|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 8:20:15   
MajkaTereza
Bebana, sta znas raditi? Sta volis raditi? U cemu si ono, super..?

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 9:10:45   
Rio_de_Janeiro
Stvarno mi je žao zbog nastale situacije, nažalost takva nam je država :( ne znam šta imaš završeno od škole ali možda ne bi bilo loše razmisliti o prekvalifikaciji za neko zanimanje koje se traži, tipa medicinska sestra. To otvara brojne mogućnosti za zaposlenje:
- bolnice, DZ, ambulante
- privatne ordinacije
- domovi za penzionere
- njegovanje starijih i nepokretnih u njihovim kućama
- inostranstvo (vrlo tražen kadar u Njemačkoj recimo)

Ovo je samo ideja i naravno za nju treba imati koji dinar jer vandredno polaganje košta...ali eto, vrijedilo bi razmisliti kao neko dugoročno rješenje ;)

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 10:44:35   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro

Stvarno mi je žao zbog nastale situacije, nažalost takva nam je država :( ne znam šta imaš završeno od škole ali možda ne bi bilo loše razmisliti o prekvalifikaciji za neko zanimanje koje se traži, tipa medicinska sestra. To otvara brojne mogućnosti za zaposlenje:
- bolnice, DZ, ambulante
- privatne ordinacije
- domovi za penzionere
- njegovanje starijih i nepokretnih u njihovim kućama
- inostranstvo (vrlo tražen kadar u Njemačkoj recimo)

Ovo je samo ideja i naravno za nju treba imati koji dinar jer vandredno polaganje košta...ali eto, vrijedilo bi razmisliti kao neko dugoročno rješenje ;)

ovo nije uopšte isplativa investicija, jer medicisnkih sestara i ostalih smjerova ima na birou koliko hoćeš
osim ako imaš već zagarantoivan posao, pa samo ti treba papir
mala prednost ide psiho - gerijatrisjkom smjeru, jer ih malo ima tj malo koji su spremni raditi taj posao, ali opšteg smjera ima ko mrava

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 11:20:04   
bebana27

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Bebana, sta znas raditi? Sta volis raditi? U cemu si ono, super..?


ja znam sve raditi nije mi nista tesko
radila sam 7 godina u prodavnici voljela bi da nadjem 2-3 djece da cuvam u stanu ali nazalost svako svome nosi djete da jeftinije prodje
za sve treba investicija sto kaze vjestiva svako polaganje je jako skupo a ja nisam bas sad u ti uslovima da placam

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 12:09:49   
elmaL
bebana27 pošalji mi molim te svoje podatke sa žiro računom na pp, pa poslaću ti koliko sam u mogućnosti trenutno, ne mogu puno, ali barem da kupiš dječici mlijeko, znam da ti je svaka marka jako bitna sad.

i još nešto, vidim da su ti dječaci stariji od mog, da li si ih opremila sa zimskom odjećom, ja imam nekih stvari od mm bratića koje su mom Eminu još uvijek velike (jakne, obuća i sl), kvalitetno i očuvano, ako ti treba nešto pošalji mi isto brojeve obuće i odjeće pa bih vijdela šta imam, ne bih da mi stoje u ormaru još koju godinu a nekom su puno potrebnije.

eto, ja se iskreno nadam i želim da što prije izadjete iz ove situacije user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 13:08:43   
idana_85

IZVORNA PORUKA: canim

Imas i oriflame, avon, tupperware, farmasi, rsi kataloske prodaje, uz trud i angazovanje mozes nesto zaraditi.

Npr otvori fb stranice sa svom ponudom koju imaju ove kuce i ime stavi kataloska prodaja gornji vakuf i polako dodaji ljude i slicno a u medjuvremenu obilazi firme s katalozima, nudi im proizvode a u isto vrijeme im govori da se pridruze na fb stranicu i da vide svu ponudu. Polako mozes ubaciti slicice i nekog rucno izradjenog nakita i slicno.


Slazem se draga, MLM je zaista dobar biznis i ne trazi puno truda,a uzivanje ga je raditi. Uostalom kozmetika posebno, jer u vrijeme recesije jedino kompanije direktne prodaje (MLM) i kompanije koje se bave prodajom kozmetike i proizvoda za licnu higijenu ostvaruju rast. Ja sam inace bila smotana, nikad nista nisam znala prodati,ali sam se pronasla u Oriflame-u. Cak je i na RR bio clanak. Ni danas nisam neki prodavac,ali sam dobar lider, dobra sam u ovom sto radim i dobro zaradjujem. I sto je najbitnije plata je redovna, i placen si u skladu sa svojim trudom. Koliko radis toliko i zaradis, a samo nebo je granica.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Molim vas sve za pomoc
22.10.2013 13:27:33   
aazra
Ovisi ako to volis...ja sam se bavila nekad "oriflameom" ali dok sam studirala i kad mi je zadavoljavajuca zarada bila i ostvariti neku proviziju i kupiti sebi kozmetiku...kad sam prestala, tj. smanjila koristenje kataloskih proizvoda tad me to i prestalo zanimati, mada narucivala sam jos neko vrijeme...Ali bila sam u situaciji "pucanja" prijateljstva zbog neuclanjenja, ili pravdanja osobama koje sam smatrala bliskim zbog necega sto ne zelim...tako da ja sebe nikad ne bih mogla zamisliti u tome, jednostavno vaznije mi je prijateljstvo (znam da zvuci otrcano) i ne bih mogla ubjedjivati bliske osobe da mi kupuju proizvode ili se uclanjuju ako one to ne zele...mada sve je to dio marketinga i "poslovne strategije" vecine koja se time bavi.

Ja takodjer nemam stalni posao, imam neke hobije koji su vezani uz umjetnost, knjizevnost, od toga slabo da se moze zaraditi, obogatiti user posted image ali osobu ispunjava kada se bavi onim sto voli, tako da...

..zaista nije fraza kada se kaze "slijedi svoje snove, nista ne mozes izgubiti osim vremena, koje prodje svakako" user posted image

Meni je super posao proizvodnja zdrave hrane, to je danas na cijeni i uvijek ces naci kupce (bez puno ubjedjivanja), makar da je u pitanju ajvar, ili neki domaci sirup, cajevi...za osobe koje znaju i imaju mogucnosti za uzgoj bilja user posted image





< Poruku je uredio aazra -- 22.10.2013 13:28:38 >


_____________________________








(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Molim vas sve za pomoc
23.10.2013 22:14:51   
bebana27
hvala vam drage moje forumasice koje ste mi odlucile pomoci to mi jako puno znaci
sa svojim savjetima i podrskom dali ste mi nadu da idem dalje da se jos vise borim jer necu odustati dok nedobijem posao
jos jednom vam od srca hvala na svemu

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 11:10:35   
babybaby
Nego, dok se nešto ne desi i Bebana27 ne nađe posao, dajte da nešto poduzmemo. Kao što reče ElmaL, da dječica bar imaju mlijeko.

Bebana, ti mi pošalji broj računa u PP, a sve ostale također mi se javite ako ste voljne odvojiti koliko možete. JEDNA MARKA NIJE MALO. Ima nas ovdje dosta, pa bar dok ljudi ne stanu na noge da ne misle sta ce djeca jesti.

Traženje posla može, ali i ne mora potrajati. Svi smo prošli svoju storiju. Ipak, što je čovjek opušteniji, bar za neke osnovne stvari, prilike brze dolaze, ili ih on sam jasnije vidi, a u grču i brzi teško.

Bebana27 puno pozdrava, a tom malom mišu što je probao vodu i keks, puno poljubaca od svih nas!!!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 11:26:27   
suncano
i meni broj racuna

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 11:32:35   
Mirela_sa
I meni broj racuna molim te

(odgovor članu suncano)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 11:49:06   
babybaby
bravo cure,

opet kazem - jedna marka nije malo!

da je bebana 27 imala jednu marku ne bi djetetu drobila keks u vodu.


(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 11:55:52   
aidana
i meni broj racuna

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 12:06:39   
Valerie
Pozdravljam sve forumašice. Ja bih također rado pomogla novčano. Ako možete pošaljite i meni broj računa.
Međutim, sve je to samo kratkoročno, što me rastužuje user posted image

Kad bi nekako mogli riješiti taj problem na duže staze, ipak ste dvoje mladih ljudi u najboljim godinama i punoj snazi. Ne očajavajte, nego razmotrite sve mogućnosti, i one koje u startu odbacujete, kao što je preseljenje u drugi grad, gdje ćete naći posao ili neki malo veći i rizičniji korak u životu...jer ko ne rizikuje i ne profitira. Samo hrabro naprijed i borite se.

Još jednom - molim da i meni neko pošalje broj računa.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 12:09:01   
babi
takođe pošaljite broj računa, rado ću pomoći onoliko koliko sam u mogućnosti i puno sreće u prevazilaženju teškog perioda.


(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 12:34:33   
canim

IZVORNA PORUKA: aazra

Ovisi ako to volis...ja sam se bavila nekad "oriflameom" ali dok sam studirala i kad mi je zadavoljavajuca zarada bila i ostvariti neku proviziju i kupiti sebi kozmetiku...kad sam prestala, tj. smanjila koristenje kataloskih proizvoda tad me to i prestalo zanimati, mada narucivala sam jos neko vrijeme...Ali bila sam u situaciji "pucanja" prijateljstva zbog neuclanjenja, ili pravdanja osobama koje sam smatrala bliskim zbog necega sto ne zelim...tako da ja sebe nikad ne bih mogla zamisliti u tome, jednostavno vaznije mi je prijateljstvo (znam da zvuci otrcano) i ne bih mogla ubjedjivati bliske osobe da mi kupuju proizvode ili se uclanjuju ako one to ne zele...mada sve je to dio marketinga i "poslovne strategije" vecine koja se time bavi.

Ja takodjer nemam stalni posao, imam neke hobije koji su vezani uz umjetnost, knjizevnost, od toga slabo da se moze zaraditi, obogatiti user posted image ali osobu ispunjava kada se bavi onim sto voli, tako da...

..zaista nije fraza kada se kaze "slijedi svoje snove, nista ne mozes izgubiti osim vremena, koje prodje svakako" user posted image

Meni je super posao proizvodnja zdrave hrane, to je danas na cijeni i uvijek ces naci kupce (bez puno ubjedjivanja), makar da je u pitanju ajvar, ili neki domaci sirup, cajevi...za osobe koje znaju i imaju mogucnosti za uzgoj bilja user posted image





p


Pa ti si prodavala kao student i koliko vidim tvoja ciljna grupacija su bili tvoji bliznji, sto je meni besmisleno, nemozes ti u prodaji vuci za rukav bliznje da ti kupuju ono sto im ne treba, u tom slucaju sta ti je bitnije dali taj novac ili oni i svakako da ce tad doci do nesuglasica.

Neko ko se bavi kataloskom prodajom ako misli bilo sta zaraditi od te prodaje cilj mu moraju biti osobe koje imaju redovnu platu a nemaju puno vremena da setaju po prodavnicama, dakle sve one po drzavnim ili dobrostojecim firmama koje su tako reci "zarobljene" u kancelarijama/radnim mjestima i koje ce sigurno od dosade prelistati katalog i naruciti koji proizvod.

Ja dok sam radila meni je jedna zena stalno donosila kataloge oriflame i avone, niti je znam, niti me je interesovala, ali na poslu sam imala dovoljno vremena da prelistam, procitam sta ima i narucim sta mi se svidja, sto inace nebih sigurno uradila a otkad ne radim nisam ni jednom narucila nista user posted image jer nemam od koga a s druge strane imam dovoljno vremena da obilazim prodavnice, tako da mi kataloski proizvodi i ne trebaju.

S obzirom da je bebana radila u prodavnici 7 godina, pretpostavljam u prodaji, njoj prodaja kataloskih proizvoda nebi trebao biti problem.
Vjerovatno zna da ako zaista zeli prodati proizvod mora znati sve karakeristike istog (ovo se ne odnosi na granap jer te tu slabo ko sta pita) ponuditi samo katalog nekad nije dovoljno, prodaja je prica, prica i samo prica user posted image

Ja se nisam bavila nikad kataloskom prodajom ali jesam prodajom i jesam ucila o tome jako puno, sto iz knjiga sto iz svog i tudjeg iskustva.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 13:37:26   
idana_85
Ja bih sam htjela ovdje naglasiti da se MLM kompanije kod nas u 90% slucajeva gledaju kao kataloska prodaja. Ono sto ja radim je cisti marketing i menadzment, kupujem za sebe,eventualno neke bliske osobe, ne nudim katalog niti zelim zivjeti od toga. Iskreno kao prodavac umrla bih od gladi. Ali prilika postoji za sve. I za mene nema izgovora. Mogla sam i ja vec 5 god sjediti, cviliti da sam sa diplomom na birou i cekati da se desi cudo. Ali nisam, radi sto znas, sto ne znas ako vec imas priliku nauci. I sto aazra kaze ne treba pustiti vrijeme da prolazi, iskoristi ga, pronadji nesto sto ti ide,bavi se bilo cim pa makar to bilo i pravljenje ajvara, ali radi nesto,budi od koristi. Treba traziti trajno, a ne samo privremeno rijesenje.
U svakom slucaju se nadam da ce se nasa forumasica uskoro zaposliti,kao is uprug te da ce svoje finansijske dileme rijesiti.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 14:38:54   
babybaby
Trajno rješenje je idealna stvar i jedino što rješava ljudima problem. Samo ne treba zaboraviti da su mali gradovi crne rupe... puno je teže nego u Sarajevu ili kojem drugom većem gradu. Ipak, ne treba odustati :-)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 16:05:53   
canim
Pa nece zena sjediti kuci i cekati da joj neko ponudi trajno rjesenje, tj stabilan posao ?
To mozda i moze proci u slucaju da joj muz radi i donosi dobru platu ili da nije udata pa joj posao i nije prioritet ali u slucaju da je u braku i nijedno nema posao a imaju djecu, zdravi i pravi roditelji moraju da se potrude da obezbjede ako ne za sebe nesto onda za tu djecu, pa i ako to znaci selidba iz tog malog gradica u veci.
Covjek ide gdje ga posao veze tako da treba traziti posao ne samo u svom gradicu vec i u drugim gradovima.

Kataloska prodaja svakako da nije trajno rjesenje za nekoga ko mora imati stalna primanja ali je definitivno prelazno rjesenje jer tu se ne radi samo o prodaji vec i upoznavanju okruzenja. Ima priliku da na osnovu kataloga poprica sa zaposlenim u nekim firmama i pita dali traze radnike, mozda ostavi koji CV i slicno.


(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 19:36:26   
Galicia
Ko hoce, taj i nadje rijesenje.
Od kataloskih prodaja, nema hljeba. I ko to jos danas kupuje po katalogu? user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 20:57:54   
canim

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko hoce, taj i nadje rijesenje.
Od kataloskih prodaja, nema hljeba. I ko to jos danas kupuje po katalogu? user posted image

Kod vas vjerovatno ne kupuju pored svih online prodavnica zasto bi kupovali kataloski ali u Bosni se kupuje, pogotovo u malim mjestima gdje je izbor prodavnica nikakav.
S druge strane ima jos jako finih prijedloga za posao tj za nesto privremeno, cini mi se bebica i jos neke zenice su pisale.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 46
   [Obrisana poruka]
24.10.2013 21:34:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 22:18:50   
leona81
moja prijateljica i njena mama su zaradile kuce i dobile jos auta od kompanije koja se bavi kataloskom prodajom...korak po korak...od prezentacija kuci i prodavanja po firmi u kojoj rade do zlatnih direktora i sl...pa kad jos dobiju putovanje svake 2 godine za ostvarene rezultate, nema gdje nisu bile. mama joj ostavila posao u drzavnoj firmi cim je pocela da zivi bolje od ovoga. a i Herbalife ima slican sistem, znam da ljudi koji se kod nas bave time odlicno zive. pa eto...vrijedi pokusati

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 22:19:46   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko hoce, taj i nadje rijesenje.
Od kataloskih prodaja, nema hljeba. I ko to jos danas kupuje po katalogu? user posted image

Kod vas vjerovatno ne kupuju pored svih online prodavnica zasto bi kupovali kataloski ali u Bosni se kupuje, pogotovo u malim mjestima gdje je izbor prodavnica nikakav.
S druge strane ima jos jako finih prijedloga za posao tj za nesto privremeno, cini mi se bebica i jos neke zenice su pisale.


Canim moj prijedlog je AKVIZITERSKA PRODAJA. To po selima i manjim mjestima pali. Moja svekrva I mm tetke samo cekaju akvizitere da dzeparac potrose na selu. Sve zivo od akvizitera kupuju. Pogotovo plastika..vesove itd

Eh sad...ne znam. Najbolje za sebe raditi. Uloziti 20-50km npr samo stipaljke I carape I krenuti lagano. Obrnuti koju km. Kasnije se to razradi I isplati I sa kolima dalje otici I povecati asortiman.

Treba probati....


A kako da niko ne pokrene akciju u Sa da to bude organizovano..il ce svako od nas uzimati podatke I slati posebno???


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 22:24:18   
bebana27
hvala vam svima sto ste tu uz mene to mi mnogo znaci
evo i ja tragam za poslom vec sam mnoge zvala ali nazalost jos nista ali ne odustajem moram ici dalje
sto se tice kataloske prodaje ja znam da je lako u vecem gradu ali ja nazalost sad zivim u malom gradu gdje je to nemoguce zaraditi jer mnoge kupuju kozmetiku po marku na pijaci,da sam u Bihacu ja bi rado to radila jer znam da se moze lijepo zaraditi

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *