|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 11:50:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imam pitanjce
Trudnicu, 7 mjesec bole ledja i stomak nisko, nekad više, nekad manje, ima li razloga za paniku????
nekad s enoću probudi od bola
Danas ide kod dr

ja mislim da nema mejsta panici.
7 je mjesec recimo otežala je ako je to pravi izraz.
Doduše mene kada je tako bolilo ali u 4 mjeseci završila sma na ginišralu mada su mene noću budile kontrakcije.
mislim da je 7 mjesec već vrijeme u koe je tijelo opterećeno teretom a i beba je mogla negdje da se smejti pa da mamu ''pritišće'' i izaziva taj bol.
mislim da nema potrebe za brigu.
( Bome tetka primaklo seuser posted image )


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 12:29:58   
veeseelaa
pa i ja sam mislila da je u pitanju to otežavanje al snahica mi je sva isprepadana a Boga mi i brat, pa odmah i mene ubehute user posted image  ide u 13 sati kod dr pa nek potvrdi da je sve ok da se ne sekiriramo
Jest vala Hanady primaklo se baš, već ponešto kupujem za babineuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 12:33:16   
bebacha
ja sam sad u drugoj trudnoci te bolove imala od 5-tog mjesca

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 12:51:57   
malena_t
Takodje mislim da nema razloga za paniku.

Mene su ledja pocela boljeti pred kraj sedmog mjeseca i nastavila do kraja. Sjecam se da pred kraj trudnoce nisam smjela leci na ledja kad sam sama kuci jer se nisam mogla dici.

Stomak me nikada nije bolio, čak ni na porodu, ali zato pupak dok je stomak rastao Boze sacuvaj i pubicna kost /valjda se tako zove/ posljednji mjesec. Za poludjeti.

< Poruku je uredio malena_t -- 26.10.2010 12:52:48 >


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:00:17   
veeseelaa
cure hvala na utješnim riječima, dobre moje user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:14:45   
balasgirl
Je li ikog boljelo koljeno?user posted image Mene pored leđa i pubične kosti boli lijevo koljeno za poludit.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:20:37   
malena_t
To isto hoce od tezine. Mene koljena bole kad god se udebljam i cuje se cudno skljocanje dok se penjem uz stepenice. Mada u trudnoci nije bilo nekog velikog bola samo to skljocanje. Kako mi je jednom objasnio ortoped jednostavno kosti nisu u stanju da podnesu tezinu i zato boli. 

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:25:18   
vjestica
sve je to normalno od težine da bole i kolelna i kukovi, a pogotovo leđa- pomjera se težište tijela, ravnoteža je slabija, spuštaju se stopala, rasteže se karlica, pa i simfiza boli

< Poruku je uredio vjestica -- 26.10.2010 13:29:32 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:28:18   
balasgirl
hvala ženeuser posted image . Ma još malo i vratiće se to u normalu, valjda user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:30:40   
vjestica
nemoj sad očekivati da se vrati odmah poslije poroda u normalu
kako se postepeno tijelo mijenjalo, tako će se postepeno i vraćati


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 13:51:36   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: vjestica

nemoj sad očekivati da se vrati odmah poslije poroda u normalu
kako se postepeno tijelo mijenjalo, tako će se postepeno i vraćati



Pa podrazumijeva se.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.10.2010 14:20:30   
Rimljankaa
I mene su pocela boljeti ledja. Ustvari ksrsta. Ali ne bole stalno,samo ako dugo hodam ili nesto radim,pa cak i ako dugo lezim ili sjedim. Bol je izdrzljiv za sada.. Klasicni onaj kao kad te ledja presjeku...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.10.2010 10:47:40   
Rimljankaa
Evo post pisem iza svoga posta.. Sinoc su me uzasno boljela krsta. Bas sam se mucila cijelu noc. I ja i mm. Nismo spavali do jutra. Boli me krsta i to najvise desna strana. Na ledja nikako leci,a ni na desnu stranu,na kojoj sam navikla spavati..Na lijevu jedva nekako,ali i tad boli...

Ne znam sta da radim? Ima li kakva krema,bilo sta? Stacu ako ovo potraje do kraja trudnoce?

Evo od jutros je malo lakse ,ali boli i dalje...

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.10.2010 10:49:13   
balasgirl
Rimljanka da nisu bubrezi u pitanju? Trebala bi otići doktoru.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.10.2010 10:55:18   
Rimljankaa
Napisah ovamo na ovoj drugoj temi da sam radila nalaze skoro i da su mi uredni. Radila sma i urinokulturu koja je sterilna,tako da ne bi trebalo ... Ne znam.. Sacekacu jos danas ili do popodne,pa ako se nesmiri zvacu doktora... Jutros je malo lakse...
Bol je samo kad se pomjeram,nije konstantna

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.10.2010 11:01:51   
balasgirl
Valjda će danas biti bolje, čuvaj se, nemoj onda naglih pokreta ako te boli. Lezi na lijevi bok. Mene je tako boljelo oko petog mjeseca, dr. mislio bubrezi ali hB nisu već kako se maternica širila pa me boljelo, i naprijed i nazad. Sad me isto bole leđa, ustvari trtična kost, ali to je već pred kraj. Pusa i sretno.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.10.2010 11:46:22   
veeseelaa
hej evo mene, snaha je išla kod dr juče na UZ, baš se bila prepala jer je već danima bole krsta da ne može da spava a i stomak je nisko bolio
Bojali smo se prijevremenog poroda al dr reče da je sve ok, bebica se fino razvija a snahi je preporučio da odradi nalaz urina i provjeri bubrege
Hanady user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
22.1.2011 22:09:26   
Gemelli

Koliko sam mogla procitati bolovi u ledjima jako cesti

samo mene ne bole krsta kao vecinu, mene bole rebra odozada, uzas jedan, ali samo kad sjedim, kad lezim i hodam sve ok, kad sjedim poslije 10 min, kao da mi pluca vise ne mogu stati pod rebra, bas me muci, ne da mi da uzivam u ovoj mojoj trudnoci user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
10.3.2011 12:31:37   
Gucci
Meni je doktor rekao da su bolovi u ledjima normalni, normalno je da osjetim kao da mi neko noz zabode u ledja, bas tim rijecima mi je rekao... to se desava zato sto se kod trudnica svi misici opustaju i ako bi bol postala jaca da legnem na pod i dignem noge pod 90 stepeni, meni je ta vjezba pomogla. Inace sam 13 sedmica, gazim 14tu, i zna se desiti da opet ponekad osjetim bol u ledjima.

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
10.3.2011 13:03:15   
Lina85
I ja imam stalno boleve u ledjima ali skroz nisko kod guzeuser posted image user posted image user posted image i u stomaku jedan dan boli jeno drugi dan drugo neka i zajeno i tako u krug od samog pocetka samd sam 15-sta sedmica i moja doktorka smatra daje sve to normalo neko vise oseti svaku promenu u telu neko manje sve smo mi razlicite.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

^^^^^Zivot mamin i tatin stigao 10.09.2011.^^^^^

----------Volimo te najvise na svjetu----------

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.3.2011 11:20:06   
Sensia
Hej,

Kad procitam vase iskustvo sad mi je malo lakse al jutros sam sizila od panike. vec dva jutra ne mogu da ustanem iz kreveta zbog bolova u ledjima (skorz nisko uz kicmu i nize). inace sam usla u 8. nedelju i ne znam da li je to normalno..... user posted image  ne mogu da se obujem, ne mogu da sjednem ma nista..... jedino kad stojim malo mi je lakse. poslala sam i sms svojoj dr pa cemo vidjeti sta ce mi reci....da li vi imate neki savjet sta bi pomoglo jer me uzasno boli, neka masaza, odmor ili lezanje na tvrdom... bilo sta jer tabelete naravno ne dolaze u obzir user posted image

(odgovor članu Lina85)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.3.2011 13:23:08   
Gucci
IZVORNA PORUKA: Sensia

Hej,

Kad procitam vase iskustvo sad mi je malo lakse al jutros sam sizila od panike. vec dva jutra ne mogu da ustanem iz kreveta zbog bolova u ledjima (skorz nisko uz kicmu i nize). inace sam usla u 8. nedelju i ne znam da li je to normalno..... user posted image  ne mogu da se obujem, ne mogu da sjednem ma nista..... jedino kad stojim malo mi je lakse. poslala sam i sms svojoj dr pa cemo vidjeti sta ce mi reci....da li vi imate neki savjet sta bi pomoglo jer me uzasno boli, neka masaza, odmor ili lezanje na tvrdom... bilo sta jer tabelete naravno ne dolaze u obzir user posted image

Draga sensia mene su ledja pocela boliti u 11 sedmici, i isto tako mi je bilo, nisam mogla ustati, nisam mogla lezati, svaki polozaj mi je smetao... vec sam napisala da mi je doktor rekao da je to normalno jer se trudnicama svi misici opustaju pa valjda zbog toga. Uglavnom rekao mi je ako bi me bas puno bolilo da legnem na pod i dignem noge pod 90 stepeni, i to mi je pomoglo, osjetila sam isto kao da mi se misici rastezu i vec nakon 15 minuta lezanja osjetila sam sam olaksanje... kasnije sam cula da je to najbolja vjezba za ledja, a i da ih moras topliti, uvijek nesto zavezi oko sebe jer ledja hoce toplotu.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.3.2011 13:27:13   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Gucci

IZVORNA PORUKA: Sensia

Hej,

Kad procitam vase iskustvo sad mi je malo lakse al jutros sam sizila od panike. vec dva jutra ne mogu da ustanem iz kreveta zbog bolova u ledjima (skorz nisko uz kicmu i nize). inace sam usla u 8. nedelju i ne znam da li je to normalno..... user posted image  ne mogu da se obujem, ne mogu da sjednem ma nista..... jedino kad stojim malo mi je lakse. poslala sam i sms svojoj dr pa cemo vidjeti sta ce mi reci....da li vi imate neki savjet sta bi pomoglo jer me uzasno boli, neka masaza, odmor ili lezanje na tvrdom... bilo sta jer tabelete naravno ne dolaze u obzir user posted image

Draga sensia mene su ledja pocela boliti u 11 sedmici, i isto tako mi je bilo, nisam mogla ustati, nisam mogla lezati, svaki polozaj mi je smetao... vec sam napisala da mi je doktor rekao da je to normalno jer se trudnicama svi misici opustaju pa valjda zbog toga. Uglavnom rekao mi je ako bi me bas puno bolilo da legnem na pod i dignem noge pod 90 stepeni, i to mi je pomoglo, osjetila sam isto kao da mi se misici rastezu i vec nakon 15 minuta lezanja osjetila sam sam olaksanje... kasnije sam cula da je to najbolja vjezba za ledja, a i da ih moras topliti, uvijek nesto zavezi oko sebe jer ledja hoce toplotu.



E hvala ti na ovome. Da mi je još skontati kako se na poslu namjestiti na stolici.
Ja inače osjećam konstantnu bol u krstima već sedmicama, prosto mi nedostaje kad me popusti user posted image ali sam je i očekivala, tako da mi ne pada teško.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.3.2011 13:44:01   
Sensia
Hvala puno na odgovoru,

Evo me setkam po kancelariji jer mi je jedino tako lakse. jedva cekam kuci da probam tu vježbu za leđa ako budem mogla dici noge user posted image  cak cu i MM iskoristit za jednu opustajucu masazu. iskreno, malo me strah ako ovo bude duze trajalo jer zaista je nemoguce funkcionisati sa ovim bolovima

ja sve mislim rano mi je za te bolove jer se jos nisam nista udebljala, cak sta vise mislim da sam 1-2 kg laksa jer mi je apetit kriza.

A sto se tice stolica na poslu nemoguce je se namjestiti, cak sam stavila i kutiju ispod stola da mogu dici noge al ne pomaze. ako nadjem neko rjesenje za sjedit na poslu 8 sati javit cu vam user posted image  al cisto sumnjam

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.3.2011 14:10:21   
ziki
Haha moji trudnica. Sensia na početku ove sad druge trudnoće, još dok nisam znala da sam trudna, niti mi takvo što padalo na pamet, zezala sam se da koliko me leđa bole mora da sam trudna. Jednom ili dva puta nisam na posao otišla jer nisam mogla da usatnem iz kreveta, bukvalno. A ustajanje uz pridržavanje za krevetac mi je bila spacijalnost jer me čini mi se još više boljelo ako me mm vče ili gura(probali smo obje varijanteuser posted image user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *