|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Migrena, glavobolja
17.1.2013 19:29:01   
mama75

IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,nisam htjela otvarati novu temu,pitat cu ovdje..Ima li ovo veze sa migrenom..Bol u lijevom dijelu glave,ne znam tacno odakle dolazi,uho ili vrat..Boli me samo lijeva strana..Popila sam sada tabletu,prestalo je da me boli,ali evo vrat me sada boli..Stavila sam kremu,vidjet cemo hoce li pomoci..Ali mene ovo brine..Nije prvi put da mi se javi,javljalo se i prije i svaki put prodje..Traje po nekoliko dana,pa onda neko vrijeme nema,pa opet dodje...Kad otvorim na net,procitam ono najgore,samo se sekiram..Sta vi misliteuser posted image .

Ja imam migrene od svoje 15. godine. Mene u 90% slucajeva boli samo lijeva strana i to ne samo glave nego citavog tijela: iznad oka, iza uha, vrat, rame, šaka, noga, stopalo. Nekada mi se čini da me najmanje glava boli. I nije oštar bol, nego onaj tupi, dosadni, samo mu intetnzitet varira. Kada popijem tabletu prvo me prestane boliti glava, a vrat i ostalo me boli jos par sati.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Migrena, glavobolja
17.1.2013 19:31:20   
reallove
Hvala vam drage moje..Kako hanady rece,boli me istiha..nemam nikakve druge simptome tipa povracanje,mucnine,sta znam,samo eto ta glavobolja muci,pa me i umori,valja 24 sata razmisljati..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Migrena, glavobolja
17.1.2013 19:33:42   
Medić*
IZVORNA PORUKA: reallove

Hvala vam drage moje..Kako hanady rece,boli me istiha..nemam nikakve druge simptome tipa povracanje,mucnine,sta znam,samo eto ta glavobolja muci,pa me i umori,valja 24 sata razmisljati..


Meni je tako uvijek pred mjesecnicu, cim dodje, glava polako prestaje.Evo i sada u trudnoci osjetim takvu glavobolju n kada user posted image treba doci :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.1.2013 19:34:34 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Migrena, glavobolja
17.1.2013 19:43:23   
reallove

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,nisam htjela otvarati novu temu,pitat cu ovdje..Ima li ovo veze sa migrenom..Bol u lijevom dijelu glave,ne znam tacno odakle dolazi,uho ili vrat..Boli me samo lijeva strana..Popila sam sada tabletu,prestalo je da me boli,ali evo vrat me sada boli..Stavila sam kremu,vidjet cemo hoce li pomoci..Ali mene ovo brine..Nije prvi put da mi se javi,javljalo se i prije i svaki put prodje..Traje po nekoliko dana,pa onda neko vrijeme nema,pa opet dodje...Kad otvorim na net,procitam ono najgore,samo se sekiram..Sta vi misliteuser posted image .

Ja imam migrene od svoje 15. godine. Mene u 90% slucajeva boli samo lijeva strana i to ne samo glave nego citavog tijela: iznad oka, iza uha, vrat, rame, šaka, noga, stopalo. Nekada mi se čini da me najmanje glava boli. I nije oštar bol, nego onaj tupi, dosadni, samo mu intetnzitet varira. Kada popijem tabletu prvo me prestane boliti glava, a vrat i ostalo me boli jos par sati.
ovako je kod mene samo sto mene ne boli saka,stopalo..evo sad samo me vrat boli..malo sam masirala ali nista..osjetim pod prstima jos i kvrzice pna vratu,zlijezde,mozda je i to.. problem je taj sto jednostavno ne mozes opisati jeli boli ili smeta,gdje boli,bas me muci....


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 10:34:48   
mirnah
Vec 5 dan da me podmuklo, tupo boli u gornjem dijelu cela...ne znam tacno ni gdje me boli znam da jedva nesto gledam na oci. Nemam utvrđenu migrenu, tako da ne znam sto bi moglo biti. Jedino znam da je vrijeme uzasno tesko i da provodim jako puno vremena nad kompjuterom, bojim se i otici doktoru. Pritisak u usima isto tako je prisutan.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 10:50:11   
reallove
Evo i ja se jos mucim,sinoc sam isla doktoru,rece mi to ti je zategnut vratni misic pa od toga boli glava,ne znam sad sta da mislim, pijem lijekove,vidjet cemiuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 11:02:47   
mirnah
jeli iko snimao glavu i kako to uopce izgleda? ja ne znam sta da radim vise, nisam hipohondar, ne panicim, ali ne znam sta drugo raditi...reallove draga moja, valjda ce te uskoro proci? koje tablete pijes? sto ti je doktor propisao? preporucuju masazu 2 puta u mjesecu...to sam cula

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 11:18:12   
reallove
Dao mi je kremu da mazem na vrat 3 puta,panadol joint i mydocalm,to je sve da opusti misice,samo meni nije jasno kako moze da me boli glava od toga svega i ne prestaje,vidjet cemo..i ja bih da radim to snimanje al me strah bas me strah..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 13:56:28   
dijete prirode
mišići vrata su opušteni kad se leži na podu. lezite na pod, malo raširenih nogu, ruku malo odmaknutih od tijela, dlanova prema gore, zažmirite, i skoncentrišite se na disanje. duboko, prvo se napuni stomak koliko je moguće, pa srednji dio pluća, pa gornji dio pluća, i onda se istim redoslijedom sve polako izdahne. što nečujnije to bolje, i "do kraja". koncentracija na dah je uvod u svjesno opuštanje mišića tijela, između ostalog i vrata.

kada je glava nagnuta naprijed (rad za kompjuterom, niske kuhinjske površine, nepravilno generalno držanje tijela), njeno težište izlazi iz vertikalne linije kičmenog stuba. to znači da glavu težine 4-5 kg "drže" vratni mišići (oni što idu od ušiju prema ramenima), ali glava "vuče" i opterećuje muskulaturu čitavog gornjeg dijela leđa, pa se osjeti "čupanje" od područja lopatica sa refleksijama do praktično vrha glave.

ako su tkiva koja spajaju trup i glavu opterećena, ometen je protok krvi, a krv hrani ćelije, pa se ometanjem krvotoka ometa i pravilna fiziologija nervnog centra - mozga. u kakve se sve manifestacije to može pretvoriti, glavobolje, nesvjestice, bljeskanje pred očima, probleme sa snom, razdražljivost, probleme sa vidom i sluhom...to je individualno.

analgetici čine da ne osjećamo bol, ali ne rješavaju problem. kreme i lijekovi za opuštanje su tu pod pretpostavkom da se ne možemo opustiti sami od sebe, što znači da ćemo ili piti lijekove po principu "drži vodu dok lijekovi odu" ili osvijestiti šta to zapravo radimo svom tijelu, i naučiti se opustiti i izliječiti sami (kako smo se i pokvarili).

svaki dan se stresirate, pa se svaki dan i opuštajte. nabavite dobru stolicu za kompjuter, podignite kuhinjske elemente nožicama da vam glava nije pognuta dok spremate hranu, a mišiće vrata opuštajte i vježbajte (internet je pun petominutnih vježbi i metoda opuštanja koje se mogu koristiti dok se bavimo nekim svakodnevnim radnjama) da budu jaki i funkcionalni i da vam još dugo nosaju sretnu glavu na ramenima.

živi i zdravi bili!


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Migrena, glavobolja
21.1.2013 14:20:02   
reallove
Dijete prirode puno hvala na ovom tekstu..ja moram probati i da se opustim,stalno sam pod nekim stresom,bezveze..doktor mi je preporucio i masazu,probat cu i to..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu dijete prirode)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Migrena, glavobolja
24.1.2013 13:19:36   
mirnah
Reallove, kako glavobolja? mene i dalje muci, nije to ona tipicna glavobolja vec i dalje tupa bol...mjerila pritisak dobar mi a sve mislim da nije od pritiska, medjutim nije!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Migrena, glavobolja
25.1.2013 8:49:20   
reallove
Jos uvijek se mucim,ima dana kada sam dobro,ali opet mi se vrati..Isla sam doktoru 3 puta..Svi kazu da je od vrata..Isla jucer,izvadili mi krv,uradili neke nalaze,kaze mi nalazi ok,nemoj da brines,nema nista strasno,sve je uredu..Ali ja nikako da se smirim,mislim da bi sve davno proslo da ja nisam pod ovolikim stresom,umjesto da mi bude lakse,3 doktora me pregledala,ja sve gora i gorauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 11:51:14   
sporty mamaa
Koje tablete vi koristite kad vas boli, ja jutros brufen popila. Cim je promjena vremena odmah se javi i glavobolja, a mrzim je.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 11:55:36   
Hannica
Kafetin,analgin... kad je u pitanju obicna glavobolja,a kad me migrena uhvati ne pijem nista jer nista ne pomaze.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 11:56:51   
tehna
i ja imam problema sa glavoboljom mene kad uhvati nepopusta a najbolje mi pomogne kafetin jedino mi on glavobolju ublazi

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 12:08:04   
sporty mamaa
meni kafetin uzas za zeludac. najgore mi bilo dok sam dojila, paracetamole pila, a oni slabo djeluju. Evo popustilo je i od brufena, najbolje bi bilo neki prirodni lijek ali koji?

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 12:15:47   
DM
Ja sam trenutno na voltarenuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Migrena, glavobolja
13.3.2013 12:26:08   
Thana85
Ja se dugo borim sa migrenom, sinoć sam mislila da će me danas napasti,jer sma sjedila preko 5 sati za računarom tipkajući,a ona se tako pojavi kad mišiće vrata preopteretim, pa sam jos sinoc popila ibuprfen600--evo danas samo ona lagana glavobolja.
Kad migrenu dobijem, hitna mi ne gine i glukoza..tek tada me popusti..prati je povraćanje cjelodnevno i mučnina..to je jedan veliki haos.Sa svima suosjećam tko ima migrenu. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Migrena, glavobolja
28.3.2013 18:26:45   
Private
http://www.youtube.com/watch?v=vkSZFh70hGc

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 22:51:47   
amra_sa
Dižem temu ...
Ima li koja forumašica da ima problem sa glavoboljom, posebno otkad nastupiše ove vrućine.
Mene gotovo svaki dan boli glava, posebno otkad je otoplilo, obično me boli čeoni i tjemeni dio, potiljak baš i ne.
Eh sad imam pritisak koji je obično na granici 140/90 , 150/90 i sl. pa mi varira, ne pijem nikakve tbl za pritisak. Internistica mi je rekla da mi ne trebaju tablete i da je to ok user posted image
Pijem Difen Rapid protiv bolova i puno tekućine, ne znam šta da radim ... Naveče nekad ne mogu spavati, ujutro sam kao zombi kad ustanem ...
I molim vas da mi objasnite (ukoliko znate) koja je razlika između migrene i obične glavobolje user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 23:00:43   
bebaa
amra moja kona pati od migrene i još neke koje poznajem...to je puno intenzivnije od glavobolje,praćeno povraćanjem,smeta ti jaka svjetlost,oči te bole...
a i mene danas glava boli,sreca popusti od kafe...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 23:04:14   
amra_sa
Smeta mi svjetlost, povremeno povraćam, bole i suze mi oči , često mi se zacrvene ... Imam i vrtoglavice, kao da mi se nešto navuče na oči, što kažu u narodu mrak mi padne na oči user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 23:05:48   
Ben 10
Mene ponekada boli glava i to bas potiljak i ko neki mi pritisak ,pogotovo kada trebam dobiti ili kada mi prodje menstruacija.Zna me zaboliti i na promjenu vremena....
Ja zadnjih 2mj pijem sumeci magnezijum i mogu ti reci da se bolje osjecam ,cak ni 2 PMS-a nisam tako reci ni osjetila,tipa tih glavobolja ,nerovoze itd.
Bolila me juce i danas ,cak mi ni kofadon koji me iz mrtvih vraca nije pomogao ,pa sam isla u apoteku i dala mi panadol extra koji mi je pomogao,ali me bolila zbog sekiracije oko boli u dojci.

< Poruku je uredio Ben 10 -- 30.4.2013 23:07:57 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 23:12:22   
bebaa
za migrenu je najbolje leći u zatamljenu prostoriju,mir,tišina,zatvori oči i odmaraj,nema tu vele lijeka sem nekih jakih baš kad prigusti...
ben10 ne sikiraj se,čitala sam temu...i ja i amra imamo cista,ja ima i fibroadenome godinama...mene nekad boli kad trebam dobiti ili ako prignječim ili slučajno se udarim...samo kontroliraj i ne paniči bez razloga...kontrola i samo kontrola...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Migrena, glavobolja
30.4.2013 23:14:35   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: bebaa

za migrenu je najbolje leći u zatamljenu prostoriju,mir,tišina,zatvori oči i odmaraj,nema tu vele lijeka sem nekih jakih baš kad prigusti...
ben10 ne sikiraj se,čitala sam temu...i ja i amra imamo cista,ja ima i fibroadenome godinama...mene nekad boli kad trebam dobiti ili ako prignječim ili slučajno se udarim...samo kontroliraj i ne paniči bez razloga...kontrola i samo kontrola...


Ja ludim citav dan i ne mogu prestatio plakati ,svako malo...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pošteno odgovorite
veeseelaa

ponukama jednim tekstom pitala bi Postoji li u vašem životu osoba zbog koje bi ste dali svoj žvot ??!! izuzev djece naravno

Da (61%)

Ne (39%)


Broj svih glasova: 194

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *