|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Surogat majka
23.8.2011 15:49:02   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Bravo treba u opciji imati mogucnost sad da li se to nekome svidja ili ne vazno je imati mogucnost izbora,


tako je al npr da je ova tema ključna za pokretanje uopće priče o surogatstvu i zaokruživanje iste u zakonskoj regulativi mislim da nas nidje ne bi bilo, postavlja se pitanje pa ko bi uopće u BiH bio surogat majka????
Meni nije jasno od kud takav stav većini


Stav je u tome sto su ljudi ograniceni i nepismeni , ja nisam takodje znala nista o tome dok nisam vidjela taj film i stvarno je dirljiv , borba zene da postane majka i stvori zakon , e sad kadn sebe stavim u to mjesto prica je malo drukcija i maloprije kad si navela doniranje jajasca , pa po meni je to isto kao doniranje krvi....Treba  tu temu malo vise uvesti u svakodnevnicu ljudi ...I opet navedem mozemo mi biti ograniceni jer ni ja sam  ne bi mogla to uraditi osim za svoju sestru ali podrzavam one koji bi to svjesno uradili za druge i koji bi tim putem postali roditelji

naravno zaboravih reci da mi je sasvim ok ko to zeli  hvala Bogu kad ima i ta opcija

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Surogat majka
23.8.2011 15:50:12   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

I još jedno pitanje za postavljače teme: da li je vama dijagnosticirana neplodnost ili su to trenutna stanja?

meni nije jasno ovo pitanje
prvo jedna je postavljačica teme
drugo šta znači dg neplodnosti ili trenutno stanjeuser posted image
može biti dg neplodnost i da to bude trenutno stanje tj neplodnost ne mora biti konačna i neliječiva dojagnoza
ja sma imala dg neplodnosti i to jeste bilo trenutno stanje
dobila sam dijete zahvaljujuću potpomognutoj oplodnji i zahvalna sam Bogu i ljekarima što sam imala tu mogućnost da dobijem dijete
i potpis na prethodni post - ne bitno da li se ko slaže ili ne (što reče leva, ova tema je više kontroverzna ženama koje imaju djecu) bitno je imati mogućnost izbora
nažalost kod nas toga nema, tek treba da se donese zakon o "običnoj" mpo



Npr. žena koja ima izvađenu maternicu, nema reproduktivnu mogućnost tj. neplodna je (narodski kako se kaže), a žena koja ima npr. sve nalaze uredne, ne može da ostane trenutno u drugom stanju iz masu drugih razloga: psihičke uzroke, imunološke probleme i slično.
Koliko od nas ovdje je vodilo bitku sa trudnoćom i poslije određenih godina  bile su blagoslovljene malom čedom?!




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Surogat majka
23.8.2011 15:54:59   
vjestica
ima nas, ja sma jedna od tih
nažalost ima dosta koje još nisu dobile tu bitku, ali hoće aBd
btw za svaki uzrok neplodnosti je medicina našla odgovarajuće rješenje, ali zakon je taj koji koči
žena koja nema matericu, ima mogućnost surogat majčinstva, žena koja nema jajne ćelije, ima mogućnost donacije, kao i muškarac koji nema spermatozoide, ali to kod nas zakonski nije rješeno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Surogat majka
23.8.2011 16:09:09   
ajla86
ja sam relativno mlada i svi mi govore da imam fore jos da mi to bude zadnja opcija.....znamo da vto je jako teska (nemislim na novac jer novac u zivotu sa neplodnosti je najmanje bitan),nego i za zdravlje zene ti silni horomni i stres i sve to....a velika je vjerovatnca da prirodno necemo moci jer dok muzevi spori i u malom broju plivaci dodzu do moje zavaljene materice sa pcos jajnicima nema nista od toga....a vto i moji hormoni...neznam moram se dobro raspitati dali davati minimalno 10.000 za oplodnju ili 15.000eura u ukrajini za surogat majku+oplodnju iste.
sve je to nerazumno i nikad nebi oni kojima kuca odjekuje od djece i nemogu proci kroz sobe od igracaka....sta znaju oni o bolu kad imas sve a nemas nista...i ono sto sam mislila da ce doci cim se prvi put nebudem cuvala evo dolazi svima samo meni ne ....
i zato sam spreman do kraja,i surogat i usvojenje....svejedno...samo nek dobijem to bogdu pa cija god bila....meni ce biti moja svetinja....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Surogat majka
23.8.2011 16:14:03   
Pikova_dama
Surogat majcinstvo podrzavam. Ja bih to uradila za bliske ljude (kad bih prvo sebi mogla roditi naravno :). Procitala sam da je neko rekao "ne dam svoje dijete nikome". To nije dijete surogat majke, ona je tu da pomogne onome kome treba i svjesno ulazi u to znajuci da dijete nije njeno. Gledala sam neke emisije o ovome i te majke koje rode drugima djecu kazu da se vezu za njih, ali da to nije isti osjecaj kao roditi svoje dijete. Unaprijed o svemu razmisle i u glavi vec postoji barijera i osjecaj da to radis za nekog drugog, a ne za sebe.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Surogat majka
23.8.2011 16:21:58   
ajla86
koliko sam upucena,da bi legalno bilo i priznata majka nerotkinja u rodnom listu....
neide to u tom fazonu...e hoces li mi roditi moje dijete?
nego ima agencija...mladih ukrajinki koje dobiju 15.000eura za tih 9 mj i sve troslove posjeta ljekaru ti snoisis...i platis vto naravno znaci tvoju jajnu stanicu oplode muzevom spermom i surogat majka je inkubator.to one furaju cisto profesionalno nema beba moja ili beba tvoja...to im je posao.papire regularno dobijes ona nema pojma gdje beba iz njenog stomaka zavrsava ona je tu samo da ga rodi...
a sad to da te neko zamoli da mu rodis djete neznam kako bi bilo izvedivo ipak kad bi ga rodila kod nas ti bi mu majka bila....nebi to prihvatilai ako nije zakonski prihvaceno da jedna zena rodi a da druga bude majka....

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Surogat majka
23.8.2011 16:35:05   
ajla86
Paketa usluga "surogat majka + jaje donatora" za građane u Europi (u EUR)

Opis usluge

Troškovi usluga (EUR)

Usluge pružaju od " La Vita Felice " NadomjesniMajčinstvoCentar :
Vrijednost ugovora za odabir surogat majka i njezina priprema za program 2850
Vrijednost ugovora za odabir jaja donatora i njezina priprema za program 1400
Vrijednost ugovora biti potpisan između klijenta i surogat majku 6000
Cijena obroka je predviđeno surogat majka tijekom devet mjeseci trudnoće (po stopi od 250 eura mjesečno) 2250
Troškovi rodiljski odjeću 1000
Troškovi surogat majka police osiguranja života 400
Troškovi kustoske usluga za devet mjeseci trudnoće razdoblja 450
Bonus se isplaćuje u surogat majku 1000
Troškovi novorođeno dijete registracije 1200
Ukupno: 16550


Usluge koje pruža Pr.Feskov 's Clinic:



Troškovi usluga (EUR)

Da se plaća po ugovoru IVF programa, obuhvaća sljedeće usluge: jedan pokušaj IVF ili ICSI postupka, jaje donatora službi i punog klinici usluga, uključujući i sve potrebne lijekove za stimulaciju jajne stanice donora i pripremu surogat majke endometrija 4939
Grand ukupno: 21489

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Surogat majka
23.8.2011 16:39:29   
ajla86
eto sve sam nasla jos mi pare trebaju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Surogat majka
23.8.2011 23:12:44   
veeseelaa
sve je to nerazumno i nikad nebi oni kojima kuca odjekuje od djece i nemogu proci kroz sobe od igracaka....sta znaju oni o bolu kad imas sve a nemas nista...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ajla ne daj se


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Surogat majka
23.8.2011 23:13:30   
veeseelaa
Grand ukupno: 21489


puno al dobro je da ima i ta mogućnost



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Surogat majka
23.8.2011 23:41:47   
klemzi
sve je to nerazumno i nikad nebi oni kojima kuca odjekuje od djece i nemogu proci kroz sobe od igracaka....sta znaju oni o bolu kad imas sve a nemas nista...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ne iz istih razloga, ali znam kako ti je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ljubim te i da ti dragi Allah dž.š. uskoro podari tvoju bogdu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Surogat majka
24.8.2011 0:03:49   
Anoniman
ja bi pristala da budem  surogat-mama  , bilo za blisku osobu ili ne jos kad bi mogla na taj nacin nekome pomoci bi sigurno


< Poruku je uredio triputmama -- 24.8.2011 0:10:26 >

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Surogat majka
24.8.2011 8:44:03   
selmoni
Mislim da svako ima pravo na izbor kao i da bude roditelj najviše me boli kada vidim recimo male rome koje prose i nemaju doma i mali su mogu nastradati a njihove roditelje nije briga samo ih rađaju za to a neko ko bih svom djetetu dao sve nemože da ga dobije nema mi tu ravnoteže. Da se razumijemo ne vršim diskriminaciju nego je to samo konstatacija pa ako je surogat majka riješenje onda neka bude tako. I te žene majke (mislim na surogat) to rade da bi pomogle svojoj djeci.

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Surogat majka
24.8.2011 9:42:58   
vila_7
selmoni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Surogat majka
24.8.2011 21:52:16   
ajla86
svak svoju muku muci...od moje tetke kcerka....7 oplodnji imala i svaka je uspjela i u 2-3 mj ode samo od sebe...i deverala je nekako bolom bolovala i kad se vise navrsilo 11 god braka kad vise depresiju i bol nije mogla drzati samo za sebe poceli su problemi u braku....ona njega mrzila i krivila on nju....
i sta ce jer su se beskrajnu uvjek volili smisle nacin kako da ostanu pri zdravoj pameti...
ona fol otisla na oplodnju....i kao uspjela...nosala jastuk 9 mj a ovamo usvojila bebu....sve je to nekako zavrsila kako nisam je nikad pitala...ona je uglavnom izasla iz porodilista a svekrva i porodica cekali ispred.....curici je 5 god...samo ona i njen muz znaju, i meni nedavno je to otkrila u mojoj jednoj jako teskoj i tuznoj noci valjda da me utjesi....
to je uradila iz razlooga jer je tetka nasa zajednicka...jako stituirana ali 20 god braka nije imala djece kuntu i pantu obisla....usvojila je djecaka naravno to su svi znali i taj djecak je i dan danas odbacen jer u skoli...u drustvu svi bjeze od njega
htjela sam reci da narod svasta radi da ima priblizno normalan zivot...usvajaju tudzu djecu sve je meni to jasno mozda cu i ja...ali opet mi je surogat majka bolji izbor.shvatio me ko ovako ili onako...ipak je moj genetski materijal nemoram se brinuti da nije neka psihijatrijska bolesnica ostavila bebu i da se sutra neki gen upali i nedo Bog nesto bude.....
da bogdu nema niko potrebu da ikad pomisli na ovo....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.8.2011 17:59:02 >

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Surogat majka
24.8.2011 22:00:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ajla86

ipak je moj genetski materijal nemoram se brinuti da nije neka psihijatrijska bolesnica ostavila bebu i da se sutra neki gen upali i nedo Bog nesto bude.....
da bogdu nema niko potrebu da ikad pomisli na ovo....



user posted image user posted image user posted image
Niko ne garantuje ni da ce se nasa rodjena djeca roditi normalno ili da im se nece nekad u zivotu upaliti neki gen , pa nedaj Boze nesto se desi....

(odgovor članu ajla86)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Surogat majka
24.8.2011 22:02:34   
ajla86
to je vec druga kila jabuka...znas da je tvoje i gledas sa te strane...sutra svako od nas nedaj Boze moze oboliti od ovoga ili onoga ali kad znas da je tvoje onda shvatis kao Bozije iskusenje sve to i lakse je svariti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Surogat majka
24.8.2011 22:26:11   
kupina
user posted image user posted image user posted image
ona fol otisla na oplodnju....i kao uspjela...nosala jastuk 9 mj a ovamo usvojila bebu....sve je to nekako zavrsila kako nisam je nikad pitala...ona je uglavnom izasla iz porodilista a svekrva i porodica cekali ispred.....curici je 5 god...samo ona i njen muz znaju,
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 118
   [Obrisana poruka]
24.8.2011 22:31:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Surogat majka
24.8.2011 22:36:42   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

svak svoju muku muci...od moje tetke kcerka....7 oplodnji imala i svaka je uspjela i u 2-3 mj ode samo od sebe...i deverala je nekako bolom bolovala i kad se vise navrsilo 11 god braka kad vise depresiju i bol  nije mogla drzati samo za sebe poceli su problemi u braku....ona njega mrzila i krivila on nju....
i sta ce jer su se beskrajnu uvjek volili smisle nacin kako da ostanu pri zdravoj pameti...
ona fol otisla na oplodnju....i kao uspjela...nosala jastuk 9 mj a ovamo usvojila bebu....sve je to nekako zavrsila kako nisam je nikad pitala...ona je uglavnom izasla iz porodilista a svekrva i porodica cekali ispred.....curici je 5 god...samo ona i njen muz znaju, i meni nedavno je to otkrila u mojoj jednoj jako teskoj i tuznoj noci valjda da me utjesi....
to je uradila iz razlooga jer je tetka nasa zajednicka...jako stituirana ali 20 god braka nije imala djece kuntu i pantu obisla....usvojila je djecaka naravno to su svi znali i taj djecak je i dan danas odbacen jer u skoli...u drustvu svi bjeze od njega pod izgovorom...ko zna ko ga je napravio a ko zna koja kurvetina ga je ostavila...kopile itd itd....
htjela sam reci da narod svasta radi da ima priblizno normalan zivot...usvajaju tudzu djecu sve je meni to jasno mozda cu i ja...ali opet mi je surogat majka bolji izbor.shvatio me ko ovako ili onako...ipak je moj genetski materijal nemoram se brinuti da nije neka psihijatrijska bolesnica ostavila bebu i da se sutra neki gen upali i nedo Bog nesto bude.....
da bogdu nema niko potrebu da ikad pomisli na ovo....


A ti si ubjedjena u savrsenstvo svojih gena?

Uglavnom...komentar ti je bezvezan...na ovom forumu ima "odrasle" usvojene djece i bas se sada tim zenama cita kako su ih mozda "rodile" psihijatrijski slucajevi.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Surogat majka
24.8.2011 23:04:29   
ajla86
odusevljena sam vasom bukvalnoscu....
ko zna sta ga ceka????
ja nisam uvjerena u svoje gene jer u sta covjek moze biti siguran?
nisam mislila nista lose jer svi smo mi drugaciji.ima more parova bez djece pa nezeli usvojiti djete jer se boji sta i kako ce biti i kad odraste i kako ce to prihvatiti...
a opet imas parova sa djecom pa usvoje da nekome dom i porodicu pruze...
a nevolja natjera ljude na razne postupke u zivotu....
valjda si me razumila jer moja tetka kad joj je sin dobio bronhitis i dr je pitala jeli iko ui porodici imao plucnih bolesti ona je ostala sa upitnikom iznad glave.....i dan danas strahuje kad se on nakaslje..sve misli da nema neku bolest.naravno da ima i od zdravih roditelja bolesljive djece....



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Surogat majka
25.8.2011 0:07:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ajla86

odusevljena sam vasom bukvalnoscu....
ko zna sta ga ceka????
ja nisam uvjerena u svoje gene jer u sta covjek moze biti siguran?
nisam mislila nista lose jer svi smo mi drugaciji.ima more parova bez djece pa nezeli usvojiti djete jer se boji sta i kako ce biti i kad odraste i kako ce to prihvatiti...
a opet imas parova sa djecom pa usvoje da nekome dom i porodicu pruze...
a nevolja natjera ljude na razne postupke u zivotu....
valjda si me razumila jer moja tetka kad joj je sin dobio bronhitis i dr je pitala jeli iko ui porodici imao plucnih bolesti ona je ostala sa upitnikom iznad glave.....i dan danas strahuje kad se on nakaslje..sve misli da nema neku bolest.naravno da ima i od zdravih roditelja bolesljive djece....





Boze Boze svjesna si valjda da ljudi umiru od srcanih bolesti a da ih uopste niko u familiji nema , prema tome za mene je veoma grozno dati odgovor o  jednoj kili jabuka a ne znas sta te u drugoj kili ceka ....
Sama znas da je kod nas usvojiti dijete ko i popeti se na Mont Everset_, vjerujem da i kosta ...Ipak odgovor ti ne stoji bas najbolje i nisam usvojena ali stvarno izgovor o psihijatrijskoj majci je grozan pogotovo od tebe .....Malo protabiri ovaj forum pa vidjeces kako se neko bori  da usvoji djecu ....Zivotna borba zene  koja ih voli bezuslovno

< Poruku je uredio MarinaDK -- 25.8.2011 0:08:30 >

(odgovor članu ajla86)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Surogat majka
25.8.2011 0:28:00   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

odusevljena sam vasom bukvalnoscu....
ko zna sta ga ceka????
ja nisam uvjerena u svoje gene jer u sta covjek moze biti siguran?
nisam mislila nista lose jer svi smo mi drugaciji.ima more parova bez djece pa nezeli usvojiti djete jer se boji sta i kako ce biti i kad odraste i kako ce to prihvatiti...
a opet imas parova sa djecom pa usvoje da nekome dom i porodicu pruze...
a nevolja natjera ljude na razne postupke u zivotu....
valjda si me razumila jer moja tetka kad joj je sin dobio bronhitis i dr je pitala jeli iko ui porodici imao plucnih bolesti ona je ostala sa upitnikom iznad glave.....i dan danas strahuje kad se on nakaslje..sve misli da nema neku bolest.naravno da ima i od zdravih roditelja bolesljive djece....





Uzas....user posted image

Znas li ti da ima roditelja koji "svjesno" usvajaju vec bolesnu djecu...koju niko ne zeli...Slucajno sam upucena u ovo..strasan nacin razmisljanja...i jos pises da si odusevljena nasom bukvalnoscu.....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Surogat majka
25.8.2011 1:21:10   
napolitanka
ajla je ocigledno duboko razmisljala i o usvojenju cim je ovako decidno izjasnila svoje strahove.....nama zenama sa dijagnozom steriliteta se svakako cesto nabada " pa sto ne usvojis".... ja bih samo rekla svim zenama koje imaju svu pamet svijeta kako je to human gest usvojiti dijete, nek ga same usvoje, jer ko kaze da samo mi moramo usvajati????i normalno da je i mene strah cije je dijete, pomogla bih svakome kako znam i umijem, neko je dovoljno jak da se moze nositi sa svim situacijama koja usvojenje nosi, neko se boji.....mozda se ajla  nezgrapno izjasnila al ja sa istom dijagnozom razumijem sta je htjela reci..a ko zna mozda cu ja biti sutra prva koja ce usvojiti, al za sad dok sam mlada mene je strah, jesam zato gresna????


_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Surogat majka
25.8.2011 1:42:27   
Anoniman
Niko nije rekao da usvajaju samo oni koji iz bilo kojeg razloga ne mogu imati djecu, usvajaju ih i oni koji vec imaju svoju to stoji , ali kao sto vidimo iz prilozenog da je razmisljala i gledala iz svakog ugla iak mislim da je grozno reci ono sto jeste navela idijeliti ih na kile jabuka ....Odgoj djeteta nosi i lijepe stvari ali i bronhitise, prehlade, lomove kostiju itd itd,..Meni je glupo uopste navoditi neke stvari ipak su to djeca bila oni ostavljeni iz razloga sto se neko ne moze brinuti o njima ili su igrom slucaja ostavljeni pred necijim vratima, ipak svako dijete zasluzuje ljubav, bilo ono zdravo, bolesno ....Svako dijete zasluje majku ....Svak ima pravo da bira nacin bilo to usvajanje ili surogat, ali razmisljala sam koliko ljudi svrati na ovaj forum mozda je neko i usvojen , zamisli kako se neko osjeca citajuci taj post ....Imamo prilike procitati kako se nasa forumasica bori da usvoji, vjerujem da je svak ostao bez daha kad je s njenoj kolika je njena borba i ljubav prema toj  napustenoj djeci .A lijepo je bilo i procitati kako je odusevljena nasom bukvalnoscu ....

(odgovor članu napolitanka)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

utilisima tv
HAHA

da li gledate utilisima tv,koje emisije preporučujete,ako gledate

da,super mi je (35%)

ne (30%)

nema na mojoj mreži (35%)


Broj svih glasova: 60

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *