|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
1.6.2012 12:53:27   
Sandrich
Mame koje sad imate malo vece bebace a stavljale ste ogrlicu imate li sta korisno za napisat?? Nama su zubici nabubrili a nismo bili napunili ni 3 mjeseca i evo svaki dan se borimo sa nervozom,placem,nespavanjem,boli..bas se ispati dusa draga user posted image  nabavila sam ogrlicu al ne znam dal da je skidam po noci?? meni svi kazu da se ne smije skidati a pedijatrica mi danas rece da skidam pa ne mogu bit pametna user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu mersiha 77)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
1.6.2012 13:22:51   
zeze
Ja sam svojoj stavila ogrlicu sa 3,5 mj. a sa 4,5 mj je dobila prve zubice. Sad ima 22 mj . i vec joj donja 6. nice. Nismo imali nikakvih problema sa zubicima, osim malo nervoze i nije htjela da jede kad su nicale 5ice. Hvala Bogu svaki zubic skoro da nismo ni osjetili, sad ako je do ogrlice user posted image
Nisam je nikako skidala jedino kad je kupam, operem je u 10 dana i ostavim da se osusi.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
1.6.2012 19:05:10   
Sandrich
Hvala zeze user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
2.6.2012 11:34:00   
MRVA2
Ja sam svojoj kupila ogrlicu ali me bilo strah stavljati joj na vrat baš se zategne i kontam udaviće se dijete. Ja sam na netu našla da je bitno da je ogrlica u dodiru sa tijelom tj. kožom i ja je stavim bebici na ruku. Fino je smotam 2 do 3 puta i stoji stalno na njoj i po noći. Skidam je samo kad je kupam ili kad punim i praznim ( to je 1 u 7 do 10 dana) Njoj su 3,5 mj gura sve u usta, bali u potocima pa valjda će zubići krenuti. Javim da li nam je pomogla kad se ukaže prvi zubić user posted image

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
2.6.2012 11:44:31   
bellla
kad punim i praznim




sta znaci ovouser posted image ,stvarno ne kontamuser posted image



a nama se ogrlica pokazala super,uopce nemamo problema sa zubicima,barem do sada nismo imali,ima ih 7:)

< Poruku je uredio bellla -- 2.6.2012 11:47:29 >


_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
2.6.2012 11:45:12   
balasgirl
kao i zeze, stavili smo ogrlicu sa 3 mjeseca i još uvijek je nosimo (19 mjeseci) i što se tiče nicanja zubića nismo imali nekih većih problema osim male nervoze i trpanja svega u usta. Hb nismo imali temperaturu, proljev, nije čak ni balio. Ogrlicu skidam kad ga kupam, tad je operem i ostavim da se sama osuši.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
3.6.2012 13:38:59   
Sandrich
Ja zasad samo po danu stavljam a sinoc sam po noci mu je omotala oko nogice..sve me nesto strah user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
3.6.2012 22:23:58   
nella
IZVORNA PORUKA: bellla

kad punim i praznim




sta znaci ovouser posted image ,stvarno ne kontamuser posted image



a nama se ogrlica pokazala super,uopce nemamo problema sa zubicima,barem do sada nismo imali,ima ih 7:)



preporucuje se da se jednom sedmicno ogrlica pere pod mlazom vode, najvise 5 min. te da se susi na suncu najvise 60min.  ovaj proces se naziva punjenje i praznjene.kada se pere ogrlica se oslobadja od negativne jonizacije, a kada se susi malo omeksa, i dejstvo sukcinatne kiseline je najjace.


_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
5.6.2012 10:34:20   
MRVA2
evo nella vam je objasnila šta je punjenje i pražnjenje. samo da dodam ukoliko u tih 7 dana ne bude lijepog vremena preporučuje se da se sačeka prvi sunčan dan i onda uradi postupak. ja ogrlicu stavim i cjediljku i stavim je na čašu i ispod česme jer mora biti tekuća voda a poslije na sunce sat vremena. provjerite da li su se konci osušili ako nisu neka stoji dok se ne osuše. i slobodno stavite bebi na rukicu ja omotam 3 puta oko ruke i ostavim je i po noći. Bitno je samo da ogrlica sigurna tj. da poslije svakog zrnca ćilibara ima svezan čvorić u slučaju da pukne da se ne raspe. I mislim da u apotekama imaju 2 ili 3 veličine ogrlica nisam sigurna tako sam čula. ja svoju platila 37 km. još nemamo zubiće ali sam ja stavila čim je napunila 3 mj jer se prije ne preporučuje.

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
3.7.2012 13:11:10   
Aylana
moja beba odavno gura sve u usta pa sam mu uzela ćilibar kad sam bila u Rusiji. Ja sam odrasla tamo i moram reci da je to zaista djelotvoran kamen, u Rusiji su carevi imali jantarne sobe (sobe od ćilibara) posto se uvijek vjerovalo da on ima ljekovit ucinak. Ali kamen treba da bude originalan i savjetujem uzimati samo u apoteci ili kod provjerenih prodavaca. Kod nas u apoteci imaju 2 velicine oko 37 i 45KM.

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
13.11.2012 14:04:22   
entinte
Ja sam prezadovoljna ogrlicom, nicanje prvog zuba je pratila tako visoka temperatura da smo je odmah nabavili i hvala Bogu evo do sad sa 19 mj ima sve jedinice, dvice, četvorke, i tri očnjaka. Zadnji se kani ima mjesec ali od ogrlice nikad nije imao temp ili veliku muku za zubice, samo sto previse bali, mada iskreno nisam cula niti citala za pranje i punjenje te ogrlice user posted image i da, od dana kada smo je stavili nikad je nismo skinuli...

< Poruku je uredio entinte -- 13.11.2012 14:05:47 >


_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Aylana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
13.11.2012 21:56:54   
M kao Mama
mi ogrlicu imamo od drgog mjeseca, jer tada je počelo trpanje ručica u usta, bila sam ubjeđena da su zubići, no međutim, damica je napunila 5 mjeseci, zubiča još nema, očito na sestru se ugledala, njoj je prvi u 14 mjesecu izbio,

e, kod ovoh ogrlica nema nikako upustvo, alu srećim ima internet pa se svašta nešto pročita.

Ogrlicu nosimo oko vrata i skidamo je samo kada se kupamo, sa njom spava, i ne smeta je, ne čupa je i slično.

Da li je ubleha ili ne bumo videli, kad krenu zubići, a do tada onako je preslatka sa njom, ako ništa dobar modni detalj, hahahah

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
14.11.2012 11:16:03   
entinte
Mi smo nedavno išli van BiH, gdje za ogrlice nisu ni čuli i ne koriste se i svi su se cudili sto smo sinu stavili ogrlicu, onako simpaticno za nasmijat se ali nama je kazem vam super pomoglo i ne smeta mu nimalo. Cula sam da je dobra i za imunitet sad koliko je tacno ne znam mada mi nikad nismo imali problema sa hranom, masallah jede sve samo je lijen na zvakanju user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
14.11.2012 11:39:37   
Volim Te!
Ne znam u kojoj zemlji ne znaju za to user posted image ovde u DE ima u svakoj decjoj prodavnici,ogrlice,lancici da se varalica zakaci itd.Kad sam isla cerkici da kupim kaze prodavacica "oh poceli zubici user posted image ",i tako.CilibaR je zdrav i ko ima problema sa stitnom zlijezdom.Ja mojoj devojcici stavim od jutra do mraka ali navece pred spavanje skinem,strah me.Kako vi skidate li ili ne?

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
14.11.2012 12:26:32   
entinte

IZVORNA PORUKA: Volim Te!
Ja mojoj devojcici stavim od jutra do mraka ali navece pred spavanje skinem,strah me.Kako vi skidate li ili ne?

ja je nikad ni na minutu nisam skinula do sada, stavili smo mu sa nekih 6 mj i sad ima 19. spava sa njom, kupa se sa njom tako da mu ne smeta, navikao se.... sa prvim zubom smo imali uzasne probleme i cim smo stavili cilibar hvala Bogu mukama zbog zubica dosao je kraj user posted image


_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
14.11.2012 13:21:00   
Volim Te!
moja ima 3 mjeseca i 2 dana user posted image ni njoj ne smeta ali se bojim da je ne stegne nocu ali trebam pokusat da ne skidam jer skini-stavi sigurno nece pomoc user posted image

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
14.11.2012 14:52:21   
entinte
slobodno joj ostavi, nece joj metati a valja ce joj i brzo ce se navici user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
6.7.2013 19:53:57   
I love youu
Malo da podignemo temu. Moze li svjezija info gdje ima kupiti ova ogrlica, gdje je najeftinija? Procitala sam da je nekad prije bilo u Lukavici, ima li sad.Mi imamo 2, 5mj I vec jepocela da gura ruke u usta I da bali.Mislim da je to od zubica, malo mi je to rano al eto.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 8:49:25   
entinte
Imas u svim apotekama i cijene su ti razlicite, imas vise vrsta pa za koju se odlucis :) jeste rano za zubice ali nece skoditi. Mi smo je nabavili kada je K imao 6-7 mj ako se ne varam i nosio je oko godinu i hvala Bogu nikakvih problema nismo imali. Sretno sa zubicima.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 8:56:18   
M kao Mama
Ja sam mlađoj kupila sa dva mjeseca jer je trpla ruke da se dovede do povraćanja, prvi zub dobila sa 11 mjeseci, jako teško podnosi rast zubućia,pitam se kako bi bilo da nema ogrlice, mada iskreno mislim da je to markentinški trik

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 18:35:19   
I love youu
Entinte, a koje su to vrste cilibara ne razumijem se u to nista? Mislila sam kupiti sa ogruglim lopticama da je ne zulja na vratu.

Mama alma, ma mozda I jest marketinski trik, al eto sve bebe imaju a govore svi da pomaze pa eto I mi da pokusamo.I moja ruke gura nekad joj se povraca, dvije u isto vrijeme u ustima, ja da ih izvadim ona u plac, I onda je pustim sta cu hih.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 18:40:36   
mamine oci
gdje kupujete ogrlice i nama bi trebala jednauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 18:41:10   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: I love youu

Entinte, a koje su to vrste cilibara ne razumijem se u to nista? Mislila sam kupiti sa ogruglim lopticama da je ne zulja na vratu.

Mama alma, ma mozda I jest marketinski trik, al eto sve bebe imaju a govore svi da pomaze pa eto I mi da pokusamo.I moja ruke gura nekad joj se povraca, dvije u isto vrijeme u ustima, ja da ih izvadim ona u plac, I onda je pustim sta cu hih.


nama je pomogla jer nismo osjetili zubice...uvjek ju je nosila osim nocu... kupi te s okruglim ćilibarom...
kod nas ej bio nepravilnog oblika ...
vidjeh bas neki dan u apoteci u mojoj zgradi a je 32 km

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 18:42:16   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mamine oci

gdje kupujete ogrlice i nama bi trebala jednauser posted image


napisah ispod..ja vidjela u apoteci Stup u mojoj sarenoj zgradi...32 km

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Ogrlica od ćilibara za nicanje zubica..
9.7.2013 18:43:25   
mamine oci
hvala user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *