|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 11:48:21   
nesanica
Ovdje u bolnicu nista svoje za bebu ne nosis, pa ni pempas...tamo korstis sve njihovo(pempas, kreme, bodice, gegice, kapice, vrece za spavanje.....) do polaska kuci, a to je 3. dan ako je normalan porod, a 7. dan ako je carski.
Tek kad krenes kuci onda bebi obuces svoje stvariuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 11:58:26   
bebacha
i kod nas bebi u porodilistu obuku njihovu benkicu,zamotaju u tetra pelenu pa u dekicu.kad se samo sjetimuser posted image user posted image user posted image user posted image nedostaje mi to.mi smo iz poridilisti izasli 24 februara i bilo je prilicno toplo.ona je na sebi imala onaj pamucni kompletic sto se kupuje u kutij bas za tu priliku,benkuca,donji bio sa stopicama,pamucna kapica i bila je umotana u debelu dekicu i u nosiljci.bas je bila nervozna do kuce i brzo smo skontali da ona mepodnosi vrucinu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 12:58:38   
mynxlee
nesanica, a gdje ti budes?

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 16:22:32   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: nesanica
Ovdje u bolnicu nista svoje za bebu ne nosis, pa ni pempas...tamo korstis sve njihovo(pempas, kreme, bodice, gegice, kapice, vrece za spavanje.....) do polaska kuci, a to je 3. dan ako je normalan porod, a 7. dan ako je carski.
Tek kad krenes kuci onda bebi obuces svoje stvariuser posted image

I kod mene je ista situacija

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 22:02:00   
dincica
mene zanima ovdje na Kosevu u Sarajevu , pa ako iko zna da mi napise

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Izlazak iz porodilista
13.11.2008 22:12:14   
mukica
mene zanima ovdje na Kosevu u Sarajevu , pa ako iko zna da mi napise

Pelene doneses ti ali ne moras odmah kad se beba rodi oni je obuku u njihovu pelenu i beba bude dva sata na zagrijavanju dok ti lezis u sobi tek onda ti donose bebu.MM je sutradan meni donio a garderobu za bebicu kad smo trebali krenuti kuci.
Nadam se da sam ti pomoglauser posted image

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Izlazak iz porodilista
14.11.2008 20:15:32   
dincica
hvala na odgovoru mukice , jer mi jedni govore da ponesem a drugi ne , i ne znam koga da slusam

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Izlazak iz porodilista
19.11.2008 2:42:06   
merimaa
ma kakav skafander kupis onaj paket opreme dodje sve kapica odijelce carapice rukavice  i samo ponesi korpu i dekicu mislim da ti nista vise nece trebat neces setat po gradu to je samo do autauser posted image sretnouser posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Izlazak iz porodilista
18.12.2008 18:36:17   
belmac
čula sam da za bebaru u Općij bolnici treba ponijeti robicu i sve jer je oni odmah po porodu oblače u robicu koju roditelji donesu. ako neka od vas zna da li je tačno da treba odmah nositi bodiće, pelene, kreme, i odjelca molila bi vas da nam jave. to je ipak nešto što bi onda morali pripremiti i ponijeti odmah kada krenemo na porod

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Izlazak iz porodilista
18.12.2008 19:10:00   
emina_h
Ma za bebicu nosis samo jednokratne pelene i maramice,oni umotavaju bebu u one njihove pelene.
Odjeca se donosi za izlazak iz bolnice.

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 11:29:56   
Dinkica
Dobila sam od mame preslatko odjelce za izlazka iz bolnice velicina 62, sta mislite da li ce to biti veliko za novorodjenu djevojcicu ili da ipak kupim 56 user posted image

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 11:35:36   
mamyca
Moj mali je tu velicinu prvi put obukao kad se rodio,a imao je 3 100 kg,mislim da nece biti velika,al ti za svaki slucaj kupi jednu manju.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 12:05:23   
Dinkica
hvala mamyce

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 14:43:35   
emina_h
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Dobila sam od mame preslatko odjelce za izlazka iz bolnice velicina 62, sta mislite da li ce to biti veliko za novorodjenu djevojcicu ili da ipak kupim 56 user posted image


Ma nece biti veliko,ja sam svojoj djevojcici kupila vel.56,ona bila duga isto 56,odjelce odmah bilo malo.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 15:06:50   
Dinkica
Ma odlično, da ne kupujem bezveze jer mi je ovo posebno lijepo user posted image

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 16:27:16   
Anoniman
plasite me...meni je sve br.56 user posted image

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 16:30:04   
Romali
dadada, nemoj više kupovati taj broj. Uzmi barem jedan veći kompletić za izlazak ako vam bude trebao.
Moj dječak je po rođenju imao 57 cm, znači u 56 nije ni mogao ući user posted image . Sreća pa sam imala kući 62 i ostale.
Uvijek ti je bolje bebi kupovati veće nego knap.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 17:22:19   
belmac
i ja sam predpostavila da odjelce treba za izlazak, ali sam saznala da u Općoj bolnici u Sarajevu bebe odmah po rođenju oblače u odjelca, pa zato pitam.user posted image molila bi da mi se jave neke koje su se porodile u ovoj bolnici ili one koje znaju neku od žene koja se porodila u ovoj bolnici nedavno


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 18:01:45   
baklavicaa
moja prijateljica se skoro porodila u općoj i znam da su malu umotali u pelenu (onako od glave do pete) a ona je ponijela samo jednokratne pelene i maramice. Kad je trebala izaci muz joj donio odjecu za bebu korpu i sl. Mada ne bi bilo lose  da nam ovo potvrde zene koje su prošle tu proceduru. Ja sam za sad spakovala za bebicu samo pelene i maramice al ubacila bih još što-šta...ako treba.

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 18:36:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

dadada, nemoj više kupovati taj broj. Uzmi barem jedan veći kompletić za izlazak ako vam bude trebao.
Moj dječak je po rođenju imao 57 cm, znači u 56 nije ni mogao ući user posted image . Sreća pa sam imala kući 62 i ostale.
Uvijek ti je bolje bebi kupovati veće nego knap.




evo sad upravo kontam da odem i zamjenim barem 2 kom. svu srecu nisam jos skinula etikete...ubicu seuser posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 19:30:50   
Pankica
E ne mogu da vjerujem! Čitam ove vaše postove i kontam ja što je moj bebac skroz "proletio" u svoje odjelce za iznijeti iz porodilišta, iako se rodio sa 3 kg. Ma nikad mi nije ni palo na pamet da pogledam broj( sad moja bebica ima sedam mjeseci, na zdravlje), a sačuvala sam kutiju u kojoj je bilo odjelce i etiketu i odoh, reko, baš da pogledam! Kad ja, na etiketi broj 68 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ! Pa nije nikakvo čudo ni što je sav proletio! Doduše, to odjelce je dobio, prije nego se i rodio, a drugo, koje smo mu MM i ja kupili je broj 62. I tu kutiju sam sačuvala.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Izlazak iz porodilista
19.12.2008 20:31:29   
lejlaze
ja sam Darisu obukla hlacice i bodi 62, izgubio se u odjeci :),
a velicinu 50/56 je nosio prvih 25 dana. tako da to sve zavisi.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Izlazak iz porodilista
22.12.2008 15:34:35   
emma.L
Belmac, ja sam rodila u opcoj 15.10. i ponijela sam odjecu za bebu jer kao nisam htjela da bude umotana kao licinka i stisnuta u pelenu. Nisu dali, dakle ipak su je onako umotali. Iznijela sam je u odjelcu br. 62 koje sam kupila bas za tu priliku, a ona mrva bila duga 51 cm i teska 2.850 kg user posted image , izgledala je kao neki reper. Ali ipak smo br. 56 prerasli brzo, sto zbog sirokog povijanja, a i jako jako brzo rastu, vidjet ces.
Pelenu stave njihovu prvi put, a vec ujutro su koristili nase pelene i maramicu. Isto tako na izlasku. Dakle postoji odvojena prostorija za otpust beba i majki. Pripremi prije otpustanja odjecu sebi i za bebu sve kao da od kuce negdje krecete. Eto, nadam se da nisam zakomplicirala. I sretno user posted image .

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Izlazak iz porodilista
3.3.2009 14:14:10   
shejla
da li je neko bio nedavno na pregledu u drzavnoj bolnici, tamo valjda ima spisak sta je potrebno ponijeti za bebu - odmah (dakle ne za izlazak sto donese muz, vec odmah po dolasku u bolnicu)? Cula sam da valjda treba nekoliko pelena, a prodavacica u Skenderiji mi jucer kaze da joj je neka musterija rekla da je sada potrebno ponijeti i kupku i kremu za bebu??? Zna li neko sta ima na tom spisku??? 

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Izlazak iz porodilista
4.3.2009 14:35:14   
tresnjicaaa
Ja sam prije tri godine rodila u ocoj na carski i posto sam bila duze rekla sam mojima da mi donesu robicu za bebu i oblacila sam mu gegice i sve ostalo. Nekako mi ga bilo zao 6 dana da bude zamotan ko kifla, a i njega je to cini mi se nerviralo.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *