|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
27.1.2012 15:21:53   
anamarijapupek
Pozdrav svima! Može li mi netko reći kako mogu izračunati početak user posted image . Naime, meni se npr. jučer ujutro pojavila, međutim preko dana je samo bila jedna fleka na ulošku. Danas ujutro nakon piškenja ništa, niti danas tijekom dana ništa. Da li se u tom slučaju user posted image računa od jučer ili kada se baš pojavi svježa krv? Inače, po kalendaru bi trebala dobiti 29.01. Zadnju sam dobila 01.01. i to nakon 29 dana. Malo mi je komplicirano voditi sve to jer bi mi ova user posted image trebala biti treća prava nakon AB. Danas sam radila test (Intim plus), nažalost ništa od user posted image

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Odredjivanje ovulacije
27.1.2012 17:27:25   
mykica
Dobro nam dosla...Zao mi je sto nema user posted image jos al bice to aBd..user posted image A menstruacija ti se racuna od prvog dana kad imas svjezu krv...Tj. te tackice, nazvane "spotting" u svim ovim clancima sto sam citala, se ne pika kao menstruacija, vec bas kad krene krv ono pravooo :D

(odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Odredjivanje ovulacije
10.2.2012 16:02:45   
cele.k.
Cao cure.Ja nova odn stara na ovom forumu.Imam vec jednu kcerku,ostala sam trudna,nisam pratila plodne dane ni ovulaciju.Sad zelim drugo dijete i kao pocela sam pratiti ovulaciju.Ja je ne mogu upratiti.Kupila sam juce na komad trakice za odredjivanje ovulacije.U njoj nije bilo uputstvo i mislim da nisam dobro uradila test.Zanima me koji se dio trakice stavlja u urin.Pozzz

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Odredjivanje ovulacije
5.3.2012 8:09:07   
gami
Ćao cure! Nova sam na ovom forumu, pa mi je potrebna mala pomoć. Radila sam laparaskopiju i sada hvatam plodne dane. Radila sam testiranje sa Ovugnost trakicama i test je bio pozitivan četiri dana. Da li je moguće da dodje do ovulacije? Hvala vam

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.3.2012 8:01:11   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Lellla

Evo ovako pre svega zelim odgovor, ali i pomoc za sve nas koje se godinama muce da ugledaju te dve crtice .....
Od jednog starijeg doktora mnogo uglednog u NS ,cula sam da je najbolje 5 dana PRE i 5 dana POSLE menst. voditi ljubav , jer kaze tad je najveca verovatnoca zaceca .
Ja sam onako za sebe, interno napravila anketu medju trudnicama i porodiljama i necete verovati 75 posto njih je bas u tom periodu ostalo u dr.stanju ....
Hajde molim vas trudnice i mlade mame kazite nam svoja iskustva u vezi ovog podatka ....
Ja cu pokusati ...bas cu se potruditi vredi da pokusamo zar ne ?!
Kisic za sve ...pa da razresimo ovu misteriju ili mozda veliku sansu da ostvarimo svoj san :)



IZVORNA PORUKA: Volim Te!

Lelllo ja ti sto se ovoga tice ne mogu bas odgovorit samo mogu da ti kazem ja sam svakako pokusavala jedan mjesec svaku noc,drugi mesec kad pozelimo itd itd nekad 5 dana ne i tako 16 mjeseci,i posle laparoskopije sam rijesila svaku drugu noc i bez ustajanja i pranja posle i upalilo je,taj mesec sam i vrkutu pila jer menstruacija mi je luda skroz po 2 meseca je znala ne dolazit,eh sad sta je pomoglo ne znam ni ja tacno,ali sretno draga moja da se sto prije obradujete user posted image



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.3.2012 8:39:34   
vjestica
lellla prije svega dobro došla
što se tiče određivanja ovulacije, ima masa pouzdanijih načina od tok kalendarskog računanja, pa bilo to sredinom ciklsua ili početkom i krajem
ako već godinama pokušavaš, onda je krajnje vrijeme za detaljne pretrage i konkretne postupke
ganjati ovulaciju možeš prvih godinua dana pokušavanja

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.3.2012 14:39:27   
Lellla
vjestica

Pokusavamo vec 5-ta godina , svo vreme sam pokusavala da to resimo nekom alternativnom metodom ...
I onda sam u Februaru poludela i odisla na kliniku za neplodnost ...radili smo milion analiza i sve je ok i kod mene i kod njega , da bi me naposletku poslali na HSG , juce sam dobila user posted image i ovo je prva posle intervencije . Sada cekam da prodje pa cu udariti opasno na posao user posted image icicu na varijantu svaki drugi dan , ako za dva meseca ne bude nista idem da mi oni prate pl dane .
Dizala sam i ja noge , lezala posle ....ma cuda smo cinili ali eto nista ....nadam se da je zacepljenje jaj, bilo problem , iskreno se nadam ...
Mislila sam da sad posle M pocnem sa ocajnicom ...nemam sta da izgubim ?!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 13:29:12   
cele.k.
Cao cure. Imam jedno pitanje. Da li je moguce ostati trudan ako sam imala odnos juce a danas mi ovulacija? Da li ce biti kasno ako budem sutra imala odnos?

(odgovor članu Lellla)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 13:31:36   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: cele.k.

Cao cure. Imam jedno pitanje. Da li je moguce ostati trudan ako sam imala odnos juce a danas mi ovulacija? Da li ce biti kasno ako budem sutra imala odnos?


Sve u rasponu od par dana "oko" ovulacije moze biti plodonosno. Trenutak ovulacije se ne moze tacno odrediti osim ako ides na folikulometriju i pracenje ginekoloski. Spermiji ostaju "zivi" cca 72h nakon ejakulacije, tako da do tri dana prije ovulacije odnos moze biti "uspjesan" po pitanju trudnoce. Nakon sazrijevanja jajasceta i pucanja folikula jajasce ostaje u zivotu nekih cca 24h pa i sljedeci dan nakon ovulacije mozes ostati trudna.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 13:35:11   
Anoniman
da li žena svaki mjesec ima ovulaciju?
ukoliko partner ejakulira u isti na dan ovulacije ili par dana prije da li će ona ostati u drugom stanju pod uvjetom da je zdravstveno sve ok?

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 13:39:32   
Lulu_08
Zene statisticki gledajuci jedan mjesec u godini imaju anovulatorni ciklus, odnosno ciklus bez ovulacije/sazrijevanja jajasca/prskanja folikula. Cinjenicno stanje se 100% moze samo potvrditi pracenjem kod ginekologa (mjerenje folikula itd.).

Sanse za ostajanje u drugom stanju, ukoliko je zdravstveno sve OK, su oko 25% svakog ciklusa, tako da zena i pod idealnim uvjetima ne mora ostati u drugom stanju, iako moze.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 13:42:36   
Anoniman
Hvala na odgovoru!
U suštini treba se truditi i truditi iz mjeseca u mjesec user posted image ili za one koje ne žele imati djecu a desi se da dodje do ejakulacije u rodnicu, nek ne brigaju puno, jer imaju 75% šanse da ne ostanu trudne.
Jesam li dobro shvatila?

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 14:22:51   
cele.k.
ja koristim trakice za ovulaciju,nisam nikad isla na folikulometriju. proslo mjesec mi se desilo da mi pokaze na trakici ovulaciju i taj dan sam imala odnos i nista. kako bi to mogli protumaciti?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.5.2012 15:37:34   
mykica
Nažalost nekome ne uspije odmah da dođe do trudnoće, bez obzira ako je imao ovulaciju i odnose baš taj dan. Kao što je Lulu rekla, plodni dani su i 3 -4 dana prije ovulacije pa i dan poslije ovulacije. Ali to nije garant da će i da dođe do trudnoće. Mnogo nas koje smo na ovom forumu, smo nažalost to osjetile i na svojoj koži, iz mjeseca u mjesec pokušavaš, nadaš se ali do trudnoće ne dolazi, bez obzira što dođe i do ovulacije. Doktori će uvijek reći do godinu dana pokušavanja da se ostane u drugom stanju je normalno. Poslije godinu dana bi se trebalo početi raditi pretrage da li je sve ok, kako kod žene tako i kod muškarca. Mada ja lično sam odmah nakon 4 mjeseca krenula sa tim pretragama, i svaki mjesec idem na folikulimetriju, tj. pratim ultrazvukom kada će doći do ovulacije, ali eto još nisam uspjela ostati trudna. Ali nada ne umire, borim se za svoju mrvicu, koliko god bude trebalo. Tako želim i svakoj ženi koja to želi, da što prije dođe do svojih user posted image

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.7.2012 0:06:41   
Aylana
Cao cure, da i ja podijelim svoje iskustvo sa pracenjem ovilacije. Naime, kad smo pokusavali zaceti bebu ja sam pratila ovulaciu posto je kod mene uvijek bio neredovan ciklus. I testove sam radila na May be baby! Koliko god meni svi ljekari govorili da je to nepouzdano po uporedjenju sa pracenjem kod ginekologa, meni je tacno svaki mjesec pokazivalo vrijeme ovulacije. I sto je dobro sad kad vec imam bebicu i ne zelim za sada drugo dijete sa tim testom pratim kad se treba pricuvati :))) Zaista savjetujem svima. Malo je skuplji, ali mozes ga koristiti duze vrijeme. POzdrav!

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.7.2012 12:46:58   
cele.k.
Ja sam opet cula da nije taj maybe baby pouzdan.Kolegici je usreduser posted image pokazao ovulaciju.Ja kupujem trakice za ovulaciju,iste su kao i testovi za trudnocu i pokazao mi je da ovulacija,imala sam odnos i nista.Zato cure mnoje,ja ne vjerujem u plodne i neplodne dane,sve je to od Boga

(odgovor članu Aylana)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.7.2012 16:57:34   
Andy_Bec23
Celek draga SVE JE TO U TVOJOJ GLAVI....
Opusti se iz poudanosti kazem, ja sam se pripremala za Operaciju i uopce nisam razmisljala na bebu ,da bih bas taj mjesec ostala trudna i otkazala operaciju, a 6 mj prije toga nista pa ti sad vidi.

Naravno ima Boga u svemu vjeruj samo i nemoj puno se opterecivat


Sretno

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.7.2012 13:51:25   
cele.k.
a kako vi racunate dane ovulacije? meni te trakice pokazuju 3.dan nakonuser posted image da mi je ovulacija a po pravilu 14.dan bi trebala biti O

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.7.2012 16:54:19   
mykica
cele.k Sve zavisi od žene do žene. Pravilo je da je 14, 15 dan ciklusa, al i ne mora biti. Moja prijateljica je tako zatrudnila, O je bila 2 dana poslije menstruacije. Ako koristiš LH trakice one su poprilično tačne.

(odgovor članu cele.k.)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.7.2012 19:43:01   
Andy_Bec23
Mykice duso, ja sam se totalno opustila i nisam razmisljala i bacila sam sve trakice za ovulaciju i ostala trudna a 6 mj prije toga ih koristila i tocno tada imala odnos kada je trakica pokazala, i dizala noge i sve zivo i nezivo i nista, a tada kad sam ostala trudna tocno se sjecam, odmah sam ustala ,okupala se i otisla u wc pa sam ostala trudna. Svi ti preparati pomazu naravno u odredjivanju O i opterecuju zenu sto je totalno bespotrebno.
Svi mi kada smohtjeli bebu odmah nakon 1 puta smo se pitali a sto se nije desilo odmah na internet i pitali se i opterecivali.

Smatra da ako zena ne ostane trudna unutar 1 godinu posjeti doktora koji ce joj radit folikulometriju i odrediti kada tocno nastupa ovulacija....


Cele.k. opusti se i uzivaj u vodjenju ljubavi i user posted image ce doc... Znam da je lako pricat al iz iskustva znam, tako npr. ja se ne opterecujem kad dodje dodje , jer znam da mogu ostat trudna user posted image user posted image



_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Odredjivanje ovulacije
25.8.2012 18:46:49   
Artemida84
Pozz drage moje! Imam i ja jedno pitanje sto se ovih LH trakica tice, da li dvije blijede crtice isto znace kao i kada su tamne? Vec 3 dana su mi takve pa sad ne znam.... Unaprijed hvala !

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Odredjivanje ovulacije
25.8.2012 21:58:16   
vjestica
trakica je pozitivna kad je testna crtica tamnija od kontrolne

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Odredjivanje ovulacije
26.8.2012 13:21:07   
Artemida84

IZVORNA PORUKA: vjestica

trakica je pozitivna kad je testna crtica tamnija od kontrolne

A na ovom upustvu pise tamnija ili iste boje kao testna pa me to i zbunilo. Znaci nista ako su obje iste boje? Hvala ti user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.9.2012 20:11:47   
Artemida84
Drage moje, prijateljica mi je neki dan rekla da na mobitelu ima aplikaciju My Days koja joj pokazuje ovulaciju, kada treba dobiti, itd. Malo sam bila sunjicava ali sam je instalirala i odlicna je, uvijek su mi plodni dani kada mi tamo pokaze-i sa LH trakicama sam usporedjivala, dobijem tacno opet itd. Mozete pisati i kada ste imali odnose, neke biljeske i sl. Eto ako netko nema da podijelim sa vama. Ljubimmmmmm user posted image

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.9.2012 22:44:46   
emirita
Artemida mozes li mi ti objasniti, skinula sam aplikaciju, pa me zanima sta znace svijetlo zute kockice a sta ova jedna tamno zuta?

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *