|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 17:54:16   
kolacic
bila sam u petak kod ginekologa. imam dosta leukocita 20- 25 i bakterija. beba je mala 16 mm, ali se srce jos ne cuje. ja sam sesta sedmica trudnoce vise ne znam jel to normalno. imam infekciju u pon cu raditi urinokulture ali me pece i boli na mjehur ne znam stvarno sta da radim do pon kad cu opet svom ginekologu. dajte neki savjet pijem litar brusnice dnevno. pomozite mi. ocajna sam.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:04:19   
nesa
Proaj sa Pancicevim cajem protiv bakterija za bebe i trudnice, jako je dobar...

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:09:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kolacic

bila sam u petak kod ginekologa. imam dosta leukocita 20- 25 i bakterija. beba je mala 16 mm, ali se srce jos ne cuje. ja sam sesta sedmica trudnoce vise ne znam jel to normalno. imam infekciju u pon cu raditi urinokulture ali me pece i boli na mjehur ne znam stvarno sta da radim do pon kad cu opet svom ginekologu. dajte neki savjet pijem litar brusnice dnevno. pomozite mi. ocajna sam.


prvo šta jeli normlano...da imaš bebu od 16 mm i da u šestoj sedmici još srce ne čujete...naravno da je normalno una narednoj konotli viće i srce maleno koje čuješ...

drugo...
imaš infekciju OK...
dobit ćeš terapiju ...
mnogo je trudnica koje imaju urinarne infekcije, gljivice i svašta nešta pa naravno predeveraju...
nema bojazni za bebu dok si pod nadzorom ljekara...

ti sada kao trudna na svoju ruku ne smiješ ništa piti...
brusnica je sasvim dovoljna sada...doktor će reći ostalo što treba i smiješ...samo ni  sa njom se ne smije pritejerivati...
najprije ona zna povisiti pritisak..litar do litar i pol bi bilo najviše što smiješ u 24 sata
uvin čaj ne smiješ to znam...
smiješ smreku popiti također...
također znam da ima čaj urogol...urinarni čaj u apotekama...i smiju ga trudnice al nisma sigurna dal u prvom tromesječju trudnoće..to porvjeri u apoteci samoj



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:17:16   
nesa
Za smreku ili kleku pise i ovdje na ringeraji :Ljekovito bilje za trudnice i dojilje,

Ljekovite biljke koje bi trudnice svakako trebale izbjegavati su:
borovica (kleka, brinje), borovnica, ginko, ginseng, majčina dušica, lipa, lovor, stolisnik.

Pa eto i na to treba obratiti pozornost....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:17:27   
Ramona11
Urinarne infekcije su cesta pojava u trudnoci. Nisam je nikad imala do 5 mj trudnoce. I naravno kao sto Hanady rece, nista bez ljekara. Meni je preporucena samo brusnica i to ne ona filter vrecice vec iza apoteke brusnica koja se skuha kao caj a poslije se ostatak brusnica pojede. Mene je spasilo user posted image
Nemoj nista na svoju ruku jer nicega previse nije dobro a i u trudnoci se ne smije koristiti svasta pa ni odredjeni cajevi.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:24:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: nesa

Za smreku ili kleku pise i ovdje na ringeraji :Ljekovito bilje za trudnice i dojilje,

Ljekovite biljke koje bi trudnice svakako trebale izbjegavati su:
borovica (kleka, brinje), borovnica, ginko, ginseng, majčina dušica, lipa, lovor, stolisnik.

Pa eto i na to treba obratiti pozornost....


a vidiš ja sam pilauser posted image
ne čaj nego pokiseljenu smreku sa limunom ono odstojiuser posted image

mislim hB sve je ok...al eto treba biti pažljiv i ništa bez ljekara definitvno...mada je meni moj isto i savjetovao



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:28:15   
nesa
I meni skoro donesose tu smreku i ja je probam, bas mi prijala..onda se sjetim i pogledam to za smreku, i odustanem...
Mala kolicina sigurno ti i ne moze naskoditi, ne brini....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: urinarna infekcija
26.1.2013 18:31:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: nesa

I meni skoro donesose tu smreku i ja je probam, bas mi prijala..onda se sjetim i pogledam to za smreku, i odustanem...
Mala kolicina sigurno ti i ne moze naskoditi, ne brini....


ma ja sma davno bila trudnica...tada sma pila u ttrudnoći istu...sad je to kod mene cura od 4 godine skorouser posted image

al eto..nije na odmet znati...

vidiš kolačiću...
sačekaj kod doktora i sve će biti OK...
nisi jedina...a bebe su tu i tvoja će biti OK aBduser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: urinarna infekcija
27.1.2013 17:27:35   
kolacic
bila sam u subotu na ginekologiji, uhvatila me groznica od infekcije, sutra radim urinokulture da se vidi koja je bakterija.. ali ima jedna stvar koja me muci toliko me boljelo da sam se oprala kantarionom gelom za intimnu higijenu i doktor me pregledao ginekoloski da vidi ima li upala.. i prst mi gurao unutra u ovako ranoj trudnoci.. jel to strasno ja vise ne znam sta da mislim. jesam li pogrijesila za kantarionom?

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: urinarna infekcija
27.1.2013 17:32:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: kolacic

bila sam u subotu na ginekologiji, uhvatila me groznica od infekcije, sutra radim urinokulture da se vidi koja je bakterija.. ali ima jedna stvar koja me muci toliko me boljelo da sam se oprala kantarionom gelom za intimnu higijenu i doktor me pregledao ginekoloski da vidi ima li upala.. i prst mi gurao unutra u ovako ranoj trudnoci.. jel to strasno ja vise ne znam sta da mislim. jesam li pogrijesila za kantarionom?



nece ti nista biti od gela za pranje. ne dolazi se do uturasnjosti maternice tako lako user posted image a i ne znam zasto bi ti on nastetio
istao tako i za pregled rukom. skoro svaki put ce te tako pregledati u ovih devet mjeseci. ne brini se nista user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: urinarna infekcija
27.1.2013 17:41:15   
grozđe
Pozdrav kolacic, kako se osjecas, imas li temperaturu, kako mokris? Mogu ti ispricati sta sam ja prosla u ranoj trudnoci ali zapamti da je sve individualno. Uglavnom kada cujem ili procitam urinarna infekcija dize mi se kosa na glavi. Dobila sam jaku upalu mokracnih kanala u 7. sedmici trudnoce,nisam mogla mokriti, krv u mokraci, leukocita i bakterija pisalo DOSTA na nalazu. Iduci put je bilo 30-35 leukocita u mokraci a zadnji nalaz cist kao suza. Doktor mi nije davao nikakve lijekove zbog male trudnoce i pila sam samo brusnicu u refuzi, ne kesice. Jedan dan sam umirala od bolova u ledjima, kod mene je to bila izrazito jaka upala. Spontani sam imala u 9. sedmici ( tada je izvrsena i kiretaza ), s tim da se plod prestao razvijati cim sam dobila upalu.
Otidji kod doktora, oni ce znati najbolje i nemoj se sekirati jer u tebe nije tako jaka upala. Potrebno je samo preventivno djelovati i sprijeciti da se upala razvija.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: urinarna infekcija
29.1.2013 11:59:42   
kula
Radila sam nalaz urina, u njemu ima bakterija, a urinokultura sterilna?!?!?!
Ne znam kako je to moguće...

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: urinarna infekcija
4.2.2013 9:50:13   
kolacic
ja mogu mokriti puno me ne boli uradila sam urinokulture, i pokazalo mi je eserihiju coli 10 na 7 i odmah je ukljucen antibiotik cefaleksin. Bolje mi je, pijem brusnicu i nadam se da nece to napraviti prijetnju mojoj bebi.

grozdje Kad ti je pisalo dosta bakterija jesi li radila urinokulture?? Mora da si imala i ti eserihiju. bas mi je zao zbog spontanog ali moralo se to nekako lijeciti. ja evo se lijecim i lakse mi je.

kula moguce da je sterilna znaci nemas urinarnu infekciju a bakterije mogu biti i moraju u urinu. ako je pisalo dosta onda je infekcija, ako malo, zato je sterilna, znaci sve ok, ne brini.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: urinarna infekcija
17.12.2013 15:28:03   
Vanne
Pozz zenice....
Imam problem i molim vas za pomoc ako iko ista zna o ovome...
Boli me lijevi bubreg i danas sam sam bila kod gin... kaze da od nahlade i da uzimam brusnicu...
Medjutim sad sam dobila temperaturu nije visoka 37,3... da li je to od bubrega? Brinem se,ne znam sta da radim...da li da mu idem i sutra?
Inace me nista ne pecka dok mokrim,samo bol u bubregu...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: urinarna infekcija
17.12.2013 15:42:30   
ljiljo
Vanne imas onaj Pancicev caj za trudnice koji je pravo dobar uzmi njega pij ali obavezno uradi nalaze urina i urnokulture

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: urinarna infekcija
17.12.2013 15:53:55   
Vanne

IZVORNA PORUKA: ljiljo

Vanne imas onaj Pancicev caj za trudnice koji je pravo dobar uzmi njega pij ali obavezno uradi nalaze urina i urnokulture



Onda sutra pravac doktor...da se ne zezam bezveze... bolje provjeriti da budem sigurna...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: urinarna infekcija
20.12.2013 19:27:54   
ljiljo
sta bi kod doktora Vane je li bolje, uzmi slobodno onaj Pancicev caj, nije na odmaet da ga pijes

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: urinarna infekcija
20.12.2013 20:55:26   
Vanne

IZVORNA PORUKA: ljiljo

sta bi kod doktora Vane je li bolje, uzmi slobodno onaj Pancicev caj, nije na odmaet da ga pijes



Nisam jos isla doktoru,svakako idem u cetvrtak na redovan pregled pa cu tada traziti uputnicu za urin...ruze me svi da sam panicarka pa sam se morala malo primiriti...
Popustio me bubreg,pijem brusnicu a pancicev caj trazim dva dana po ilijasu i brezi,ne mogu da ga nadjem...dala mi jedna teta u apoteci galasov caj,pun persuna, velim joj zeno jesi li ti normalna?
Jos joj naglasila da je za trudnice,kaze sta fali... bas me bila naljutila...uglavnom ako bi ko moj isao malo dalje potraziit ce mi taj caj, jer ne smijem se jos uvijek puno vozati....
Hvala ljilji moj sto pitas user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: urinarna infekcija
21.12.2013 13:02:34   
ljiljo
e bas mi je drago sto si se javila, ti si nasa user posted image moram pitati user posted image , cuj te zene nema pojma svasta persun se ne smije u trudnoci piti pospjesuje krvarenje i td. nego taj Pancicev caj imas ovdje kod u apoteci kod Skenderije kupiti ako imas koga da ti kupi i posalje

a jesi li se odlucila hoces voditi trudnocu kod Idrizbegovica?

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: urinarna infekcija
21.12.2013 18:11:47   
Vanne

IZVORNA PORUKA: ljiljo

e bas mi je drago sto si se javila, ti si nasa user posted image moram pitati user posted image , cuj te zene nema pojma svasta persun se ne smije u trudnoci piti pospjesuje krvarenje i td. nego taj Pancicev caj imas ovdje kod u apoteci kod Skenderije kupiti ako imas koga da ti kupi i posalje

a jesi li se odlucila hoces voditi trudnocu kod Idrizbegovica?


Ako ko bude isao tamo obavezno cu reci da mi uzme, nije na odmet imati ga iako je sve. Ok...
Nema broja tel te ordinacije moram bas otici da vidim i raspitam se kad budu radili... a odlucila sam se za njega definitivno,svi ga toplo preporucuju...sad cu bas uloviti muza da odemo se raspitati rade do 7 imam vremena....

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: urinarna infekcija
21.12.2013 18:35:37   
grozđe
Vanne pusti ti sta ljudi pricaju..to je tvoj zivot i tvoje tijelo...nisi panicarka, vec se brines, oprezna si...

ja sam isto pazila i sve osluskivala... moj doktor pogotovo....

koja si sedmica?

Sretno...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: urinarna infekcija
21.12.2013 22:37:27   
Vanne

IZVORNA PORUKA: grozđe

Vanne pusti ti sta ljudi pricaju..to je tvoj zivot i tvoje tijelo...nisi panicarka, vec se brines, oprezna si...

ja sam isto pazila i sve osluskivala... moj doktor pogotovo....

koja si sedmica?

Sretno...



Grozdje najvise me je zbog strah bas zbog tvog slucaja, jer znam sta moze uraditi takva upala...
Ovo kod mene je prehlada,ali me strah da ne predje u nesto vise....
Sada sam 12+0...
Pucam po brusnici pa se nadam da bi mogla potpuno ozdraviti do cetvrtka....

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: urinarna infekcija
22.12.2013 9:38:54   
grozđe
Vanne kod mene se desilo bukvalno preko noci... 2.dana prije toga bila u doktora i sve odlicno bilo... obicne prehlade i malo vise leukocita se ne mogu porediti sa jakom upalom..tako da se ne brines mnogo ali idi kod doktora cim se ne osjecas dobro...

eto jos malo pa si presla ona 3. rizicna mjeseca...meni je doktor rekao vec u 9.sedmici da se mogu opustiti user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: urinarna infekcija
23.12.2013 20:13:57   
Vanne
Ljudi je li iko u skorije vrijeme kupovao pancicev caj za trudnice?
Gdje ste ga nasli?
Djever danas gledao u dvije apoteke na skenderiji i nije ga nasao...i ja ga trazim gdje god vidim apoteku,cak sam pitala pojedine apoteke mogu li ga naruciti ali ne rade s tim dobavljacima...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: urinarna infekcija
23.12.2013 23:42:43   
queenmom
u apoteci kod katedrale, na Ferhadiji.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *