|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rad u trudnoci
26.5.2011 22:39:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: renya

ali radim na ugovor , a prije godinu dana sam imala spontani pobačaj... tako da me strah da ne ih ostala bez posla....razumiješ?
doktor traži da se pazim,ali ne znam kako? što da radim??



kako misliš na ugovor...
kakavu vrstu ugovora ti imaš i do kada do karad je trajanje toga ugovora?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.5.2011 0:44:17 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:40:06   
renya
imala sam ugovor na 6 mj. sada se on produžuje na 3 mj.
nije na neodređeno user posted image
a doktor bi mi otvorio bolovanje, ali ne znam kako će se to odviti na daljnji ugovor???

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:45:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: renya

imala sam ugovor na 6 mj. sada se on produžuje na 3 mj.
nije na neodređeno user posted image
a doktor bi mi otvorio bolovanje, ali ne znam kako će se to odviti na daljnji ugovor???



eh ovako sačekaj porduženje ugovora o radu na tri mjeseca...zatim otvori bolovanje...dok si na bolovanju trudničkom niko ti ne može dati otkaz...
a porduženje ugovora o radu niko ti ne može garantirati...
tako da najbolje je rješenje da se najrpije obratiš poslodvcu za promjenu radnoga mjesta na farmi gdje će rizik biti manji, sigurno ga ima...zatim otvori bolovanje...
nemoj rizikovati bez potrebe...ako ti ne porduže uvor nakon tri mjeseca obarti s enadležnim organima...naime kako je uopšte došlo do toga da po ugovoru od 6 mjeseci ponude onaj u trajanju dotri...no zakon kao zakon svašta pruža...

niko ti ne može garantirati da ti neće dati otkaz po isteku tj ne orkaz nego neće ga produžiti...

eh sad dali ćeš kansije imati mehanizme da se vartiš na posao pitanje je institucija inspekcija arda...

ja ne bih rizikovala na tvome mjestu ali bih se zaista obratila poslodvcu za promjenu radnoga mjesat i ako je ne dobiješ otišla bih na bolovanje s anadom da će ti po isteku produžiti ugovoruser posted image

teška situacija...

samo da ti kažem da s eu obraćanju zahtjevu slobodno sa doktorom posavjetuješ i da ti isti da preporuku za promjenu radnoga mjesta radi rizične trudnoćeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:47:59   
renya
žalosno je to sve skupa... ispada da ako radiš kod privatnika ne možeš imati obitelj...
jer posao ti visi o koncu!!!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:51:27   
taurus
sad pročitah da si već imala jedan spontani prije ove trudnoćeuser posted image

ja da sam na tvom mjestu ne bih rizikovala ovaj put, odmah bih otišla na bolovanje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:53:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: renya

žalosno je to sve skupa... ispada da ako radiš kod privatnika ne možeš imati obitelj...
jer posao ti visi o koncu!!!



žalosno jeste zaistauser posted image

ali nije da ne možeš imati obitelj ali je sitina da ono manje bitno moraš možda žrtvovati...a znaš šta od te bebice u pupi nema ništa bitnije...
i nemoj se sikirati...pokušaj mjenjati mjesto...

ja bih sve uradila d azaštitim to bebče malo u pupi...uradi i ti i budi tu sa nama...sve nevolje uz mame koje čekaju bebu postaju manje ...
podršla će ti trebati znam teško je i žalosno ali opet divna je vijest da si trduna i da ćeš nam orditi malu bebicuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: rad u trudnoći
26.5.2011 22:57:36   
renya
bome jeste radosna vijest....
preostaje mi samo da se nadam da će se ugovor
produžiti....jer danas je jako teško živjeti od jedne plaće.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   Rad u trudnoci
26.5.2011 23:02:47   
Hanady RR
teško jeste ali nije nemoguće...
kažu svako dijete ima svoju nafakuuser posted image

evo na ovome forumu jako mnogo mama ne radi vjeruj...i tu su i nije tako loše...ima svako porblema al opet može se...smao hrabro i čuvaj nam bebicuuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.5.2011 0:44:47 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu renya)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: rad u trudnoći
13.11.2011 8:50:05   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Djana

sto se rada tice mislim da je to 100% ovisno od zdravstvenog stanja trudnice. ja sam licno OK sto se trudnoce tice, nosim dosta visoko, pritisak i krv su uredu, nisam se previse udebljala tako da jos uvijek radim (trenutno sam 30 sedmica trudna). planiram raditi bas sve dok budem mogla jer mi odgovara biti zauzeta sa necim nevezanim za kucu hehe.


Hahahaha vidjeh svoj post od prije skoro 4 godine, simpa!

U prvoj trudnoci sam se OK nosila sa poslom jer sam bila euforicna zbog posla koji sam radila (Key Account Manager, sto se jako uklapalo u moj fax koji sam prethodno zavrsila). Retroaktivno gledajuci taj posao nikako nije odgovarao trudnici ali ni majci kasnije (rano vrijeme od u prosijeku 10h dnevno + 2h kod kuce, 80% posla na terenu, puno hodanja i vozenja auta, puno rada za laptopom i mobitelom i jako jako puno stresa), medjutim obzirom da me licno upotpunjavao zbog struke drzala sam se njega jedno 3god.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: rad u trudnoći
15.11.2011 20:24:57   
Mirela_sa
Poso, poso poso, misljenja sam da ni jedan poso nije tezak ako se mi znamo postaviti kako treba, da se be cuvamo.. ja radim dosta zahtjevan posao, psihoterapiju svaki dan sa ljudima, mjesecno sam tri dana na seminaru po BiH, i da ne kazem cijelu administraciju, imam assistenticu koja se isto slomi, koja me stedi, al gdje ce mi dusa da sam sad prebezobrazna... radim u NVO-u i samo mogu reci da zavidim svima onima koji serbez mogu uzeti bolovanje i racunati na godinu dana porodiljskog.

naravno da bi uvijek birala mirovanje nego posao , ali mogu razumijeti sve one koje i pored naredbe dr da miruju rade.....

Ja porodiljskog imam samo 3 mjeseca, tako da mi je termin u martu a ja sam u julu vec na poslu...... cak sam postala ironicna pa sam rekla da nema potrebe da oni meni dolaze na babine, kad cemo svakako nas dvoje doci na posaouser posted image sreca je da cu ako Bogda imati kome bebu ostaviti, ali vjeruj te i pomisao na 3 mjeseca meni se cini me ubija, jer kod mene zakon na poslu ne postoji... iskustvo dvije trudnice otisle i nikada se nisu vratile........a posao nam rekla bi svima treba..... Tako da sve koje mozete uzivajte u blovanju i trudnickom :))))))))))
samo kazu mi one iskusne ( meni je prva beba) da cu dati otkaz jer se necu nakon tri mjeseca htjeti odvojiti od svog princa......

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rad u trudnoci
25.11.2011 18:05:56   
selmaaa_sa
mene ovo pitanje muci.Nemam tegoba ali je doktorica nasala nesto veci nuhalni nabor ,pa je nisma pitala dal trebam prestati raditi ? hmmmm?

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rad u trudnoci
25.11.2011 18:09:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: selmaaa_sa

mene ovo pitanje muci.Nemam tegoba ali je doktorica nasala nesto veci nuhalni nabor ,pa je nisma pitala dal trebam prestati raditi ? hmmmm?


doktor kada vidi nalaz sam će predložiti bolovanje ako treba...
ako nisu rekli mislim d anemaš potrebe za briguuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selmaaa_sa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rad u trudnoci
9.12.2011 13:51:47   
Ombra
ja sam radila do prije 7 dana...termin mi je 25.12....radim u privatnoj firmi....nije me niko tjerao da radim ili ne radim...jednostavno sam se dobro osjecala...takdojer imam kolegicu koja je rodila prije mene i nedavno se vratila na posao...ode s posla da podoji dijete itd...poslodavac je o.k...cak sta vise mene i zvao da pita treba li mi ista, je li sve o.k...kako se osjecam itd..eto ja imam srecu pa je poslodavac o.k....aBd vratit cu se na posao nakon 4 mjeseca, skraceno radno vrijeme  jer sam odgovorna osoba u firmi pa samim timse raniej i vracam iako me niko ne tjera, jedostavno ne zelim da se pretrpam poslom nego jednostanvo pomalo da se uvodim dok se ne uhodam s bebicom itd

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rad u trudnoci
27.11.2012 15:47:05   
Marija13
Ja radila do 39.sedmice user posted image imam srecu da mi je posao kancelarijski, pa sam mogla, bilo je momenata kada me sve zaboli od sjedenja, ali ustanem, prosetam i opet sve ok user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rad u trudnoci
27.11.2012 16:24:35   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Marija13

Ja radila do 39.sedmice user posted image imam srecu da mi je posao kancelarijski, pa sam mogla, bilo je momenata kada me sve zaboli od sjedenja, ali ustanem, prosetam i opet sve ok user posted image


e, moj je kancelarijski, ali sam drugu trudnoću preležala komplet zbog komplikacija, nisam bila u stanju ni da sjedim,

a prvu trudnoću, maltene sa posla otišla da se porodim,

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rad u trudnoci
18.12.2012 11:02:43   
Fleks
I ja sam na poslu, u kancelariji i planiram raditi dok mognem, ne mogu ja sjedit kuci, pobudalila bih..Ako bude kakvih komplikacija, ne daj Boze, onda cu morati malo lakse, al nadam se da ce sve biti ok user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rad u trudnoci
18.12.2012 11:11:46   
Blue rose RR
Ja bih svim majkama savjetovala da u trudnoći ne rade, ako, naravno, im to uslovi dozvoljavaju. Dovoljno će biti što će narednih godinu dana, a i više, kad se beba ako Bog da rodi, morati davati 1000 % sebe.
Pa zašto se kući ne odmarati, pripremati za bebu, šetati, i maniti se stresa, kojeg na svakom poslu itekako ima.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Fleks)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *