|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.5.2012 20:06:29   
Dalia_88
Ahhh nije nimalo lako user posted image ja svasta jela kontam nece mi nista bit user posted image
Necu vise ni slucajno.. Nadam se da ce sve biti ok


(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 13:09:47   
vila_7
opet ja ovdje - konkretno me zanima znaci da li smijem jesti lisnato tijesto sa domacim sirom - znaci koje je termicki obradjeno-peceno , ili npr. pitu za domacim sirom - znaci da li termo obrada ubija sve te bakterije pa se moze i domaci jesti? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 13:14:34   
sara.at

IZVORNA PORUKA: vila_7

opet ja ovdje - konkretno me zanima znaci da li smijem jesti lisnato tijesto sa domacim sirom - znaci koje je termicki obradjeno-peceno , ili npr. pitu za domacim sirom - znaci da li termo obrada ubija sve te bakterije pa se moze i domaci jesti? user posted image user posted image user posted image


Ja to stvarno nisam gledala,niti pazila. Nisam jela sirovu ribu,sirovo meso,sirova jaja, onaj zabudjali siruser posted image i pazila Koje Cajeva pijem. Sve ostalo tamanila kao vuk i ljuto i slatko Ali Sam izbjegavala dosta slanu hranu (zbog nakupljanja vode)

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 13:23:22   
vila_7
ma i ja izbjegavam to sto i ti, ali dosta se prica o listeriji u domacim sirevima pa me bas zanima vrijedi li i kad je termicki obradjeno-i nigdje nisam na internetu uspjela naci.... a razlog - jer mi se nenormalno jede lisnato a pekara koja ga ima-pravi ga sa domacim sirom. Kaze zena MM-u , pa svi kod nas kupuju bas zato jer koristimo domaci sir a vi necete! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 13:27:26   
sara.at

IZVORNA PORUKA: vila_7

ma i ja izbjegavam to sto i ti, ali dosta se prica o listeriji u domacim sirevima pa me bas zanima vrijedi li i kad je termicki obradjeno-i nigdje nisam na internetu uspjela naci.... a razlog - jer mi se nenormalno jede lisnato a pekara koja ga ima-pravi ga sa domacim sirom. Kaze zena MM-u , pa svi kod nas kupuju bas zato jer koristimo domaci sir a vi necete! user posted image


E Jbg ti bas izbirljiva user posted image meni je Mama znala kupiti domaceg sira od komsinice i zalediti i ja onda samo odledim kad mi Treba a jela Sam ga nenormalno. Znala ga samo posoliti i crvenog mladog Luka i domaceg Kruha user posted image mmmmmmmm

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 15:10:04   
Lulu_08
Ja mislim da je to sve u pecenom/kuhanom obliku OK user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
2.6.2012 15:43:14   
irisss
Odnosi li se zabrana i na onaj sir iz rinfuze, kupim ga u Merkatoru?
Još me zanima da li je cimet zabranjem na početku trudnoće, negdje piše da, negdje ne pa sam zbunjenauser posted image ja stavljam malo u jogurt s voćem

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
3.6.2012 12:41:11   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ja mislim da je to sve u pecenom/kuhanom obliku OK user posted image


e ja cu onda tebe slusati i odmah danas odoh u pekaru po lisnato sa sirom! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
3.6.2012 17:21:40   
ljubicica5
Da se i ja ukljucim...
Sto se tice sira- on se preporucuje trudnicama, kao i mlijeko i jogurt. Da bi sir nastao, mlijeko prode kroz hemijske procese, tako da bude bez bakterija... buduci da je osjetljiva namirnica treba samo paziti na skladistenje( cuvati u frizideru, u odgovarajucoj ambalazi)... Meni licno moj ginekolog savjetuje da jedem sto vise mlijecnih proizvoda....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
3.6.2012 21:49:33   
M kao Mama
Sir, ko sir treba gledato gdje se kupuje i da ne prođe mu rok,

ovo za pekare, hmmmmm, ja bih kupovala samo u provjerenim, jer ne znam od koga uzimaju sir i koliko im stoje one paštetice i piroške u vitrini, a kako je ljeto, da se izbjegne trovanje ne daj Bože.

e, sada cimet, zaista ne znam, tačno, ali sam čula da cimet, vjerovatno u nekim većim količinama, čula sam da nije zdrav, jer mođe izazvati pobačaj, ali opet pitaj dr. za cimet

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
4.6.2012 14:00:19   
ljubicica5
Ako vam se jede sir- napravite same, tako cete biti najsigurnije u ispravnost i kvalitetu :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
4.6.2012 22:14:30   
Dalia_88
Domaci (slatki) sir se pravi od nekuhanog mlijeka samo se ukiseli procijedi itd. tako da i da ga sama napravim isto je. Fazon je u mlijeku nazalost user posted image
Bas je zeznuto, ja nekad mislim da pretjerujem da to ne treba gledati sve nekad opet me strah hmm danas sam jela suho meso mmmm nisam mogla odoliti user posted image

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
5.6.2012 10:49:22   
ljubicica5
Ja ovako pravim sir: Prokuham mlijeko i onda ga stavim u tepsiju da se ukiseli, onda isjecem kocke i napravim sir... Pa dobro, to jesu osjetljive namirnice ali su nam potrebne. Ja sir pravim jer i ja i mm volimo, a i meni i njemu se "gadi" s pijace... tako da kupim mlijeko i napravim. :)

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.6.2012 0:34:46   
milenium
je li štetno spavatu na stomaku u trudnoći u prvom tromjesečju?inače nikad ne spavam na leđima a na stomaku mi baš nekako godi.početak je trudnoće,stomak se još ne vidi ali eto opet me zanima?

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.6.2012 0:40:02   
animagical
ja sam to pitala ginekologa-nije stetno

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.6.2012 8:31:34   
Lulu_08
I meni je receno da nije opasno, da je beba zasticena i da je to samo stvar udobnosti zene, odnosno kada stomak vec naraste da to vise ne bude udobno. Tako da uzivaj dok jos mozes hehehehe....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.6.2012 22:36:05   
Dalia_88
Sta je stiklama u trudnoci??
Ja ih strasno volim i one sa velikom ravnom petom a svi kad me vide u tome vriste user posted image
Jesu li stikle zabranjene ili je to samo neudobno kad vec naraste veliki stomak????

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
27.6.2012 11:08:44   
milenium
to je više radi udobnosti trudnice, još ako je ljeto preporuča se udobna odjeća,pamuk,ravna obuća.ja sam nosila štikle u prvoj trudnoći kad god je prilika zahtjevala.ta ionako ih ne nosim svaki dan,već ono u prigodama npr vjenčanje itd

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
27.6.2012 11:20:30   
Dalia_88
Ma ja volim stikle ona do grada na kaficu user posted image ustvari vise one ravne visoke platforme..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
27.6.2012 12:18:45   
bejbibi
ja sam na početku trudnoce, ono dok se stomak jos nije vidio, mogla nositi stikle...al posle nisam nista mogla osim japanki.....ni baletanke cak...tolko sam bila napuhana..noge ko baloni:)

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
27.6.2012 12:22:27   
veeseelaa
nosila sam štikle, mislim nosila sam svu vrstu obuće do poroda

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.10.2013 17:32:37   
Merylin
Drage trudnice!
Moja opsesija hranom u trudnoći još nije prestala. Svaki dan mogu pročitati nešto novo o zabranjenoj i štetnoj hrani i zaista više ne znam šta jesti. Maloprije sam sebi spremila rižoto sa morskim plodovima (Ledo) i nakon što sam se ono baš fino najela vrag mi upali lampicu u glavi i ja se bacim na internet i istraživanje da li sam to zapravo uopšte smjela pojesti user posted image I naravno, odmah nađem da su lignje ok, dagnje navodno treba izbjegavati jer mogu biti zagađene baš kao i školjke ( u rižotu su bile lignje, dagnje i kozice) user posted image Tu se odmah naravno zabrinem.
Šta vi mislite, da li je to bilo štetno i kolika je mogućnost da takav jedan proizvod bude zagađen?

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
27.3.2015 8:06:00   
*nur*
Evo da malo podignem temu jedan super tekst:


Listerioza
Listerioza je bakterijska infekcija koja se prenosi štapičastom bakterijom Listeria monocytogenes. Unosom nepasteriziranog/nesteriliziranog mlijeka ili proizvoda od nepasteriziranog/nesteriliziranog mlijeka (mekani sir npr. feta) moguće se inficirati tom bakterijom. Bakterija se može razmnožavati i na niskim temperaturama kao što je temperatura hladnjaka, ali se uništava termičkom obradom (pečenje, kuhanje, pasterizacija i sterilizacija). Zdrav, odrastao čovjek može preboljeti infekciju gotovo neprimjetno sa simptomima sličnim gripi. Listerioza u trudnoći može uzrokovati pobačaj, mrtvorođenče ili teške bolesti kod novorođene djece.

Toksoplasmoza

Toksoplasmoza je infektivna bolest koja se prenosi mikroorganizmom Toxoplasma gongii koji se može naći u sirovu mesu, nepasteriziranom/nesteriliziranom mlijeku i proizvodima od nepasteriziranog/nesteriliziranog mlijeka, neopranom voću i povrću te u mačjem izmetu. Infekcija u trudnoći može voditi do ozbiljnih abnormalnosti još nerođena djeteta, uključujući sljepoću i mentalnu retardaciju. Ovaj parazit može se uništiti salamurenjem, kuhanjem, pečenjem i sušenjem. Ako imate mačku, pri čišćenju njezina WC-a uvijek se koristite gumenim rukavicama i pijesak redovito mijenjajte. Po mogućnosti neka tu obavezu odrađuje netko drugi.

Salmonela
Infekcija bakterijom Salmonella spp. može u trudnica izazvati pobačaj ili preuranjene trudove, zato izbjegavajte nedovoljno kuhana jaja ili proizvode od nekuhanih jaja (npr. kolače, domaću majonezu), jela koja uključuju polusirovo ili sirovo meso i ribu, te u kuhinji izbjegavajte kontakt sirova mesa s ostalom hranom.

Kampilobakterioza

Campylobacter spp. jest bakterija koja se prenosi sirovim mesom, pogotovo peradi, nepasteriziranim/nesteriliziranim mlijekom, netretiranom vodom, kućnim ljubimcima i zemljom. Infekcija tom bakterijom može u trudnica izazvati prijevremeni porođaj, pobačaj i smrt djeteta, a izbjeći se može temeljitom higijenom.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 9:32:31   
*nur*
Evo sada citam da bi i skušu trebalo izbjegavati a ja mislila da je zdrava, i jela sam je mozda jednu do dvije konzerve sedmicno,nadam se da u toj mjeri nije stetna user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 9:33:27   
*nur*
cula sam za tunu ali za skušu nisam to sada, jeste li je vi jele?

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *