|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.11.2008 23:31:16   
Visnja RR
Draga niko ti na to ne moze dati siguran odgovor ... ali eto moja Asja je s nesto malo vise od 5 m dobila prvi zubic a da sam ga sasvim slucajno napipala ... sedam dana kasnije dobila je drugi da ga opet nismo ni osjetili... znam nekoliko bebica (starijih od Asje) koje nose tu ogrlicu i nikad nisu imali problema sa zubicima... 
Kada ce bebicama nici zubic je sve individualno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.11.2008 23:33:36   
mukica
Nista neka kupi pa i to proba jer on jadnicak nista nece da jede niti pije ako je vruce pravo mu smeta vise su mu i usne natekle ali nema zubica, u svakom slucaju hvala....

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.11.2008 23:35:59   
Visnja RR
Nista draga, nadam se da ce taj zlocasti prvi zubic konacno da se pojavi i prestane da muci bebca user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.11.2008 23:38:14   
rozi
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

I Asja ima upravo tu  ogrlicu nepravilnog oblika i bas me nervira sto je tako... al moja je greska sto sam ih kupila... nisam na to obracala paznju... mislila sam da nema drugacijih...
Ja tu ogfrlicu uvjek skidam prije kupanja (21h) i stavljam joj ih ujutro...
Ne znam da li vi radite to ...ali ja svaki peti dan "cistim" cilibar... drzim ga 5 minuta pod laganim mlazom vode , a onda 30 min na suncu ili jacem svjetlu da se "ocisti" ...negdje sam procitala da se cilibar tako cisti ili puni...


Visnja hvala na savjetu za ciscenje, nisam znala za to.  Odmah cu je ocistiti :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.11.2008 23:42:30   
Mik Mik
Kako je meni poznato Bernsteinkette je originalni švicarski proizvod i ja sam tu ogrlicu kupila u švicarskoj i platila sam je 46 CHF. Nama nije nikao još ni jedan zub niti ima bilo kakvih naznaka, osim da je po cijeli dan cijela šaka u ustima. Meni su rekli da ogrlicu redovno perem (ujutro i navečer) tekućom vodom i da je ne stavljam na sunce zato što bi brzo popucala. Osim toga da se ne smije prati sa nekim deterdžentima, jer bi je oštetili, znači samo vodom. Rekli su mi da ogrlica djeluje ako je dijete stavi u usta i ako masira zubiće tim kamenčićima. Moj Dominik ne stavlja ogrlicu u usta a da li ima nekog efekta što je ovako oko vrata, vidjećemo ako nikne prvi zubić bez problema.



 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
17.11.2008 10:49:10   
Visnja RR
za ciscenje i punjenje jantara\cilibara ima vise verzija ...evo jedne:

Jantar se inače mora redovito čistiti (pošto kupi negativne energije, bolesti...) i puniti. Jantar se čisti 1-2 puta mjesečno pod tekućom vodom par minuta (dovoljno je staviti npr. ogrlicu na dlan te pustiti mlaz hladne vode preko ogrlice na minutu ili dvije), a puni se najbolje tako da ga se izloži jutarnjem ili večernjem suncu u trajanju cca 1h. Jantar nikako nemojte izložiti vručoj vodi ni jakom, intenzivnom suncu (npr. ljeti oko podne).

druga:
Preporučujemo da jednom nedeljno ogrlicu stavite pod tekuću vodu (ispod česme) u trajanju od 5 min. Nakon toga ogrlicu treba izneti na dnevno svetlo (najbolje na suncu, ako je moguće) u trajanju od 30 min. Posle toga je stavite bebi oko vrata. Ogrlica za bebe nije prenosiva na drugo dete.
 
Napomena:
Ćilibar mora da bude na koži.
Ćilibar oslobadja bol kod beba i dece kada se nose tokom dana.
Ogrlice nisu za žvakanje i NE preporučujemo da se nose noću.


Preporucujemo da skinete ogrlicu kad god je beba van nadzora

Ogrlice za bebe su napravljene za nošenje, a NE za žvakanje i glodanje


< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.11.2008 10:54:11 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
7.1.2009 10:59:41   
Skvo RR
Sta mislite zenice jel prerano da Umi kupim tu ogrlicu...ona poprilicno bali i gura rucice, pa rekoh da nije priprema za zubice..jer eto ja sam prvi dobila sa 4 mjeseca?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
7.1.2009 11:02:02   
Skvo RR
I da .... znate li gdje mogu kupiti tu oblu ogrlicu?user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
7.1.2009 11:17:16   
hana
Ja sam bebici stavila ogrlicu sa 4,5 mjeseca kada su se pojavili problemi sa zubima i evo nosimo je 15-tak dana i nema temperature,nema nervoze, ni placa, ali nema jos ni zubica:) Istina, jos uvijek bali, stavlja ruke u usta, ali je vesela i raspolozena, pa sam ja zadovoljna. Kupili smo je u apoteci Delfin na Otoci.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
7.1.2009 11:18:59   
hana
Zaboravih napisati da se preporucuje nositi ogrlicu vec od 3 mjeseca starosti.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
8.1.2009 12:50:03   
Skvo RR
Kupljena....evo mica je sva vazna....bas sam pepa..ovako nakindjurena....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
8.1.2009 13:02:15   
anitaMO
mi smo dobili ogrlicu ,nama nista ne pomaze.imam osjecaj da je jos nervoznija sa njom.po noci se stalno budi.jedino nema temperaturu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
8.1.2009 13:59:17   
sarayka
Mi imamo ogrilicu skoro godinu dana, ne skidamo se skoro nikako.Kupili smo je u Delfin apoteci i koštala je 60 KM.
Preeeezadovoljna sam ja njom jer su Lamiji jako kasno nicali zubići (do prvog rođ. nijedan), sad je sve ok i bez bolova!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
16.1.2009 22:43:18   
dinciii
zasto je tako skupa dole ovde u Dm-u imas je kupit za 10 eura...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
17.1.2009 21:49:46   
mivica
Moje iskustvo sa ogrlicom od cilibara i nije za primjer. Dobila sam je iz Austrije i koliko sam vidjela na deklaraciji, kostala je oko 30 eur!!! Kamencici su nepravilnog oblika, ali nisu ostri, tako da mu ne smetaju na vratu. Stavljam mu ogrlicu od 3,5 mjeseca, samo je navecer skidam. Medjutim on je bio jako nervozan i razdrazljiv kad su mu nikla prva dva zubica, a da ne pricam kakav je sad kad mu valjda trebaju nici gornje jedinice user posted image user posted image user posted image Uglavnom, ta ogrlica nam sada cesce sluzi kao grickalica user posted image . Naravno uz moju prismotru, dam mu ogrlicu i on je gricka i uziva, jer trlja desni njome, mali moj pilic user posted image !!!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
21.1.2009 22:13:44   
Umihana
Da li iko ima posudjenu ogrlicu?Negdje sam procitala da se ne moze koristiti kod vise od jednog djeteta,ali naravno nema objasnjenja.Mislim da se ipak radi o marketinskom triku?Ja sam dobila od rodice koja je kupila u Svicarskoj.Njenoj curici je pomogla,valjda ce aBd i mojoj.
Neko je pitao za cijenu...zasto su neki puno jeftiniji.Imaju ogrlice od prirodnog i sintetickog cilibara.Takodjer i puno kopija.
Kada zapalite prirodni cilibar osjeti se prirodna smola,a kod kopije miris istopljene plastike.
Ne pokusavati ovo izvestikod kuce:))))

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
21.1.2009 22:43:06   
Visnja RR
I ja sam procitala da se koristi samo za jedno djete...zasto? nisam sigurna da bas vjerujem u to...
jer ako se cilibar "cisti" (5 minuta pod laganim mlazom vode, a onda 30 min na suncu ili jaku svjetlost) svakih 5 dana ne vidim zasto se ne moze korisiti za vise beba...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Umihana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
6.2.2009 17:30:35   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: bšimunić

Pozdrav svima imam pitanje o ogrlici od jantara?user posted image user posted image user posted image
Kada ju bebice mogu poćeti nositi. Od kojeg mj. starosti?

Mi imamo 6 mj. i zanima me dali joj mogu nabaviti tu ogrlicu jer sam čula da dosta pomažu u nicanju zubića, a nas to sada čeka.
Šta vi kažete o tim ogrlicama?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
23.2.2009 18:05:17   
tweety
Evo cure dobila sam i ja ovu ogrlicu sa malim kuglicama pa samo da vas pitam kako se to stavlja.Mislim jeli se odmah stavi oko vrata bebi ili trebam oprati i to???

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
23.2.2009 20:52:26   
žana o8
Tweety gdje ti kupi tu ogrlicu, neznam gdje u Zenici da uopće tražim, možda po apotekamauser posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
23.2.2009 20:56:52   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: tweety

Evo cure dobila sam i ja ovu ogrlicu sa malim kuglicama pa samo da vas pitam kako se to stavlja.Mislim jeli se odmah stavi oko vrata bebi ili trebam oprati i to???

.
.
.
ja sam procitala da se koristi samo za jedno djete...zasto? nisam sigurna da bas vjerujem u to...
jer ako se cilibar "cisti" (5 minuta pod laganim mlazom vode, a onda 30 min na suncu ili jaku svjetlost) svakih 5 dana ne vidim zasto se ne moze korisiti za vise beba...



< Poruku je uredio Visnja RR -- 23.2.2009 20:57:17 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
23.2.2009 22:20:02   
tweety
Nina ja sam je kupila u apoteci,koštala je 43km.Malene kuglice,veličina ogrlice baš za bebe.

Višnja znači da prvo to uradim prije nego joj stavim oko vrata.

Hvala

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
23.2.2009 22:21:09   
Visnja RR
da user posted image  i tako svaki 5-i dan...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
26.3.2009 10:36:12   
mukica
Evo da se i mi prijavimo.Imamo 8 mjeseci i nemamo ni jednog zubicauser posted image . U prosloj sedmici je bio jako nervozan i placljiv sto nije njegov obicaj i budio se u toku noci po nekoliko puta ne placuci nego vristeci,dobili smo ogrlicu iz Njemacke prije pet dana i da zlo necuje djete je skroz drugo, nema one nervoze a navece kad legne do ujutro se ne budi( da kucnem u drvo da ga ne ureknem)
Nasa ogrlica je jako fina i obla tako da mu ne smeta,a zena koja mi je donijela mi kaze da ona svojoj curici nikada je nije skidala znaci i spavala je s njom.
Pitam za vase misljenje? Jel vi skidate vasim bebama za vrijeme spavanja????

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
26.3.2009 12:09:54   
Visnja RR
ja sam  skidala prije kupanja koje je uvjek u 21 h...i opet stavljala ujutro...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *