|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
4.4.2012 19:02:41   
mala87
isla sam na pocetku 19 nedjelji u vares kod dok fikreta operte...........malo duze traje UZ kad odes prvi put ali ja sam prezadovoljna isla sam 3 puta kod njega......ako te bude interesovalo mogu ti dati br.......

sretno sta god odlucis da uradis ali ono sto ja mogu da ti kazem kao sestri nemoj da se sekiras sta god test pokaze........jer zbog nekog testa koji je samo statistika ti mozes da se toliko nasekiras da onda tek sama naskodis svojoj trudnoci...........znam da ne moze covjek da se ne sekira ali koliko toliko imaj u podsvjesti da su ovi testovi jako nepouzdani...........


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Tripl test
4.4.2012 19:13:51   
ajla86
pa to si upravu...ali sama pomisao da nesto nije ok te baca u neku depresiju i sikiraciju.
nisam cula za tog doktora mada ima 4d i na GAK valjda ce me gore pregledati ako bude potrebe...

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Tripl test
5.4.2012 13:47:17   
novi kolacic
Ja sam se narucila na 4D u polikliniku Sunce na Alipasinom, kosta 100 km ali dobijes i CD

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Tripl test
13.8.2012 20:02:56   
Arminaa
Drage moje, imam 33 godine i prva mi je trudnoca. Radila sam tripl test u 16+4 sedmici i dobila sam rezultate na kojima je po zadatim parametrima, hvala dragom Bogu, sve u redu, po meni, jer jos nalaz nisam nosila svom doktoru.

Parametri su slijedeci:

Biokemijski rizik za T21 1:3104
Dobni rizik 1:589
Rizik za NTD 1:839

AFP 56 IU/ml 1.746 konc.korig. MoM
HCG 21200 IU/mg 0.77 konc.korig.MoM
nE3 4.4 nmol/l 0.57 konc.korig.MoM

Nadam se da ce mi neko ko se razumije u triple test potvrditi moje laicko misljenje da je sve u redu.
Inace radila sam i dabl test koji je takodje bio uredan, a NN je bio 1,8

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Tripl test
13.8.2012 20:18:53   
Marija13
user posted image user posted image user posted image Super! Sad se mozes opustiti i uzivati u trudnoci? Gdje si radila tt?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Tripl test
13.8.2012 21:01:25   
SREĆNA
A šta se radi u slučaju lošeg nalaza ovog testa, a i amniocinteze, ako je loše oboje šta tada ?

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Tripl test
13.8.2012 22:42:02   
merima_s
Nedavno sam čitala u novinama intervju sa doktoricom na temu ovih testiranja na anomalije. Nakon što je objasnila koje se sve metode primjenjuju napomenula je i to da se u nekim evropskim zemljama razmatra ukidanje doutble i triple testa zbog netačnih rezultata koje daju. Naime, od 100 pacijentica kojima su nalazi pokazivali mogućnost anomalije ni jedna nije rodila dijete sa poremećajem. Tako da su ovi testovi zaista nepouzdani.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Tripl test
14.8.2012 7:23:40   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: Marija13

user posted image user posted image user posted image Super! Sad se mozes opustiti i uzivati u trudnoci? Gdje si radila tt?


Prvobitno sam mislila raditi u laboratoriji u Luzanima, cijena je 171,00 KM, ali se nalaz ceka 7-10 dana od srijede, tako su mi rekli, pa sam se odlucila uraditi ga kod Mehmedbasica, ne zato sto je jeftiniji (150,00 KM), nego zato sto rezultati budu isti dan ili eventualno sutradan. Ja sam ga uradila juce ujutro, a nalaz je bio gotov iza 14:00 sati.

Lijep pozdrav

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Tripl test
14.8.2012 7:33:10   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: merima_s

Nedavno sam čitala u novinama intervju sa doktoricom na temu ovih testiranja na anomalije. Nakon što je objasnila koje se sve metode primjenjuju napomenula je i to da se u nekim evropskim zemljama razmatra ukidanje doutble i triple testa zbog netačnih rezultata koje daju. Naime, od 100 pacijentica kojima su nalazi pokazivali mogućnost anomalije ni jedna nije rodila dijete sa poremećajem. Tako da su ovi testovi zaista nepouzdani.


Prije svega, treba uzeti u obzir da je double i triple test samo statisticka vrijednost, a ne dijagnosticka, pa da budu tacni 100% (mislim da i sama amniocenteza nosi nekih 95% tacnosti).
Meni su 3 ginekologa potvrdila da mjerenje nuhalnog nabora, double i triple test zajedno daju visok postotak tacnosti, do 90-95%. I naravno da ti testovi nisu sveta slova, ali daju uvid u eventualne anomalije i odstupanja od normalnog stanja fetusa.
U dosta europskih zemalja ovi testovi su obavezni i rutinski, bas kao i testiranja na toksoplazmozu i slicno, a kod nas je, po mom misljenju, minoran broj trudnica koje su radile, recimo TORCH test. Tako je to na brdovitom Balkanu.
Pozdrav

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Tripl test
14.8.2012 8:34:11   
Full Moon
Potpisujem Arminu.
Na nalazu tripla uvijek stoji: molimo da obratite paznju na to da je ocekivani specifitet ovog testa 95%

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Tripl test
14.8.2012 8:42:32   
veeseelaa
mene dr nije poslao da obavim taj test
mjerio je nuhalni i sve ok
ja ne kontam zašto neke šalju a neke ne
imam 33 godine i druga mi je trudnoća


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Tripl test
14.8.2012 9:06:44   
simba00

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene dr nije poslao da obavim taj test
mjerio je nuhalni i sve ok
ja ne kontam zašto neke šalju a neke ne
imam 33 godine i druga mi je trudnoća


Mislim da ti sama biraš hoćeš li raditi taj test. Meni je doktor koji je vodio trudnoću predložio da radim iako je sam on izmjerio nuhalni i neke još markere na anomalije i rekao mi je da nuhalnog nabora nema, odnosno da je toliko neznatan da ga ne može izmjeriti. Tako da ja nisam htjela taj test, iako su mi 32. godine. Nisam vidjela svrhu u tome jer je prilično nepouzdan a i zato što ne bih išla raditi aminocintezu, niti bih ikad dala da ubiju dijete u meni u petom mjesecu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Tripl test
14.8.2012 9:43:16   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene dr nije poslao da obavim taj test
mjerio je nuhalni i sve ok
ja ne kontam zašto neke šalju a neke ne
imam 33 godine i druga mi je trudnoća



Ja hvala dragom Bogu, nisam imala nijednu indikaciju da radim double i triple test. Nuhalni mi je OK, svi parametri bebe na UZV su normalni, double uredan, triple stvarno nisam morala raditi. Ali sam ja odlucila da ga uradim i ne zalim zbog toga. A primijetila sam da moj doktor (Divanovic) savjetuje trudnice koje vodi da urade  triple test i kad nema indikacija za isti. Pa kako ko izvoli.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Tripl test
14.8.2012 10:16:15   
Nasmijana1

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene dr nije poslao da obavim taj test
mjerio je nuhalni i sve ok
ja ne kontam zašto neke šalju a neke ne
imam 33 godine i druga mi je trudnoća


Neke zene imaju indikacije za triple, a neke ne. Genetske, nuhalni...godine su jedna od indikacija ( cesto gledaju i zbir sa muzevim godinama).

_____________________________

U zen fazi :). Cekam prvo dijete, termin aBd 29.08.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Tripl test
14.8.2012 13:03:03   
ajla86
mene je Nikulin poslo da uradim triple test nevezano za nn a i godine meni 25 a mm 26 ali zbog pljuskavica koje sam bolovala u trudnoci...

(odgovor članu Nasmijana1)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Tripl test
14.8.2012 13:55:20   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A šta se radi u slučaju lošeg nalaza ovog testa, a i amniocinteze, ako je loše oboje šta tada ?


Loš nalaz double ili triple testa ti daje povećanu vjerovatnoću da nešto nije u redu sa bebom. VJEROVATNOĆU, znači ne može ni jedan od ovih testova potvrditi ni da jeste ni da nije nešto OK.
Aminiocenteza može otkriti neke anomalije kao što je Down-ov sindrom (čini mi se da se još radi Edvardsov, ali da ne lupam, ne znam sigurno). Te neke genetske anomalije na koje rade testove nakon amniocenteze potvrđuju, ili odbaciju sa velikom vjerovatnoćom pouzdano. To opet znači da ima i lažno loših i lažno dobrih nalaza. Također, veliki je broj anomalija i poremećaja koji se kod nas u opće ne rade na uzorku koji se uzme amniocentezom, znači oni mogu proći nedetektovani.

Nakon lošeg triple testa (znači ako pokaže veliki rizik da postoji neka anomalija) ginekolog šalje trudnicu na amniocentezu. Ako amniocenteza potvrdi sumnju na anomaliju, tj da je beba bolesna roditelji imaju izbor da li da prekinu trudnoću ili ipak nastave do kraja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Tripl test
14.8.2012 13:57:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene dr nije poslao da obavim taj test
mjerio je nuhalni i sve ok
ja ne kontam zašto neke šalju a neke ne
imam 33 godine i druga mi je trudnoća



Ti imaš nekog pametnog ljekara.

Oni ljekari koji šalju bez nekog vidljivog razloga jedino sami znaju zašto šalju, i vjerovatno ne bi iznijeli pravi razlog zašto. Iskreno se nadam da nije zato što ne znaju koliko su ti testovi zapravo nepouzdani.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Tripl test
14.8.2012 15:01:14   
merima_s

IZVORNA PORUKA: Arminaa

IZVORNA PORUKA: merima_s

Nedavno sam čitala u novinama intervju sa doktoricom na temu ovih testiranja na anomalije. Nakon što je objasnila koje se sve metode primjenjuju napomenula je i to da se u nekim evropskim zemljama razmatra ukidanje doutble i triple testa zbog netačnih rezultata koje daju. Naime, od 100 pacijentica kojima su nalazi pokazivali mogućnost anomalije ni jedna nije rodila dijete sa poremećajem. Tako da su ovi testovi zaista nepouzdani.


Prije svega, treba uzeti u obzir da je double i triple test samo statisticka vrijednost, a ne dijagnosticka, pa da budu tacni 100% (mislim da i sama amniocenteza nosi nekih 95% tacnosti).
Meni su 3 ginekologa potvrdila da mjerenje nuhalnog nabora, double i triple test zajedno daju visok postotak tacnosti, do 90-95%. I naravno da ti testovi nisu sveta slova, ali daju uvid u eventualne anomalije i odstupanja od normalnog stanja fetusa.
U dosta europskih zemalja ovi testovi su obavezni i rutinski, bas kao i testiranja na toksoplazmozu i slicno, a kod nas je, po mom misljenju, minoran broj trudnica koje su radile, recimo TORCH test. Tako je to na brdovitom Balkanu.
Pozdrav

Ja i još 5 trudnica koje znam radile su triple test koji je pokazao visok stepen rizika za downov sindrom a sve rodile normalnu djecu. Stres i briga koju sam prošla od momenta čitanja rezultata do poroda ne bih poželjela nikom a kamoli trudnicama koje bi trebale da se čuvaju od takvih stvari. Danima sam plakala i jedina nada mi je bila činjenica da taj test u velikoj većini slučajeva nije tačan. Čak sam našla i podatak da je ministarstvo zdravlja u Srbiji zabranilo ove testove jer bespotrebno izlažu trudnice stresu. A povrh svega još i ovaj podatak iz novina koje je iznijela droktorica koja radi na tim stvarima i prenijela je svoje iskustvo.



_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Tripl test
14.8.2012 16:07:18   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: merima_s


IZVORNA PORUKA: Arminaa

IZVORNA PORUKA: merima_s

Nedavno sam čitala u novinama intervju sa doktoricom na temu ovih testiranja na anomalije. Nakon što je objasnila koje se sve metode primjenjuju napomenula je i to da se u nekim evropskim zemljama razmatra ukidanje doutble i triple testa zbog netačnih rezultata koje daju. Naime, od 100 pacijentica kojima su nalazi pokazivali mogućnost anomalije ni jedna nije rodila dijete sa poremećajem. Tako da su ovi testovi zaista nepouzdani.


Prije svega, treba uzeti u obzir da je double i triple test samo statisticka vrijednost, a ne dijagnosticka, pa da budu tacni 100% (mislim da i sama amniocenteza nosi nekih 95% tacnosti).
Meni su 3 ginekologa potvrdila da mjerenje nuhalnog nabora, double i triple test zajedno daju visok postotak tacnosti, do 90-95%. I naravno da ti testovi nisu sveta slova, ali daju uvid u eventualne anomalije i odstupanja od normalnog stanja fetusa.
U dosta europskih zemalja ovi testovi su obavezni i rutinski, bas kao i testiranja na toksoplazmozu i slicno, a kod nas je, po mom misljenju, minoran broj trudnica koje su radile, recimo TORCH test. Tako je to na brdovitom Balkanu.
Pozdrav

Ja i još 5 trudnica koje znam radile su triple test koji je pokazao visok stepen rizika za downov sindrom a sve rodile normalnu djecu. Stres i briga koju sam prošla od momenta čitanja rezultata do poroda ne bih poželjela nikom a kamoli trudnicama koje bi trebale da se čuvaju od takvih stvari. Danima sam plakala i jedina nada mi je bila činjenica da taj test u velikoj većini slučajeva nije tačan. Čak sam našla i podatak da je ministarstvo zdravlja u Srbiji zabranilo ove testove jer bespotrebno izlažu trudnice stresu. A povrh svega još i ovaj podatak iz novina koje je iznijela droktorica koja radi na tim stvarima i prenijela je svoje iskustvo.




Dobro, necemo se sada ni raspravljati, ni ubjedjivati, svako treba za sebe da odluci sta smatra da mu je najbolje.
Ali kao sto sam ranije rekla, test nije dijagnosticki, vec statisticki, pa ga tako i treba posmatrati.
A osim toga, zavisi i gdje je test radjen, buduci da je na DIP-u ogroman postotak netacnih testova koji pokazuju lazno pozitivne rezultate, a izgleda da je u pitanju aparat i parametri koje isti uzima za mjerenje, pa zbog toga svi ginekolozi privatnici savjetuju da se test, ukoliko ce se raditi, ne radi na DIP-u. Iz istog razloga je i povecan broj zena koje cekaju amniocentezu, jer su nalazi sa DIP-a katastrofalni u vecini slucajeva (u sto se mozes i sama uvjeriti, ako procitas ranije postove na ovoj temi). Vjerovatno su i te trudnice koje poznajes, bar vecina njih, nalaz radile na DIP-u.

Lijep pozdrav



(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Tripl test
14.8.2012 16:51:04   
Full Moon
Arminaa, imamo istog dr., sad mi je sve jasnije, pozzzzuser posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Tripl test
14.8.2012 16:55:58   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Arminaa, imamo istog dr., sad mi je sve jasnije, pozzzzuser posted image

Hvala dragom Bogu da postoje i doktori poput njega, prezadovoljna sam s njimuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Tripl test
14.8.2012 18:12:52   
Full Moon

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Arminaa, imamo istog dr., sad mi je sve jasnije, pozzzzuser posted image

Hvala dragom Bogu da postoje i doktori poput njega, prezadovoljna sam s njimuser posted image user posted image user posted image .



Apsolutno se slazemuser posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Tripl test
14.8.2012 19:00:42   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A šta se radi u slučaju lošeg nalaza ovog testa, a i amniocinteze, ako je loše oboje šta tada ?


Loš nalaz double ili triple testa ti daje povećanu vjerovatnoću da nešto nije u redu sa bebom. VJEROVATNOĆU, znači ne može ni jedan od ovih testova potvrditi ni da jeste ni da nije nešto OK.
Aminiocenteza može otkriti neke anomalije kao što je Down-ov sindrom (čini mi se da se još radi Edvardsov, ali da ne lupam, ne znam sigurno). Te neke genetske anomalije na koje rade testove nakon amniocenteze potvrđuju, ili odbaciju sa velikom vjerovatnoćom pouzdano. To opet znači da ima i lažno loših i lažno dobrih nalaza. Također, veliki je broj anomalija i poremećaja koji se kod nas u opće ne rade na uzorku koji se uzme amniocentezom, znači oni mogu proći nedetektovani.

Nakon lošeg triple testa (znači ako pokaže veliki rizik da postoji neka anomalija) ginekolog šalje trudnicu na amniocentezu. Ako amniocenteza potvrdi sumnju na anomaliju, tj da je beba bolesna roditelji imaju izbor da li da prekinu trudnoću ili ipak nastave do kraja.



Lejla Ka neka te Allah nagradi za ovaj odgovor, upravo to je ono što me je zanimalo.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Tripl test
17.12.2012 11:04:38   
Halimaa
Ja sam u 11 sedmici, idem u DZ Tuzla kod dr. Jasmine. Pitala sam je za tripl test, jer sam u prvoj trudnoći radila kod Blitvić Azre. Međutim, ovdje oni to ne rade! Samo mi je još rekla, kao na fetalno skriningu, koji ću raditi u 13 sedmici, vidjece se ako bi bilo kakvih nepravilnosti, ne daj Bože. Malo mi je glupo što ništa ne mjere. Nemam nikakve predispozicije ali voljela bih to da radim kao i kod Blitvićke. Ima li neko sličnog iskust

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Tripl test
17.12.2012 14:27:11   
Cenzura83
Draga Halima, ja sam isto pitala svoju dr. Delu za doule test, žena mi fino kaže, bitan ti je nuhalni nabor u 13-oj sedmici, a ti testovi su statistički, ne dijagnostički i ako mene pitaš to je danas moda. Ja njoj potpuno vjerujem i pravo cijenim što nije rekla, ah naravno da ćemo to raditi, košta toliko i toliko. Nekako svaki puta mi pokažem koliki je čovjek i da nije tu da mene opelješi.
Tako da sam ja odustala od tih testova, a ti opet odluči, u svakom slučaju puno sreće.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *