|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 12:29:29   
leona
Drage moje curke,
ja sam bebu osjetila prije nekih 5 dana(tada sam bila u 20 tjednu). Nakon toga je i dalje osjetim ali ne tako cesto. najcesce je osjetim navecer kada krenem na spavanje, tada se meskolji, a desava se nekada i u danu.
Da li je ovsa dinamika normalna za ovaj tjedan?
Ja nekako jedva cekam da to bude cesto .

Hvala vam za odogvor.
Pussa

(odgovor članu piloni)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 12:36:33   
mamin sin
Mislim da je to OK. Ja sam je osjetila 18/19 sedmicu i u pocetku bas tako ponekad ali onaj pravi kick. Kad malo poraste jos onda ce bas biti udaraca...user posted image  a i nisu sve bebe iste, neke su pravo aktivne, ja sam znala reci da moj bebac odigra 3 nogometne utakmice u danu koliko se gicao...user posted image  ,a opet neke su male mirnice. Bitno je da osjetis.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 12:37:11   
dacy
leona ja sam svoju bebu dosta kasno pocela osjecat, ispocetka skroz malo recimo danas je osjetim pa onda dan-dva nista. Uglavnom nemoj da se brines svaka beba ima svoj ritam, jos malo i osjetit ces je pravo dobro user posted image

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 13:00:35   
leona
Uh..lakse mi je..
sve se nekako bojim da nije sta po zlu krenula, jer cujem neke zene kad prvi put osjete, onda je to stalno i svaki put sve jace..

Hvala

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 16:28:27   
Romali
Leona, to micanje koje opisuješ je najnormalnije. Pa šta očekivati od bebe u 20.-oj sedmici?! Ništa se ne brini. Ja sam dugo osjećala samo mjehuriće, kao da imam litar kisele vode u stomaku user posted image . Dešavalo se sporadično,a najčešće naveče kad se smirim i obraćam pažnju na to.  Kasnije ćeš osjetiti pravi potres u pupi, čekaj da user posted image ojača.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Micanje ploda
8.9.2008 20:46:30   
idana_85
Jedva cekas da to osjetis cesce i jace? E draga moja, i ja sam, a sinoc sam pola sata zbog tog plakala. Ima ga po citavom stomaku, kao da je karate trenirao, bolilo je do suza. Uzivaj u njeznim pokretima dok mozes

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 11:26:18   
leona
Draga idana, bas si me nasmijala:-))))).
Ma jednostavno se lijepo osjecam kada osjetim te pokrete maje cwatke....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 11:29:56   
idana_85
Znam, a ja sad jedva cekam da se on pocne vrtiti izvan mog stomaka, da ga mogu dirati, ljubiti,igrati se, samo neka prestane gurati, imam osjecaj koza ce popucati i on ce izletiti koliko upre. Obicno gdje cuje muzev glas gura u tu stranu pa ja znam od muke cesto muzu reci "Hvataj ga,eto ga"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 11:34:57   
leona
Idana,
ja koliko sam upratila, tebi ne preostaje jos puno..

Kad ti je termin?

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 11:35:10   
mamyca
Ja sam to pocela osjecati u 5 mjececu,MM je bio najsmjesniji,vazda bi stavljao glavu na moj stomak,cak i kad bi bili vaniuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 14:07:44   
Kivac
drage moje,
ja sam osjetila baloncice u 20. tj (sad sam 22.). Citala sam kako dosta djevojaka osjeti i ranije i taman sjela za kompjuter da pitam na forumu jel normalno sto ja ne osjestim nista kad bebica je javi. Mahalusa mala skontala da cu je tracati pa me preduhitrila. I sad me nekad panika uhvati ako ne osjetim cesto al onda shvatim da se jednostavno njeznije javlja pa ne shvatim jer sam u pokretu ili radim.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Micanje ploda
9.9.2008 14:21:46   
leona
Da, upravu si.
i ja nekad kad se koncentrisem osjetim te pokrete dinamicnije:-))

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 13:31:12   
idana_85
IZVORNA PORUKA: leona

Idana,
ja koliko sam upratila, tebi ne preostaje jos puno..

Kad ti je termin?



Pa ostalo je jos 25 dana, tako nesto. Termin je 6 oktobar, ako do tada izdrzim. Tebi?
Ja sam bebicu osjetila prvi put 5.5 u 19:40,gledala seriju. Hehe, govorila mi jaranica gledaj u sebe (ne znam samo kako je zamislila da to izvedem) kad se prvi put pomjeri, kao da lici na mene. A ja gledala onog glumca sto glumi Hose Armanda, odmah sam se obradovala,rekoh bice mi sin lafcina. Bilo je to prije 20 sedmice, mozda kraj 18. Bas je bio neobican osjecaj. I mogla sam ga isprva osjetiti samo kad mirujem, npr kad lezim i kad sam opustena. Dok hodam nikad nisam mogla sve do jednom, ja na stanici,cekam bus, kad on me spuca po sred stomaka, ja se odmah izvila unaprijed i uzviknula aj, a oni ljudi na stanici me cudno gledaju. Kontam sta me briga, ja se istopila od srece....ma super je to,samo sto pred kraj boli ko djavo.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 13:44:14   
Romali
Idana, ti me podsjeti na moju trudnoću i belaje s udarcima. Tokom 9.-og mjeseca skoro svaku veče sam oplakala, užasno me je boljelo. Protegne se pasha, nogama u rebra, glavom dole i mlatara user posted image user posted image . A rodio se baš dug 57 cm, glavat user posted image 38cm i buca 4600 g. Možda po ovom opisu i tvoj bude mali velikan.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 13:45:17   
leona
ma ja imam jos puno puno...Tek sam u 21 sedmici.
Bogami ti jos malo.. Osjecas li tremu?
Ja se ponekad pitam sta ce biti kad budem pred kraj

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 13:51:21   
Adana
Moja bebara uopste nije bila posebno zivahna u pupi. Bila je fino, mirno dijete. Ranio sam osjetila njene pokrete ali ni kada je bila veca to nije bilo neko jako udaranje ili meskoljenje. Ponekad bi mi se znao pomjerati stomak vrlo ocigledno, ali znalo se desiti da osjetim njene pokrete ali da se ne vidi. Ali doduse bila je krupnija i zadnjih 2 mjeseca je sjedila a ne dubila na glavi pa joj je mozda bilo teze da se mice, ko zna. Tako da nije strasno ako beba nije preativna i ne mice se stalno... Normalno je to....

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu piloni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 13:53:18   
tweety
Mene tako žigne dole kad se pomjeri,pogotovo kad hodam.Kad sjedim osjetim gurkanje pod rebra sa desne strane.A tek kuglice po stomaku i oblik stomaka user posted image valjda od guze,laktova i koljena.Znam šta me čeka,tek je počelo da valja ovo gurkanje atreba izdržati jos 8 sedmica user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 14:04:04   
idana_85
Pa osjecam, ali ne zbog samog poroda. Svjesna sam da ce boliti i da nece biti lahko. Vise me muci trema zbog bebe, posto mi je posteljica zrela,da li je ona dobro. Malo me muci i to da se ne rodi prije vremena, nekako to ne bih voljela nikako, a i ne bi mi islo na ruku, muz je u pauzi izmedju dva posla, ide Bajram, meni su ispiti do 1 oktobra,spremam ih,ako se porodim ranije,nista od ispita,treba jos nekih stvarcica za bebu....ma joj,vidjeces, milion stvari ti se vrti po glavi. Ali svakako se radujem i jedva cekam da ga vidim :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 14:24:28   
leona
Ma svi smo mi nekako manje vise optereceni nekim zivotnim problemima.
ja se ne osjecam psihicki dobro, osjecam uzasnu nervozu i zabrinutost za sve oko sebe, tako da bi mi najbolje bilo da odem na bolovanje, a sa druge strane, to znaci smanjene prihode, a kako smo se tek vjencali, treba nam sve i svasta..

Ali samo molimo Boga da se babica rodi ziva i zdrava, jer smo je duuuugo cekali, i onda nam nista ne treba.

Tebi zelim puno srece u narednim sedmicama:-)))

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 14:37:04   
blondi
Prva mi je beba i mogu se zakleti da sam osjetila "mjehuriće" u 16. sedmici a prvi "udarac" u 19. sedmici mada mi "iskusniji" ne vjeruju jer kažu da je to,kao, rano pogotovo za prvu trudnoću. Uglavnom, ušla sam u 28. sedmicu i mislim  da moja malena nikada ne spava jer je konstantno osječam...
 

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 14:41:02   
Romali
Blondi, vjerujem ti ja user posted image . Ja sam isto prvi put osjetila mjehuriće u 16.-oj sedmici, tačno znam gdje sam bila i šta sam radila tada. Bilo je jako nježno, ali se moglo  osjetiti. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 14:56:49   
blondi
Znam i ja kad je to bilo: nakon utakmice Hrv-Tur na EP.
(Odmah da kažem da me ne pitate za koga sam navijala jer neću reći! user posted image )
Mislim da je tome kumovalo ili moje uzbuđenje ili pivo koje sam popila prije toga!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:08:40   
idana_85
Trudnoca i pivouser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:28:56   
blondi
Pozdrav Idana, ako sam dobro upratila- ti si pri kraju pa ti želim što lakši porod. Zašto ti je čudno što je jedna trudnica popila jedno pivo?

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:30:59   
idana_85
Ako je bezalkoholno, nije mi cudno, ali alkoholno....stetno za plod, valjda logicno.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *