|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Teta puši u jaslicama :(
17.10.2013 22:34:38   
Jananie

IZVORNA PORUKA: grozđe

Jenanie ne znam sto se nerviras zbog bilo cijih postova. Stavila si temu javno i ocekuj da mnogi pisu.

Ovdje imas cistu situaciju. Znaci zakonom je zabranjeno pusenje u Javnim ustanovama i nema se tu sta vise razmisljati. Jesi li isla direktoru/direktorici ustanove?

Mnogima ces pomoci ( nadam se ), ne samo svome djetetu. To je dodatni motiv.

Javi nam sta je bilo. Pozdrav.


Ovih dana se ne desava nista, ne primjecujem da je pusila unutra. Nadam se da je moje upozorenje upalilo i da necu morati ici direktorici. Ako se sta promjeni pisat cu :) Pozdrav

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Teta puši u jaslicama :(
17.10.2013 23:03:38   
scarlett

IZVORNA PORUKA: Jananie

Scarlett, nije privatni vrtic. Mislim da su u privatnim tete dovoljno svjesne da se tu puno lakse gubi posao. A sto se tice promjene vrtica, nemamo bas neki izbor. Od svih i privatnih i drzavih, ovo nam se najvse svidjelo, i ucinilo nam se da su najspremniji na saradnju. Moja bebaca se vec navikla, i bojim se da bi promjena vrtica opet sve vratila na opcetak, a toliko dugo nam je trebalo. A s druge strane, nikad ne znam sta me u drugom vrticu ceka. Ipak smo odlucili ostati i pokusati vise razgovarati sa tetama (iako sam im vjerovatno vec postala dosadna). A sto se tice tete pusacice, ne primjecujem nista ovih dana, malo sam se smirila, i nadam se da vise nece pusiti. I da, i ja sam bila strastveni pusac 10 godina, prestala kad smo planirali trudnocu i ne mislim vise nikad poceti. Muz i dalje pusi, izlazi napolje. Nikad niko nije zapalio u stanu otkad se ona rodila i maximalno se trudimo da ne bude izlozena dimu, kad vec ne mozemo pobjeci od gradskog smoga i udisati svakodnevno planinski zrak :)



Za mene je razgovor najbolja opcija, ne daj Bože potrebe za radikalnijim mjerama. Nije bitno dal' si im dosadila, niti šta one misle, važno je da poštuju zakon i ono što roditelji od njih očekuju.

Pitala sam koji je vrtić iz čiste radoznalosti. Nisam baš upućena u ovu temu i stanje u vrtićima. Ono što znam je da smo mi hB prezadovoljni tetama u vrtiću JU Djeca Sarajeva "Dječiji grad" i da ne bih mogla zamisliti da se ijedna od učiteljica moga sina ponaša u bilo kojem segmentu kao teta sa kojom nažalost imaš loše iskustvo. Čula sam naravno da je bilo katastrofalnih propusta u ovom vrtiću, ali što se tiče naših teta, ja hvala Bogu imam potpuno povjerenje u njih.

S druge strane znam da u nekim privatnim vrtićimanažalost nije sve onako bajno kako se čini.

Drago mi je ako je vaša teta ozbiljno shvatila upozorenje i da aBd na tome ostane.


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Teta puši u jaslicama :(
19.10.2013 23:15:05   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Marija13


IZVORNA PORUKA: Jananie

Ja sam prosvjetni radnik i znam sta bi se desilo da zapalim na casu sa djecom. Automatski bih dobila otkaz. Nisam sigurna da je teta uopce svjesna sta je moze snaci ako ovako nastavi.


Ja da sam "teta pušačica" automatski bi se branila time ko je dobio otkaz zbog skandala sa ruskim "svinjskim paštetama" koje su se uredno tušile po vrtićima!? user posted image



Ovo je glupost buduci da u slucaju koji navodis nije bilo greske managementa jer je na deklaraciji pisalo da je pilece meso a isto je i tenderom trazeno.

Ne svidja mi se ni zamjena teza, ako sam ja nekoga upozorila da po zakonu ne smije pusiti u JU, pa on radi ponovljenog postupak dobije otkaz, onda to nema veze sa mnom nego s njegovim postupkom : opet se ponasao protivno zakonu.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Teta puši u jaslicama :(
19.10.2013 23:42:38   
Marija13
Iskreno priželjkujem zakon o zabrani pušenja na svim javnim mjestima!!!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Teta puši u jaslicama :(
19.10.2013 23:59:55   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Marija13

Iskreno priželjkujem zakon o zabrani pušenja na svim javnim mjestima!!!


Pa zakon postoji vec godinama. Odmah po stupanju na snagu u salter sali opstine N.Grad ukinute su pepeljare i
Kalman radio.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Teta puši u jaslicama :(
20.10.2013 0:00:58   
bebaa

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Marija13

Iskreno priželjkujem zakon o zabrani pušenja na svim javnim mjestima!!!


Pa zakon postoji vec godinama. Odmah po stupanju na snagu u salter sali opstine N.Grad ukinute su pepeljare i
Kalman radio.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Teta puši u jaslicama :(
20.10.2013 0:06:43   
hanabanana
Ozbiljno kazem. Morao si se nadvikivati sa Kalman radijom.
I sve to u sred metropole.user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 20.10.2013 0:12:49 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Teta puši u jaslicama :(
20.10.2013 0:08:56   
Marija13

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Marija13

Iskreno priželjkujem zakon o zabrani pušenja na svim javnim mjestima!!!


Pa zakon postoji vec godinama. Odmah po stupanju na snagu u salter sali opstine N.Grad ukinute su pepeljare i
Kalman radio.

Ok JU, ali javna mjesta, mislim kafići,restorani? je li i tu zakon donešen? user posted image


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Teta puši u jaslicama :(
20.10.2013 0:14:17   
hanabanana
Pa mislim da ce to tesko kod nas proci.
Nije proslo ni kod susjeda.
Ali u Sarajevu ima par mjesta za nepusace, tamo idem kad sam s djecom.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Teta puši u jaslicama :(
20.10.2013 0:17:12   
Medić*

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pa mislim da ce to tesko kod nas proci.
Nije proslo ni kod susjeda.
Ali u Sarajevu ima par mjesta za nepusace, tamo idem kad sam s djecom.


U MK je proslo. Nema pusenja u javnim ustanovama, trznim centrima. Imaju posebna mjesta za pusace.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Teta puši u jaslicama :(
23.10.2013 17:58:22   
UPPUKS
Jako interesantna tema, a jos interesantnije je to sto autor ove teme nikako da identificira vrtic. Siguran sam da se to nije desilo niti u javnoj ustanovi, jos gore u privatnoj, gdje bi takav neodgovorni radnik automatizmom dobio radnu knjizicu.
To se vjerovatno desilo a i dalje ce se desavatio i ko zna sta još u tkz. "vrticima" koje niti ko nadgleda niti kome odgovaraju.

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Teta puši u jaslicama :(
23.10.2013 20:28:09   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Jako interesantna tema, a jos interesantnije je to sto autor ove teme nikako da identificira vrtic. Siguran sam da se to nije desilo niti u javnoj ustanovi, jos gore u privatnoj, gdje bi takav neodgovorni radnik automatizmom dobio radnu knjizicu.
To se vjerovatno desilo a i dalje ce se desavatio i ko zna sta još u tkz. "vrticima" koje niti ko nadgleda niti kome odgovaraju.


Ja se ne bih slozila sa ovom proizvoljnom konstatacijom.
Naime prosle godine smo bili svjedoci neuslovnosti objekta u kojem su boravila djeca vrtica Kekec.
Da se radilo o privatnom vrticu, jasno je da takav ne bi dobio dozvolu za rad.
U istom vrticu na samom ulazu je prostorija u kojoj tete puse, sto po zakonu nikako ne bi smjele.
Tako da je ovakav stav pretendiciozan.

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *