|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
17.9.2012 11:50:17   
imanZe
Mozes li mi reci gdje si u sa radila double,tripl-test i amniocentezu,i koliko kosta,ja sam u Zenici,pa me zanima gdje i kako mogu doci da to uradim,hvala ti

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
19.11.2012 15:54:29   
cele.k.
cao cure.a jel velika procedura za raditi tripl test na dip-u?koliko se eckaju nalazi?meni kolegica kaze da im nije dobar reagens i da nalaz nicim izazvan moze biti negativan,kaze samo cu se iznervirati.kakva su vasa iskustva?a posto radim u drzavnoj firmi i imama zdravstveno placam li ja ista?

(odgovor članu malefiz)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
20.11.2012 7:41:36   
zagy
Ja vodim trudnoću privatno i doktor mi rekao da je ove godine imao više trudnica sa pogrešnim tripl testom sa dip-a. Tamo se može raditi double, ali ne i triple. Za svaki slučaj ja sam radila u privatnoj laboratoriji i košta 171 KM, milsim da ti je sa knjižicom besplatan na dip-u.

< Poruku je uredio zagy -- 20.11.2012 7:42:08 >


_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
20.11.2012 9:28:22   
Arminaa
I ja trudnocu vodim privatno, a moj doktor mi je savjetovao da tripl test ne radim na DIP-u jer je velik broj lazno pozitivnih testova (ovdje na forumu imas temu tripl test, malo iscitaj pa ces vidjeti, tamo sam opsirnije pisala o tome), nesto je oko parametara koji se uzimaju u obzir prilikom analize.
Double sam radila na DIP-u, a triple kod Mehmedbasica privatno, kosta 150,00 KM i nalaz bude gotov isti dan ili sutradan.
Na DIP-u je triple besplatan, ne znam kakva je procedura tacno, u svakom slucaju ti treba uputnica za test, popunjen obrazac za triple test od tvog ginekologa, krv vadis na DIP-u i to je to, mislim.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
21.11.2012 20:45:00   
miracle
Ja ga radila u BH labaratoriji ..171KM

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
21.11.2012 21:10:14   
bozijidar
Arminaa, zasto si radila i double i triple test? Ja sam radila samo double test kod Mehmedbasica i nije mi rekao da moram raditi triple. Kakvi su ti rezultati double testa bili?

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
21.11.2012 23:11:49   
Arminaa
Double test je bio u redu, nije bilo nikakvih indikacija za triple, ali sam ga ja htjela uraditi, cisto da sam mirnija-

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 14:38:02   
Artemida84
Drage moje, pozdrav svima. Joj ako mi netko moze pomoci bila bih jako zahvalna. Naime na ultrazvuku sam bila u cetvrtak i jutros (subota) sam otisla privatno da izvadim krv za taj PAPP-a na Dawnov sindrom. E sad ja sam samo dala papir na kojem je doktor to nesto popunio, izvadila krv i otisla. Sada vidim da mi na nalazu sa pregleda pise to za uraditi i slobodni BHCG, ali sada ja ne znam jesam li ja to trebala isto reci ili to pise na tome ispunjenom za taj double test (mislim da se i tako zove). Sada je vec kasno i laboratorij ne radi kao ni moj ginekolog. Sada sam zbunjena jesam li zeznula sto nisam rekla i taj BHCG? Milim vas pomozite jel bilo kakva pomoc bi mi dobro dosla i da li se uopste mora taj slobodni BHCG raditi isti dan kaad i ovaj double test......user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Artemida84 -- 8.12.2012 14:46:31 >

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 14:49:04   
bozijidar
Srtemida84, nista ne brini double test se sastoji od dva parametra BETA I PAPP. Pored toga mjeri se i nuhalni nabor. Znat ce doktor o cmu je rijec jer DOUBLE test podrazumieva i jeedno i drugo. Nema potrebe da naglasavas.

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 14:55:45   
Artemida84
Pozdrav i hvala na odgovoru. Ma joj brine me jer u laboratoriju nisam naglasila da treba i taj slobodni BHCG, a ne znam da li pise na tom formularu koji mi je doktor ispunio. Znas li ti da li to vec pise? Joj kako sam zbunjena, joooooj....user posted image

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:29:03   
bozijidar
Na mom nalazu Double test pise:
BHCG i PAPP-a, znaci oba parametra se mjere. Ja sam rekla da radim Double test. Gje si radila ovaj test?

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:31:23   
Artemida84
Ja uopce nisam gledala sta mi pise. Radila sam u Luzanima u BHS-u, i samo sam dala onaj formular koji mi je doktor ispunio.

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:35:01   
bozijidar
Ma nista se ne brini, ako Bog da da rezultati budu dobri, a bice sigurno. Javi kako je proslo. Znam kako se osjecas, isto sam prosla. :)

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:37:36   
Artemida84
Joj suti, sva sam onako pogubljena. Sad bas ne znam jesam li trebala naglasiti, ali racuna double znaci jel duplo user posted image , mislim valjda to rade i znaju. A gdje si ti radila taj nalaz? Jesi li ti naglasavala? Javit cu ti sve user posted image

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:43:47   
bozijidar
Ja nista nisam naglasavala, samo mi je doktor preporucio DOUBLE test, cak nisam puno ni znala o njemu dok ga nisam uradila. A nakon toga sam postala hodajuca encikopedija tragajuci za informacijama. Radila sam kod dr. Mehmedbasica. Nema logike da ti urade jedno, a ono drugo ne, kad Double test podrazumijeva i jedno i drugo. Trenutno sam 22 sedmica. Zelim ti puno srece! user posted image

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
8.12.2012 15:55:30   
Artemida84
Pa i ja sam se vodila da znaju jer cim im dam taj formular da je jsano sta sve treba. A nista zvat cu u pon laboratoriju i pitat da li sam trebala naglasiti to posebno. Mislim ne vrijedi mi se brinuti, sta je tu je. Hvaal ti puno, i sama sam ti takva ali ucim pomalo. I ja tebi zelim puno srece i punoooo ti hvalauser posted image user posted image . I ja tebi zelim divnu trudnocu....

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
12.12.2012 16:34:57   
cele.k.
cao cure.imam jedno pitanje.trudnocu vodim privatno i trebam raditi double test.zvala sam skerlicevu jer tamo imam kartonn da mi daju uputnicu da ga radim na dip-u,oni su rekli da ne mogu dati,usput bijesni sto idem privatniku i ko tek me mogu u januaru naruciti.no comment.i onda se cude sto idemo privatno.mene zanima da li ja ipak mogu kod njih dobiti uputnicu i 12 sam sedmica.kad mi je krajnje vrijeme da ga radim?strah me da ne zakasnim

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
12.12.2012 19:42:12   
bozijidar
Mislim da je Double test najbolje raditi do 13 nedjelje. Ja sam radila kod Mehmedbasica kombinirani skrining koji podrazumijeva mjerenje nuhalnoh nabora i Double test i kosta 250 KM. Rezultate sam celala jedan dan. Prezadovoljna sam

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
12.12.2012 19:54:54   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: cele.k.

cao cure.imam jedno pitanje.trudnocu vodim privatno i trebam raditi double test.zvala sam skerlicevu jer tamo imam kartonn da mi daju uputnicu da ga radim na dip-u,oni su rekli da ne mogu dati,usput bijesni sto idem privatniku i ko tek me mogu u januaru naruciti.no comment.i onda se cude sto idemo privatno.mene zanima da li ja ipak mogu kod njih dobiti uputnicu i 12 sam sedmica.kad mi je krajnje vrijeme da ga radim?strah me da ne zakasnim


Prvo šta njih briga što ti ideš privatniku, dođeš fino gore kod njih, ima dr. kod kojeg se ne naručuje, jest onako strava ga pogledat al eto, kod njega nema gužve, odeš fino kod njega, kažeš mu to što imaš, kažeš da je tvoja lična stvar i tvoje pravo da ideš dr. gdje hoćeš, da ti da uputnicu za taj test ili se i kod njih može raditi, sestre su gore stvarno kao u horor filmu, prvo te napadnu pa onda ti ako uspiješ šta reći.Imaš pravo i da odbiješ pregled određenog doktora, da tražiš uputnicu za GAK ili Opću bolnicu, sve imaš pravo, bez da ti išta zabrane.Ako moraš da vrisneš malo, slobodno vrisni.Ja sam odustala od njih , imam karton gore isto, mislim ga negdje prebacit, nemam pojma gdje, a to možeš i ti uraditi, u svoj DZ npr. gdje pripadaš, neka ti pošalju gin. karton.
Plaćanje nalaza privatno, osim ako nije stvarno hitno da se ne može čekati da se oni smiluju da naruče, ja ne bih osim nedaj Bože.Radiš, odbija ti se od plate za zdravstvo, a ovamo privatno dajemo pare i pare.Ne znam , tebi sretno u svakom slučaju.

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
13.12.2012 15:16:03   
cele.k.
ma da,stvarno je puno 190 km,sto kazes radim,odvajamo za zdravstvo i sad ja trebam 1/4 plate dati za to,e necu.stisnut cu zube i doh po uputnicu pa na dip

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
13.12.2012 15:21:01   
Arminaa
Meni je uputnicu za DIP dala doktorica opste prakse, jer i ja vodim privatno trudnocu, nije mi palo na pamet da idem u Skerlica po uputnicu-znam kako su ljubazniuser posted image . Moj doktor mi dao slike sa UZV, popunio formular za biokemijski probir i na njegovom nalazu koji uvijek da napisao uraditi biokemijski probir. Na osnovu toga, doktorica opste prakse mi dala uputnicu. Otisla, uradila i bio nalaz za 8 dana.

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
25.12.2012 11:56:17   
cele.k.
cao cure.radila sam prosli ponedeljak double test na DIP-u,mogu reci da su svi bili vrlo ljubazni,nalaz mi je bio za 2 dana gotov.mislim da je sve ok al eto da i vas pitam,nalazi su im malo sturi.kod mene za sve stoji rizik manji od ogranicenog.jel to znaci da je sve ok?

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
21.2.2013 19:48:54   
legeartis
Dobila sam rezultate double testa.Hvata me panika.
Ovo su rezultati
fhCG 28 mIU/mL:1,39 MoM
PAPP 1359 mIU/L:0,45 MoM
NT 2,82 mm (CRL 77,4 mm) :1,5 MoM
rizik prema godinama 1:376 cut off 1:250
rizik za Down 1:202 cut off 1:250
Rizik za T18-13 1:3718 cut of 1:250

Ovo oko Down-a me jako brine..
Moze li kakvo misljenje?

(odgovor članu imanZe)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
21.2.2013 20:55:13   
legeartis
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu legeartis)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: alfa fetoprotein i beta hcg (double test)
22.2.2013 10:49:49   
mallena09
Ne znam gdje si uradila Double test, ali ono sto sam ja nasla na internetu je da se gleda Kombinovani rizik, a ne pojedinacni rizici prema godinama i za pojedine sindrome. Ja sam bas puno citala o ovome i valjda se zato i gleda taj kombinovani rizik jer se uzima sve u obzir i UZ mjerenja i same vrijednosti hormona.
Sto se tice samih vrijednosti meni je dr.Divanovic rekao da je vazno da su sve vrijednosti ispod 2 MoM, sto je kod tebe slucaj, tako da no panic..... Ja sam negdje na naetu nasla da je idealna vrijednost 1 MoM ali da negdje sve do 3MoM smatraju dobrim nalazom (ovo su komentari s neta a vec sam ti rekla sta moj dr kaze).
Elem, u svakom slucaju nema potrebe za panikom, da li si svoj nalaz nosila svom dr? Ako nisi, svakako ga makar nazovi da ti da komentar na nalaz, ostaje ti jos mogucnost da uradis i tripl test koji se radi sa navrsenih 15 sedmica pa nisam sigurna do kada ....
I jedno moras znati ovo je samo statisticka vjerovatnoca, ovo nije nikakva dijagnoza sve da ti je i rizik 1:50 (to bi znacilo da 49 zena rodi potpuno zdravu djecu a samo jedna bolesno dijete). I svugdje ama bas svugdje kaze da je to samo pretpostavka, vjerovatnoca i da to ne treba uzimati kao sigurno. Znaci mogu se raditi daljnji testovi, tripl pa i aminocenteza ako zaista postoji neka potreba za tim....

(odgovor članu legeartis)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *