|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 13:18:20   
Anoniman
i ja nisam cula za taj rendgen.. ti ako mislis na onaj detektor metal kroz koji prodjes na aerodromu, nije to to.... nista se za to ne brini
u svakom slucaju sretan put, ako se odlucis user posted image

(odgovor članu liebevoll)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 13:27:38   
M kao Mama
evo i ja da ogovorim za rentgen, opasno je u trudnoći imati bilo kakav dodir sa medicinskim rentgenom, a ovai na erodtromima, istitucijama, su bezbijedni, ja svaki dan prolazim kroz taj po nekoliko puta, tako je i u trudnoći bilo i bogu hvala nije bilo ništa, a što se tiće putovanja, nisam nigdje putovala u trudnoći, ali mislim ako je trudnoća uredna, nema nikakvih problema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 14:40:04   
bebano
Ja sam u 3/4 mjesecu trudnoce, ne znajuci smijem li ili ne prosla kroz taj rengen na aerodromu, a kako mi se stomak nije vidjeo niko nista nije rekao. A nedavno sam pratila brata na aerodrom (sada sam vec 9 mjesec i jasno da se stomak vidi user posted image ) i krenem ja kroz ono cudo, kada onaj momak kaze kao " ne ne vi idite okolo". I onda me samo ona zenska prepipa. Tako da ti nemam pojma, mozda da kazes na aerodromu da si trudna pa vidi sta ce ti reci. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 15:47:15   
Anoniman
ja sam Boga mi skoro putovala u 23.sedmici trudnoce i prolazila sam kroz sve kontrole i aparate i Boga mi niko nit me sta pitao nit sam ja koga, a vala mi nista nije ni bilo..

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 16:17:15   
liebevoll
Hvala vam, cure na odgovorima, bila sam kod doktorice, primila me preko svih mogucih redova, pregledala, kaze da je rano, ali se nazire mala crna mrljica user posted image
Dala mi je magnezijum da ga pijem, i rekal da nema nikakvih problema da putujem, ma i ja sam se malo uspanicila, iskreno da vam kazem. Uglavnom, sve ok, hvala vam, i ljubim vas!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Putovanja u trudnoci
16.5.2008 21:42:38   
tweety
Ja sam putovala u 30 sedmici trudnoce i sve je proslo ok.Sin danas ima skoro 3 godine i sa njim je sve super,tako da mislim da ne bih trebala imati nikakvih problema.SRETNO!

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Putovanja u trudnoci
20.5.2008 18:28:02   
mynxlee
drage moje, ja sam vam već u 10-oj sedmici trudnoće i trudnoća se vodi kao visokorizična zbog mojih džinovskih cista. živim u brčkom i u petak bi trebala u sarajevo po vizu, a to je nekih 3,5 sati vožnje, a slijedeće sedmice na put u Njemačku, tačnije u Frankfurt. Sutra trebam kod dr da razgovaram o svemu, o svojim putevima, ali da vas pitam šta vi mislite o riziku ovih putovanja i kojim prevoznim sredstvom bi se smjela uputiti u Njemačku.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Putovanja u trudnoci
20.5.2008 18:34:46   
Emina*
Avion, definitivno....
Sama si i navela razlog zasto  user posted image   user posted image .....  
Trudnoca ti je visokorizicna, a i nije ni Frankfurt tako blizu......
Zelim ti puno srece.......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Putovanja u trudnoci
20.5.2008 20:43:25   
djokosaurus
Prvo pozdrav svima;
na istim sam mukama-sad sam u 27-28. sedmici trudnoće, za sad sve OK (osim kg!user posted image ). Na put bih trebala za 20-tak dana, službeno, i dosta daleko (Lux.), pa ne znam šta ću...do tad će mi sigurno i oticati noge i imaću bolove u leđima, pa još 6-7 dana potucanja po hotelima, aerodromima i sl., ma prosto da odustanem...ne znam šta da radim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Putovanja u trudnoci
20.5.2008 21:07:33   
Anoniman
ja znam da se smije putovati u trudnoci do 7,5 mjeseca... ili otprilike negdje do 32. sedmice.... poslije treba traziti neka odobrenja doktora... medjutim to je tako ako je trudnoca da kazem "skolska".. tebi  djokosaurus ne znam reci da li ti je dobro ili ne ici na tako daleki put, jer je to vec kasna trudnoca kad budes isla.. ja iskreno ne bih.. a na tebi je opet da odlucis user posted image
pozz

(odgovor članu djokosaurus)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Putovanja u trudnoci
21.5.2008 17:09:20   
mynxlee
danas mi je dr strogo zabranila bilo kakva putovanja. rekla mi da moram da mirujem i da ležim kući, pošto sam inače na bolovanju, ili će me smjestiti u bolnicu. tako da od mog puta za sada nema ništa. najvažnija mi je moja bebica koja je danas svojoj mami mahala i nogicama i rukicama. bubi mamica anđelka svog.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Putovanja u trudnoci
3.6.2008 21:04:35   
ringeraja
Smem li poci na put, a da nisam jos nikako isla na bilo kakav pregled?
Jutros videla pozitivan testicuser posted image ,a putovala bih u petak ako Bog da. Tamo bih se duze zadrzala, pa bih te obavezne pocetne preglede tamo obavila.
Savet molim...user posted image
 

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Putovanja u trudnoci
3.6.2008 21:34:04   
Emina*
Prvo da ti cestitam na trudnoci i dobro nam dosla.....
Naravno da smijes (po mom misljenju)..... 

Sretan put....  user posted image   user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 3.6.2008 21:35:24 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Putovanja u trudnoci
4.6.2008 20:17:40   
ringeraja
Hvala na dobrodoslici i na savetu. user posted image
Dobro je cuti iskusne mame.user posted image
 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Putovanja u trudnoci
10.6.2008 23:19:31   
tweety
putovala sam i u 2. mjesecu trudnoće avionom,mislim da neće biti nikakvih problema.sretno

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 10:13:48   
*sunce*
joj drage moje i ja sam u dilemi jer mm ne može dobiti godišnji prije 30.7 i to im je direktor dao uvjet zbog obima posla da ko će ići na more ide na godišnji 10 dana a ko neće dobit će godišnji tamo nekad u decembru i to par dana .... sranje je jer oni ionako tad u zimskom periodu imaju po 10 dana odmora jer tad već posla ima manje skroz....e mi nismo planirali na more zbog trudnoće...takko da sad on je piso godišnji tad pa da odemo barem par dana na more....tu sedmicu kad trebamo ići ja ulazim u osmi mjesec... jeli puno riskantno...jah da kažem da ne mislim dalje od Neuma on je najbliži...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 10:51:33   
ame_la
Posavjetuj se sa dr. al bolje ti je da neideš
Nikada se nezna, nedaj Bože da se šta desi, pa da te to čitav život proganja

dobro razmisli da li je more vrijedno rizika

Ti si u Tuzli pa imaš tamo ono slano jezero ili možeš otiči na neku bližu destinaciju ima tako lijepih mjesta u BiH koja sigurno nisi prije imala priliku običi

Još ako misliš u Neum preko Svitave ma ni pod razno
a čisto sumljam da možeš uopšte uči u Hrvatsku preko grane
ja sam bar tako čula
da se to može onda bih sve trudnice posjetile recimo Španiju i tamo se porode pa im dijete dobije njihovo državljanstvo

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 12:11:14   
sanelicaaa
Golemo...nisam znala da se ne moze preko granice! Ja sam vec duboko u devetom mjesecu i neki dan (prije 2-3 sedmice) sam bila u Hrvatskoj,nisam imala nikakvih problema preko granice! Doduse,nije mi ni pogledao u stomak onaj ciko sto kontrolise dokumente user posted image  

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 19:56:40   
jupajdi
Ja sam ušla u 34. sedmicu i sutra idemo na more, kratko na četiri dan , u Neum. Dobro se osjećam, ne vidim zašto ne bih išla. U autu imamo klimu, mm će stajati kada god meni dosadi sjediti ili budem morala u toalet.
Javit ću vam se kada ako Bog da dođem sa izvještajem sa putovanja velike user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 20:41:11   
bezelye
Ja sam sasvim normalno putovala avionom. Dva puta sam isla u Bosnu, u 2. i 3. mjesecu trudnoce. Cak sam jednom isla i potpuno sama. Dr. mi rekao da mogu normalno putovati, samo da se sad u zadnjem mjesecu krecem "u dometu" bolnice gdje cu se poroditi.
S obzirom da je ovo veeeeliki grad cesto predjemo po 100 km samo s jednog kraja Istanbula na drugi.
MM je prosli mjesec planirao da ide poslom u Bursu pa bih i ja sa njim. Ali je kasnije promjenio svoj plan za prosli mjesec tako da smo to preskocili. Sve ovo je moguce jer mi je hB normalna trudnoca. Naravno, pitali smo doktora za savjet.

Zato, Amra (Jupajdi) ako se osjecas dobro i sve je OK daj sebi malo oduska i lagano do mora. Kreni - stani, kafica, wc-pauza itd. Uzivaj!

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 20:50:58   
Adana
Ja sam u 32/33 sedmici isla iz Sarajeva za Beograd... Nije bilo problema. Ponijela sam nalaze trudnoce i zdravstvenu knjizicu sa sobom. A da muzic moze sada dobiti godisnji mozda bih i otisla na more, a sada sam 34/35 sedmica.

Ni na Hrvatskoj granici, niti na Srbijanskoj niko me nije pitao ni za stomak niti za trudnocu, tako da sam presla bez problema.


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Putovanja u trudnoci
11.6.2008 21:01:29   
bezelye
E tek sam vidjela da je bilo i price o rentgenu. Ustvari u pitanju je magnetno polje a ne rentgen. Ja kroz to ne prolazim, hvala lijepo. Nek me tete prepipaju ali ja tamo ne prolazim. Ovdje na ulazu u svaki shopping centar imaju tu vrstu kontrole i niko ne pravi problem sto necu da prodjem. Odkako se i stomak vidi sami mi otvore da prodjem sa strane.
Jedna "pametnica" me pravo iznervirala na aerodromu u SA. "Nije to stetno, to je magnet" user posted image  Ma sta mi kazes??? Ja nisam smjela na kontrolu kod ljekara na magnet, sto mi je bitno za zdravlje, a ona bi da me seta kroz ta vrata u prvom tromjesecju trudnoce user posted image  Tako sam je stresla da ju je na kraju bilo stid i da me "prepipa" user posted image  Joj jesam vjestica user posted image  Ali sta cu kad se petljaju tamo gdje im nije mjesto.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Putovanja u trudnoci
15.6.2008 16:19:01   
sem
user posted image zdlavo

putovala sam 7 sati avionom  u trecem mjesecu trudnoce. prije toga imala spontani pobacaj. dr kaze slobodno putuj nema problema. i tako ja putujem. trebam opet za par dana isti pravac od 7 sati leta.

kad ide dobro od pocetka, bice dobro do kraja akobogda

pusa svimauser posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Putovanja u trudnoci
23.7.2008 23:37:17   
Dea_
Drage moje nemirne trudnice....
hehe  otisla sam cak na 4D prije odlaska na more,sve je bilo savrseno ok,grlic cvrst,beba na mjestu.dr kaze slobodna mozes na morte. Posle 5h putovanja i dva dana setnje po rivi i plivanja osjetila sam da mi se stomac jako ukrutio ,ali konstantno je bio tvrd,, bila sam na moru 7 dana,dosla kuci.,otisla na pregled i na Uz konstatovano da se bebac spustio nisko,da mi je materica napeta,kontrakcija,grlic se malo skratio....terapija genitpral i sto vise mirovanja..E sad- svi mi kazu pa voznja nije preporucljiva u trudnoci....mozda je slucajnost ali ako je vec sve ok ,bolje je izbjegavajte duza putovanja...


(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Putovanja u trudnoci
24.7.2008 11:44:27   
emma.L
Draga Dea,

meni je isto lijecnik rekao da mogu u razdoblju 5.-6. mjesec na putovanje bez brige, sve je u najboljem redu, samo laganini. I putovanje je bilo u USA i ukljucivalo je nekih 4,500 km u retanom autu, 20 dana i na kraju cak i setnje od po 5-6 sati. Medjutim, kad sam se vratila, isto su me skolile kontrakcije, cak i bol u krizima, a ja to nisam shvatala ozbiljno, misleci da mi je dijete pametno pa istrazuje po pupi dokle moze i da sve trudnice bole ledja. Kako je moja vjencana kuma ginekolog, ali zivi u drugom gradu, nakon sto sam joj se pohvalila malom genijalkom user posted image , pocela me je moliti da odem na pregled prije vremena. Sreca da sam to i uradila- kontrakcije, apaurini i neko vrijeme mirovanja. Moram se pohvaliti da je jucer proslo bez apaurina, prvi put od kontrole, sa samo jednim stezanjem, jupi!!! Ali i moj je zakljucak da ipak treba smiriti malo, ma koliko mi energije imale. Pogotovo ta voznja sto si spomenula... ni meni ne pase auto na duzim relacijama.

(odgovor članu Dea_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *