|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
4.8.2011 9:45:14   
Hanady RR


Bitino da znaš da taj nalaz koji ste radili i niste mogli primjetiti to je do krajnika i samo se u trenutcima javlja eventulano slabi sluh djeteta.user posted image

Nažalost najčešće krajnici budu svemu krivi i nije toliko primjetno uopšte koliko aparat pokaže...

Inače taj nalaz se radi kao pred priprema operacije krajnika...da s evidi dali uz vađenje krajnika treba i očistiti kanle i izvući vodu...jako je česta pojava kod onih koji imaju porblem sa krajnicimauser posted image
Većina roditelja regauje kao vi sa šokom...zabrinu se za sluh pa im operacija krajnika dođe sitnica nasprem toga straha...ali uglavnom sama operacija rješi taj porblem.user posted image

Kako god odlučiš od doktoru koji će raditi operaciju krajnika želim vam sreću i ne sikiraj se ( mada znam i to je teško). Sigurna sam da će to sve ubrzo biti iza vas user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: logoped
4.8.2011 9:48:26   
ElmaB
Hvala!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: logoped
9.8.2011 14:35:53   
ranija
ElmaB koliko kosta pregled kod Irme tj terapija i da ti pravo kazem sad se i ja zabrinuh za sluh moj K cesto ima upale uha ali mu niko nije rekao da slabije cuje a i ja mu cesto sapcem i on se odmah okrece ali jos uvijek nece da prica samo nesto malo rijeci.... I sta mislis je li ta logopedica dobra po tvom misljenju....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: logoped
9.8.2011 15:31:11   
M kao Mama
ranija pregled i svaki ostali termin je 25 KM, mi smo išli jedno vrijeme,

elma što se tiče denija, ipak ti idi dr. Kapidžiću, i gledaj da radiš na Klinici, jer on i gore radi, i gore ima divna dr. da li Zehra ili tako nešto, ona je baš dječiji ORL,

od mojekume mali i od komšinice curica skoro su ostali bez sluha, zbog nemara ljekara, ova djevojčica posebno. Nju su vodili kod Geže, pa gežo uputio mandiloviću i on je radio, da bi i nakon operacije dijete bilo gluho, gluho, gluho. Majka je odvede kod dr. Belkise Crnovršanin i žena se uhvati za glavu, dijete ništa ne čuje, odu opet Geži i Mandiloviću i obojica kažu pa jeste trebaloje cjevčice staviti, ali to se plača koliko 70 KM, žena kad nije orfinaciju im polupala. ODe kod te dr. na Koševo i dijete u mjesec i po po drugi put pod narkozu. Ugrade joj cjevčice, prošlo je od tada sedam mjeseci, mašala dobro je, pola gdone je nosila te školjke, nije smjela na propuh, i slično, bili su i na moru sa tim školjkicama i kupala se. Neki dan je bila na kontroli sve se vratioo u normalu. A nju su stalno uši boljele ikapi joj stavljali, a ustavri sve je to od krajnika.

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: logoped
9.8.2011 16:54:50   
Malenaoduvijek
mi smo bili i na klinici kod dr zehre  i kod Geze za sluh, a gdje jos mozes otici je dr Volic koja je kazu isto veliki strucn (radi i na klinici i ima privatnu ordinaciju u cemalusi), kod nje zubcevic prima svoje pacijente.

meni rekose da su privatno bolji aparati za sluh jer je oprema na klinici zastarjela.
jeste radili skrining usiju ili sta?


bas mi je zao malenog user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: logoped
9.8.2011 16:58:01   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ranija

ElmaB koliko kosta pregled kod Irme tj terapija i da ti pravo kazem sad se i ja zabrinuh za sluh moj K cesto ima upale uha ali mu niko nije rekao da slabije cuje a i ja mu cesto sapcem i on se odmah okrece ali jos uvijek nece da prica samo nesto malo rijeci.... I sta mislis je li ta logopedica dobra po tvom misljenju....


ranija

Irma je i nasa logopedica, moj stariji sin je kod nje vec od novembra prosle godine.
meni je dobra, ali to je individualno, ali svaki ljekar bi trebao dijete poslati prvo na pregled sluha ako ne prica i ako ima nekih drugih problema vezanih za sluh.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: logoped
11.8.2011 18:13:56   
ranija
Pa mislila sam otici prvo kod logopeda pa da vidim sta ce ona reci jer mislim da moj sin sasvim dobro cuje cak i govori neke rijeci znaci nije da ama bas nista ne prica kao da ce svaki tren progovoriti samo treba neko da ga malo pogura a i uzasno je stidan samo sa mnom ponavlja neke rijeci nista puno ali pred drugima nece pa se bojim da mu ni logoped nece moci pomoci jer se on stidi drugih ljudi.....
A mala1994 sta je sa tvojim sinom jeli progovorio zahvaljujuci logopedici ili.....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: logoped
11.8.2011 19:02:05   
Malenaoduvijek
A mala1994 sta je sa tvojim sinom jeli progovorio zahvaljujuci logopedici ili...


moj stariji sin je neurorizican i pod nadzorom je neuropedijatra (da ti ne duzim sad) uglavnom on nista nije pricao samo je multiplicirao slogove i bio je prilicno "uspavan".
sada je to skroz drugo dijete, jos ne prica ali mu se popravila i gestika i mimika i razumjevanje tako da je dosta napredovao i malo mu fali da pocne da prica.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: logoped
12.8.2011 9:15:04   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: MALA1994

mi smo bili i na klinici kod dr zehre  i kod Geze za sluh, a gdje jos mozes otici je dr Volic koja je kazu isto veliki strucn (radi i na klinici i ima privatnu ordinaciju u cemalusi), kod nje zubcevic prima svoje pacijente.

meni rekose da su privatno bolji aparati za sluh jer je oprema na klinici zastarjela.
jeste radili skrining usiju ili sta?


bas mi je zao malenog user posted image



Hvala, Mala, Baš sam na temi oporavak poslije operacije krajnika napisala da idemo kod Kapidžića, Mendilovića i dr Volić. Znam za Volićku ja sam joj lično išla. Odlučila sam se za operaciju krajnika i to kod Geže, a ako i ova tri ljekara potvrde da trebaju cjevčice onda ćemo i to uraditi, privatno.
Alma, ni pod tačkom razno neću na Koševo, u Državnu možda, ali gore NE!!!!! Mrsom se zarazi svaki treći bolesnik posebno gdje su hirurške discipline. To što kažeš za Gežu je isto kao i za sve ljekare uvijek će se naći neko kome je jedan isti ljekar bio i dobar i istovremeno loš. Prema tome, takve me priče ne zanimaju, već samo mišljenja ostalih ljekara. Ako svi kažu da ima problem sa sluhom, ugradit ćemo cjevčice, ali privatno da li kod Geže ili da nam radi Kapidžić u Bosanesu, vidjet ću!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: logoped
12.8.2011 9:16:26   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: ranija

Pa mislila sam otici prvo kod logopeda pa da vidim sta ce ona reci jer mislim da moj sin sasvim dobro cuje cak i govori neke rijeci znaci nije da ama bas nista ne prica kao da ce svaki tren progovoriti samo treba neko da ga malo pogura a i uzasno je stidan samo sa mnom ponavlja neke rijeci nista puno ali pred drugima nece pa se bojim da mu ni logoped nece moci pomoci jer se on stidi drugih ljudi.....
A mala1994 sta je sa tvojim sinom jeli progovorio zahvaljujuci logopedici ili.....



Ranija pregled kod Irme je 30 KM. To je prvi pregled, a za ostalo ne znam. I super je doktorica, jako sam zadovoljna i sa pristupom djetetu i sa načinom na koji radi.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: logoped
12.8.2011 9:28:58   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: MALA1994

mi smo bili i na klinici kod dr zehre  i kod Geze za sluh, a gdje jos mozes otici je dr Volic koja je kazu isto veliki strucn (radi i na klinici i ima privatnu ordinaciju u cemalusi), kod nje zubcevic prima svoje pacijente.

meni rekose da su privatno bolji aparati za sluh jer je oprema na klinici zastarjela.
jeste radili skrining usiju ili sta?


bas mi je zao malenog user posted image



Hvala, Mala, Baš sam na temi oporavak poslije operacije krajnika napisala da idemo kod Kapidžića, Mendilovića i dr Volić. Znam za Volićku ja sam joj lično išla. Odlučila sam se za operaciju krajnika i to kod Geže, a ako i ova tri ljekara potvrde da trebaju cjevčice onda ćemo i to uraditi, privatno.
Alma, ni pod tačkom razno neću na Koševo, u Državnu možda, ali gore NE!!!!! Mrsom se zarazi svaki treći bolesnik posebno gdje su hirurške discipline. To što kažeš za Gežu je isto kao i za sve ljekare uvijek će se naći neko kome je jedan isti ljekar bio i dobar i istovremeno loš. Prema tome, takve me priče ne zanimaju, već samo mišljenja ostalih ljekara. Ako svi kažu da ima problem sa sluhom, ugradit ćemo cjevčice, ali privatno da li kod Geže ili da nam radi Kapidžić u Bosanesu, vidjet ću!


sad sam procitala tamo sta si pisala, bice to sve ok.a formasica mamina cura (ona ti je i na fb) je svom sinu radila operaciju krajnika kod geze i ugradnju tih cjevcica jer maleni nije pricao i imao je problema sa krajnicima i sluhom.to sto se prije uradi to bolje.
sretno u svakom slucaju sta god da odlucite user posted image user posted image
t



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: logoped
12.8.2011 10:31:25   
ElmaB
Baš ti hvala. E super, večeras ću pitati maminu curu ima je na fb. Hvala još jednom! user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: logoped
12.8.2011 11:59:54   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: MALA1994

mi smo bili i na klinici kod dr zehre  i kod Geze za sluh, a gdje jos mozes otici je dr Volic koja je kazu isto veliki strucn (radi i na klinici i ima privatnu ordinaciju u cemalusi), kod nje zubcevic prima svoje pacijente.

meni rekose da su privatno bolji aparati za sluh jer je oprema na klinici zastarjela.
jeste radili skrining usiju ili sta?


bas mi je zao malenog user posted image



Hvala, Mala, Baš sam na temi oporavak poslije operacije krajnika napisala da idemo kod Kapidžića, Mendilovića i dr Volić. Znam za Volićku ja sam joj lično išla. Odlučila sam se za operaciju krajnika i to kod Geže, a ako i ova tri ljekara potvrde da trebaju cjevčice onda ćemo i to uraditi, privatno.
Alma, ni pod tačkom razno neću na Koševo, u Državnu možda, ali gore NE!!!!! Mrsom se zarazi svaki treći bolesnik posebno gdje su hirurške discipline. To što kažeš za Gežu je isto kao i za sve ljekare uvijek će se naći neko kome je jedan isti ljekar bio i dobar i istovremeno loš. Prema tome, takve me priče ne zanimaju, već samo mišljenja ostalih ljekara. Ako svi kažu da ima problem sa sluhom, ugradit ćemo cjevčice, ali privatno da li kod Geže ili da nam radi Kapidžić u Bosanesu, vidjet ću!



e, Bogati halali što napisa ovaj, post,


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: logoped
12.8.2011 13:05:46   
ElmaB
Ne znam baš taj riječnik, ali ako ti je lakše nisam zamjerila što si napisala. Nadam se da nisi htjela biti zlonamjerna, zato se nisam ni naljutila!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: logoped
12.8.2011 20:07:59   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ranija pregled i svaki ostali termin je 25 KM, mi smo išli jedno vrijeme,

elma što se tiče denija, ipak ti idi dr. Kapidžiću, i gledaj da radiš na Klinici, jer on i gore radi, i gore ima divna dr. da li Zehra ili tako nešto, ona je baš dječiji ORL,

od mojekume mali i od komšinice curica skoro su ostali bez sluha, zbog nemara ljekara, ova djevojčica posebno. Nju su vodili kod Geže, pa gežo uputio mandiloviću i on je radio, da bi i nakon operacije dijete bilo gluho, gluho, gluho. Majka je odvede kod dr. Belkise Crnovršanin i žena se uhvati za glavu, dijete ništa ne čuje, odu opet Geži i Mandiloviću i obojica kažu pa jeste trebaloje cjevčice staviti, ali to se plača koliko 70 KM, žena kad nije orfinaciju im polupala. ODe kod te dr. na Koševo i dijete u mjesec i po po drugi put pod narkozu. Ugrade joj cjevčice, prošlo je od tada sedam mjeseci, mašala dobro je, pola gdone je nosila te školjke, nije smjela na propuh, i slično, bili su i na moru sa tim školjkicama i kupala se. Neki dan je bila na kontroli sve se vratioo u normalu. A nju su stalno uši boljele ikapi joj stavljali, a ustavri sve je to od krajnika.


Sad nešto kontam, ti meni napisa ne valja Gežo i samo si mi crva sumnje ubacila. A, sjećaš li se kada je umrla mala Sumeja, kćerka novinara sa tv Vogošća, dva dana nakon operacije krajnika???? Operisali su je na klinici Koševo i čini mi se baš ta doktorica koju ti hvališ!!!!! http://www.ringeraja.ba/forum/Djevojcica_u_Sarajevu_umrla_nakon_operacije_krajnika!/m_227077/tm.htm

< Poruku je uredio ElmaB -- 12.8.2011 20:11:48 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: logoped
12.8.2011 21:20:35   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Hvala! Ja u širokom luku izbjegavam državne doktore i ustanove.I operaciju krajnika ću raditi privatno aBd. Naručila sam se kod dr Adnana Kapidžića u Sanasi, a inače je šef klinike uho-grlo-nos na Koševu. Pa ćemo vidjeti šta on kaže. U svakom slučaju potražit ću nekoliko mišljenja.


Doktor Kapižić je operisao krajnike mojoj starijoj kćerki i meni u Sanasi davno, 2000. godine. Sve je bilo super. Žao mi je što se susrećeš s tom poteškoćom, a nadam se da ćeš sve riješiti na najbolji mogući način.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: logoped
12.8.2011 21:23:15   
ElmaB
Hvala Bebbe puno! Moja sestra je u Bosanesu 2003 operisal nos radio je Kapidžić. Doći ću ja i do njega i još dva ljekara, ali sam mislila krajnike kod Geže operisati. Vjeruj, želudac me boli stalno razmišljam, nakon ovog Alminog posta ovdje i na fb. Samo razmišljam, a šta ako šta po zlu krene, mada sam termin kod Geže već rezervisala.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: logoped
12.8.2011 22:53:55   
M kao Mama
elma, ovo ti je isto kao i sa ginekolozima, fakat mi je krivo, što sam ti bilo šta napisala,, jer znam kako je kada majka počne razmotavati filmove i scenarije, bit će dobor kako god da odlučite.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: logoped
13.8.2011 9:14:56   
ElmaB
Iskreno se nadam da mi nećš šta izbaksuzirati, ali ako si već vidjela da se rapituje i da sam odlučila ga voditi god Geže, nisi trebala to pisati, posebno ne ono sinoć na fb!! Ne možeš mi reći da to nisi namjerno uradila!!!!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: logoped
22.10.2011 15:08:59   
fa99
Moj sin ima 2 god i 8 mjeseci, zabrinuta sam za njegov govor. On priča na svom jeziku i zna ponoviti svaku riječ i rečenicu koju mu kažem ali da sam nešto kaže vrlo malo. Razumije kada mu kažem da donese npr . neke stvari, pjesme koje mu se sviđaju pjeva i pleše,kada je gladan kaže hrana, kada je žedan traži hoka , kada želi da gleda crtani kaže crtani,  broji na engleskom do 10. Crtane filmove zapamti napamet i ponavlja, svi mi kažu da je rano za logopeda , da su djeca individualna i da ne mora značiti da svako dijete mora propričati  do tri god. Zanima me da li je neko imao slično iskustvo i da mi da neki savjet. Hvala zabrinuta mama...user posted image

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: logoped
25.11.2011 8:55:59   
Anoniman
fa99 to je sličan primjer kao i kod još jedne forumašice, ja sam sinoć malenog malo čula i savjetovala bih vam ovako:

1. nema gledanja TV-a, ako je upaljen smanjite ga, govor se ne uči sa tv-om
2. nemojte puštati djetetu crtiće na stranom jeziku, on treba prvo da usvoji svoj ...i to što broji na engleskom ne forsirajte, imat će kad naučiti neki drugi jezik ali kad usvoji svoj.
3. počnite sa samoglasnicima A,E, I,O, U glasno i jasno da izgovaraju
4. uzmite što više slikovnica, najbolje su zvučne jer su djeci zanimljive...započnite učenje. Nemojte puno objašnjavati nego samo kažete npr. to je brod. Naučite danas 5 pojmova stalno ih ponavljate. Tražite od njega uvijek da se izrazi govorom kad nešto hoće iako razumijete geste čekajte dok ne kaže.
5. uklučiti i logopeda ako vidite da ne dobijate pozitivnu povratnu informaciju

Oni razumiju upute, nemojte se plašiti da je nešto ozbiljnije nije, ja mislim da ste vi njih samo malo više razmazile i naravno da je sve individualno ne moraju do 3 god. sva djeca progovoriti ali trebaju barem da sklapaju slogove u riječ (mama, tata, nana) eh onda ide sklapanje riječi u rečenice što rade djeca sa 3 godine.
Ja bih još otišla da se pregleda govorni aparat jel sve ok, čisto da tu budete sigurne.

(odgovor članu fa99)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: logoped
25.11.2011 11:38:28   
Anoniman
Hvala breskva
malo ce biti teze iskljuciti mu crtice jer bas voli gledati P&F a oni nisu sihronizirani...i citanje...to sam vec spomenula na temi bebe 1-2...Andrej ne voli da mu se citauser posted image ...a citamo mu  maltene od samog pocetka...jednostavno otrgne slikovnicu i sa hujom je baci...voli samo one gdje je po jedan predmet...gdje nema citanja...pa onda on to "imenuje" na svom...ja ponavljam na nase...on ponavlja na svomuser posted image

fa99...da te "utjesim" istog su nam uzrasta klinci...moj je jos "skromniji" na rijecima...ne ponavlja za mnom...ponavlja na svom...jako malo rijeci izgovara pravilno tj. na nasemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: logoped
25.11.2011 11:52:43   
tekja
dadada, voli li da mu pricas? Hoce li slusati?

I V. je donedavno bacao slikovnice i nije dao da mu citam...al'' kad bih krenula da mu pricam nesto iz glave, sjeo bi i slusao...pa poslije prepricavao - a to je tek dozivljaj, kakva komedija...nakon nekog vremena poceli smo i citati, a sada jos uvijek kad se svjetla ugase, uspavljujem ga tako sto mu pricam izmisljene price ili recitujem pjesmice...

< Poruku je uredio tekja -- 25.11.2011 11:56:09 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: logoped
25.11.2011 12:01:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

dadada, voli li da mu pricas? Hoceli slusati?

I V. je donedavno bacao slikovnice i nije dao da mu citam...al'''' kad bih krenula da mu pricam nesto iz glave, sjeo bi i slusao...pa poslije prepricavao - a to je tek dozivljaj, kakva komedija...nakon nekog vremena poceli smo i citati, a sada jos uvijek kad se svjetla ugase, uspavljujem ga tako sto mu pricam izmisljene price ili recitujem pjesmice...
pokusala sam i sa crvenkapicom, masom....itd. nistauser posted image ...ja mu pricam...on se ustane...donese gitaru...pocne skakati i "pjevati"user posted image recimo...ili mi samo pobjegne...kad ga mazm i tepam mu...ne mislim tepam na "bebskom" nego ono tipa ti si moj djecak, najdrazi na svijetu pa mu nabrajam gdje smo bili...e to slusa...je li mu pocnem pricati bajke...bjeziuser posted image pa cak i iz glave. On jako voli muziku, ples...ne kazem samo ja to...vec mnogi ljudi sa strane koji su g vidjeli kako se krece uz muziku...kako imitira da pjeva ili svira bubnjeve, gitaru, trubu...mnogi ostanu sokiraniuser posted image ...a ja opet tu ne primjecujem nesto posebno...kontam sva djeca vole muziku...sva djeca plesu...
moram probati sa ovim govornim slikovnicama...moguce da mu se to svidiuser posted image

< Poruku je uredio dadada -- 25.11.2011 12:03:11 >

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: logoped
10.12.2011 1:33:48   
edijevamama
Moja mali kerim ce krajem mjesca napunit 2 godine. rodjen sa rascjepom usne i nepca, to je sanirano tj. operisan je.Poceo je pricati ali to samo ja razumijem :), ima problema sa dosta slova i recimo daj mi kaze naj mi, teta-nena, babo je mamo, znaci svako slovo koje nemoze da izgovori ubacuje m ,n ili j jer mu to lagano ide.
Danas bili Logopedu u centru za g. i s. rehabiliraciju. Extra doktorica stvarno sve pohvale za nju. Odmah naj je rekla da smo smo umalo zakasnili kao trebo je poceti mozda i prije dva mjeseca sa terapijom, medjutim kada je vidjela da on zna dosta toga kao na primjer piti na slamcicu puhati svijece i jos puno to a rekla je super dosta toga ste vec savladali i da smo na vrijeme.(sigurno s vam nije jasno jer sva djeca piju iz slamcice i pusu svijece jos od pola godine ili malo vise to da ali djeca sa rasjepom ne tek poslije op i to mraju nauciti) Nemogu vam ni opsati kako sam se osjecala za tu pohvalu i sto smo kako kaze na vrijeme, medjutim kad smo bili kod zakazivanja termina za tretmane e tu sam ostala bez teksta jednostavno su mi oci zasuzile. Termin sljedeci slobodan je ne prije SEPTEMBRA :(. Pitam je pa doktorice zar po vasoj prici od prije nismo i zakasnili, jednostavno me je samo tuzno pogledala i rekla imamo previse djeca a premalo logopeda :(.

LJuta sam , tuzna, bijesna ma jj neznam sta rec, jednostavnoo neznam sta rec.

Danas sam razmisljala da potrazim privatno logopeda, ali s obzirom da on treba tri puta sedmicno to je 75 km sedmicno*4 a mom malenom ce to trebat sigurno 2 godine ma joj haos. Nemogu da vjerujem sta se desava,
jako sam tuzna da mi barem nije onu pricu slozila kako smo haman na granici da zakasnimo


_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *