|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.3.2008 21:56:40   
bebano
Haidy nista ne brini ima nas jos  koje sve misle ima vremena user posted image . Ja sam 6 mjesec i nemam nista za bebicu. Zapravo, imam par bodia, ali ono konkretno kao krevetic, ormaric i ostalo to nista. Ali hvala dragim curama koje su sastavile ovaj spisak, tako da kada krenem ima samo da krizam stvari sa spiska. Mada, moramo racunati na to da nije lako i necemo kupiti sve od prve. Evo ja obilazim oko kolica, pa ih biram vec danima. Tako da sigurno nije lako kupiti nesto na prvu.  

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
6.3.2008 22:45:09   
aazra
I mene hvata panika a tek sam usla u 3. mjesec... No sad mi je lakse kad vidim da i vi ne zurite..
U Fisu ima jako veliki izbor svega, a krevetica po prodavnicama namjestaja, toliko sam uspjela upratiti,
a vrijedi otici i u Market na Mojmilu - mislim da je "Amko". I ako mi jos sta padne na pamet javim vam.

Ja sam lani kupovala u FIsu za kumicu koja se trebala poroditi i ima jako veliki izbor svega, a vidim mnoge trudnice su isle i vise puta tamo. Vrijeme vam je da krenete sa sopingom...user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 7:12:57   
mamacurke
user posted image ja sam isto u 3 mjesecu i mislila sam da imam sve od prve bebice....
kad ono blizanci user posted image
a znate kako kažu ako imaš jedno to ti je ka ni jedno

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 8:12:31   
kovrdjava
Pa dobro,stici ces i ja sam u 7mj pocela sve da kupujem prije nego sto cu se poroditi na 15 dana sam sve stvari od bebe oprala,ispeglala tako da sam sto se tice toga bila mirna,iako kod nas cvoruju nevalja unjeti nista ukucu prije bebe,lako je kupit kad se rodi i bla,bla,...Ja se nisam dala omesti babinim gatkama ja sam sve po svom ceifu pripremila za bebaru svoju,pa i tebi sretno ...PS:Nemoj u bebine haljune stavljati omeksivac i izaperi par puta i dobro ispeglaj....SRETNNOOOOuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 8:58:15   
bebacha
ja imam bebicu od 13 dana,tako da sam se otprilike vec malo uhodala oko bebice.ako vam treba neki savjet ili nesto u vezi bebe slobodno pitajte,znam ja koliko znace savjeti drugi majki pogotovo ako cekas prvo djete.svima savjetujem da sve za bebu pripreme prije nego se rodi.a sto se tice toga da netreba stavljat omeksivac u bebine stvari ja se ne slazem s tim.mislim da treba probat.ako peres bez omeksivaca nakon nekoliko pranja postanu grube.ja sam i prije nego sam se porodila bebine stvari oprala s omeksicem i dalje sam nastavila posto nisam primjetila nikakve promjene na kozi.znaci da joj ne smeta.ali ima i bebe koje ne podnose omeksivac pa treba probat

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 11:29:59   
rozi
Cestitam bebaca , sve najbolje  i tebi i bebici, naravno cijeloj porodici.
Mene malo buno razlika izmedju bodija , benkica , ne znam tacno sta je sta. Jesu li bodiji sa 2/3 dugmica na ramenu i navlace se preko glave. A sta su benkice?  Citala sam da bebi ne treba kupovati nista sto se navlaci preko glave , pa kako to onda iskombinovati. Imaju one majcice kao na prekolop , pa se vezu, jel dovoljno samo to, a sta onda obuci dole, mora se nesto sa gumom,,a moze stezati bebu. Postoje li gegice sto se ne  navlace preko glave, nekako mi se to cini kao najbolje rjesenje? user posted image user posted image user posted image
Sesti sam mjesec, imamjos vremena, ali mislim da je vrijeme d amakar gledam.
Hvala punouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 12:15:00   
Visnja RR
benkice: kao kosuljica koja se veze s ledja
body: navlaci se preko glave al uvjek pazis da ima dugmice ili sto je jos bolje a ima ih kupiti u Robotu bez dugmica ali sa nekim prakticnim preklopom da je siroko kad se navlaci...
gegice: imas raznih...sa rukavim i preko glave ili mozda najbolje one bez rukava koje ces navuci preko te benkice ( ili bodia)...vazno je da imaju dugmici duz unutrasnje strane nogica da ih lakse otkopcas kad treba mjenjati pelene...

stavicu ti kasnije fotku svega...jer ni ja nisam znala razliki izmedju benkica, bodija i gegica

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 12:50:47   
bebacha
visnja je sve lijepo objasnila sta je sta.ja bebe od prvog dana oblacim gegice a ispod benkicu.ali te benkice su toliko bezveze,stalno se povlace tako da sam ja presla na bodice.nema veze sto se oblaci preko glave samo ako ima dugmad ili drikere da se moze otkopcat pa da bebi ne steze kod se oblaci.gegica ima razni vrsta ili najbolje su plisane i pamucne i to one koje imaju kopcanje na nogicama pa da nemoras sve skidat kad presvlacis pelenu posto se prvi dana bebe bas ne vole presvlacit.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 14:18:33   
rozi
Hvala vam objema, isprintala sam sebi objasnjenja , pa da ne zaboravim. Pitala sam ja ranije par prijateljica, koje su mi odgovorile da kupuje one sto im se svidi i sto je lijepo, al nije mi to bitno na pocetku, posije cu na to gledati.
Hvala puno  , jos jednom. user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 14:57:53   
bebacha
drago mi je ako sam pomogla.i ja sam tako kupila dosta stvari sto su mi se svidile pa sam tek sad skontala koliko su neke od njih nepšrakticne i nepotrebne ali kako im odloit a pogotovo kad cekas prvoi djete nikad neznas sta ti treba.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
7.3.2008 15:30:21   
rozi
Hehe, ma znam da je tako, ali pokusacu da se strpim pola godine, pa cu onda da je / ga (ne znam jos spol )sredjujem.  Divim ti se da vec mozes sjediti za racunarom i da imas vremena. Cuvajte se user posted image  

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2008 14:04:39   
Anoniman
evo i ja da je javnem na ovoj temi... isprintala sam ovaj Eminicin spisak, pa sutra ili prekosutra laganini u kupovinu.. bar odjece... koliko sam citala jos niko nije rekao nesto vise da treba osim ovog sto je na spisku... nadam se da je ovo sve dovoljno user posted image ... e sad dovoljno je al za koji period? do dva mjeseca bebina mozda?? user posted image

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2008 14:21:39   
bezelye
Dino ja sam kupovala po ovom spisku. Velicina 56 za prvi mjesec a 62 za 2. i 3. mjesec. Znaci da bi ti trebalo biti dovoljno za 3 mjeseca. Ako je beba naprednija mozda malo kraci period, ali sigurno ce ti biti dovoljno dok ti krenes sa bebarom u malo ozbiljniju setnju i shopping.
Ja bih jos samo dodala par onih pantalonica pamucnih, kao trenerkica. Posto se kupuje veca kolicina bodija pantalonice dobro dodju kao dopuna. Za 1. mjesec sam uzela sa zatvorenim stopalima, pa ih mogu koristiti navece bez carapica. Za 2. i 3. mjesec otvorena stopala. E ti se sad prilagodi svojoj klimi i visokim temperaturama. Mada ti u kuci radi klima i nije prevruce pa je bolje da imas nesto i za debele none user posted image  da im nije zima. Uh jedva cekam da malo "gricnem" debele none user posted image

< Poruku je uredio bezelye -- 1.6.2008 14:25:42 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2008 14:34:37   
Anoniman
dusica moja draga.. hvajaaa na odgovoru... uh ja sam sva nesto usplahirena hocu li ja to znati i kako cu...
ipak idem sama u nabavku, druge savjetnike osim vas nemam user posted image
cmoka

(odgovor članu bezelye)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2008 14:49:38   
mazalica
Lijepe moje trudnice evo da vam se i ja javim na temu. moj je savjet da je najbolje kupiti te trenerkice kao sto je rekla nasa visocka ali obavezno da imaju lastikicu na nogavicama ili da su malo uze nogavice, one siroke nisu prakticne jer se zavracaju pa budu ko sorc. ne pretjerivati sa nogama jer se brzo prerastu. 

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
1.6.2008 18:22:56   
Emina*
Ako moze savjet i od mene...
Uzimati sto manje odjecice s  brojem 56,
jer ako postujete onih 40 dana, to kad prodje bebi vise ne moze.....
Tako da s tim ne pretjerujete....
A mom Bakiru vec oblacim broj 62...
A kao sto mazalica rece, nemojte uzimati puno odjecice s nonama,
jer i to se brzo preraste...
Dinci, sretno u shoppingu  user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 0:37:06   
aazra
Hej, vidim da ste ponovo otvorile ovu temu, ja sam 5. mjeseci vec sam pocela pomalo nesto kupovati.

S obzirom da mi je termin, akobogda, u oktobru najvaznije mi je da prikupim dovoljnu kolicinu dekica, ukoliko bude kakvo zahladjenje, iako je u ta doba godine jos uvijek toplo.

Zanima me nesto u vezi te gardarobice - mogu li pantolice s gumom zuljati bebu?

I kakve peskirice za kupanje, brisanje novorodjene bebe? Oni frotirni su mi grubi, gdje ima izbor, oni pamucni s kapicom su super, ali ne znam moze li se s njima obrisati beba?
I super savjet za omeksivac - ne znam kako vi ostale radite, ali bilo bi super da neka od vas napise koji su
najblazi, vjerovatno ovi manje "parfimizirani".

Ali, najveca mi je dilema u vezi tih peskiricauser posted image .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 9:34:15   
makana
platnene, odnosno obične pamučne pelene i nema fule
almedini sam kupila taj peškir koji ima kao kapicu za glavu, a dobila je i mali ogrtač koji je također frotirni, nabavili smo i nekoliko malih mekanih peškirića ali i danas (sad joj je haman 18 mjeseci) poslije kupanja umotam je u običnu platnenu pelenu i ona pokupi svu vodu, mekana je, ugodna i praktična

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 10:45:15   
Visnja RR
aazra: kupi najnormalnije peskirice za bebu ...ja sam uzela "pcelica maja" peskire s kapuljacom u jednom cosku... ako i jeste malo grublji nije to problem jer ces bebu samo utapakati... ali je to "malo grublji" jako dobro za glavu... kad je njezno a opet energicno treba istrljati da se posusi kosica a i da se ne stvara tjemenjaca...

a za brisanje je makana dala dobar savjet ...

sto se tice omeksivaca ja ga jos ne koristim (Asji ce za dva dana biti 2 mjeseca) tako mi je rekla patronazna... neki omeksivaci stvaraju alergiju a ja nesto ne bih da eksperimentisem  na bebici dok je bas mrvica... pricekacu jos... 
u Sarajevu je nemoguce nabaviti Chiccov omeksivac a ovi koji su kao sensitiv za bebe su mi diskutabilni... ja koristim takav za moju odjecu al za bebu jos ne...

pantalonice na gumu ne smetaju ako beba nije bas puno puno bucka :) a i ta guma ce biti peko platnene pelene u pocetku (siroki povoj)...

savjet: sto manje kupite broj 56 ...ako znate da ce vam beba biti preko 3,5 kg bolje i ne uzimati 56 vec odmah 62

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 11:28:23   
Anoniman
ej ovo super zvuci sto ste mi rekle...
nego kako cu ja znati kolika ce mi bebica biti? pa ovome ja trebam znaci jos malo pricekati sa kupovinom odjecice, jer sam na pocetku 8. mjeseca, a mislila sam to danas da uradim.... mogu bar pelene onda naci, ove pamucne i peskirice i ovu kozmetiiku pokupovati ako nista drugo...
btw nisam znala da chicco ima omeksivac za odjecicu, bas cu da potrazim ima li ovdje... hvala Visnja

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 145
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 12:50:23   
Emina*
Peskirice sam i ja kupila pcelica maja,
i dodju kao dvije malene rukavice za kupanje, a iako je frotir, jako je mekan...
Ima u Interexu, na spratu u "Vrtuljku"...
Dinci, ipak kupi nesto i s brojem 56, jer je zaista velik broj 62, jer je to ipak duzina bebe
(znaci 62 cm), jer je beba opet mala tek kad se rodi, a i 56 je povelik (bar je kod nas tako bilo), ali uzmi sto manje odjecice s tim brojem, jer zaista se jako brzo preraste....

A kako Visnja rece, i ne treba koristiti omeksivac, i nama je pedijatrica isto rekla, upravo zbog alergija....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
2.6.2008 13:07:19   
Visnja RR
http://www.chicco.hr/ProductDetails/66/pgoid/df39e43c-dcd8-4cab-8732-11ba315dbbb8/lang/Croatian/Omeksivac--superkoncentrat--750-ml.wshtml

eto to je Chiccov omeksivac...
Sad je  MM zamolio svog kolegu koji ide za BG da nam njegova cura kupi u Bg...user posted image  Znam da ga ima i u Zg

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
3.6.2008 23:46:37   
aazra
Vidim dosta vas hvali te peskirice od "pcelice maje", vidjet cu mozda ga i ja uzmem,
samo bas mi nekako djeluje pregrub za novorodjence 
Ali, nije losa ideja da se kombinuje sa obicnom platnenon pelenom.
Ja sam vidjela u jednoj radnji u Sa, sad ne znam ime te radnje, uglavnom je kod "estrade" bas kuda ide tramvaj radnju u kojoj imaju dobar izbor peskira. Ima nekih pravo mekanih, ne znam da lis u od flanela,
jedino sto nisu namjenski za bebu, nemaju onu kapicu, ali su mi se jako svidjeli.
Pa cu vidjeti.
Znam za firmu "pcelica maja", dobri su. Ja sam kupila dvije svedske pelene, a vidječla sam da imaju i zastitne gacice, mozda bih mogla kombinovati sa obicnim pelenama.
Nesto kontam zbog "ustede", ali i zdravlja kombinovati te kupovne i obicne.
Jos nisam odlucila. Vidjela sam u DM-u pelene od 25 KM jedna i stvarno je preskupo. Ali nisu im losi ono "ulosci" kao maramice dodje 200 komada za 12 KM, to se stavlja na obicnu pelenu da se lakse opere,
mislim da nije lose.

Eminice, super da si nam rekla to za gardarobu da se ne zalijecimo, ali meni ce akobogda biti jesenska beba,
pa cu morati imati malo vise tih pantolica. Bebama koje se rode sada mislim da je dovoljno obuci bodic i carapice, bar kod kuce. Tako nam je objasnjavala patronazna na vjezbama, a obicne pelene su super mogu se iskoristiti kad je toplo za pokrivanje bebeuser posted image



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 9:01:47   
mamy Sabina
nedvno sam citala pavlovicevoj kremi odnosno o stetnom dejstvu jer u svom sastavu ima bornu kiselinu.kao ovako :borna kiselina je toxicna cak i kancerogena a redovan je sastojak svih pavlovicevih krema na trzistu.odnosno svi prozvodjaci to koriste.borna kiselina je zabranjena za upootrebu u beby kozmetici ,ali fazon je u tom da pavloviceva nije ni registrovana kao pripravak za njegu beba tako da se legalno moze podavati kao takva.neznam sa prvim djetetom sam je koristila redovno.inace imali koja od vas iskustva sa mustela kozmetikom?moze se nabaviti u bolj opskrbljenim apotekama,cijene su dosta paprena narocito linija stelatopia koja je za jako osjetljivu kozu.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 10:11:27   
Emina*
  Ja sam cula za mustela kozmetiku, i kazu da je jako dobra... user posted image
Posebno preparati za tjemenicu kod beba....
Ima citava kolekcija da se kupi u Eurofarm apoteci, u Mercatoru.....
Ali, kao sto si i sama navela, cijene su paprene user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 4.6.2008 10:18:20 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *