|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 18:50:21   
koka i po
gaze ni slucajno.i one sto ih stavljaju poslijezahvata moraju se brzo skinuti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2751
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 19:21:40   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: almondray
Nama je rečeno da je sve u redu osim kapanja krvi.U tom slučaju da ga odvedemo ponovo na polikliniku.Sukrvica da , krv NE.

Naravno, nisam mislila na kapanje... neprestano. Kod nas se u prvih par sati nakon suneta vidjela po jedna kapljica krvi na peleni u dva-tri navrata. Ali to je sve...
Ni ja nisam za gaze. Mislim da je dovoljna veća pelena da se ćuna slobodno kreće i da se ne trlja bespotrebno.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2752
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 21:32:07   
malamalena
Ma ni meni se gaze ne svidjaju, probali smo mu stavit ali nema sanse, odmah je skine, i mora kad konstantno mlati nogicama. Sad smo mu dobro naprasili prahom i obukli gacice i pidjamicu preko. Suho je i dobro izgleda, pa cu mijenjat presvlaku kad god piski dok se malo ne umiri jos bar 2 dana. Pelena mu je bila veca, ali svejedno natrlja cunom pa mu bila sva crvena. Sveki mi kaze da dobro sad ovako, i koncic mu visi, zamladjuje. Ma meni je iskreno ovaj sunet bio prava trauma i jos je, jjos uvijek drhtim sva. Nema mi spavanja vcrs, moram nogice cuvat ::D I da, nije to puno krvarilo, 2-3 kapljice, pa se ono razmrljalo od pelenu pa jos strasnije izgleda, ali ja sam se prepala sto je to ipak nakon 3 dana. ali eto navodno je ta sukrvica normalna. Ma uhhhhhhh...

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2753
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.7.2013 8:21:47   
assmiras
I mi smo to juce obavili, proslo je ok. Obzirom da smo radili lokalnu, dok je malenog cak i pohvalio, kaze da su svi ovako mirni kao sto je on bio, bilo bi super. Juce nnije puno plakao niti bio nervozan, ali se jutros probudio oko 5 i naravno, place kao da ga boli. Danas trebam skinut onu gazu, ni sama ne znam kako cu, ne da mu pric.... Kada sam mu mijenjala pempas, bilo je malo kao sukrvice, par kapljica, pa me strah...
Kako ste vi skinule gazu, mislim da je zalijpeljena. Smijem li je pokvasiti kamilicom ili tak sto?user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu malamalena)
Neposredna veza do poruke: 2754
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.7.2013 11:44:45   
Full Moon
assmiras, ja sam skuhala kamilice i onda spricom kvasila gazu sve dok se nije svaki djelic mogao lijepo odmotati, bez cupkanja, mozes kupiti i fiziolosku otopinu, nesto od to dvoje.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2755
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.7.2013 19:26:25   
sunce27

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Evo, obavljenouser posted image
Ljekari su bili odlicni, i sestre, sve je proslo jako brzo, odmah se probudio i onda je plakao do kuce, basssss puno, kuci dojio i evo sve izgleda super, mislim ponasanje, pa nadam se da ga nece puno boljeti kad ga voltaren popustiuser posted image
Pustila sam ga da place da izbaci koliko toliko to sto je udisao i tek onda nahranilauser posted image

Cestitam od srca

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2756
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 13:18:27   
cicibanka.
Pozdrav mame! Interesuje me da li ima neko sa iskustvom sunecenja kod dr.skake??
Mi smo zakazali poslije bajrama, valja to prezivjeti! user posted image

_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 2757
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 13:57:41   
lala0606
Gdje skaka ima ordinaciju i koja je cijena kod njega. Mi malog htjeli sunetit poslije bajrama

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2758
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 14:08:09   
cicibanka.
Ne znam gdje mu je ordinacija mi smo za varijantu da radi kod kuce.
navodno nema cijenu vec mu se da koliko ko moze. Bar sam ja tako cula, nisam ga pitala kad sam zvala.
ako zelite imam br telefona.

_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2759
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 14:12:39   
lala0606
Ej super posalji ako nije problem:-) skaka je skaka:-) otac mu je sunetio isto

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2760
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 14:26:35   
cicibanka.
Slazem se, i otac i dedo.
Br je 537869.



_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2761
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 14:31:00   
lala0606
Ej hvala puno... neka vam je sa srecom i ja cu malog aBd poslije bajrama da to rijesimo 4 mu je sad mjeseca

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2762
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 14:33:13   
IceRose
Full moon, interesuje me koliko kosta to zadovoljstvo u SaNaSi i jel ide samo sunet il rade i neke krvne pretrage ili kakav drugi pregled prije toga? da li roditelji ulaze s bebom u salu? ako ulaze, moze li uci tata a mama da ostane van. koja je procedura narucivanja kod njih? i koliko se ceka da dodjes na red ?

jooj, ne znam ni sama kako cu to prezivjeti. pogotovo sto krv (pa i kapljica) i ja nismo u dobrim odnosima. imam uzasnu fobiju na krv.
a kontali smo to odraditi nekad u septembru, oktobru, zavisno od termina koji dobijemo. tad bi bebac vec ima 5-6 mjseci..sve ja to vase fino citam i samo ludim..i kontam kako i sta raditi nakon, jer hrpa je drugacijih savjeta od dr i sve me brine kako ce to proci..


_____________________________

Haris 01.05.2013.

"Kad ljubav govori, razum ćuti." - Baruch Spinoza

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2763
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 15:54:15   
cicibanka.

IZVORNA PORUKA: lala0606

Ej hvala puno... neka vam je sa srecom i ja cu malog aBd poslije bajrama da to rijesimo 4 mu je sad mjeseca


I vama sa srecom... to je najbolje vrijeme za sunecenje, izmedju 2. i 6. mjeseca, tako kaze skaka user posted image

_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2764
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 16:03:33   
cicibanka.

IZVORNA PORUKA: IceRose

Full moon, interesuje me koliko kosta to zadovoljstvo u SaNaSi i jel ide samo sunet il rade i neke krvne pretrage ili kakav drugi pregled prije toga? da li roditelji ulaze s bebom u salu? ako ulaze, moze li uci tata a mama da ostane van. koja je procedura narucivanja kod njih? i koliko se ceka da dodjes na red ?

jooj, ne znam ni sama kako cu to prezivjeti. pogotovo sto krv (pa i kapljica) i ja nismo u dobrim odnosima. imam uzasnu fobiju na krv.
a kontali smo to odraditi nekad u septembru, oktobru, zavisno od termina koji dobijemo. tad bi bebac vec ima 5-6 mjseci..sve ja to vase fino citam i samo ludim..i kontam kako i sta raditi nakon, jer hrpa je drugacijih savjeta od dr i sve me brine kako ce to proci..



u sanasi ne rade djeci ispod 6 mjeseci. cijena je 200 lokalna a 300 km totalna anestezija.
nazovete sanasu i sve se dogovorite.
nemam licno iskustvo ali meni bliska osoba je sunetila dva sina u sanasi i sve je proslo super. dr. zvizdic ih je radio. sve pohvale.
nije nimalo jednostavno al sta cemo... sretno!!

_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 2765
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:24:09   
škorpija
hitno pitanje, sestrin malac sutra ide na sunet, ima nešto više od 5 mjeseci, dr, u bihaću ne preporučuje mazanje ničim i ne daje voltaren za bol, samo paracetamol sirup, kdo mene je bilo drugačije,pa me interesira jel može bebi dati voltaren češić i koliko ide na 9 kg kilaže

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2766
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:26:28   
mamina princeza
mislim da je oko pola voltarena od 12,5 mg na tu kilazu ... sad smijel tako maloom ne znam. mi smo imali situaciju gdje smo stavljali al sam ja bas starhovala hb nista nije bilo a kilaza je bila i manja...
s oko 10 kg smo stavljali malo vise od pola
et ako ti nesto moze pomoci

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2767
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:29:44   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: cicibanka.

Pozdrav mame! Interesuje me da li ima neko sa iskustvom sunecenja kod dr.skake??
Mi smo zakazali poslije bajrama, valja to prezivjeti! user posted image


mi smo se sunetili s 3 mjeseca kod Skake , sve proslo kako treba. malo je napeto taj dan jer neko mora da drzi djete s njima al brzo prodje. Skake zive na Bistriku , moje su komsije al dal imaju sad ordinaciju to vec ne zanm ...imaju neku al ne znam jel tu rade sunete..ono ti ono u "kucnoj atmosferi". ja se nsiam pokajala sve nam je super proslo , prije suneta smos e konsultovali s dr zvizdicem zbog vodeno testisa tada i on je odobrio sunet. meni je bilo bitno da se ranije osuneti a niko nije htio tako rano prije 6 mjeseci.... imas na nekim prije stranicama moja iskustva sigurno detaljnijež.9 sretno

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2768
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:33:34   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: škorpija

hitno pitanje, sestrin malac sutra ide na sunet, ima nešto više od 5 mjeseci, dr, u bihaću ne preporučuje mazanje ničim i ne daje voltaren za bol, samo paracetamol sirup, kdo mene je bilo drugačije,pa me interesira jel može bebi dati voltaren češić i koliko ide na 9 kg kilaže


Nama je preporučeno, a i poštovali smo to, tri dana paracetamol na svakih 6 sati. Maleni uopće nije imao bolove!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2769
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:38:11   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: škorpija

hitno pitanje, sestrin malac sutra ide na sunet, ima nešto više od 5 mjeseci, dr, u bihaću ne preporučuje mazanje ničim i ne daje voltaren za bol, samo paracetamol sirup, kdo mene je bilo drugačije,pa me interesira jel može bebi dati voltaren češić i koliko ide na 9 kg kilaže


Nama je preporučeno, a i poštovali smo to, tri dana paracetamol na svakih 6 sati. Maleni uopće nije imao bolove!

paracetamol sirup ili čepići

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2770
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:40:57   
Vinetu
sirup

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2771
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.8.2013 22:48:23   
škorpija
hvala svima na odgovorima

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2772
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.8.2013 9:08:21   
Maida1
Informacije o sunecenju (obrezivanju)

https://www.facebook.com/SunecenjeEdukacijaZaRoditelje

_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2773
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.8.2013 19:55:24   
škorpija
uf i moj sestrić se hvala bogu osunetio, gaza otpala sam domah poslije nekoliko sati, unetili su ga kod kuće jer naravno nakoš što je izgorjela bolnica u bihaću nemaju baš nekih uvjeta, sve je super prošlo, bebi nije puno plakako, seka prezadovoljna, iako sam je ja propisno istraumiralauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2774
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.8.2013 20:09:58   
Vinetu
user posted image user posted image user posted image
Nek je sve dobro prošlo! Čini mi se da mi mame sunet doživljavamo teže od dječice.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *