|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: četvrti carski
12.3.2014 10:39:51   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: dambolina

majke zahtjevati da im se bebe donesu u intenzivnu njegu i da budu uz njih koliko god majke mogu.


ja licno nisam bila sposobna i smatram da se ne bih mogla brinuti o bebi u intenzivnoj. mislim da slabo koja majka jeste. poslije prvog CR u opstoj, ja nisam mogla da se potpuno probudim pa sigurno jedno 12 sati. nakon drugog CR u opstoj, budjenje je bilo lakse, ali opste stanje daleko od toga da bih se mogla samostalno brinuti o bebi (necu sad napominjati da je drugo nedonosce i da nije nikako bila sa mnom, jer je to neka druga prica).nakon treceg CR u spinalnoj, kretnje su ogranicene, pa onda svakako ne mozes brinuti o bebi iako mislis da bi mogao jer se dobro osjecas. Dakle, licno smatram da je potrebno vrijeme za majcin oporavak od anestezije da bi bila spremna i sposobna primiti bebu. Posebno je tesko majkama koje se prvi put susrecu sa anestezijom i porodom uopce - njima je itetkako potrebno vrijeme da dodju sebi, jer ne znaju sta ih je snaslo.


Ovo svakako stoji. Ali ne bi trebalo biti ograničenje za majke koje mogu i žele imati bebu uz sebe.

U nekakvim boljim sveopćim uslovima, majke bi trebalo poticati da uzmu bebu uz sebe, makar i ograničen period vremena, i zbog sebe kao motivacije da se majka što prije pridigne, a još važnije zbog bebe koja je stigla na novi svijet, a odmah je odvajaju u potpuno nepoznato okruženje. No to bi zahtjevalo više medicinskog osoblja, i puno više rada i volje, a to baš u našim porodilištima teško da možemo očekivati user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: četvrti carski
12.3.2014 10:49:50   
Emica_sa
ja sam prosli put bila na carskom,i bebu nisam vidila vise od 24 sata,to mi je jako tesko palo.Sada opet idem na carski slijedeci mjesec i znam da cemo opet biti razdvojeni od poroda sve dok mene ne prebace na odjeljenje,meni to iskreno najvise smeta i vec sada mi samo razmisljanje o tome stvara stres,mislim da je sasvim nepotrebno to razdvajanje majke i bebeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: četvrti carski
6.4.2014 13:32:22   
Berna2
Imala sam dva carska reza imam zelju za trecim ali strah postoji.Dva puta sam prekinula trudnocu iz straha slusajuci rizike carskog reza.Jeli neko imao vise od dva puta koliki je rizik i koliko je opasno.Zelje mi se ostvare a ja ih strahom zaustavim.Sta da radiuser posted image

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: četvrti carski
6.4.2014 13:53:12   
Ben 10
Ja sam imala 2 cr ,ali moje su bebe odmah bile sa mnom u intenzivnoj ,cim sam se probudila ,bebica je vec bila u kolicima do mene.
Ovoga su mi mladjega odmah ujutro u 6 uvalile da dojim ,a rodjen je uvece u 21.25.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Berna2)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: četvrti carski
6.4.2014 23:16:26   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Berna2

Imala sam dva carska reza imam zelju za trecim ali strah postoji.Dva puta sam prekinula trudnocu iz straha slusajuci rizike carskog reza.Jeli neko imao vise od dva puta koliki je rizik i koliko je opasno.Zelje mi se ostvare a ja ih strahom zaustavim.Sta da radiuser posted image

kako vidiš ima nas i koji i četvrti čekaju :D....
moje mišljenje je, ako nisi imala nikakvih komplikacija sa ta dva carska, da nemaš apsolutno nikakvog razloga za strah....ja sam tri već imala i hvala Bogu sve dobro prošlo..čak što više, od trećeg sam se nekako najbrže oporavila...
sad sam u sedmom mjesecu trudnoće i čeka me i četvrti ako Bog da....za sad mi trudnoća hvala Allahu protiče uredno i iskreno se nadam da će tako bit i do kraja....
i da...kažu da je bitna i razlika između dva carska, minimum dvije godine...

(odgovor članu Berna2)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: četvrti carski
11.4.2017 21:15:35   
Arijana2
Pozdrav ,evo da malo vratimo temu,ima li netko da čeka četvrti c r iskustva :)

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 31
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *