|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 14:00:53   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Sonja

mene zanima koje ste brojeve kupovali za novorodjence...uskoro cu u kupovinu benkica i gegica i tih stvarri a ne znam....user posted image sve kontam bit ce mu veliko ( malo)user posted image

Ja sam kupovala 56 (trajalo prvih 10-15 dana) i 62 (do mjesec i po)user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 14:06:30   
Sonja
znaci preko 62 user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 14:09:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Sonja

znaci preko 62 user posted image user posted image user posted image



Moras ipak imati i manjih brojeva...jer ce veci broj biti prevelik....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 14:11:18   
M kao Mama
Sonjice, ma nemoj preko 62, to će baš biti preveliko, uzmi nekoliko bodića, onih benkica, to ti je bodi što se kopča cijelom dužinom, 62, jer ne vjerujem da će ti baš beba biti 58 cm duga ili 60 pa da joj treba odjeća preko 62, to je moje mišljenje, a ti opet vidi šta ti odgovara.

P.S: (jesu li ti rekli, jel curica ili dječak)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 19:25:16   
dinciii
moja jos uvijek neke stvari nosi 56 a vecinom 62 a sad joj je mjesec i po...a na pocetku sam imala stvarih i 50 i to je bilo ono taman onih prvih 2 sedmice...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 19:40:00   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Sonja

mene zanima koje ste brojeve kupovali za novorodjence...uskoro cu u kupovinu benkica i gegica i tih stvarri a ne znam....user posted image sve kontam bit ce mu veliko ( malo)user posted image


Kod mene je uglavnom kupljeno 56,a pocela sam uzimati i 62,pa vidjecemo kolika ce puslica biti. user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 22:24:12   
Ella_H
Ja sam se u prvoj trudnoci ne malo nego malo vise zeznula ono dosta kupila za newborn tj novordjence medjutim jedva mu u bolnici moglo dalje da nepricam...I  moj savjet je nekupujte previse u bilo kojoj velicini i bolje veci broj nego manji ipak  jer beba zacas izraste iz toga...Sad 12 sedmica mi je kupila sam par kapica 5 benkica 3-6 mjeseci odma broj ako bude veliko lako je kupiti manje a tu su valjda i neki pokloni nadam se hehe.....
Carapice sam male kupila i to inace nonstop kupujem malom 3 god mu je sad nepitajte zasto imam fobiju nestanka carapa hehe...Do 5 solidnih stvarcica u jednom broju savjetujem ili ovisno o pranju koliko cesto planirate ma da svaka bebica ima svoju nafaku i bit ce brdo odjecice vjerujte...Ja sam podjelila vrecama od malog garderobu a sad sam kao pametnija pomalo se ucim...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 22:40:20   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Sonja

mene zanima koje ste brojeve kupovali za novorodjence...uskoro cu u kupovinu benkica i gegica i tih stvarri a ne znam....user posted image sve kontam bit ce mu veliko ( malo)user posted image


Moja mala kad se rodila imala 55 cm.. tako da je ona nosila 56 broj samo onu prvu sedmicu u bolnici dok smo bili skoro odma kad smo dosli kuci morali smo preci na 62 jer joj dugo nije moglo...


A kakvi su brojevi dole...

ovde idu ovako

50 ili 50/56
56
62 62/68
68
74 74/80
80
86 86/92
92

U vecinu butika pise da je 80 za djecu od godinu dana... mojoj maloj to nije tacno jer masala raste puno, pogotovo u visinu ode... tako da ona sa 8 mjeseci nosi 80 broj... ali brojevi su odlicni ovde, idu po visini.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 22:48:29   
dana3
ja nisam djecaku mom kupovala nista ama bas nista nije imao sve dok se nije rodio a spisak smo MM i ja napravili.dok sam bila u bolnici dragi je samo obisao vec obidjene radnje i pokupovao sta je trebalo i to po velicini za njega jer se rodio sa 48 cm.sad kako idemona kotrole svake  dvije sedmice se mjerimo i tako kupujemo odjecu.dosta toga sam dobila i iz bosne a posebno su dobre benkice iz fissa

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 23:05:23   
Sonja
znaci od 56-62 za majene bebe
jesu mi rekli da je musko ljubi ga mama....
hvala vam....
i ja sam gledala benkice u fisu i bas su mi nekako najbolje a i cijena je solidna


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
28.1.2009 23:09:28   
Ilhana RR
Bodiji bijeli u fisu su predobri... peri deri nista im... ja mojoj maloj ljetos kupila 30 kom, pola sa kratkim rukavom pola na brotele da joj oblacim ispod majica i zao mi sto joj neuze vise sa brojem 80... al ako Bog da na ljeto ima da uzmem vise ih jer su stvarno extra...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
29.1.2009 1:24:12   
mamina cura
E dobra si, cuj 30komuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
29.1.2009 8:36:51   
malaaaa
ja sam mom uzimala 62 hajdi reko bice mu komotnije kad ono sve mu bilo preveliko kad se rodio, i ja osla uzela mu 56 i do mjesec dana je nosio..

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
29.1.2009 10:00:58   
dinciii
ma ako su brojevi pravilno napravljeni 56 moze ako beba fino napreduje do mjesec dana...moja ima 5 kg i 57 je duga i jos uvijek su joj neke stvari 56 komotne iako sam vec puno sklonila al ona ipak vec ima mjesec i po...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
29.1.2009 10:04:49   
andji
Sergeju će sada 15 mjeseci i nosi veličinu 86 bodija...tu je negdje oko tih standarda

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 13:47:25   
leona81
potrebna mi je pomoc, djecak kojem kupujem poklon ima skoro pola godine, na zadnjem mjerenju je imao preko 9 kg i visok je 68 cm...jako dobro napreduje i ne znam koji br da uzmem, moja curica ima 16 mj a nosi vec od 2 do 3 god neke stvari...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:34:08   
Skvo RR
Ja bi rekla 86.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:40:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: leona81

potrebna mi je pomoc, djecak kojem kupujem poklon ima skoro pola godine, na zadnjem mjerenju je imao preko 9 kg i visok je 68 cm...jako dobro napreduje i ne znam koji br da uzmem, moja curica ima 16 mj a nosi vec od 2 do 3 god neke stvari...


80....

to je robica za dijete do godinu dana...
uglavnom djeca naprednija nose je sa 6-7 mjeseci kao moja Farah ali je pronosaju i sa godinu jer se ''izvuku'' odu u visinu :)

86 je broj za dijete od 1 do 2 godine ...i kada dijete ima 1 godinu može se nositi pa da oblači skoro do druge neke stavri i sa dvije godine...ali za bebu od 9 kilograma 80 je taman :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:44:49   
Skvo RR
Ja bi isla na sigurno..jer je umce sa 5, 5 mjeseci imala 8 700....Ipak 86...vidim da je maleni kg slican kao sto je bila Umce...user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 12.3.2011 14:45:26 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:48:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja bi isla na sigurno..jer je umce sa 5, 5 mjeseci imala 8 700....Ipak 86...vidim da je maleni kg slican kao sto je bila Umce...user posted image


i Farah je bila napredna ali sa 6 mjeseci nije bilo garadrobe koja bi toliko otišla u širinu da dužina bude kako treba....
no dobro...neka pokuša...
možda dijete u tome bude 1 rođendan slavilouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:51:20   
Skvo RR
Uma je za prvi rodjendan nosila 92...user posted image  Mozda je tvoja bebi bila niza za prvi rodjendan...u biti ja sam uvijek za kupiti vecu garderobicu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 14:58:44   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Drage mame...
Nerviraju li vas brojevi/velicine odjece za nase bebe....npr. ...ja sve kupujem odokativno...jer nemamo standardne brojeve....nekada se znam i preci..jer jos nisam previse iskusna u odmjeravanju...Mi kupujemo robicu u razlicitim radnjama,,,,
Npr...Orchestra,,,nosimo za 6mjeseci -majice i 9 mjeseci-hlacice
....H&M....(to narucujem od koga stignem,,,dok ja konacno ne odem..u EU)...majice 68...hlacice 74...
Pcelica Maja....majica 74.,,,gege 80....
Ona radnja u robotu Fuar baby..broj 6-9 mjeseci.,,
Bodiji vise ni sama ne znam od 74....do 86........
Jos kad mi neko kaze da hoce da kupi Umi nesto od robice, pa da kaze velicinu...dodje mi da vrisnem...user posted image user posted image ...sad npr govorim za 12 mjeseci......a tek nam je malo vise od 3 mjeseca.


Ovo postano...umi bilo malo vise od tri mjeseca....user posted image


Mislim da je tesko "bubnuti" velicinu..jer zavisi sve i od bebe i od proizvodjaca. Eto....80 ili 86...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 15:17:12   
jasmin
Ovdje je vecina odjece po mjesecima i godinama.Pise od 0-1m,0-3m,3-6m,6-9m i td...zatim 1-2Y,2-4Y i td.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 15:25:15   
reallove
IZVORNA PORUKA: jasmin

Ovdje je vecina odjece po mjesecima i godinama.Pise od 0-1m,0-3m,3-6m,6-9m i td...zatim 1-2Y,2-4Y i td.
isto ovakouser posted image ja sada kupujem 18-24

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Velicine odjece za bebe..odokativno
12.3.2011 23:37:51   
leona81
uzeli smo 86:) on vec nosi 80 i uzeli jos neku igrackicu, hvala vam

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *