|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
3.1.2013 19:21:52   
Wish
Hellloouu cure, prvo svima želim srećnu,zdravu i uspješnu Novu 2013-tu,da ova godina bude puna user posted image i user posted image user posted image ...a sada vas molim za malo pomoći...moji ciklusi su totalno neredovni...od 28 pa do 35, 36 dana,tako da mi je jaaaako teško znati i odrediti ovulaciju user posted image ...e sad ovih dana osjećam lagano probadanje u donjem dijelu stomaka,malo pojačanu sluz i noge su mi led ledene, a moram i napomenuti da mi je danas 14 dan od prošleuser posted image , pa me zanima da li bih ove sitne znakove mogla protumačiti kao ovulaciju? Ne znam kako druge cure se nose sa ovakvim neredovnim ciklusima ali mene ovo izluđuje...pa vas molim ako ima neka sa sličnim iskustvom da se javi... Veliki pozz

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Odredjivanje ovulacije
4.1.2013 11:54:51   
Maja1309
Draga Wish, čitam tvoje simptome i kao da čitam svoje, mislim da će ti uskoro ovulacija. Ne znam dali si trudilica, ako jesi možda da danas načiniš test na ovulaciju gravignost koji je jako pouzdan, ukoliko je pozitivan, ovulacija nastupa u narednih 12-48h.

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: Odredjivanje ovulacije
4.1.2013 19:24:15   
kokouli
Wish ,u akciju i da bude user posted image uskoro.

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Odredjivanje ovulacije
4.1.2013 19:48:11   
Wish
Hvala vam puno cureeeeee user posted image ...sve u svemu,trebalo bi se bacit' na posaouser posted image ...pozz

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Odredjivanje ovulacije
5.1.2013 0:06:35   
Mrvica_83
Wish draga Sve su prilike da ti je O na pragu user posted image Pojacana sluz , malo probadanje / bol kad se desi pucanje folikula u jajniku .. Ja kod sebe uvijek primjetim malo pojacan libido user posted image priroda se valjda pobrine da ne propustimo "pravi" trenutak user posted image user posted image Stoga - u akciju i drzim fige da bude user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Odredjivanje ovulacije
5.1.2013 12:05:21   
narancas_ta
wish,
kod mene je ciklus 40+ dana... nikad mi nisu bile jasne zene koje znaju tacan sat kad im nastupi ovulacija... user posted image
ali, mislim da se tim ni ne trebas opterecivati... na posao, svaki dan i eto user posted image ... :)
evo mi sada cekamo pregled za nekih 10ak dana... a beta nam je 20190....bez obzira na nredovne i svakakve.. user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Odredjivanje ovulacije
5.1.2013 19:31:28   
Mrvica_83
Wish mila Sve je to individualno - naravno da se Ovulacija može osjetiti i predvidjeti ako je ciklus iole redovan i ako se brižno i više mjeseci prate dešavanja koja prethode O user posted image Obzirom da smo na temi odredjivanje ovulacije koja je trebala pomoći u pronalasku odgovora na tvoje pitanje nadam se da sam ti svojim iskustvom pomogla da potvrdiš svoje simptome user posted image Ja sam čak bila u iskušenju da naručim posebnu spravicu / toplomjer za bazalnu temperaturu i to iz Holandije ali nije mi , hvala Bogu , zatrebala i nadam se da neće za narednu user posted image .. Ja ti od srca želim da ciljani odnosi urode plodom , da si ispravno prepoznala pravi period za akcijanje i da ubrzo ugledaš user posted image pa da se user posted image user posted image Ljubimmmmm

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: Odredjivanje ovulacije
6.1.2013 14:00:35   
aneliii
zdravo svima i sretna Nova 2013, a sto se tice teme-ja sam prvi put zatrudnila zahvaljujuci ovulacijskim trakicama i to iz prve, sada opet zelim ostati trudna pa mislim ih opet kupiti user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Odredjivanje ovulacije
6.1.2013 14:41:37   
ljiljo
Anelii mozes li mi reci molim te koje si koristila i koje sad namjeravas uzeti trakice za ovulaciju?

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu aneliii)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: Odredjivanje ovulacije
6.1.2013 15:26:30   
aneliii
koristila sam gravignost(mislim da se tako zovu), nisam vjerovala u to ali stvarno na dan kada mi je pokazalo da ovuliram tad nam je i uspjelo, sad radimo na bebici dva mjeseca pa opet cu pokusati sa trakicama.

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Odredjivanje ovulacije
6.1.2013 15:27:42   
aneliii
a inace prije toga nisam uspjela ostati trudna 8 mjeseci user posted image

(odgovor članu aneliii)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Odredjivanje ovulacije
7.1.2013 17:42:42   
malena29
Prije svega da vas pozdravim,,, izvinite što pišem ovo ovdje ali nisam znala gdje da pitam jer sam nova ovdje,.-pa bi molila da mi date odgovor?? mengu imam uvjek 28-30 dana.. ali je uvjek tačna znači 28..29..30..dana,, i nikad nema problema,, međutim prošli mjesec sam malo više bila seksualno aktivna i baš u periodu kad sam trebala dobiti --7-9-2012...i menga mi je posle kasnila 7 dana,,,, jel može mi uticati odnos na kašnjenje,,,,da se to pomjeri,,,i dobila sam 15.12. i od tog datuma kad izračunam 28- dana pada da trebam dobiti 11.1.2013...ili da računam od 7.12 pa narednih 28 dana,, potpuno me nešto izbacilo iz takta i pomijerilo mi se i nikad mi nije kasnila menga pa me zanima samo da mi kažete jeli moguće da je odnos uticao,, na kašnjenje ??? i da,,, ovu cijelu sedmicu od 31 do danas mi je bila vaginalna sekret i lučenje baš izraženo,,, dali su to plodni dani,,,,i kad oni nastupaju ,,,malo mi je nejasno --molim vas nisam u braku ali imam dečka i prvi dan tog lučenja sekreta smo vodili ljubav bez zaštite naravno nije unutra ejakulirao,,,ali sam bila pre pre vlažna od toga ,,i dali može od njegove sluzi bez ejakulacije se zatrudniti,, znam da su jako male šanse ali,.-,mi se sve to poremetilo pa me zanima pls....hvala

(odgovor članu aneliii)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Odredjivanje ovulacije
7.1.2013 22:54:58   
Mrvica_83
Malena29 Prije svega pozdrav za tebe user posted image Obzirom da si navela da su ti menstruacije prilicno redovne - 28 ,29 ,30 dana tebi bi Ovulacija trebala biti 14,15 dana nakon početka menstruacije .. Dakle ako je , za primjer , menstruacija u Decembru bila 15.12 trebalo bi da si ( zbog urednosti ciklusa ) ovulirala 28.12 ili 29.12 .. Mogucnost za zacece je realna ako ste 4-5 dana prije O imali nezasticene odnose i dan poslije ovulacije .. Naime spermatozoidi zive 4-5 dana a jajna celija 24 sata od momenta izlaska iz jajnika ..Simptomi ovulacije koje mozes pratiti su : sluz koja je pojacana , rastezljiva , prozirna , eventualno bolovi u donjem dijelu stomaka .. Kad se ciljano radi na trudnoci zenice uglavnom prate i bazalnu temperaturu ali tebe ne bih zamarala time user posted image .. Sto se tice teoretske mogucnosti da se zatrudni i ako muskarac ne ejakulira "unutra" - moguce je jer se male kolicine ejakulata izlucuju i tokom odnosa .. Stoga bi bilo dobro da umjesto prekida odnosa koristite kondom ili sl.pogotovo u vrijeme plodnih dana - koje sam ti ( nadam se ) malo pojasnila .. Kasnjenje od 7 dana moze biti uzrokovano mnogim faktorima i mislim da nema veze sa pojacanom seksualnom aktivnosti koju si pomenula .. Nadam se da sam malo pomogla i zelim ti sve najbolje user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu malena29)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Odredjivanje ovulacije
7.1.2013 23:18:02   
malena29
hvala ti puno,,:) sad trebam dobiti za vikend pa ćemo vidjeti šta će biti oćeli kasniti,,,, oćeli biti beba ili ću dobiti :) :)

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Odredjivanje ovulacije
7.1.2013 23:23:50   
Mrvica_83
Malena nema na cemu user posted image Ovdje se uglavnom zenice bore i trude za user posted image - takva sam i sama pa ces rijetko cuti neki savjet protiv trudnoće i to je sasvim normalno user posted image .. Ja tebi , u svakom slucaju , zelim sve najbolje i drago mi je ako sam ti pomogla savjetom ..user posted image


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu malena29)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.1.2013 14:00:56   
ljiljo
Hvala Anelli na odgovoru.

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.1.2013 14:14:59   
entinte
zenice, treba mi savjet, meni su vještice bile redovne od dana kada su nastupile u mom zivotu, ciklus bio 26-27 dana bez kasnjenja, porodila sam se 2011. u aprilu na carski. Kada smo poceli raditi na drugom primjetila sam da mi ciklus vise nije 26-27 već 29-30 i tako je evo već 3-4 mj. Je li se to ikome dešavalo i kako sad odrediti ovulaciju...

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.1.2013 15:12:26   
Maja1309
entite draga, reci mi kako si prije dok si imala ciklus 26-27 dana određivala ovulaciju, na isti način je odrediš i sada user posted image
ako imaš ovulaciju 14 dana prije sljedeće menstruacije, znači da ti je prije bila 12-13 dan ciklusa, a sada kad ti se ciklus produžio na 29-30 dana ovulacija bi trebala biti 15-16 dan ciklusa. Al to nije pravilo, svaka je žena jedinstvena. Promatraš li vaginalnu sluz ili mjeriš bazalnu, koristiš li možda lh trakice?

lp

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.1.2013 15:18:20   
entinte
Nisam ih ni određivala jer sam sa prvim odmah ostala trudna tako da nije bilo potrebe za tim. Bit je u tome da li pratiti po starom ciklusu i vjerujuci da je ovo prolazno ili je moguce da mi ciklus ostane ovakav kakav je posljednjih 3-4 mj. Planiram početkom februara kod dr na kontrolu svakako ali me interesuje da li se nekome desilo isto to da se tako promjeni ciklus.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.1.2013 19:35:07   
ellene
A koliko koštaju te trakice za određivanje ovulacije??? user posted image

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Odredjivanje ovulacije
9.1.2013 13:31:50   
Maja1309
Pozdrav ženice user posted image

entinte mislim da bi trebala računati po pomjerenom ciklusu, kakav je posljednja 3-4 mjeseca. Nisam imala slično iskustvo, to je neko moje mišljenje.
Mislim da ti se nakon poroda ciklus malo produžio što je sasvim OK, ništa strašno.
Savjetuj se s dr to je najbolje, al mislim da trebaš računati po novom ciklusu. Al iskreno mislim da najlakše sa LH trakicama možeš utvrditi ovulaciju.

ellene ja kupujem trakice u DM, tek 2 ciklus radim s trakicama, al žene ih kupuju preko ebaya puno povoljnije. Ja plaćam jednu 4,95 KM u DM. Ako uskoro ne budem trudna vjerujem da ću i sama preko ebaya naručiti. Mislim da je neka od žena rekla da preko ebaya 100trakica platila oko 40KM.

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Odredjivanje ovulacije
9.1.2013 15:39:21   
entinte
Maja1309 porodila sam se prije 21 mjesec a ovo se dešava tek odnedavno tako da mislim da nema veze sa porodom ali idem početkom februara kod doktora svakako na PAPA i UZV pa ću s njim vidjeti. Svakako ću uzeti trakice da i to probam, hvala puno.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.1.2013 13:37:42   
marinčii
Mene zanima koliko su sigurni ovi testovi za ovulaciju'ja sam radila s ovim ovugnost i bio je pozitivan e sad ,jel to znači da sam imala ovulaciju sto posto ili je ipak moguće da i pored tog pozitivnog testa ovulacija izostane?uh što ga ja spetlja,nadam se da ste razumjele šta sam htjela pitati?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 9:08:49   
Maja1309
draga marinčii evo nastojati ću ti pomoći.
Naime i sama sam sebi postavljala isto pitanje prije 2 mjesec-dva. Istraživala sam po forumu i netu i našla odgovore.
Isto sam koristila ovugnost (kupila u DM)

Ovako ti to ide, ovugnost ( vjerujem i ostali testovi na ovulaciju) najavljuju ovulaciju u narednih 12-48h od pozitivnog testa.
Test je pozitivan AKO i SAMO AKO je testna crtica isto tamna ili tamnija od kontrolne crtice.
Test se radi između 10-19h (ja sam radila 17-18h)
tako da npr. ako danas imaš pozitivan test odmah u akciju danas, sutra, prekosutra.
Test najavljuje ovulaciju, ali ne znači da je do iste i došlouser posted image da bi znala dali je do ovulacije došlo najjednostavniji način je da mjeriš i BT čiji porast 0,2-0,5 C dan-dva nakon ovulacije potvrđuje da je do ovulacije stvarno i došlo. Trebala bi mjeriti BT.

Mjerenje bazalne temperature (BT) - predstavlja indirektnu metodu za dokazivanje postojanja ovulacije tijekom menstruacijskog ciklusa. Tjelesnu temperaturu potrebno je mjeriti svakodnevno nakon jutarnjeg buđenja, preporučljivo u približno isto vrijeme. Fizičko oslobađanje jajne stanice (ovulacija) nastupa uglavnom dan prije prvog porasta temperature koji iznosi oko 0,30ŽC. Značajan porast temperature nije uočljiv prva dva dana nakon porasta LH te ga se uglavnom registrira 2-3 dana nakon porasta LH. Porast temperature u odnosu je s porastom koncentracije progesterona u perifernoj krvi iznad 4 ng/mL. Tako se uz pomoć krivulje BT moraju planirati odnosi svakih 36-48 sati, 3-4 dana prije i dva dana nakon porasta temperature. Do porasta BT dolazi zbog djelovanja progesterona na hipotalamički centar za regulaciju temperature. S obzirom da LH stimulira luteinizaciju granuloza stanica i sintezu progesterona te indirektno ovulaciju, izostanak porasta BT u sredini menstruacijskog ciklusa siguran je znak izostanka ovulacije te je potrebno obratiti se ginekologu. BT,potrebno je mjeriti 2-3 mjeseca uzastopno te voditi kalendar BT.

I da ti još i ovo kažem, ja sam ovaj mjesec imala dva dana pozitivan test. 14DC testna tamnija od kontrolne, 15DC testna isto tamna ko kontrolna. i po BT 17DC sam imala porast temp od 0,2C. Tako da mislim da sam je ovaj put ulovila user posted image

Slobodno pitaj šta god te zanima.

Meni su puno pomogli postovi svih ženica na forumu, a posebno mi je pomogla Andy_Beč... Draga hvala ti puno. Sve najbolje u trudnoći ti želim od srca.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 11:20:57   
marinčii
Draga Maja hvala ti na ovom iscrpnom odgovoru,znači i pored ovog pozitivnog testa moguće je da ovulacija izostane, ,ja imam i onaj mybe baby mikroskop i na njemu su mi se pojavili plodni dani točno kad mi je i test na ovulaciju bio pozitivan pa se nadam da se stavrno i desila,ako ovaj mjesec ne bude ništa oduser posted image probat ću i smjerenjem BT da budem sigurna da se ovulacija događa,svima koji su u iščekiva
nju puno sreće i da što prije ugledaju user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *