|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 11:39:28   
DM

IZVORNA PORUKA: Nedi

Od jučer ujutru me boli glava, užasno najradije bih lupala glavom u zid...Prvo je počela tupa bol, pa mučnina, povraćanje, tresu se ruke ( a baš sam u tom trenu bila sama sa Nedijem i hranila ga i promašim djetetu usta) i slabije vidim i osjećam užasnu vrtoglavicu. Popila sam trablete protiv bolova ali evo već 26 sati bez prestanka me boli glava. Ne znam više šta da radim...

Draga nedi ,suosjećam s tobom,i ja imam iste glavobolje,a pošto dojim malog ne smijem popiti ništa osim paracetamola(bar mi žao)! Neki dan me ni nakon paracetamola nije prestala,a u noći me probudi boluser posted image user posted image user posted image
Isto tako i u trudnoći(pritisak mi je uvijek nizak),vidjela sam da nema veze sa anemijom(nisam uvijek anemična)!
Nekad odmor i san pomognu,a od prirodnih lijekova kafa,izmasiraj sljepoočnice limunom,popij limunadu,a probaj popiti komb.tabletu(analgin,paracetamoli...koliko se jasjećam)


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 11:40:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

To, ne znam,  provjeri u apoteci. Ja imam uzasne migrene i ova trojna terapija, je najbolja. Apaurin 2mg za smirenje, reglan za zeludac i analgin za bolove, jedino pomaze, stanu svi simptomi 30 minuta od uzimanja. A sto ne smijes analgin piti, ne kontam?


draga skvo zar imaš takve probleme s glavoboljama da moraš koristiti tako extremnu terapiju, auuu
vjerovatno si pisala u prošlim postovima al nisam nešto vidjela user posted image  šta kažu dr? jesi li obavila sve nalaze kako bi saznala uzrok?
jel sve ok sa zubima? (trebala bi snimiti komplet vilicu)
kičmom? pritiskom?
ja bi obavila i CT glave

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.2.2010 11:41:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 11:42:30   
Skvo RR
Pisala sam ranije. Ja imam dijagnozu AURA migrena. I ovo kod Nedi me podsjeca na to. Sad cu kopirati moj raniji post.



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image



Bitno je naci terapiju, koja godi....ja sam vise doktorirala migrene.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 11:42:46   
Nedi
Ne pijem ga samo za vrijeme menstruacije zbog toga što zaustavi krvarenje i onda ne mogu dobiti ponovo mjesecima, i moram na vještačko izazivanje ciklusa ali to je priča za sebe.
Hvala ti, idem  trknut po reglan usput ću pitati za konbinovanje, ukoliko ne tresnem negdje na putu do apoteke




_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 11:49:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Pisala sam ranije. Ja imam dijagnozu AURA migrena. I ovo kod Nedi me podsjeca na to. Sad cu kopirati moj raniji post.



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image



Bitno je naci terapiju, koja godi....ja sam vise doktorirala migrene.user posted image


Skvo strašno mi je žao, mene jednom glava zaboli u godini dana pa sam skroz rastojenauser posted image  mogu misliti kako se teško nositi s tim tako često
Jer kad glava čovjeka boli zkroz je izgubljen, ne može uopće da funkcionira
Al eto opet je dobro ako se tako može reći da ti ta trojna terapija pomaže
INače mene je tako strah kad se neko žali na bolove u glavi, živa se istraumiram
Ostale djevojke koje imaju problema s glavoboljem savjetujem da odrade sve moguće preglede, naravno treba i pregledati očni pritisak i dioptriju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 13:39:14   
new mama
Ja isto tako imam cesto glavoboljeuser posted image i sto je najgore mene nekad zna glava boliti po pet danauser posted image ,a ovo mi se znalo desavati da mi pocne prvo titrati pred ocima i onda me zaboli glava uzasno uglavnom kod oka i moram leci i popiti tabletu dok malo ne popusti i naravno da je zamracena prostorija,ali eto nekako sam vise navikla na te glavobolje i moram se nositi s timuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 14:55:10   
Anoniman
mene glava boli barem 5 puta u mjesecu...to mi je normala...diagnosticirana mi je migrena ali meni pomogne za divno cudo i kofadon...jest da nekad moram mrknuti i voltaren rapid...

Eh, pravo mi je pomoglo dok sam isla na masaze svaki dan (to mi je dr. prepisao radi vrtoglavica) nakon toga nisam imala glavobolju sigurno 3-4 mjeseca...toplo preporucujem...inace su mi rekli oni mEsari da masa, pogotovo zena, dolazi jednom sedmicno upravo radi glavobolja i da ih tako lijeceuser posted image

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Migrena, glavobolja
22.2.2010 14:57:25   
juni
Ja imam problema sa sinusima pa kad me uhvati user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Migrena, glavobolja
23.2.2010 10:02:41   
Nedi
skvo user posted image popila sam tvoju konbinaciju i za živo čudo prespavala noć. Sad me još hinjski boli ali je podnošljivo i ne vrti mi se i ne povraća.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Migrena, glavobolja
23.2.2010 10:03:48   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

skvo user posted image popila sam tvoju konbinaciju i za živo čudo prespavala noć. Sad me još hinjski boli ali je podnošljivo i ne vrti mi se i ne povraća.


Nedi, bas mi je drago...user posted image
Sve jutros mislim kako ti je!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Migrena, glavobolja
23.2.2010 10:08:35   
Nedi
Bolje je, a još da nisam trebala na posao bilo bi idealno...tnx


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Migrena, glavobolja
12.4.2010 23:44:56   
Mostarka*
Prije poroda glava me nikada nije zabolila ali nakon njega KATASROFA. Neko kaze da mi se tlak poremetio jer najvise imam bolove na vece promjene vremena. Znam predvidjeti dva dana unaprijed promjenu vremena jer me uzasno glava poce boljeti. Jednom sam se odlucila za mesnu dijetu i bila na njoj 3 dana, to jutro se vrijeme pogorsavalo, ja sam jela prsuta i izasla vani i popila crnu kafu kada tada nisam umrla necu nikada :-P U glavi je pocelo d tutnja, preznojila sam se 10 puta u min tlo pod nogama nisam osjecala vec sam na pamet dosla do mamine kuce. Beba je imala mozda oko 5mj i poceo je plakati ja sam jednostavno samo sjela na pod i zaspala tako obucena u sjesecem polozaju na podu s glavom naslonjena na kolica. Jednostavno me oborilo s noga. Sreca pa sam stigla do mame jer mi je preuzela bebu. Odmah sam prestala s tom dijetom, ocito mi ne odgovara meso (koje inace i ne volim). Kada me glava boli sve mi otpada u predjelu cela, pada mi glava, spava mi se, boli i nakon spavanja, boli i nakon tableta. Pijem previse tekucine, jer sam uvijek na dijetama. Cini mi se da bi mogao biti uzrok i tezina jer mi je ostalo 15kg, a i prije poroda sam bila deblja 75kg 170cm. Sta mi preporucujete, kome da se obratim. Ovo mi se cini kao variranje tlaka malo visok malo nizak ali je preslo sve granice pa zelim rjesenje za sebe. Imate li vi ovih problema?

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Migrena, glavobolja
13.4.2010 0:55:29   
Dida79
Uh i ja ima glavobolje da nekad stvarno pomislim da cu poluditiuser posted image kada me glava zaboli nista ne mogu nisam u stanju spustiti glavu na jastuk jer imam osjecaj da ce eksplodirati.
A naj gore mi je kada dobijem tad je katastrofa prva dva dana ni zasta nisam sposobna.Malo sam istrazivala na google i procitala sam na vise mjesta da takva vrsta glavobolje je povezana sa najcesce sa anemijom.Tako da cu ovih dana otici dr da uradim nalaze jer zaista vise ovo izdrzati ne moguuser posted image

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Migrena, glavobolja
13.4.2010 7:19:00   
Mostarka*
I ja bih posla na analize bilo kakve samo da vise prestane. Samo ne znam od cega poceti pa sam zato i trazila iskustva, ali cini mi se ima nas vise. Kolegica koja je rodila prosle godine (a zivi u Norveskoj) kaze isto da je imala glavobolje i da joj je preporucila doktorica da prestane jesti cokoladu (prvi put cujem) i zamislite pomoglo joj je. Jer kaze da je imala ovisnicku zelju o cokoladi i svaki dan je jela.Vec dva mjeseca kako se disciplinovala i glava je nikako ne boli??? Ja sam skontala kada mi je to rekla da ja imam isti problem, od poroda svaki dan ŽDEREM cokoladu (i jos se pitam kako ne mogu smrsati hahaha). Jeste li vi culi za to?

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Migrena, glavobolja
13.4.2010 10:39:02   
Ben 10
Mene ne boli,ali imam neki pritisak na potiljku čim očekujem promjenu vremena...Ja većinom popijem kofadon i mirna sam,vrati me iz mrtvih ,ja tako kažem.Ja mislimda je meni poslije drugoga poroda malo izraženije.Inače mi je tlak dobar ,a nisam ni anemična nikada bila ,čak mi je i u trudnoći željezo u granicama normale bilo.Prepisujem sve drugoj anesteziji i cr.

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Migrena, glavobolja
13.4.2010 14:16:45   
Paoly
ako koja od vas ima tenzijske glavobolje kakve sam ja imala cjelog svog života bile su kronične pa mogu slobodno reći da nikad nisu prestavale jako jako jako pomogne eterično miosan ulje,čim osjetite pritisak u vratu il ako glava već boli nije važno namaže se vrat i sljepoočnice,meni se nije nijednom desilo da mi omdah ne prođe glavobolja! al 20 god.sam se patila s njom bila ovisan i o raznoraznim tabletama.ovo je pomagalao al sad sam trudna i ne msijem ga korsititi al su glavobolje nestale od kad sam na bolovanju jer su mi ih izazivale tenzije na poslu.želim svima da vas ako ništa što manje boli je rzaista znam kako je!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Migrena, glavobolja
27.4.2010 10:18:53   
Private
jeli ovo nikog na RR odavno nije glava zabolila?Jutros od kako sam se probudila bezveze sam.Boli me iza lijevog oka uzas jedan,a valja sa user posted image  deverat danas.

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Migrena, glavobolja
27.4.2010 10:22:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Private

jeli ovo nikog na RR odavno nije glava zabolila?Jutros od kako sam se probudila bezveze sam.Boli me iza lijevog oka uzas jedan,a valja sa user posted image  deverat danas.



nadam se da nećeš početi povraćati onda je to migrena teška. ja ti savjetujem da staviš oblogu od stajaće vode malo na vratne žile ( znači ne puno hladna) , malo zamrači porstoriju i obavezno nađi žrtvu da ti izmasira aretrije vertebralis 8osnosno vratne žile) radi cirkulacije i nadam se biće ti lakše.
Ja tabletu popijem baš u krajnjoj liniji, a često je krajnja linija bio odlazak kod doktora na kokterl apaurin+voltaren.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Migrena, glavobolja
27.4.2010 10:26:06   
Nedi
Žao mi jeuser posted image znam kako je kad glava boli...ja uzimam ono isto što i skvo i bude mi bolje a najgore je kad zakasnim sa terapijom i onda povraćam i nisam sposobna funkcionisati.




_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Migrena, glavobolja
27.4.2010 10:28:19   
Private
Ko nema migrenu i nezna kako glava boli.Najgore mi je kad se ovako probudim sa glavoboljom,onda mi preostaje da molim dragog Boga da mi sto bude lakse.Nijedna tableta meni dosad nije pomogla,jer sve povratim nakon izvjesnog vremena.Ja kazem da mi dusa na nos vise pocne da izlazi.Najgore mi je sto malog jedva nahranim i presvucem,do nedavno sam ga mogla ubaciti u onu autosjedalicu sto moze da se ljulja pa jadnicak tako nekad i zaspe.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 12:34:08   
bebbe RR
Drugi dan s migrenom!
Sve znam sve sam probala, prođe kad prođe, kao i svaka migrena, a zbog dojenja neću ići na injekciju, i trudim se preživjeti bez analgetika...
Uh, kako je teško...
Samo da se požalim, kad već ništa drugo ne mogu uraditi...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:08:39   
Private
au bebbe,razumijem te potpuno.Mene je prosle sedmice uhvatilo,al me nikad nije drzalo 2 dana.Ja sam cula da se nezna tacno kako migrena nastaje, da je cesca u zena nego u muskaraca, da ima slucaj gdje djevojcica od 12 god ima migrenu,da bolovi traju od 12-72 h.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:30:34   
veda
Evo da se i ja pridruzim.Ja vec 15 godina patim od migrene.Meni je vjerojatno nasljedno,jer su svi sa oceve strane patili od migrene.user posted image Jutros mi je popustilo,od 1.maja sam je imala,pa nisam mogla nigdje ni otici.Neznam ni sama koliko cesto me boli,par puta mjesecno,po par dana.Nema odredjeni razlog zasto me boli,krene samo tako-iznenada. Malo lijeva strana,malo desna,i tako u krug.Niti zelim tada koga da vidim,niti cujem.Samo da sam sama,da lezim u zamracenoj sobi.Sada me bolila jer trebam dobit menstr. a tada me najvise boli.Inace,ja koristim brufen od 400mg,i nomigran.Ranije su se zvale avamigran-Bosna lijek.
Popijem 1,i nakon pola sata drugu.One mi zaista pomazu,ali su jaako teske i jake,a kako imam slab zeludac kasnije se osjecam kao da sam kamenje pojela.Zato nomigran popijem samo onda kada moram obaviti nesto vazno,kada nemogu ostati kod kuce i lezati. A od jutros sam popila 2 brufena,i nesmijem vise,a i popusta me.Drage moje,one koje nemaju problema sa migrenom nemogu nas ni shvatiti. Pozdrav od mene i svima koje trenutno patite od nje zelim vam da vam sto prije bude lakse,jer znam kako je.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:37:32   
Private
Ja mislim da vecina koja se bori sa migrenom ima slab zeludac zbog povracanja,jer kazu da zbog tog nam se i javljaju bolovi.Mojoj rodici je dr.rekao da cim osjeti blagu bol nakapa one kapi za zeludac na kocku secera i da pola sata iza toga popije aspirin sumeci 500 mg.Neznam samo kako vi deverate sa djecom kada vas boli?

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:44:26   
veda
Pitanje -kako muz devera sa zenom koja pati od migrene?user posted image  Malo sale,ali moj muz tada mora rucak praviti,jer zna kako mi je pa mi tada nesmije nista ni spomenuti.Dusa moja.I ja se divim zenama koje imaju djecu,i sa takvim bolovima valja se jos oko njih boriti.Svaka im castuser posted image  Ja nemam djece,na zalost.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Koliko mlijeka dnevno piju vasa djeca?
Mjeseceva Pratilja

Moja djevojcica je stara godinu i mjesec dana. Dnevno pije litar mlijeka. Ne dojim vise. Ima 2 cvrsta obroka, voda, voce. Grickalice i brzu hranu ne jede. Da li je ovo mnogo?

200 ml (55%)

500 ml (32%)

1000 ml (13%)


Broj svih glasova: 110

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *