|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   PMS
23.1.2009 20:25:33   
medavi
Zivotami trazila sam temu ima nesto slicno u zatrudnjivanju al posto se odnosi na zene koje su vec radjale postavih je ovdje jer je meni pms postao zdravstveni problemuser posted image
Molim vas dali iko zna kakv preparat za smanjenje tegoba pms-a jer ja svaki mjesec 10 dana prije imam tolike glavobolje i nervoze a znojenje me najvise muci...vjerujte da nisam sposobna funkcionisat normalno...cak mi pocnu i bolovi u koljenima a kad dobijem to sve nestane ko rukom odneseno
Apetit mi se nenormalno otvori...nemam pojma sta bi pila??

< Poruku je uredio medavi -- 23.1.2009 20:26:51 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: PMS
23.1.2009 20:33:08   
andji
i na mene je počeo uticati strašno kako sams e porodila,a prije kao da nisam ni imala,nikakvih tegoba nije bilo,a sad bi ujedala sama sebe za d..pe da moguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: PMS
23.1.2009 20:38:19   
mamy Sabina
Vili mene samo nervoza pere,užas
Ne jedem više nego inače ali nadimam se odnosno zadržavam više tečnosti
nemam ti ništa pametnoga savjetovati,moji ukućani misle da ću ih poubijati kad dođem u klimaks,kažu kad sam sad ovakva,a samouser posted image me pms pere,kakva ću tek u klimaksu bitiuser posted image user posted image
nego evo par linkova sad sam i ja čitala ima intersantnih savjeta
http://www.ljepota.ba/detaljnije.asp?id=1182&naslov=PMS+dijeta
http://www.plivazdravlje.ba/?section=arhiva&acat=t&cat=t&id=2107&show=1
http://www.plivazdravlje.ba/?section=arhiva&acat=t&cat=t&id=2107&show=1


< Poruku je uredio mamy2 -- 23.1.2009 20:42:40 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: PMS
23.1.2009 20:42:39   
beni29
IZVORNA PORUKA: medavi

Zivotami trazila sam temu ima nesto slicno u zatrudnjivanju al posto se odnosi na zene koje su vec radjale postavih je ovdje jer je meni pms postao zdravstveni problemuser posted image
Molim vas dali iko zna kakv preparat za smanjenje tegoba pms-a jer ja svaki mjesec 10 dana prije imam tolike glavobolje i nervoze a znojenje me najvise muci...vjerujte da nisam sposobna funkcionisat normalno...cak mi pocnu i bolovi u koljenima a kad dobijem to sve nestane ko rukom odneseno
Apetit mi se nenormalno otvori...nemam pojma sta bi pila??
Evo ko da sebe gledam...evo danas je taj " veliki" dan i da sam kod mogla ubiti ubila bih.....Uh sto mrzim ovo nekakvo cudno stanje jednostavno sama sebe ne mogu prepoznati. MM zna da ove dane treba biti jako fin samnom jer lose mu se pise.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: PMS
23.1.2009 21:06:26   
Amrino
Uzas...kad imam PMS postajem neuracunljiva definitivno...MM se toliko bojao moje trudnoce zbog hormona jer je kontao da ako sam onakva kada me drma PMS- kada zatrudnim nece prezivjeti user posted image .
Za divno cudo cijelu trudnocu sam bila bubica...sretna opustena...ko leptir. Nakon 9. mjeseci dojenja dobri stari PMS se vratio...Ocekivala sam da ce biti blazi poslije poroda ali jok.
Ako skontate kakav "lijek" javite mi brzo na pp user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: PMS
23.1.2009 21:23:49   
almai
Bravo za temuuser posted image user posted image user posted image
Evo mene PMS drma pravo pogotovo zadnjih nekoliko mj. hocu da poludim..
svaki put 10ak dana prije OBAZEVNO se pokoljem sa muzem,nadem uvijek neku sitnicu za svadanje.Pogotovo mi user posted image nije nikako uredna predprosli mjesec sam dobila 23 prosli 20 a sada jos nisam.Odmah me fobija uhvati da nisam user posted image i umislim sebi mucninu i jos vise sam nervozna i napeta.
Spiralu sam ugradila ima vec 6mj. i uz to se jos i prirodno cuvamo ali je strah jaci.
Neznam dode mi da koristim tablete za smirenje na biljnoj bazi u periodu PMS da ne iskaljavam bijes na neduznim ljudimauser posted image .Aako nedobijem za koji dan odoh ja ipak dr.
da vidim sta je upitnjuuser posted image .


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: PMS
23.1.2009 21:33:31   
nikita
Drage moje vec godinama me PMS muci, 3 dana prije menge i 3 prva dana samo se izlezavam jer jednostavno nisam sposobna ni za sto.
Pijem neofen, i pomogne mi !!!!

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: PMS
23.1.2009 21:53:44   
dinaa
Uzas pored toga sto sam nervozna i ljuta i sto bi stalno mogla plakati za svaku sitnicu ja obavezno imam jedan dan slabost i nesvjesticu,desavali se to jos nekome.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: PMS
23.1.2009 22:08:11   
Mik Mik
Drage moje žao mi je jer znam kroz šta prolazite. Kod mene je tako bilo prije trudnoće. Nisam bila sposobna bilo šta uraditi, samo sam ležala i pila tablete. Čak nisam ni radila taj dan kada dobijem i dan nakon user posted image  ali sada, nakon poroda, kada mi dođe user posted image  u posjetu čak je i ne osjetim. Nema bolova, nema nervoze, ja sretna.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: PMS
23.1.2009 22:47:48   
Mrva
Ja nemam (nisam imala PMS) ali zato redovno imam stravicne glavobolje (migrenu) koje me unistavaju! Imate li neki savjet za to?  

_____________________________

Lovely

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: PMS
24.1.2009 9:59:25   
meriem
user posted image user posted image PMS FREE
Dodatak prehrani za smanjenje simptoma PMS-a

Konopljika, Vitex agnus castus, biljka je koja raste na Mediteranu i srednjoj Aziji. U medicinske svrhe koristi se plod koji utječe na hormonsku funkciju žena te se stoga najviše koristi kod menstrualnih problem.

Učinak:
- reducira opće simptome PMS-a (razdražljivost, depresiju, glavobolje, oticanje i bolove u dojkama).
- smanjuje lučenje prolaktina
- povećava nivo progesterona
- regulira menstrualni ciklus
- pospješuje ovulaciju
- pospješuje plodnost
- smanjuje pojavu akni u PMS-u

Upozorenje: nije za trudnice i dojilje. Ne savjetuje se uzimanje uz hormonsku terapiju ili sa oralnim kontracepcijskim sredstvima.

Uzimanje: 1 kapsulu dnevno, ujutro prije jela

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: PMS
24.1.2009 12:29:55   
medavi
eh konacno nesto konkretno user posted image danas sam dobilauser posted image i odmah prodju sve tegobe  ma cudo jedni i spuhala sam 2 kg
joj tecnost me smori pred menzu sva se napusem ko balon ma grozno se osjecam bljak fuj!!!
potrazit cu ove kapsule...pa cemo vidjet kakvi su rezultati...vjerovatno se moraju uzimat duze vremena pa da se vide promjene...




_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu meriem)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: PMS
24.1.2009 12:36:14   
meriem
mislim najmanje tri mjeseca ali ako bi duze bilo potrebno i to je ok jer ne mogu ti naskoditi a ne kostaju puno sretno

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: PMS
24.1.2009 13:28:12   
sarayka
PMS problem imam a očituje se najviše u želji za SLATKIM i jaaaakkkom nervozom... Prije sam imala bolne menstruacije pogotovo prva dva dana , poslije poroda manje ali još je prisutno...Divim se ženama koje i neznaju da su dobile "kod ne vide" (znam ih par takvih), ja dolazak menstruacije osjetim 3-4 dana prije....uhhh mi žene !!!
user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu meriem)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: PMS
24.1.2009 18:45:06   
Aquarius
Jednom sam već ovo pisala, ali evo da ponovim. Ovo sam ja u PMS-u.

user posted image

Ljuta, nervozna, ma grrrrrrrr. Da ikako mogu, najradije bi se svađala sama sa sobom. Još se napušem ko balon. Ma bljak.

Za ove tablete nisam prije čula. Moram se raspitati oko ovog. Meni stvarno nešto treba. Makar Apaurin da me ukoka.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: PMS
24.1.2009 19:01:20   
haidy
Joj i ja imam jak PMS, katastrofa sam. samo bih se svadjala, osjetljiva do bola, placem bez razloga, noge me bole... ali doduse nisam bolja ni bez PMSuser posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: PMS
24.1.2009 20:11:26   
Amelaa RR
Ama ja nisam u PMS AL SAM TOLIKO BEZZE raspolozena...sve mi smeta c c c c valjda ovo vrijeme ili sta li je vec..Al bit ce bolje..cim smazem jedan raffaelo...ili bilo sta heheheh

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: PMS
24.1.2009 20:23:26   
RAJA
Ja sam sinoć dobila i danas čitav dan sam loša a sad oćekujem neke goste mada mi nije ni do mene a ne do gostiju ccccccccc

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: PMS
24.1.2009 20:25:43   
Amelaa RR
c c c c c c draga Raja ...svaka cast gostima..ali gdje bas veceras.user posted image user posted image
Izdrzi nekako draga..


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 24.1.2009 20:26:13 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: PMS
26.1.2009 10:16:00   
merimaa
ej drage moje ajd ako je neko imao nesto slicno nek mi javi jako sam se prepala sva se tresem.......ovako ovaj mjesec sam dobila 10 .....trajalo je pet dana i stalo medjutim jutros sam opet dobila ledja me ubise glava stomak sva se nesto znojim...ne znam jel to od straha.....molim vas da mi odg...ili mozda vec ima ova tema slicna da pa  mi ostavite link......user posted image




_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: PMS
26.1.2009 10:46:51   
mamyca
Ma ja sam grozna na 5 dana prije nego sto ceuser posted image user posted image doci.Nervozna kao pasceuser posted image ,cak me i neke male gluposti znaju dovesti do ludila.Stomak boli,glava,osjecam mucninu,ma grozno jednom rijecju.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: PMS
28.1.2009 2:40:41   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: merimaa

ej drage moje ajd ako je neko imao nesto slicno nek mi javi jako sam se prepala sva se tresem.......ovako ovaj mjesec sam dobila 10 .....trajalo je pet dana i stalo medjutim jutros sam opet dobila ledja me ubise glava stomak sva se nesto znojim...ne znam jel to od straha.....molim vas da mi odg...ili mozda vec ima ova tema slicna da pa  mi ostavite link......user posted image



Može biti da si pokupila malo upale. Da ti iskreno kažem, nije normalno da dobiješ u tako kratkom vremenu 2 puta. Ali nemoj se ni plašiti. Nego trk do ginića, neka te pregleda, ipak se ne treba igrati sa tim stvarima. Garant je upala, jer je moja prijateljica imala sličan slučaj. Ali je ona to vukla mjesecima dok konačno nije otišla, a dobijala svako 15 dana. Bila na granici anemije, naružio je čovjek. Još joj je rekao da je nastavila tako izgubila bi svaku šansu za začeće.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: PMS
28.1.2009 19:55:24   
merimaa
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: merimaa

ej drage moje ajd ako je neko imao nesto slicno nek mi javi jako sam se prepala sva se tresem.......ovako ovaj mjesec sam dobila 10 .....trajalo je pet dana i stalo medjutim jutros sam opet dobila ledja me ubise glava stomak sva se nesto znojim...ne znam jel to od straha.....molim vas da mi odg...ili mozda vec ima ova tema slicna da pa  mi ostavite link......user posted image



Može biti da si pokupila malo upale. Da ti iskreno kažem, nije normalno da dobiješ u tako kratkom vremenu 2 puta. Ali nemoj se ni plašiti. Nego trk do ginića, neka te pregleda, ipak se ne treba igrati sa tim stvarima. Garant je upala, jer je moja prijateljica imala sličan slučaj. Ali je ona to vukla mjesecima dok konačno nije otišla, a dobijala svako 15 dana. Bila na granici anemije, naružio je čovjek. Još joj je rekao da je nastavila tako izgubila bi svaku šansu za začeće.



ma evo cekam da prodje pa cu da idem gin.


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: PMS
13.2.2009 15:28:48   
emma.L
Može li mi itko reći jesu li vam u pms-u ostali oni ludjački bolovi u križima kao na porodu? user posted image
Uvijek sam imala probleme sa raspoloženjem i slatkišima, ali sad me bukvalno kukovi i križa blokiraju u pms-u i prva dva dana menzesa. I tek na porodu sam osjetila taj bol odozada, a sad izgleda da će mi svaki mjesec biti tako user posted image .
A još i Ema valjda osjeti moju nervozu pa traži na ruke, tako da nam baš bude idilično, bljak.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: PMS
14.2.2009 13:59:40   
mazalica
Evo par savjeta kako ublaziti PMS:
Budite u pokretu

Svakog dana upražnjavajte najmanje dvadeset do trideset minuta vježbi. Žustra šetnja i plivanje su najbolji oblici vježbanja. Ali ako vam ove vrste vježbi deluju pomalo nezanimljivo i dosadno, tu su uvek klizanje, karate, kikboks, vježbe u vodi, plesanje i još mnogo toga. Probajte da vježbate do tačke preznojavanja. Ako održite dobar tempo, smanjićete nivo slobodno cirkulišućeg estrogena u svom odganizmu. Vježbanje umanjuje stres i poboljšava raspoloženje jer povećava količinu prirodnih supstanci za umirenje bola u vašem organizmu- endorfina, jedinjenja za optimizam koja čine da se sveukupno osiećate bolje, a takođe i opuštaju vaše mišiće. Vježbanje je, posle toga, i borba protiv zadržavanja tečnosti.

Regulišite svoju ishranu

Smanjite unos soli tokom celog meseca, ali posebno u nedelji pre vašeg ciklusa. So doprinosi zadržavanju tečnosti, pa usled toga ima i više nadimanja. Prerađene namirnice kao što su konzervirane supe, gotovi sosovi i pakovane gricalice su posebno bogate solju stoga ih izbegavajte koliko je god to moguće. Čak i hlejb iz supermarketa sadrži mnogo soli pa je bolje da probate sami da ga pečete.
Takođe smanjite unos alkohola i kofeina koji doprinosi PMS-u.
Unosite dosta vlakana. Namirnice bogate vlaknima pomažu da se odstrani suvišan estrogen iz vašeg organizma. Jedite celo zrnevlje kao što su ječam, ovas i integralni hlebovi, povrće i pasulj.
Pijte više vode. Kada to radite, suvišna so napusta organizam preko urina, a to pomaže da se zaustavi oticanje i nadimanje. Neka vam mera bude najmanje 8 većih čaša vode na dan.
Isključite slatke grickalice. Žudnja za slatkim kreće kada imate PMS ali slatkiši i keks podižu nivo šećera u krvi. Kada posle toga količina šećera naglo padne osećate se umorno i razdražljivo. Ograničavanje unosa šećera i konzumiranje voća kada vaš organizam žudi za slatkim može pomoći da se vaše raspoloženje ustali.

Kalcijum i preko toga

Uzimajte 500 mg kajcijuma i 250 mg magnezijuma na dan. Kalcijum smanjuje glavobolju, nagle promene raspoloženja i grceve u mišićima. On takođe pomaže da zaspite, što je dobar razlog da uzmete ovaj suplement neposredno pre odlaska u krevet. Mnoge žene sa jakim simptomima PMS-a imaju nizak nivo magnezijuma. Kombinacija ova dva minerala može pomoći da se ovi simptomi suzbiju.
Uzimajte 50 mg vitamina B6 na dan da bi smanjili razdražljivost i depresiju. Izmedju ostalih njegovih dejstava vitamin B6 može pomoći da se umire napeti nervi povećavajući snabdevanje vašeg mozga serotoninom, supstancom koja u njemu reguliše raspoloženje. On takođe pomaže od zadržavanja tečnosti, bola u dojkama, žudnje za slatkim i umora. Dobri hranljivi izvori ovog vitamina uključuju proteinske namirnice (meso, živinu i ribu) i obogaćene cerealije za doručak.

Uravnotežite svoje hormone

Neke žene za PMS uzimaju ulje žutog noćurka i to 1000 mg dva puta dnevno dva dana pre očekivanih simptoma da bi regulisale eventualnu hormonsku neravnotežu i ublazile osetljivost..."

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *