|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.6.2008 11:36:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mali

Ja sam poćela mjeriti bazalnu temp,

meni je to i pomoglo da odredim ovulaciju i da ostanem u drugom stanju....
mislim da je ovo, bar po meni, najbolji nacin: putem bazalne temperature

(odgovor članu mali)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.6.2008 12:28:39   
IvaG
IZVORNA PORUKA: Monia

U svakoj bolje snadbjevenoj apoteci,mozes kupiti ili poruciti aparatic za odredivanje ovulacije ili trakice.
a koliko to košta? user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.6.2008 14:03:17   
Antigona
Prema iskustvima forumašica aparat nije dobar preosjetljiv je i navodno pokazuje prečesto plodne dane i sl.
a trakice 30 KM 5 trakica dovoljno za jedan ciklus.
Sve u svemu nije baš jeftino.


(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.6.2008 16:12:17   
IvaG
ma kakvi jeftino,30km po ciklusu! preskupo!
šta ćeš reći djetetu šta nema brata ili sestru?
da si mu moro kupti mjesečnu kartu za autobus da može u školu ili da si moro dati mu za sendvić pa nisi mogu kupiti trakice..user posted image   eh da nam barem ne trebaju te spravice i tabletice, prije nene rađale kod kuće po 15 ero a mi danas.. ma ja mislim da smo mi svi pod velikim stresom! i muškarci i žene..ja sam otišla u apoteku pitati koliko košta onaj mabybaby pa kad mi reče cijenu ja ne znam kako sam vrata našla, majko mila ne bi da je 100% siguran, a bezveze,  ma goni.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odredjivanje ovulacije
20.6.2008 11:16:06   
mimy
joj iva jesi me sad pravo nasmijala..
potpisujem svaku tvoju riječ ovdje....
u svakoj sam se našla...heheheeeeee
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odredjivanje ovulacije
12.8.2008 15:11:05   
EDINA G
Može li mi neko objasniti ti određivanje bazalne temperature? Sta kako kada ? Hvala

_____________________________

dina

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odredjivanje ovulacije
12.8.2008 15:16:35   
budućamama
Ukucaj na pretraživač fertility friend i izbaciće ti stranicu na kojoj možeš naći apsolutno sve informacije o mjerenju BT.
Čak imaš i grafikone uz pomoć kojih će ti biti lakše odrediti vrijeme O.
Sretno!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu EDINA G)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odredjivanje ovulacije
12.8.2008 15:20:08   
EDINA G
Ok hvala odoh onda da i to isprobam pa ćemo vidjeti hoće li bitiuser posted image

_____________________________

dina

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:05:34   
sanjarka
Zdravo. Ja sam nova na forumu. Prikljucila sam se iz zelje da budem sto blize ideji o trudnoci. Inace, vec sam majka ali sam u fazi da zelim drugo. Interesuje me sljedeca stvar: po racunici, plodni dani su mi trajali do 20. 8. a ja sam na djetetu radila sinoc. Ima li sanse da plodni dani traju duze dan dva ili se uzaludno nadam.
Hvala na odgovorima.user posted image

(odgovor članu EDINA G)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:07:53   
maslačak82
Kao prvo dobrodošla!
kako si računala plodne dane?

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:15:39   
sanjarka
Pa ukucala podatke o zadnjem ciklusu i koliko mi u prosjeku traje cijeli ciklus i dobila podatke da su mi plodni dani trajali od 15. do 20.8user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:18:48   
maslačak82
meni plodno razdoblje traje 9 dana, zato pitam, jesi to preko RR kalendara računala? ili? Možda ti još traju...


< Poruku je uredio maslačak82 -- 22.8.2008 13:19:11 >

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:22:50   
sanjarka
Jeste preko RR kalendara, ali mi je dovoljno da znam da neko ima plodno razdoblje vise od 5 dana da bi se vec ponadala. Inace, bol u donjem stomaku mi je i jucer trajao tako da je moguce ali nisam sigurna

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:24:25   
maslačak82
možda ti je jučer bila ovulacija i možda si baš jučer "ubola" pravi dan, ajde probaj izračunati na ovaj:
http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=kalendar

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:34:30   
mnn
Super je taj portal na plivi.hr i ja sam po njemu izračunala plodne dane, uspijelo je ali je još rano da se vidiuser posted image  tako da mi je jedina nada test koji je pokazao plus...kad mi je rekao ginekolog jučer da se ne vidi skoro sam pala sa stola...od tuge i žalosti. Cure ja se Vama divim!

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:48:18   
sanjarka
Sada si me obradovala jer po ovom kalendaru ispada da mi jos traju plodni daniuser posted image
Znaci, narednih 15 dana ludo iscekivanje

< Poruku je uredio sanjarka -- 22.8.2008 13:55:49 >

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:55:40   
maslačak82
Eto vidiš, zato sam te i pitala kako si računala plodne dane, jeste da sam se malo krivo izrazila ali eto na to sam mislila, drago mi je, držim ti fige!

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.8.2008 13:56:27   
sanjarka
Super, hvala ti punouser posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.8.2008 19:37:59   
PegPerego
Pored "Maybe Baby" postoji i aparatic koji radi na slicnom, ako ne i istom principu, i zove se LADY Q. Evo mozes pogledati ovdje (i naruciti)
http://www.testcountry.com/categories.html?cat=189

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odredjivanje ovulacije
18.10.2008 12:26:31   
meriem
ja sam kupila Maybe Baby aparatic za odredjivanje o. medzutim moje licno iskustvo je negativno po rezultatima aparatica ja sam plodna 25 dana u mjesecuuser posted image pa ne moguce tako da ga nebi preporucila samo bacanje para sto se trakica tice nisam probala ali mislim da su tacnije od M.Baby aparatica

(odgovor članu PegPerego)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odredjivanje ovulacije
18.10.2008 12:51:18   
emy
u pravu si meriem,
ja sam kupila Maybe Baby prije godinu dana
ma cista glupost
svaki dan mi bio plodni dan,
stalno paprat kod mene
bacila sam ga, a svakako daju godinu dana garancije na njegov "nerad"

(odgovor članu meriem)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odredjivanje ovulacije
18.10.2008 13:10:00   
Anoniman
ja sam prije trudnoće koristila maybe baby u svrhu zaštite i vjerujte da me dobro služio!
Samo sam pažljivo radila svako jutro i uvijek bi mi u sredini ciklusa pokazivao plodne dane, prvo svijetlija paprat, pa kad je ovulacija tamna i opet blijedi. Ali aparatić je jako osjetljiv i koristi se prije jela i pića, odmah nakon ustajanja, a na rezultate može utjecati i sinošnja hrana i cigarete i lijekovi.
A on ustari mjeri soli iz pljuvačke, koje su vidljive za vrijeme nastupanja plodnih dana. Možda su one kod nekog jednostavno prirodno više, lupam, pa zbog toga dolazi do konfuznih rezultata.
A što se tiče moje priče, u neko doba mi je dosadilo da svako jutro pljujem, pa sam se pouzdala u proizvoljno određivanje plodnih dana i evo moje bebice u krilu...
Sretno svima, i da ne bude maybe baby, nego baby for sure!!!!!user posted image

(odgovor članu emy)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odredjivanje ovulacije
18.10.2008 18:27:07   
ena0002
Meni je gin rekao da maybi baby nije pouzdan i da od slj. ciklusa uzmem LH trakice, da su one mnogo pouzdanije. Pa cu to i uraditi. A inace nisam nikada mjerila bazalnu temperaturu, nesto mi se s tim nije dalo peglati, ali sam racunala plodne dane na osnovu trajanja ciklusa. E meni se sad cini da sam ja cijelo vrijeme i te plodne dane pogresno racunala, ma ko bi ga vise znao... user posted image . Uglavnom evo vec 2 god. redovno nesto fulam user posted image . Ako mi za par dana dodje user posted image  (a ja se nadam da nece) probacu sa tim LH takicama.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odredjivanje ovulacije
18.10.2008 21:12:08   
Lilipop
kad smo na ovoj temi, htela bih da vas nesto pitam..citala sam negde da LH trakice se mogu upotrebiti i kao test za trudnocu.posto sam ja ovaj mesec bila kod ginica i UZV-kom mi je utvrdio da imam dva folikula koji su pred pucanje (11 dc, 1 fol. 21mm-L, 2 fol.-19mm-D, end.-11mm), ja i MM odradili sve kako treba te dane. posto sam nekoliko dana prije kupila te trakice nisam ih tad iskoristila ali 4 od njih sam iskoristila 45,7,8 DPO i nije se pokazala crtica a jednom sasvim blijeda. e sad jucer, znaci 14 DC, sam upotrebila i tu zadnju trakicu i pojavila se linija koja je za jadnu nijansu bila svijetlija od kontrolneuser posted image  nemam PCOS, danas sam trebala dobiti, nemam ni spotting koji obicno imam 2-3 dana prije M, samo juce i prekjuce blagi bol u donjem delu stomaka. Znam da trebam kupiti test da bi bila sigurna ali apoteke kod nas ne rade do ponedeljka a ubice me neizvesnost...user posted image  sto mi je trebalo piskiti na trakicu..user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.10.2008 11:29:56   
ena0002
Lilipop nisam bas sigurna da sam te dobro razumjela, 14 dc si upotrijebila zadnju trakicu a vec 15 dc trebas da dobijes. Malo me to zbunilo, zar ti ciklus traje 15 dana user posted image user posted image user posted image ? Meni ciklusi traju 31,32 a nekad i vise dana. U svakom slucaju da bi bila sigurna moras uraditi test. Evo meni se prije par mj deslio da mi je user posted image  kasnila 10 dana. Ja sto posto bila sigurna da sam user posted image , radila testove, ali svaki bio negativan. A da ti ne pricam o simptomima , te manta mi se, ne pije mi se kafa, muka mi user posted image user posted image user posted image . I na kraju sam dobila i ispade da mi je taj mj ciklus trajao 40 dana. U svakom slucaju zelim ti user posted image  user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *