|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
10.12.2011 1:40:42   
Hanady RR
edijvemama divno da dječak ima npredak bolji nego očekivan...

a ovo oko logopeda i termina...ne znam stavrno...jel možda postoje još negdje državni logopedi sem na kliničkom centru...
ako postoje vi imate pravi ići gdje god na svom kantonu jer imate pravo na izbor ljekara kojega želite...

samo dlai ih ima u to nisma upućena...pri mabulnatama, domovima zdravljauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: logoped
10.12.2011 1:52:00   
edijevamama
ima jos na DiP-u ali kod njega je jos gore za termin. Pri domovima zdravlja nema za ovu uzrast :(

_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: logoped
10.12.2011 11:35:15   
Anoniman
edijeva mama

imas u centru oaza logopeda...besplatno...oni su koliko ja znam nevladina organizacija...imaju svakakvih programa za djecu sa posebnim potrebama...izmedjuostalog i logopeda...i da ne pripadate tamo...primice vas sigurnouser posted image

(odgovor članu edijevamama)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: logoped
10.12.2011 12:56:52   
edijevamama
joj dadada hvala ti, a znas li gdje se nalaze?


_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: logoped
13.12.2011 21:43:59   
Anoniman
Eh ovo su vjezbe koje nam je dao klinicki logoped Redzic

Sedmicno da napravim spisak od 20 rijeci (predmeta/zivotinja/prehrambenih proizvoda itd.) svaki dan max. 5-10 min(po 3-4puta dnevno)..da ucimo te rijeci...e sad...treba biti kreativan...on je predlozio da napravim prezentaciju na kompu ili kako mi je objasnio...da sjednemo...lupam, na pod...ja, mm i Andrej...pa da uzmemo tipa jabuku..ja onda ponovim "jabuka"...pitam A. sta je to...ako mi ne odgovori, pitam mm kako ti kazes "jabuka"...onda mm odgovori...pa onda mm dobije tipa pezuser posted image i pohvalu...a A. ne...e cim se A. potrudi da kaze jabuka...ne mora to ni priblizno zvucati kao jabuka...moze biti i "buka"user posted image ...onda i A. dobije pezuser posted image ...znaci nagradjivanje

Zatim...ono sto vec odavno i radim...slikovnice pa imenovanje...ako nece...ne treba forsirati

On je misljenja, da kod A. ne moze uroditi plodom ignorisanje...tj. prisiljavanje da on trazi vodu...sad to za primjer uzimam...tj. da mu ne dam vode dok ne kaze...on misli da to dovodi do frustracija u ovakvom slucaju...kaze da se to radi samo onda kada dijete zna reci "voda" pa odjednom prestane...e tada pali ta metoda...a moj A. nikada nije naucio reci "voda"...zasto moj A. nikad nije naucio reci "voda" to niko ne zna...kako on kaze...svako je dijete za sebe tj. individualno...nije greska ni u njemu ni u meni...nego jednostavno treba ga malo pogurati

Ja sam nabavila neki cd...slovaricu...pa smo vec poceli...mogu vam reci da se bas fino trudi...valjda mu se svidja sto je na kompu i sto teta ponavlja...a ne jauser posted image ...jer za mnom nece fakat nikad da ponoviuser posted image

Sljedeca  kontrola nam je za tri mjeseca...

Takodjer treba poceti razmisljati i o vrticu

E sad...emice i druge mame....ja vas molim da se sad ne oslonite samo na ovo...odvedite dijete...jer svasta oni pitaju prije nego sto daju misljenje...mnogo toga moze utjecati na govor...i bitno je na vrijeme reagovati...Mada su mnogi misljenja da se prije trece god. ne moze raditi sa djecom...on recimo smatra da to nije tacno...d se moze vec od 8 mj....sto prije to bolje

Po njegovom misljenju, mom A. nisu potrebne facijalne ili vec kako da ih nazovem, vjezbe tj. masaze...a ima djece kojima je to potrebno...prema tome...ne oslanjajte se sada samo na moje iskustvo da kasnije ne bude "sta ste vi do sad radili"

(odgovor članu edijevamama)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: logoped
13.12.2011 22:26:54   
ladyblue RR
dadada, već sam ti pisala da je mali moje sestre baš imao problema. on je imano nekoliko stečenih trauma i to se odrazilo prvo na mucanje, zatim na "trokiranje" tj. kada mu skoči adrenalin (od sreće ili straha) ponavljanje jedne te iste riječi ili rečenice. te rečenice uopšte nisu bile razumljive. ja ne znam tačno kako se A ponaša ali ću ti reći ono što znam iz iskustva sa ovim malim. svakako moraš izbjegavati bilo kakvo tjeranje djeteta da izgovori ono što ne želi ili ne može. moja sestra je vodila malog na opservaciju koja se radi u centru Vladimir Nazor. znam da ti ovo strašno zvuči ali taj Centar za opservaciju se samo nalazi u istoj zgradi kao i pomenuta škola. na toj opservaciji sa djetetom mjesec dana rade psiholozi, logopedi i pedagozi i oni na kraju daju jednu kozilijarnu dijagnozu. s tim da se ta opservacija ne radi prije djetetove 3. godine. ono što se meni svidjelo je da tačno daju instrukcije šta i kako raditi sa djetetom i do kojeg perioda se očekuje poboljšanje.
jedna od preporuka je bila i vrtić. i drastičan pomak se desio kada ga je upisala. druga djeca ga ne razumiju i morao je početi da priča razumljivije. ona sada ide u prvi razred i ima problema sa slovima R i L ali se svojski trudi da i to savlada.
logoped je super rješenje ali mislim da dijete treba i da pogleda psiholog jer je zapanjujuće šta oni vide na djetetu a da niko drugi ne vidi i daju preporuku šta i kako dalje.
nadam se da sam ti bar malo pomogla i svakako ti stojim na raspolaganju za bilo kakvu informaciju.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: logoped
13.12.2011 22:44:18   
Anoniman
hvala ladyblueuser posted image

sada cu vidjeti kako ce stvari ici sa ovim vjezbama
A. kolio ja znam...a znala bih...nije imao nikakvih trauma ili tome sl.
on je inace jako otvorene dijete...druzeljubivo...nimalo stidano...valjda bi neko od dr. pedijatara primjetio da mu je potreban i psihologuser posted image ...mislim, vodim ga kod dvije pedijatrice...sto u dom zdravlja...sto privatno kod dr. ademovic...ukupno je bio tri puta kod logopeda...svi se manje vise slazu...jedino se kod vjezbi razilaze

Naravno da ni od psihologa ne bjezim...ako bude trebalo...odvescu ga...sad cemo vidjeti kako ce ici sa vim vjezbama

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: logoped
13.12.2011 23:11:57   
MicoTico
Moj dječak (18 mjeseci) jako slabo govori, tačnije skoro uopšte ne govori. Ne očekujem ja sad od njega Gorski vijenac, ali ne može se porediti sa svojom sekom u tom dobu.
Nisam to ni primjećivala dok neki dan nisam gledala neke starije snimke na kojoj je ćerkica kad bila kao on i ona lijepo odbroja do 10, pa kaže kako se zove, kako joj se zovu mama, tata... A ovaj mali jedva par riječi - mama, tata, teka (to je kao seka, i naravno -  ne, ne). Još me više nervira što znam da me sve razumije, npr. kažem mu da donese svoje papuče i on to uradi , ali  kad ja kažem "reci pape"(papuče) on me samo ignoriše i uopšte neće da bilo šta kaže. Ide u vrtić već 7 mjeseci i tamo je najmlađi, pa sve kontam možda će uz stariju djecu....
Znam da je još rano i da nisu sva djeca ista i ne progovore svi rano, ali opet ne bi htjela da ne reagujem na vrijeme.
Kad je, u stvari, pravo vrijeme za reagovanje? Kad uključiti logopeda?


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: logoped
13.12.2011 23:20:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Moj dječak (18 mjeseci) jako slabo govori, tačnije skoro uopšte ne govori. Ne očekujem ja sad od njega Gorski vijenac, ali ne može se porediti sa svojom sekom u tom dobu.
Nisam to ni primjećivala dok neki dan nisam gledala neke starije snimke na kojoj je ćerkica kad bila kao on i ona lijepo odbroja do 10, pa kaže kako se zove, kako joj se zovu mama, tata... A ovaj mali jedva par riječi - mama, tata, teka (to je kao seka, i naravno -  ne, ne). Još me više nervira što znam da me sve razumije, npr. kažem mu da donese svoje papuče i on to uradi , ali  kad ja kažem "reci pape"(papuče) on me samo ignoriše i uopšte neće da bilo šta kaže. Ide u vrtić već 7 mjeseci i tamo je najmlađi, pa sve kontam možda će uz stariju djecu....
Znam da je još rano i da nisu sva djeca ista i ne progovore svi rano, ali opet ne bi htjela da ne reagujem na vrijeme.
Kad je, u stvari, pravo vrijeme za reagovanje? Kad uključiti logopeda?



mico tico nemoj uporedjivati decu , svako ima svoj ritam , user posted image   moj srednji sin j epoceo tecno da govori sa svojih 2,5 god , to tad po nesto   ali ti njemu citaj i pricaj sa njime jos kad vidis da te razume pricaj za oboje , jer on kad pregovori pricace sve  


ja ne verujem u logopede i njihovu "moc" kod male dece  jedino kasnije mozda od skolske uzrasti bi ja licno pocela a do tad mogu i ja sama


< Poruku je uredio triputmama -- 13.12.2011 23:25:16 >

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: logoped
13.12.2011 23:27:17   
bananica
IZVORNA PORUKA: dadada

hvala ladyblueuser posted image

sada cu vidjeti kako ce stvari ici sa ovim vjezbama
A. kolio ja znam...a znala bih...nije imao nikakvih trauma ili tome sl.
on je inace jako otvorene dijete...druzeljubivo...nimalo stidano...valjda bi neko od dr. pedijatara primjetio da mu je potreban i psihologuser posted image ...mislim, vodim ga kod dvije pedijatrice...sto u dom zdravlja...sto privatno kod dr. ademovic...ukupno je bio tri puta kod logopeda...svi se manje vise slazu...jedino se kod vjezbi razilaze

Naravno da ni od psihologa ne bjezim...ako bude trebalo...odvescu ga...sad cemo vidjeti kako ce ici sa vim vjezbama




e pa stvarno si zaistauser posted image ne treba djetetu nista, nije mu trebao ni logoped, al eto neka si i to obavila
svako dijete je individua sama za sebe, dok neka progovore sa godinom, druga sa 3,5.,i to je sve ok, isto kao sto neka prohodaju ranije neka eto kasnije, pa niti jedno u necemu zaostaje
opusteno samo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: logoped
13.12.2011 23:30:33   
MicoTico
Joj, stvarno se trudim da ih ne upoređujem ( i inače mrzim kad neko to radi, a eto me ista) i znam da smo svi različiti, ali mi se samo nameće i nervira me. Ako neko priča sa djecom, to sam ja. Non -stop mi "meljemo", čitamo slikovnice, ma ne zatvaramo usta. Nikad ne tepamo i ne pričamo djeci bebećim glasom.
Inače smo prava brbljiva porodica, ali nam izgleda ovaj mali kvari, neki bi rekli i popravlja, prosjek.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: logoped
13.12.2011 23:35:44   
Anoniman
dadada, bas mi je drago da si otisla i gore, da sebi ne prigovaras, a A zelim ugodno ucenje kroz igru i da ne zaboravi oprati zube nakon toliko dobijenih pezovauser posted image user posted image

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: logoped
14.12.2011 9:48:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

Eh ovo su vjezbe koje nam je dao klinicki logoped Redzic

Sedmicno da napravim spisak od 20 rijeci (predmeta/zivotinja/prehrambenih proizvoda itd.) svaki dan max. 5-10 min(po 3-4puta dnevno)..da ucimo te rijeci...e sad...treba biti kreativan...on je predlozio da napravim prezentaciju na kompu ili kako mi je objasnio...da sjednemo...lupam, na pod...ja, mm i Andrej...pa da uzmemo tipa jabuku..ja onda ponovim "jabuka"...pitam A. sta je to...ako mi ne odgovori, pitam mm kako ti kazes "jabuka"...onda mm odgovori...pa onda mm dobije tipa pezuser posted image i pohvalu...a A. ne...e cim se A. potrudi da kaze jabuka...ne mora to ni priblizno zvucati kao jabuka...moze biti i "buka"user posted image ...onda i A. dobije pezuser posted image ...znaci nagradjivanje

Zatim...ono sto vec odavno i radim...slikovnice pa imenovanje...ako nece...ne treba forsirati

On je misljenja, da kod A. ne moze uroditi plodom ignorisanje...tj. prisiljavanje da on trazi vodu...sad to za primjer uzimam...tj. da mu ne dam vode dok ne kaze...on misli da to dovodi do frustracija u ovakvom slucaju...kaze da se to radi samo onda kada dijete zna reci "voda" pa odjednom prestane...e tada pali ta metoda...a moj A. nikada nije naucio reci "voda"...zasto moj A. nikad nije naucio reci "voda" to niko ne zna...kako on kaze...svako je dijete za sebe tj. individualno...nije greska ni u njemu ni u meni...nego jednostavno treba ga malo pogurati

Ja sam nabavila neki cd...slovaricu...pa smo vec poceli...mogu vam reci da se bas fino trudi...valjda mu se svidja sto je na kompu i sto teta ponavlja...a ne jauser posted image ...jer za mnom nece fakat nikad da ponoviuser posted image

Sljedeca  kontrola nam je za tri mjeseca...

Takodjer treba poceti razmisljati i o vrticu

E sad...emice i druge mame....ja vas molim da se sad ne oslonite samo na ovo...odvedite dijete...jer svasta oni pitaju prije nego sto daju misljenje...mnogo toga moze utjecati na govor...i bitno je na vrijeme reagovati...Mada su mnogi misljenja da se prije trece god. ne moze raditi sa djecom...on recimo smatra da to nije tacno...d se moze vec od 8 mj....sto prije to bolje

Po njegovom misljenju, mom A. nisu potrebne facijalne ili vec kako da ih nazovem, vjezbe tj. masaze...a ima djece kojima je to potrebno...prema tome...ne oslanjajte se sada samo na moje iskustvo da kasnije ne bude "sta ste vi do sad radili"



moj sin je na pocetku dosao do mene i vuko me u kuhinji onda do cesme i pokazivao prstom , onda je poceo sa "pije" a ja bi evo ustace mama da da detetu da pije , evo casa vode , evo da pijemo ja pijem , ti pijes i brbljala i brbljala on bi me gledo a ja sam silno verovala u njega i tako  od vucenja, "pije"  dodjosmo do jasno "mama ustaj daj mi casu vode"  a ja user posted image user posted image    za skoro je sve je pokazivo al nikako da izgovori a razumeo bi sve sta bi ja njemu rekla a ja bi pricala za oboje " aha hoce H to i to ako pokaze na jabuku ja mu pokazem   namerno krusku on glavom mahne  a ja " neces krusku ( naglasim sta je ) hoces jabuku "  i tako to ma konatju ona sve


nemojte imati ocekivanja u svoju decu i nikako uporedjivati ni sa kim jer onda roditelji se razocaraju a deca kontaju sve samo nekom treba vise nekome manje vremena
ja ovo iz iskustva , imam  ih troje sva imaju svoj neki tempo

< Poruku je uredio triputmama -- 14.12.2011 9:51:50 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: logoped
14.12.2011 10:20:49   
ladyblue RR
Mico Tico, rano je još za bilo kakve logopede. sačekaj barem do 2. godine. ne mogu ti još ništa ni reći jer je dijete malo. ako izgovara riječi poput mama, tata, moje mišljenje je da će to sve doći na svoje i da će biti ona "nijesam im'o primjedbi"user posted image

dadada, i ovaj mali od moje sestre je otvoreno i druželjubivo dijete. te stečene traume nisu se uopšte odrazile na ponašanje nego na govor. u svakom slučaju, radi ti te vježbe pa za 3 mjeseca vidi ima li napretka i šta dalje činiti.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: logoped
15.12.2011 20:47:12   
Anoniman
dadada drago mi je da ste bili kod logopeda i što ti je čiko to sve fino objasnio da mi se ne sekiraš...
I šta ste danas učili???

Ja sam kod A ispravila neke riječi, dugo vremena govori pemsa-pjesma, i Jafina-Jasmina, sad to fino izgovara ali glas r nema ni u jednoj riječi ...
kažu u 4 god. treba dijete da izgovara i glas r pa nadam se da će pRočepit do tad.

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: logoped
15.12.2011 21:56:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Breskva

dadada drago mi je da ste bili kod logopeda i što ti je čiko to sve fino objasnio da mi se ne sekiraš...
I šta ste danas učili???

Ja sam kod A ispravila neke riječi, dugo vremena govori pemsa-pjesma, i Jafina-Jasmina, sad to fino izgovara ali glas r nema ni u jednoj riječi ...
kažu u 4 god. treba dijete da izgovara i glas r pa nadam se da će pRočepit do tad.

rekla sam ti da smo kupili onaj cduser posted image ...sto si mi ti link dala...pa ponavljamo nestouser posted image ...jos uvijek je to dosta nerazumljivo...meni opet bitno da se trudiuser posted image ...samo se nadam da mu nece brzo dosaditi

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: logoped
16.12.2011 11:06:47   
DM
Ja ne bih pametovala, samo da dam "post" podrške....moja djeca melju li melju, mali doduše tepa, dok je stariji u nj dobu baš fino izgovarao( ovo samo čisto poređenje-ništa više)ali je zato R kasno izgovorio,jedno vrijeme smo aktivno vježbali(kako mu se primicao 4. rođendan-upravo zbog ovoga što breskva napisa) i onda odustali-žao mi bilo smarati ga toliko...
ja sam vrlo rano počel pričati, dok je jedan dječak koji je stariji od mene bio gotovo godinu dana za vodu govorio UAA i svi su trčali da mu daju....i opet hB normalno progovorio(ovo samo navodim kao primjer i u prilog tome da ne progovore sva djeca u isto vrijeme)
Sretno dadada


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: logoped
17.12.2011 1:26:14   
Selma.A.M
Mame ima li koja da je vodila dijete logopedu u Dom zdravlja u Tuzli ili se ide na gradinu tj na odjeljenje gdje je i audiologija?
Da li se treba naručiti ili samo mogu otići sa uputnicom bilo koji dan?
Je li ima neko određeno vrijeme do koliko primaju knjižice?
Koliko se najduže dijete zadrži kod logopeda?
Koliko ste dugo vodili dijete logopedu prije nego se popravilo izgovaranje vašeg mališana i u kom uzrastu je to bilo?
I da li jedan od roditelja može biti sa njima?
Mom  malcu je 4 godine i 10 mjeseci ali idalje kusa pa npr S je Š, R je nešto između L i U ,L je duboko UUUU a nekada ide na V idr pa da malo proradimo na tome :) a pedijatar nam je dao uputnicu jer je na redovnoj kontroli ga pomalo ispitivala pa npr riječ LOPTA kod njega je VOPTA , MIRIS-MIRIŠ, SELMA-šELMA ,RIBA-VIBA i tako dalje user posted image
Hvala......Pozzzz

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: logoped
15.1.2012 23:07:17   
Mrva
Vaše preporuke za logopeda (privatno) u Sarajevu?

Koliko vidim spominjete Irmu - može li neki kontakt?

Mi sad moramo početi sa logopedom, jer moj sin ima 3 god. i 4 mjeseca i govor mu nije na nivou za njegovu dob.

Hvala vam!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: logoped
19.1.2012 11:20:41   
Malenaoduvijek
odavno nisam pisala na ovu temu...

moj stariji sin ide kod logopeda od kako je napunio 20mj. gledala su ga do sada 3 logopeda.

to da se sa malom djecom ne treba raditi ili ne moze nije tacno.cak sta vise,sto se ranije krene to je bolje,samo..

kod nas su logopedi prebukirani zbog velikog broja djece i onda se stavlja granica od 3 godine,a  kad je mucanje u pitanju cak i 5 user posted image

Luka je napravio veliki pomak od kako je poceo da radi sa logopedom samo sto je potreban i intenzivni rad i kuci sa roditeljima.

logopeda u sa ima svaki dom zdravlja, ima u skoli vladimir nazor, u centru za slusnu rehabilitaciju,u oazi,znaci ima ih dosta ali ne dovoljno.

takodje bih dodala da je svako dijete prica za sebe naravno i da svaki logoped ima svoje metode rada.

nama je nedavno dolazila kuci jedna divna teta koja je 40 godina radila kao logoped i razgovarali smo jako dugo.

ona je misljenja da se sve treba raditi kroz igru,znaci sve i da bi dijete bilo zainteresovano moras da pravis "cirkus" i da motivises.

od ujutro kada dijete ustane pocinje igra a tu je i mimika jako bitna.ako je roditelj smrknut stalno naravno ne valja, dijete treba da cita emocije sa lica.

eto...

znaci rad,rad i samo rad.

i dadada nikad ti nisam one fileov-e prebacila.moram se sjetiti def.




_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: logoped
19.1.2012 11:24:10   
Anoniman
i ja tebi trebam da dam nestouser posted image
a ovo si pisala garant ja Jelenkuuser posted image



(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: logoped
19.1.2012 11:25:40   
Malenaoduvijek
jesam

zena me odusevila,odavni nisam vidjela nekoga tako pozitivnog.samo ima trenutno nekih porodicnih briga pa nam ne moze dolaziti user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: logoped
19.1.2012 11:25:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mrva

Vaše preporuke za logopeda (privatno) u Sarajevu?

Koliko vidim spominjete Irmu - može li neki kontakt?

Mi sad moramo početi sa logopedom, jer moj sin ima 3 god. i 4 mjeseca i govor mu nije na nivou za njegovu dob.

Hvala vam!

imas Irmu...ona je zaista divna
a ima i neka zenska koja dolazi kuci...ne znam je ...ali sam cula i o njoj pohvale...ako te interesuje mogu ti nabaviti br.tel

(odgovor članu Mrva)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: logoped
19.1.2012 11:29:11   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: edijevamama

ima jos na DiP-u ali kod njega je jos gore za termin. Pri domovima zdravlja nema za ovu uzrast :(


pa dip je klinicki centar,to je jedan jedini logoped pri klinickom centru

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: logoped
19.1.2012 11:30:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

jesam

zena me odusevila,odavni nisam vidjela nekoga tako pozitivnog.samo ima trenutno nekih porodicnih briga pa nam ne moze dolaziti user posted image
A vidis...mene je Jelenka do suza dovela..ili sam ja tad bila nesto hiperosjetljiva...sstrucna je sigurno...al je ispala malo netakticna...elem...ispade da ja sa svojim djetetom ne pricam...da ga drzim pred tv-om...i da gleda ben10user posted image

A kod nas u kuci ne da se brblja...nego nekad pozelis stvarno tisinu...dovoljna je valjda cinjenica da moja mama radi kao prof....nije uopste pitala koliko nas je u kuci...kakve smo prirode etc....sto me ovaj gore pitao...sve ti je to ascare individualnouser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *