislim da bi na ovo pitanje odgovor dobilanajbrze ne temi platnene pelene.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.1.2012 1:00:26 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: Oprema za novorodjence!!!!
16.1.2012 13:55:06   
KupusLivada
odoh da probam, hvala :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: Oprema za novorodjence!!!!
6.2.2012 12:47:05   
KupusLivada
na kraju smo narucili iz Holandije, prilicno brzo stiglo (preko posrednika)...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: Oprema za novorodjence!!!!
12.2.2012 16:39:50   
yasemin
jel imaju platnene pelene (izgledaju kao pampers) to sam vidjela na TV , kupiti u Sa??? kao i gdje u Sa ima kpiti oprema za bebu ??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: Oprema za novorodjence!!!!
12.2.2012 16:44:04   
Lulu_08
yasemin - evo ti stranica mila: MyBabySaurus

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 647
   oprema za novorodjence
21.2.2012 22:11:08   
Ombra
IZVORNA PORUKA: Ombra

prvo mi je dijete i ono sto sam a pripremila je slijedece:

za bolnicu: kad mi se bebaja aBd rodi....malo pakovanje pelena, pampers 3-5 kg meni se cini da je do 5 kg..., odjelce, vreca posto je zima i nosiljka.... to je to

za bolnicu za mene: 3 paketa ulozaka, 2 spavacice, gumene papuce, 6 gacica, 3 peskira (2 mala i jedan veliki), bade mantil, voda, sok, cokolda, vlazne maramice - bez mirisa, toalet papir....treba li jos istauser posted image

za bebaju kad kuci dodjeuser posted image aBd...

eh, posto ja imam sestru s dvoje djece...ona me opremila pravo....gegicama, bodicima, posteljinom, nosiljkama, peskirima, dekicama, kolicima, komodicom za prevslacenje itd....

ja samo kupila 2 odjelca i jednu posteljinu te tetra pelene ne za povijanje jer to ne mislim raditi i sterilne gaze za bebin pupak....danas idem kupiti kozmetiku za bebaju, pumpicu za nos....toplomjer sam uzela...termometar mislim da mi nije potreban, kupila sam i cuce iako cu se potruditi da ih ne koristim...

mislim da je to dovoljno





pelene mi za bolnicu nisu trebale, pumpica za nos totalno beskorisna prvih mjeseci....
uglavnom, nisam nista kupila sto mi je bilo beskorisno osim pumpice za nos...


< Poruku je uredio Skvo RR -- 21.2.2012 22:12:59 >

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: oprema za novorodjence
20.3.2012 8:38:31   
Misty_mama
Pozdrav moje dame.... Ne znam da li je neko postavljao slično pitanje, ali evo, rizikovaću... user posted image Naime, ja poslije poroda, ako Bog da, planiram biti malo kod mame... sedmicu, dvije, dok se oporavim, ko zna... Eh sad, krevetić namjeravamo kupiti drveni, klasični - znači, nije baš mobilan, i montirati ga u našem stanu.... Šta za spavanje bebe u tom prvom periodu, dok ne budemo u stanu? Da li mora striktno biti u krevetiću, ili postoje i druge opcije... Kupili smo Peg Perego komplet, u kome dođe i ogromna XL Navetta, pa me zanima da li može/smije u tome spavati? Kakva su vaša iskustva? Hvala vam puno, želim vam ugodan dan, ugodnu trudnoću i sretan prvi dan proljeća... user posted image

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: oprema za novorodjence
20.3.2012 9:08:45   
palachinken
Naravno da smije u naveti spavati, čak će bebi biti i ljepše u manjem prostoru, jer njima je krevetić nakon stomaka k'o fudbalsko igralište, pa se neke znaju i prepasti. user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *