|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
30.10.2009 19:42:47   
Aki Sa
Draga aloa ja sam se stavrno raspitivala o svim mogucim logopedima i dobila sam dvije preporuke, jedna  za dr Hidajetu cini mi se Smajlovic iz tog centra radi zena i privatno, ali sam se odlucila na drugu navodno jos bolju i jacu i danas smo imali prvu seansu

nadam se da sam ti pomogla ako treba jos nekih podataka samo reci

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: logoped
30.10.2009 22:33:49   
majcek
Cao Mojab, ja sam iz Tuzle ali imam jednu prijateljicu koja radi kao logoped u Lukavcu, radila je tu u školi ali radi i privatno. Ako hoces broj njen pa se s njom dogovori?

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: logoped
30.10.2009 22:56:12   
Mojab
hej super si, ja cijeli dan gledam ima li kakvih novosti za mene. Hajd javi mi molim te kako se zove i gdje radi. Hvala ti unaprijed, moram ovo uraditi prije polaska u skolu, bar tako mi je rekao pedijatar.

(odgovor članu majcek)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: logoped
30.10.2009 23:04:40   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Mojab

Moja djevojčica ima slabiju pokretljivost artikulatora. Tiho se glasa i nije u mogućnosti pravilno da izgovara 10 glasova našeg jezika. Zanima me da li neko ima dijete koje ima isti problem i da li neko ima iskustva sa radom sa logopedom, gdje da je odvedem jer mi nemamo logopeda u Lukavcu?
 


Jesi li bila na audiologiji u UKC-u?
Evo ti broj klinike za uho, grlo, nos, ako hoces da se raspitas- 303-205
Znam da oni imaju nekoliko logopeda.

(odgovor članu Mojab)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: logoped
2.11.2009 20:23:29   
Mojab
Hvala puno Nunichi, danas sam isla da se raspitam ali mi neodgovara jer moram imati posebnu uputnicu, nece privatno da rade a i termini mi neodgovaraju jer je moram svaki dan voziti u Tz, kontaktirala sam danas i ovu zenu sto mi je Majcek preporucila pa cu vjerovatno kod nje ici jer mi bolje odgovara. Hvala ti puno jos jednom...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: logoped
2.11.2009 22:52:02   
aloa
Hvala Aki Sa na odgovoru...

Cula sam i ja za Hidajetu, i za Azru...Pa kome ti sad vodis malog? Koliko si cekala na termin, koliko si dobila termina sedmicno i koliko traje jedan? Meni su rekli da od jednog termina sedmicno nemam nista, i da termin treba da traje minimum 45 minuta.



(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: logoped
29.1.2010 9:47:06   
mama Nataša
Evo mi imamo iskustva sa Centrom za slušnu i govornu rehabilitaciju i za njih samo riječi hvaleuser posted image user posted image user posted image

Za otići do njih potrebna je uputnica od pedijatra i to je sve.

Vježbe traju po 25 minuta - pola sata, jednom sedmično, dobiješ upute kako da vježbaš sa djetetom i mi smo za dva i po mjeseca ostvarili ogroman napredak.

Imali smo problem sa izgovorom dosta glasova: š,ž,č,ć,dž,đ, s,c,z, čak i l .

Progovorio tek sa dvije i po al od tad ne zatvarauser posted image Nikad mu se nije tepalo, r progovorio iz prve.






_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu lingua)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: logoped
20.4.2010 9:38:40   
anitaMO
zanima me kako vaša djeca pričaju,moja ima 2 godine i 3 mjeseca i nije baš za pohvaliti.ja se već počinjem brinuti.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: logoped
20.4.2010 9:41:34   
Skvo RR
Moja ima 18 mjeseci i jos prica na "svom jeziku"....i to melje...odprilike kada tako prica zamisljam je kako ide titl ispod nje...

Ona sve razumije, koristi neke rijeci, ali je lijena pravo za neki aktivniji govor, npr. ako nesto trazi stane ispod toga  i krevelji se...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: logoped
20.4.2010 9:43:05   
emma.L
Anita, mislim da je rano za brigu. Znam curicu koja je bila totalno nerazumljiva do 3 godine (što je neobično za cure), a sada sa 4 normalno komunicira. Do tada je samo mama mogla razumjeti. Vjeruj mi, to ni u samoglasnicima nije bilo slično riječima koje je ona kao izgovarala, a sada je super. Ali ako će te smiriti, pa odvedi je na pregled. Moji prijatelji su vodili svoju curicu par puta isto tako preventive radi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: logoped
20.4.2010 9:43:25   
maja78 RR
ako brines naglasi to pedijatru, mada ja mislim da je jos mala da bi sad morala specijalno pricati, ja nisam nikako do dvije godine
razumijem te sto se brige tice, pa se onda konsultuj sa nekim da budes mirna

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: logoped
20.4.2010 9:46:59   
anitaMO
kuma nam radi na pedijatriji ona kad je pitala dr.rekao joj je da se ne trebam brinuti.kad sam ja pitala druge dr.isto mi je rekla da se ne sekiram da je još mala.sačekaću još malo pa ću je ja odvesti.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: logoped
20.4.2010 9:53:54   
Skvo RR
Ovo moram napisati, svojim ocima vidjela, svojim usima cula...mala od rodice je do 2,5 godine bila u govoru 0, i od jednom, ali stvarno od jednom je pocela ne da prica vec da veze recenice.........user posted image user posted image

AnitaMo stvarno mislim da je takvo nesto individulano, dijelim misljenje sa pedijatrom, mislim da jos malo treba sacekati, i mozda promijeniti pristup u komunikaciji, ja zadnjih par dana kada se krevelji nesto hoce, ja joj kazem "nedam, sta hoces"...i sve vise koristim upitne recenice...tipa sta je ovo...ono kaze srce...ili ja joj kazem idi donesi jaknu...kada donese, pitam je "gdje ces to?" ona pa-pa....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: logoped
20.4.2010 9:58:18   
anitaMO
skvo hvala ti što si me utješila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: logoped
20.4.2010 10:01:51   
hanabanana
AnitaMo u tom uzrastu je jedino bitno da li dijete čuje, tako da nemoj brinuti.
Moja starija je u tom uzrastu sastavljala cijele rečenice, po pet riječi. Mladja još uvijek sastavi ( ponekad ) dvije riječi. Ali čuje....jer na sve joj je odgovor: neću. user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: logoped
20.4.2010 10:08:31   
HanaBana
Mislim da nema razloga da brines. Hana sa dvije godine je izgovarala par rijeci a sada joj je 2 god i 10 mjeseci i ne zatvara usta. Cak sta vise, prije sam se borila stalno joj pjevala pjesmice citala price i vidjela da ona nista od toga niti pamti, niti ponavlja. Sada smo u fazi da se sokiram da sve te pjesmice koje sam pjevala prije godinu dana i vise ne pjevam ona uredno zna citav tekst. Vodila sam je i dr i uvjek su govorili samo polako, sve je uredu i cak su mi i rekli da je lijena ali da dobro pazim sta pricam pred njom jer ce sve to ponoviti kada krene pricati. To nam se bas i desilouser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: logoped
20.4.2010 13:51:37   
Medić*

IZVORNA PORUKA: anitaMO

zanima me kako vaša djeca pričaju,moja ima 2 godine i 3 mjeseca i nije baš za pohvaliti.ja se već počinjem brinuti.


mislim da nema potrebae da se brines, kad bude krenula sama ces se iznenaditi. mom malenom je 18 mj,apsolutno sve razumije za svoj uzrast , nekliko rijeci izgovara tacno,mama,baba,dedo,nana, teta, ostalo mrmlja nezna tacno reci ali se pomalo razumije,mislimja ga razumijem ostali tesko, jednostavno lijen je za pricanje ali me ne zabrinjava. najbitnije da dijete razumije, ostalo ce doci na svoje, oni to sada samo slusaju i kupe i odjednom krenu pricu. nista se ne sekiraj i opterecuj, bas sam neki dan u parku pricala s majkom trogodisnjeg djecaka koji je tek prije mjesec dana bas poceo pricati do tada sve nekm svojim jezikom, bitno je da mi s njima razgovaramo a povratna informacija ce uslijediti kad bebare budu spremne user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: logoped
2.5.2010 0:01:10   
M kao Mama
Moja Lajla sve super priča, samo što sam primjetila da nikako ne zna izgovoriti slovo H, ljeb, apa, oću, dedo amdo, aris i slično, ponekad s njom pokušam vježbu izgovfaranja slova H, ali ne ide, ona stisne zube i pokuš izgovoriti slovo H, znam da djeca imaju problema sa R i L, ali baš sa H , ne znam. 

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: logoped
11.6.2010 11:34:51   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: brzamala

Drage moje, ne znam jesam li temu otvorila na pravom mjestu, pa se unaprijed izvinjavam moderatorima, i iako nije dijete sa posebnim potrebama ipak je problem. Treba mi savjet i informacija za prijateljicu. Mali joj ima četiri i po godine a skoro ništa ne zna pričati. Izgovori neke kratke riječi ali opet na način razumljiv samo majci tj. mojoj prijateljici. Nema šanse da sastavi rečenicu, ni najjednostavniju. Ja mislim da bi dijete sa toliko godina ipak trebalo bolje da govori, i da mu to može kasnije predstavljati problem, jer jedino što se od njega može čuti je neko mumljanje i te kratke riječi tipa: jeste, da, ne, nemoj, daj....i opet ponavljam da ni njih ispravno ne izgovori.
Ona se nije oko toga zabrinjavala sve do nedavno kad je vidjela koliko zaostaje za svojim vršnjacima, i vodila ga je na Koševo, međutim, svi termini su popunjeni narednih šest mjeseci. Mene sada zanima da li neko od forumašica zna gdje se i kome može obratiti? Nekom logopedu, psihologu...? I ako imate neki savjet voljela bih čuti vaše mišljenej jer imate iskustvo sa djecom, a ja kako nemam djecu ne znam šta bih joj savjetovala, osim što mislim da to nije normalno za dijete od četiri i po godine. Možda griješim.


IZVORNA PORUKA: noai

Od srca preporučujem Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju u Asima Ferhatovića, mi smo išli kod Hidajete i super je. Moj sin je imao problema sa "šuškanjem" odnosno  izgovorom csz i čžš i ali je to super riješio. Isto su nam svi govorili da se bezveze maltretiramo da će to proći samo od sebe, ali mi smo jednostavno htjeli biti sigurni i nikako nismo željeli da dođe u situaciju da ga zadirkuju zbog toga. Svi znamo kako djeca znaju biti okrutna. Njemu je sada skoro pa ' godina a tamo smo krenuli sa 4 i pol. Oni to sve super odrade kroz igru, tako da je i mališa bio zadovoljan.



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: logoped
22.7.2010 8:24:30   
dacy
Uh, evo i mene na ovoj temi.

Moje pile neće da priča ništa. Samo priča na svome jeziku. Zna reći mama, tata, baba, deda. Sve razumije ali nikako da propriča. Ja mu kažem daj mami autić / loptu / flašicu on sve donese.  Ja i muž mu govorimo ajde kaži ovo, ono on samo odmahne glavom kao ne, ne. Ono šta mene brine je to  kada sam bila trudna imala sam ospice (neke se mame možda sječaju) i tada mi je ginekolog rekao da postoji mogučnost da dijete neće moći govoriti, čuti ili vidjeti. Ne trebam govoriti da sam u tome periodu trudnoče sama sebi skratila život za 10 g. od sekirancije. Sada znamo da je sa sluhom i vidom sve u redu, ali govor me brine. Kada nekome to spomenem svi govore, ma mali je još brzo će on progovoriti. I meni se nekad ćini da samo što nije, ali taj problem mi je stalno u glavi.
on 1.9 kreće u vrtić, u vrtiću imaju i logopeda, sada ne znam šta da radim da li da sačekam do vrtića pa možda nešto i propriča i da vidim šta će reći logoped ili da ga odmah vodim?


< Poruku je uredio dacy -- 22.7.2010 8:25:36 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: logoped
22.7.2010 9:16:59   
Lejla Ka
Moj je bebac 10 dana mlađi od tvog, pa i on ne priča puno. Npr. kaže "dedo, kjkjhs kjhfkqf, kjhekhrdh"! user posted image
Dječaci općenito progovore nešto kasnije (mada se meni ni kčer nije pretrgla od razgovora prije druge godine user posted image ). Mislim da ne potrebno, ali očekivano, brineš s obzirom na probleme koje si imala. Ako ikako možeš opusti se, možda primjetiš da on priča i više nego što vi primječujete.
Na koji način izgovara te riječi koje zna, jasno da ga i stranci mogu razumjeti ili je to nešto što samo vi bliži znate šta znači (mada ni to nije neki pokazatelj u tom uzrastu). Definitivno je još mali da bi se zabrinjavala.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: logoped
22.7.2010 9:22:01   
Skvo RR
Dacy moja curica je starija dva dana...i od prije mjesec je pocela malo aktivnije da prica...U biti da ponavlja rijeci, da imenuje predmete, kad je pitam sta je to i slicno....Mislim da si bez razloga opterecena..
Ako pokusava sklopiti recenicu...onda je to mjesavina svega...uglavnom ni rodjena majka je ne razumijeuser posted image user posted image user posted image user posted image ...Kada tako melje samo zamisljam da bi bilo dobro da imamo opciju titlovanja....user posted image  

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: logoped
22.7.2010 11:51:51   
dacy
Hvala vam, malo me rasteretište. Znam i ja da bi se moglo reći da mu je još rano da propriča, ali onaj crv sumnje mi neda mira.
On ovako kaže: mama, tata, bababababab bllblblblb user posted image i onda sam sebi plješče.
Nadam se da će nam dječica brzo se raspričati pa ćemo ih moliti da malo ušute.
pusa svim mamicama i dječici


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: logoped
5.8.2010 13:44:54   
amdi
Interesuje me da li su vaša djeca sa 5 godina znali sve da kažu tačno gramatički. Moj A. griješi često, naročito kad je u pitanju rod, a i padeži. Ja ga ispravljam i objašnjavam mu zašto je to, ali on kao da je naučio teško mu je ispraviti-u stvari ispravi kad mu kažem ali kad ponovi tu rečenicu vrati ono svoje staro. Evo recimo: jedna kasa-petnaest kasova, onaj djeca...voli da brblja, puno pita, sklapa složena rečenice, ali jednostavno ne pazi kako će nešto reći. Pokušavam da ga motivišem tako da što više prepričava bajke, pa usput i ispravim ga kad nešto na brzinu zbrlja...ne znam da li je to dobro i da li da se obratimo logopedu, jer će slijedeće godine u školu.

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: logoped
6.8.2010 4:31:58   
Maida1
Bitno je sa djecom od malena pricati na ispravan nacin i ne izvrtati rijeci. Roditelji cesto tepaju djeci pa izvrcu jezik i onda djeca tako nauce.

_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *