|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izlazak iz porodilista
7.4.2009 11:47:46   
ena23
eto o ovoj temi se razglaba i razglaba i opet mi trudnice nikad da to razglabimo jednom zauvijek user posted image user posted image user posted image

imam i ja jedno pitanje: ja cu svoju bebicu, ako Bog da, roditi u augustu (doca je reko od 19tog do 22og augusta nam je termin). posto ce tada biti nesnosljivo velike vrucine (sudeci po istom datmu proslih godina) ja mislila uzet neki komplaetic kratkih rukava za iznijeti djete iz bolnice... medjutim mama moja kaze da djette nema uspostavljen termoregulacioni sistem i da trebam uzeti odjelce dugih rukava... da li je to istina?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Izlazak iz porodilista
7.4.2009 13:11:53   
Blue rose RR
A hajde da krenemo od pretpostavke da tog dana padne kiša u Sarajevu?
Ljudi koji ovdje duže žive znaju da poslije prvog oblaka i prvih kapljica kiše slobodno možete obući mantil i cipele, iako se radi o augustu mjesecu.
Moj ti je lični savjet - kompletić dužih rukava, malo tanji, od zimskog, i ispod body kratkih rukava.
Spremi se kao da će biti hladno.
A potpisujem razmišljanje tvoje mame, ipak je to biće koje je do jučer bilo u toplom, čistom, mirnom okruženju - zamisli koji je to šok za bebicu.
Zamisli sebe poslije ovog lijepo proljetnog dana u Sibir da te neko baci?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Izlazak iz porodilista
7.4.2009 13:21:25   
Skvo RR
I ja mislim da je kompletic dugih rukava i kapica dobar izbor...istina je da neke bebe nemaju podesenu temperaturu,,,meni je  Uma sedam dana bila modra, jer mi je 24h curila plodova voda i po savjetu patronazne morala sam je utopljavati.....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Izlazak iz porodilista
7.4.2009 13:44:38   
sanja.sa
i meni je termin bio 23.08. ali 2008, a kao sto vidis u potpisu beba je odlucila da malo duze ostane u maminoj trbiuser posted image . ja sam imala spremno body kratkih i dugih rukava + tanji kompletic dugih rukava i kada sam izasla obukla sam mu sve dugih rukava i jos prebacila dekicu jer nije bilo tako toplo, narucito ne za tako malu bebu...



_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Izlazak iz porodilista
27.4.2009 14:52:28   
bebana27
moja ce beba aBd da se rodi 23.09.tako nam je dr rekla.
ja nesto kontam da bebicu iznesem u jastucetu pa ne znam da li je to staromodmo mada imamo i korpu i sve sto treba bebi ali imam zelju da u tome iznesem bebu kao nekad kad je mene moja mama iznijelauser posted image
sta ce sad meni trebati?pomozite mi!

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Izlazak iz porodilista
27.4.2009 14:57:56   
veeseelaa
ma nije to toliko bitno u cemu ces je iznijeti i onako ulazis odmah u auto i nije ti ni do čega, jedva ćeš čekati da dodjes kuci...
mozda ti je lakše bebu iznijeti u korpi da ne brineš, ipak je jastuče premekano a sve vas će pucati trema

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.4.2009 14:58:32 >

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Izlazak iz porodilista
27.4.2009 15:13:10   
Anoniman
slažem se sa veseelom, ja se toga perioda i ne sjećam,previše uzbuđenja, neka trka -frka, ma jedva sam čekala da izađem iz bolnice...a u korpi smo iznijeli jer je lakše za nosit onako malu krhku user posted image  

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Izlazak iz porodilista
27.4.2009 15:19:11   
veeseelaa
ma nisam mogla da stojim a kad sam ugledala fotografa pozlilo mi, to mi je najomraženija slika... noge raširene, beba se i ne vidi, suprug i ostali ko duhovi... ono što mi je ostalo jedino u lijepom sjecanju je da je moj suprug do kuće vozio 20km na sat, bojao se da gdje ne lupi.. kad smo stigli kuci, brat i mama stoje ispred kuće i ibrete se gdje smo mi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Izlazak iz porodilista
27.4.2009 15:36:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: bebana27

...ali imam zelju da u tome iznesem bebu kao nekad kad je mene moja mama iznijelauser posted image



Bebana27 - tvoja želja je ono što sebi (ako možeš) trebaš priuštiti.
Ipak je to dan, za kojeg nas veže mnogo toga i nemoj da ti nečije "mišljenje" ili pomama za tezom "šta će drugi reći" bude važnije od onoga što ti želiš.
Makar tako ja smatram.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Izlazak iz porodilista
23.5.2009 19:31:18   
Mya_81 RR
noge raširene, beba se i ne vidi, suprug i ostali ko duhovi... ono što mi je ostalo jedino u lijepom sjecanju je da
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

IZVORNA PORUKA: bebana27

...ali imam zelju da u tome iznesem bebu kao nekad kad je mene moja mama iznijelauser posted image



Bebana27 - tvoja želja je ono što sebi (ako možeš) trebaš priuštiti.
Ipak je to dan, za kojeg nas veže mnogo toga i nemoj da ti nečije "mišljenje" ili pomama za tezom "šta će drugi reći" bude važnije od onoga što ti želiš.
Makar tako ja smatram.


U potpunosti potpisujem user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Izlazak iz porodilista
24.5.2009 9:54:38   
poetesa
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Zamisli sebe poslije ovog lijepo proljetnog dana u Sibir da te neko baci?


user posted image user posted image  

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Izlazak iz porodilista
24.5.2009 10:00:34   
demented
IZVORNA PORUKA: bebana27

moja ce beba aBd da se rodi 23.09.tako nam je dr rekla.
ja nesto kontam da bebicu iznesem u jastucetu pa ne znam da li je to staromodmo mada imamo i korpu i sve sto treba bebi ali imam zelju da u tome iznesem bebu kao nekad kad je mene moja mama iznijelauser posted image
sta ce sad meni trebati?pomozite mi!

Bebana i mi smo iznijeli bebu u jastučetu. To mi je nekako puno ljepše. U korpi mi beba nekako isto k'o u cekeru, ni ne vidi se.


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Izlazak iz porodilista
24.5.2009 10:11:15   
manuela RR
Ja sam Emira iznijela u korpi ali bi tako rado da sam u jastučetu,moja se drugarica skoro porodila i iznijela bebu u jastučetu,ma stvarno mi je bilo preslatko user posted image

Jedino što je nezgodno ako ćete autom prelaziti duge relacije ne do Bog kakvog jačeg kočenja ...
za to je onda ipak sigurnija korpauser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 10:28:19   
cija
krajem juna,biće toplo....nemam pojma u čemu bebu da izvedem,a čak ni je ....evo čitam stare postove,al sam opet u nedoumici.user posted image

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 10:34:03   
ns.mery
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nisam mogla da stojim a kad sam ugledala fotografa pozlilo mi, to mi je najomraženija slika... noge raširene, beba se i ne vidi, suprug i ostali ko duhovi... ono što mi je ostalo jedino u lijepom sjecanju je da je moj suprug do kuće vozio 20km na sat, bojao se da gdje ne lupi.. kad smo stigli kuci, brat i mama stoje ispred kuće i ibrete se gdje smo mi.

JOJ VESELA  BAS SI ME NASMIJALA DO SUZA user posted image user posted image user posted image user posted image izvini ali stvarno od srca se nasmija


_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 10:39:04   
ns.mery
ja cu svoju bebu abd iznjeti u jastucetu u kojem sam i ja iznesena a imacu i korpu da stavim bebu kada udemo u auto 
da znam staviti sliku sada bi vam pokazala jastuce  
i definitivno dugi rukav bebi

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 10:40:51   
cija
ja ću u nosilici,ali šta obući?

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 10:55:45   
Mya_81 RR
Ja cu isto u jastucicu....to cu moci kasnije iskoristiti, a nosiljku trenutno nemam pa je glupo kupiti samo za iznosenje...

I isto imam problkem sta obuci....

Sve mi se cini da su kapica i rukavice potrebni bez obzira sto je vani toplo...eh, sad dugi bodi a vani recimo +30 user posted image user posted image user posted image user posted image


Mozda pripremiti vise toga pa neka sestre u bolnici biraju



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 12:27:09   
cija
ma i ja kontam to....a preko gegice bez rukava tanje pamučne i bez stopica.

Kakvi su oni kompleti za bebe?

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 16:50:22   
Mya_81 RR
Trenutno nisam upoznata s tim kompleticima, ali ono prije sto sam vidjala nije mi se nista svidjelo....obicno bude kako ja kazem ''svega too much''...ja volim jednostavne stvari....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Izlazak iz porodilista
26.5.2009 23:37:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: cija

ma i ja kontam to....a preko gegice bez rukava tanje pamučne i bez stopica.

Kakvi su oni kompleti za bebe?


ja nisam za pantolice bez stopica, moja malena se stalno vrti i čarape joj spadnu ili je nažuljaju oko gležnja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Izlazak iz porodilista
27.5.2009 9:12:49   
Ex Yu
ja sam to vec kupila oprala i opeglala ... uslikat cu nekad poslije dok dodjem do aparata ako nezaboravim nadam se da ce bit vruce tj bar toplo ... bodi je bez rukava, hlacice su male sa stopicama, kapica je beretkica imaju i rukavice i majica dugi rukav al je tanko skroz ... ja nisam za topljenje beba i mrzim vidjeti ususkano djete na +30 da se dinsta al ipak nije ni da ga bez rukava donesem kuci pa bilo koji da je mjesec a i nije mi daleko bolnica user posted image 5 minuta

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Izlazak iz porodilista
27.5.2009 9:31:24   
cija
@Mya...ni ja nisam vidjela NEKI FIN KOMPLETIĆ ... SVE JE ĐIĐI ... MISLIM DA ĆU JA NEŠTO SKOMBINOVATI.

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Izlazak iz porodilista
27.5.2009 17:02:35   
Mya_81 RR
Ma, i ja ću naći neku kombinaciju.....čisto sumnjam da ću imati nešto puno vremena obilazeći i tražeći...znaš da uvijek moraš obići puno mjesta dok ne nadjes nešto odgovarajuće....doduše, kod nas i nije neki izbor.....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Izlazak iz porodilista
27.5.2009 18:14:40   
cija

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ma, i ja ću naći neku kombinaciju.....čisto sumnjam da ću imati nešto puno vremena obilazeći i tražeći...znaš da uvijek moraš obići puno mjesta dok ne nadjes nešto odgovarajuće....doduše, kod nas i nije neki izbor.....

ja sam vidjela slatkih bodija u Kid Oz-u i gegica...ma moram sliknuti ovo što imAM.

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *