|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
26.7.2008 5:48:10   
Emina22
Nesanice, user posted image

Mislim da biste trebali osunetiti mladjeg sina i da stvarno nemate razloga sikirati se. Sve ce proci brze nego sto mozes i zamisliti. A sto se tice starijeg sina, mislim da je on vec poveliki za to i da nema potrebe i njega sunetiti.  Mislim da je tako najbolje i za vasu djecu a i za vas.

Ja svog starijeg sina nisam osunetila jer sam kao novopecena mama imala drugih vaznijih briga i stvari da radim. Kad smo dobili drugog sina, njega smo osunetili kada je imao oko 6 mjeseci, razlog je sto sam tada bila iskusnija mama i sunecenje je moglo nekako doci na listu obaveza. 

Ima dobrih razloga ZA i NE osunetiti dijete, zato mislim da je najbolje imati jedno osuneceno i jedno neosuneceno dijete, bolje i za roditelje a i za djecu! user posted image

U svakom slucaju, SRETNO VAM!! user posted image


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sunet muškog djeteta
26.7.2008 17:49:27   
amdi
IZVORNA PORUKA: Emina22

Nesanice, user posted image

Mislim da biste trebali osunetiti mladjeg sina i da stvarno nemate razloga sikirati se. Sve ce proci brze nego sto mozes i zamisliti. A sto se tice starijeg sina, mislim da je on vec poveliki za to i da nema potrebe i njega sunetiti.  Mislim da je tako najbolje i za vasu djecu a i za vas.

Ja svog starijeg sina nisam osunetila jer sam kao novopecena mama imala drugih vaznijih briga i stvari da radim. Kad smo dobili drugog sina, njega smo osunetili kada je imao oko 6 mjeseci, razlog je sto sam tada bila iskusnija mama i sunecenje je moglo nekako doci na listu obaveza. 

Ima dobrih razloga ZA i NE osunetiti dijete, zato mislim da je najbolje imati jedno osuneceno i jedno neosuneceno dijete, bolje i za roditelje a i za djecu! user posted image

U svakom slucaju, SRETNO VAM!! user posted image




Meni nikako nije jasno ovo razmisljanje. Mislim, ili jesi za sunet ili nisiuser posted image
Meni kada se rodio sin, odmah sam stavila sebi u zadatak da ga sunetim dok je mali, pa bez obzira imam li ja vremena ili nemam. I nasli smo vremena kad je imao 4,5 mjeseca. To je jednostavno odluka koju ili ces uraditi ili neces, a ja licno ne vidim razloga za polovicna rjesenja

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sunet muškog djeteta
26.7.2008 19:20:36   
Amrino
Eh i to da cujem...dva brata- jedan osunecen a drugi nije?!
Sunnet je sunet i treba ga obaviti iz pravih razloga. Ko ne zna koji su to razlozi- neka nauci.
MM ima rodjaka koji je u svojim dvadesetim godinama isao da se suneti. Nije mu nikako bilo jasno zasto to njegovi roditelji nisu uradili...Mnogo bi mu bilo lakse da jesu.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sunet muškog djeteta
27.7.2008 0:04:37   
kana

IZVORNA PORUKA: Emina22





Ima dobrih razloga ZA i NE osunetiti dijete, zato mislim da je najbolje imati jedno osuneceno i jedno neosuneceno dijete, bolje i za roditelje a i za djecu! user posted image

U svakom slucaju, SRETNO VAM!! user posted image



ne kontamuser posted image ,sto praviti razliku???
svakakvih cuda u Bozijoj basti user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sunet muškog djeteta
27.7.2008 9:09:07   
nesanica
ne kontam zasto ne uraditi sunet? bez obzira sto se sunet radi iz vjerskih razloga mislim da je i zbog higijenskih jako vazno. 

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 6:45:02   
Emina22
Ono sto ja zelim da kazem je da ovom pitanju treba prilaziti hladne glave!

Ako su roditelji previse uplaseni ishodom ove operacije, nemaju dovoljno vremena za to, dijete je vec veliko, ili jednostavno nisu sigurni dali zele sunetiti dijete...,  to nije razlog za sikiranciju! Rijesenje je jednostavno; neka ne sunete dijete i postede se panike i briga!
Upravo zato ja nisam osunetila svog prvog sina, jer sam imala preca posla i nisam imala vremena ni snage da razmisljam o tom nametu -sunecenja.
Rezultat toga je da sam se postedila dodatne brige i da mi sin, uz jednostavno i redovno odrzavanje higijene, ni do dana danasnjeg nikada nije imao nikakvih problema zbog toga sto ima kozicu.

Kada sam dobila drugog sina, tada smo muz i ja bili vec bolje situirani, u vise pogleda, tako da smo imali vise vremena za ovo pitanje, i zbog toga smo se odlucili da ispostujemo tu tradicionalnu,kozmeticku,familiarnu..., duznost i da osunetimo malca.
Operacija je prosla bez ikakvih problema, i zbog toga sam vrlo zadovoljna odlukom da mladjeg sina osunetimo, ali sam isto toliko zadovoljna i odlukom sto starijeg nismo osunetli. Jer kao sto rekoh, sve zavisi od okolnosti i osjecanja roditelja, i zato je vrlo bitno ovom pitanju prici hladne glave i shvatiti da neosuneceno dijete nije nista drugacije ni manje zdravije od osunecenog dijeta i obrnuto, vec je sve stvar licnih navika i higijene(iz iskustva sa svojom djecom), i zato je to sve isto!

I zato, Nesanice, olaksajte sebi i ne sunetite starijeg sina! Iz licnog iskustva ti govorim da ces kansije shvatiti da si donijela postenu i dobru odluku.


< Poruku je uredio Emina22 -- 28.7.2008 6:48:46 >

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 7:53:02   
nely
mene zanima gdje i kako se narucuje vrijeme za sunet...i jednostavno cijela procedura.planiramo u septembru u bih pa bi da to obavim dok je jos mali.ako mi koja moze odgovoriti,unaprijed hvala... u sarajevu bi ga sunetila akobogda..user posted image pusaa

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 10:52:26   
Amrino
IZVORNA PORUKA: nely

mene zanima gdje i kako se narucuje vrijeme za sunet...i jednostavno cijela procedura.planiramo u septembru u bih pa bi da to obavim dok je jos mali.ako mi koja moze odgovoriti,unaprijed hvala... u sarajevu bi ga sunetila akobogda..user posted image pusaa


Mi smo sina suntili u SaNaSi...jer ma kako glupo zvucalo- niti u jednoj drzavnoj ustanovi- ne sunete djecu...do daljneg. Ne znam jesu li poceli. Mogli smo preko stele...ali ja sam htjela da to sve ide po PS-, da dobijem racun...a ne da svercam dijete kako bi ga osunetila.
Ugl. sto se SaNaSe tice...odes jedan dan (klinika se nalazi na Grbavici) bez ikakve najave. Fino te prime i u roku par minuta si kod pedijatra...on pregleda dijete, sprat nize mu izvade krv iz prstica...e onda dodje glavna sestra s kojom se dogovoris oko termina. Ugl. kad god tebi pase.

Vrati se na stranicu prije ove...tamo sam opisala cijelu proceduru. U svakom slucaju- nista srasno i sretno ti!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 11:12:45   
ElmaB
Ja, ako Bog da, planiram sunetiti Denija u septembru i vec sam se dogovorila da ce ga voditi muz. Ja zaista ga ne bih mogla cuvati, niti to gledati. Ja cu ih fino cekati kod kuce. Mislim da je sunet neophodan, prvenstveno iz higijenskih razloga!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 11:17:15   
nesanica
mi dolazimo u bih u septem. i planirali smo obojicu ako bog da tada i osunetiti. moramo samo vidjeti gdje mm moze biti uz njih, posto to nije svugdje dozvoljeno.ja cu isto biti sa njima, ali vjerovatno napolju jer znam da bi mi uzasno bilo kada bi cula plac, a ne mogu pomoci.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:29:30   
Gigana
Ja sam svog sina morala dva puta osunetiti, vjerovali ili ne.

Prvi put smo to uradili u Sanasi u maju, kad mu je bilo 6 mjeseci, a drugi put smo to uradili prije 2 sedmice u bolnici Kosevo, jer mu doktor u Sanasi nije dobro uradio prvi put.  Ja sam bila šokirana kad nam je rekao da ga moramo ponovo sunetiti.  Oba puta je rađeno u opštoj anesteziji i ne mogu vam opisati kako sam se osjećala.  Sve bih dala da sam ja mogla na onaj sto umjesto moje bebe.
Prvi put je stvarno djelovalo da je sve u redu, ali nakon mjesec dana mu se kožica više nije mogla spuštati prema dole (navlačiti se prema dole).  Mene je to zabrinulo i zato smo ga ponovo odveli na kontrolu, kad mi je rečeno da se sve mora uraditi ponovo!  Doktor ga jednostavno nije dobro uradio, nije mu skinuo dovoljno kožice.  Zakazali su nam novi termin, ali ja sam otkazala, jer se nisam smjela usuditi dati dijete ponovo istom doktoru da ga suneti.  Zato smo otišli u bolnicu i gore ga je radio drugi doktor i sad je sve, hvala bogu, u najboljem redu.  Samo se nadam da će tako i ostati.

Eto, morala sam podijeliti svoju priču s vama, jer želim da dobro razmislite gdje ćete odvesti dijete na sunet.  

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:31:41   
budućamama
Nisam ti znala ovo. Žao mi je mila, ali je ipak hvala Bogu sve dobro prošlo.
Ma groznouser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:31:51   
M kao Mama
na žalost, čula sam i takve slučajeve da neke dječake moraju sunetiti po dva puta,to je zaista velika trauma kako za dijete, tako i za roditelje, odnosno majke

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:44:53   
Gigana
Ali mene stvarno hoće problemi sa doktorima (mama alma, znaš o čemu pričam).  Ovo je stvarno sramotno da se dešava u 21. vijeku.  Izgleda da nema pravila, otišli vi u privatnu kliniku gdje masno naplaćuju ili u bolnicu, ispade da tamo gdje očekujete uslugu na nekakvom nivou, dobijete najgoru moguću stvar, a u bolnici, gdje ne očekujete ništa, sve urade kako treba.

Kaže moj muž: "Kad sam ja bio dijete, koga god je Skaka osunetio (a bilo nas je desetak iz mahale), nikad nije bilo reklamacije, a sunetio nas je u kući, bez ikakvih anestezija i savremene medicine, a na dašnjem vaktu, kad hoćeš da bude sve po P.S.-u, onda ti se desi ovo što se nama desilo".

U pravu je, majke mi!



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:50:35   
M kao Mama
ma katastrofa, na žalost moja Amra sitacija je gora nego što mi mižemo i misliti, i u privatnoj praksi ima svašta, eto ja sam baš čula da u toj sanasi rade dobro, a na Koševu hvale nekog dr. zvizdića, što ti rekla baš te hoče, kako je Vedo sada,gdje su te fotkice, da vidim momka, šta ga briga kad poraste ima da priča, koliku je čunu imao morali mu je da puta sjeckati, ha, ha

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:57:41   
Happy
CCCCCC.... sve je to izgleda kako te sreća zahvati.... Ja većinom za sve idem kod privatnika... Ono što mene nervira je cjelokupna procedura koja traajjjjeeee i traje i dok se ti naručiš kod njega prođoše dva mjeseca...
Iako nam se odbija za zdravstvo svaki mjesec opet plaćaj.......... Strašno...
Žao mi je Gigana što si moral proći kroz sve to....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 15:58:01   
Gigana
Mislim da taj Dr. Zvizdić radi upravo u Sanasi.  I ja sam čula da je on dobar, ali mi smo otišli kod Dr. Nane (u Sanasi) koji nije dječji hirurg, za razliku od dr. Zvizdića.  Vedo je sada dobro, prolazi mu rana, konci su svi otpali, duša moja draga, toliko smo ga ispatili, da mi je zlo kad pomislim šta je sve prošao. 
A kad poraste, upravo tako, rećićemo mu da mu je čuna bila do koljena, pa smo je morali skratiti user posted image

Evo sad ću staviti nove fotke.

Pozdrav!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 16:00:16   
nesanica
o ne, i to prvi put cujem. bas mi je maleckog zao. mogu misliti koji sok je za vas roditelje bio kada ste opet sve to trebali proci. ali hvala bogu neka se sve dobro zavrsilo. mi eto kako smo rekli da cemo sunetiti sinove ja samo trazi i interesujem se gdje i kako se najbolje suneti obavljaju.ali izgleda da nikada ne znas na kakvog dr ces naletiti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 16:10:19   
Gigana
Evo fotke su postavljene!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 16:58:56   
Amrino
Znam da ce ovo mnoge sokirati ali...i na Kosevu i u privatnim klinikama- rade jedni te isti doktori! Evo npr. djeciji hirurg Zvizdic- radi  i na Kosevu i u SaNaSi. Ko ne vjeruje- neka provjeri. Tako da sto se strucnosti tice- to nema nikakve veze...kod privatnika se placa vise..i usiljeno ti se smjeskaju te ne cekas.
Ja sam sina htjela sunetiti u bolnici- ali kada sam zvala da se raspitam i u Vojnoj i na Kosevu su rekli da NE RADE sunecenja djece do daljnjeg! Bila sam sokirana! Ali sta covjek da radi...Meni je ionako bilo krivo sto smo cekali do sestog mjeseca...jer sto prije to bolje pa sam to odradila u SaNaSi. Sve je hvala Bogu proslo ok.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: sunet muškog djeteta
28.7.2008 17:07:00   
nesanica
jel to friska vijest iz bolnica da sunete ne rade do daljnjeg, jel to zbog godisnjih ili? jesu dali ikakvo objasnjenje zasto ne rade? a ne bi me zacudilo da nisu nikakvo objasnjenje dali, jer znam kakvi su ti nasi po bolnicamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: sunet muškog djeteta
29.7.2008 5:43:32   
Emina22
IZVORNA PORUKA: Gigana
Prvi put je stvarno djelovalo da je sve u redu, ali nakon mjesec dana mu se kožica više nije mogla spuštati prema dole (navlačiti se prema dole).  Mene je to zabrinulo i zato smo ga ponovo odveli na kontrolu, kad mi je rečeno da se sve mora uraditi ponovo! 


Ne razumijem kakvo je to sunecenje(i moze li se uopste zvati tako) ako se dijetu ne odsijece sva kozica...user posted image   Kad se dijete pravilno obreze, ne ostane nikakva kozica preko glavice i nema se sta svlaciti na dole. Zato ne razumijem kako si ti mislila da je sunecenje proslo dobro ako si vidjela da je ostalo jos kozice koju si cak morala i povlaciti, kao kod ne osunecenog dijeta?!?user posted image

Medjutim, cula sam da ima roditelja koji namjerno zahtjevaju samo djelimicno sunecenje(odsijece se samo vrh kozice), i tako dijete bude polu osuneceno, a sto je izgleda i kod tebe slucaj...

Moj sinak je potpuno(normalno) osunecen. Kod njega nema uopste kozice da prekriva ni malo glavice, i nema se sta svlaciti.
Po mome misljenju, ili treba dijete pravilno osunetiti(kao sto je moj mladji sin), ili ga ne sunetiti nikako(kao sto je moj stariji sin).

Zato je vazno odvesti dijete pravoj osobi!!

< Poruku je uredio Emina22 -- 29.7.2008 5:44:24 >

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: sunet muškog djeteta
29.7.2008 5:58:37   
Emina22
IZVORNA PORUKA: nesanica

jel to friska vijest iz bolnica da sunete ne rade do daljnjeg, jel to zbog godisnjih ili? jesu dali ikakvo objasnjenje zasto ne rade?  


Mislim da se u  drzavnim bolnicama se to uopste ne radi zato sto se sunecenje ne smatra medicinski neophodnim, vec vjersko/tradiciono/estetskim zahvatom. Zato se tamo to ne moze uraditi ako nemas uputnicu, odnosno ako nesto ocigledno nije u redu(fimoza...).

Ja mislim da bi se trebala i kod nas uvesti americka praksa. Odmah dijete sunetiti po rodjenju. Pa ko hoce to svome dijetu, neka izvoli.


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: sunet muškog djeteta
29.7.2008 12:30:11   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Emina22

IZVORNA PORUKA: Gigana
Prvi put je stvarno djelovalo da je sve u redu, ali nakon mjesec dana mu se kožica više nije mogla spuštati prema dole (navlačiti se prema dole).  Mene je to zabrinulo i zato smo ga ponovo odveli na kontrolu, kad mi je rečeno da se sve mora uraditi ponovo! 


Ne razumijem kakvo je to sunecenje(i moze li se uopste zvati tako) ako se dijetu ne odsijece sva kozica...user posted image   Kad se dijete pravilno obreze, ne ostane nikakva kozica preko glavice i nema se sta svlaciti na dole. Zato ne razumijem kako si ti mislila da je sunecenje proslo dobro ako si vidjela da je ostalo jos kozice koju si cak morala i povlaciti, kao kod ne osunecenog dijeta?!?user posted image

Medjutim, cula sam da ima roditelja koji namjerno zahtjevaju samo djelimicno sunecenje(odsijece se samo vrh kozice), i tako dijete bude polu osuneceno, a sto je izgleda i kod tebe slucaj...

Moj sinak je potpuno(normalno) osunecen. Kod njega nema uopste kozice da prekriva ni malo glavice, i nema se sta svlaciti.
Po mome misljenju, ili treba dijete pravilno osunetiti(kao sto je moj mladji sin), ili ga ne sunetiti nikako(kao sto je moj stariji sin).

Zato je vazno odvesti dijete pravoj osobi!!


Obzirom da se nikad nisam sunetila user posted image , nisam imala pojma kako to treba izgledati.  Zato sam pljusnula 300 KM i odvela dijete u Sanasu da mu se to uradi kako se radi i svoj ostaloj djeci, dakle bez ikakvih posebnih  zahtijeva i zanovijetanja.  Htjela sam da ispadne kako treba.  Doktor nam je rekao da postoji 16 načina sunećenja i da će on njega osunetiti tako da neće imati nijednog konca i da garantuje da neće imati krvi.  Meni to ništa nije značilo, jer sam laik po tom pitanju, rekla sam mu samo da uradi kako najbolje zna.  Dakle, šta je to on njemu uradio, pa mu skinuo nedovoljno kože, koja se kasnije toliko stegnula oko glavića penisa, da se nije mogla uopšte navlačiti, što je izazvalo fimozu i zbog čega se moralo sve ponovo raditi, ne znam, znam samo da smo dijete onda odveli drugom doktoru u Koševo i on mu je skinuo ostatak kožice, očistio sve što se bilo nakupilo ispod, te ga zašio sa 8 konaca i evo, sve je, hvala bogu, u redu. 

Kad smo prvi put dijete odveli na "reklamaciju", doktor nas je uvjeravao da se to desilo zato što nismo redovno navlačili kožicu nakon suneta, na što sam mu ja odgovorila da nisam znala da se poslije suneta treba navlačiti kožica.  Pa zar se sunetom ne riješava taj problem oko navlačenja kožice?! 
On nam je rekao da je mali bucko i da ima viška kože, pa smo je, kao, morali navlačiti. user posted image

Naravno, ovo nema nikakvog smisla, pa smo ga odveli drugom ljekaru koji nam je rekao da ovaj prvi nije dobro uradio svoj posao i da se zato izvlači na povlačenje kožice.

Da, i zaboravila sam napomenuti, nakon provog sunećenja, glavić je bio potpuno ogoljen, dakle nikakva kožica ga nije prekrivala, ali nakon mjesec dana, nastalo je zadebljanje (slično kao obruč koji ga je stezao oko glavića) ispod glavića (koji je i dalje ostao ogoljen), pa se ostatak kožice nije nikako mogao povući prema dole.

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: sunet muškog djeteta
29.7.2008 12:36:41   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Emina22

IZVORNA PORUKA: nesanica

jel to friska vijest iz bolnica da sunete ne rade do daljnjeg, jel to zbog godisnjih ili? jesu dali ikakvo objasnjenje zasto ne rade?  


Mislim da se u  drzavnim bolnicama se to uopste ne radi zato sto se sunecenje ne smatra medicinski neophodnim, vec vjersko/tradiciono/estetskim zahvatom. Zato se tamo to ne moze uraditi ako nemas uputnicu, odnosno ako nesto ocigledno nije u redu(fimoza...).

Ja mislim da bi se trebala i kod nas uvesti americka praksa. Odmah dijete sunetiti po rodjenju. Pa ko hoce to svome dijetu, neka izvoli.




U državnim bolnicama se radi sunećenje kao i u privatnim praksama i to se posebno plaća, kao i u privatnim praksama.  Mi smo našeg Vedada sunetili 18. jula, dakle prije 2 sedmice, doduše bilo je preko veze, ali znam ljude koji su regularno sunetili djecu na koševu. 
Slažem se da bi trebali i kod nas uvesti američku praksu obrezivanja po rođenju.  To je stvarno dobra solucija. 

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *