|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 11:55:42   
Maja1309
Marinčii nemam iskustva s mybe baby. Ja tek 2 ciklus mjerim BT, al zahvaljujući njoj vidim da sam imala ovulaciju. A i upoznala sam svoj ciklus. Prije ovulacije prosječna temp mi je 36,3, poslije ovulacije 36,6, i zanimljivo je i npr da dnevna temp znači ne BT prije ovulacije mi je oko 36,6, a posl ovulacije 37-37,4, npr ovo nikad nisam znala da imam ovako temp visoku nakon ovulacije, nisam bolesna, prehlađena, jednostavno nakon ovulacije dnevna tepm mi je povišena dosta. Sad ne znam koje su tvoje dnevne tepm, al npr da i sada kreneš mjeriti BT ili koji dan i dnevnu temp, nebi bilo loše. Jer ako ovaj mjesec ne bude dobitni da sljedeći mjesec možeš imati s čime usporediti.
I da... na www. fertilityfriend.com se možeš registrirati i svoje temp upisivati u graf, koji ti sam odredi O meni je to super stvar.

Eto user posted image malo dug post user posted image al meni je puno značilo da mogu dobiti info ili pronaći na forumu, pa rado pomažem i tebi i drugima koji čitali...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 12:03:11   
marinčii
hvala mila,ja inače imam baš nisku temp ooko 36 sa 2 obično ,ja kad sam zatrudnila temperatura mi je bila 37 sa 2 i to je trajalo danima ja kontala prehlađena kad ono kad sam saznala za trudnoću i otišla na pregled doktor mi rekao da je to normalno na početku trudnoće,posle sam dosta o tome čitala i znam da ako je došlo do trudnoće da će ta temperatura ostati povišena 18 dana,ako nije došlo do oplodnje dan prije očekivane user posted image temperatura će pasti na onu razinu na kojoj je bila prije ovulacije,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 12:05:09   
grozđe
Drage moje zenice, kako ste...

Majo citam tvoj post i skontam da sam mozda imala ovulaciju sad nekad a cini mi se da je i trebala da bude. Ima mozda dva tri dana sve mi ko zima ( a tu je i pojacan vaginalni iscjedak ) i jucer izmjerim BT kad 37,1...prehladjena nisam pa je valjda to to...inace mi je malo veca BT oko 36,8....bas se poklapa sa tim stepenima porasta sto si napisala. Valjda sve to ima svoje zasto i kada.

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 12:26:54   
Maja1309
Marinčii i ja sam čitala da 18 povišenih temp znači trudnoću i da temp pada pred očekivanu user posted image

Meni je npr prošli ciklus temp počela padati 3 dana pred user posted image i dobila sam user posted image

Ovaj ciklus evo dobro se visoko drži, user posted image ne očekujem u sada u nedjelju, a ako će doći, već sutra bi mi trebala početi padati BT.
A evo malo prije sam imala 37,2... a BT jutros 36,8...

grozđe može biti da si imala ovulaciju, jer ako nisi bolesna ne vjerujem da bi ti temp prije ovulacije bila tako visoka.
Inače relativno sam nova na forumu (neka 2 mj) pa mi je teško upratiti sve ženice i njihove situacije. Ti si isto trudilica? Već duže vrijeme ili? Ja evo nekih 5 ciklusa, BT mjerim zadnja dva ciklusa, nema baš ženica na ovoj temi (BT grafikoni) a mislim da bi pomogle jedna drugoj...

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 12:32:07   
marinčii
majo znači ti si sad u iščekivanjuuser posted image ,nadam se da ti neće doći i da češ već u nedelju ugledatiuser posted image
grožđe ako nisi prehlađena vrlo vjerovatno da je to znak ovulacije,a kad ne očekuješ user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 13:29:05   
grozđe
Draga Majo i marincii ja sam imala kiretazu prije 3 mjeseca, missed.a. Zatrudnila sam odmah i onda oko 7 sedmice dobila jaku upalu mokracnih kanala (krv u mokraci ) i prestao plod da se razvija. Znaci bila je neka infekcija i u 50% slucajeva kako kaze doktor koji mi je napravio kiretazu to je uzrok pobacaja.

E ono sto je trenutno kod mene je to da nisam jos dobila prvu menstruaciju nakon kiretaze, stres i jak strah su ucinili svoje. Svi pregledi odlicni, sve u redu ali menstruacije nema. Doktori su mi vidjeli i folikule velicine 15 puta 18 mm, to jos prije mjesec dana i ja svakim danom cekam menses. Cini mi se da imam ovulacije ali hocu da provjerim na neki nacin, da to sam sigurna ili da vidim imam ili nemam. Planiram kupiti test za ovulaciju ovaj vikend, a evo i pocet cu mjeriti BT. Majo koliko sam shvatila iz tvog posta meni je ovulacija vjerovatno prosla tj.kada je ovulacija temp. je niza?


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 14:21:45   
Maja1309
grozđe žao mi je zbog kiretraže

Znam da je meni lako reći ti al probaj se opustiti, pa dođe i menstruacija ..

ne znam šta se događa kad je žena imala kiretražu, ali najjednostavnije rečeno kod normalnih ciklusa: u prvoj fazi ciklusa su temp niže, a u drugoj više, porast znači ovulaciju. Sad ne znam kod tebe, ako imaš blago povišenu temp, a nisi prehlađena, jel to znači da ti je ovulacija prošla. Reci mi kad si zadnji put bila kod ginića jesi imala povišenu temp, jesi mu to spominjala. Nisam baš upućena u temu kiretraža.. kakva su iskustva s ostalim ženicama? Koji je neki normalan period nakon kiretraže da user posted image dođe+?

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 14:26:31   
Maja1309
grozđe javi se ženama na ovu temu

http://www.ringeraja.ba/forum/Prva_menstruacija_nakon_kiretaze/m_1489645/tm.htm

možda imaju više iskustva pa ti olakšaju čekanje

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Odredjivanje ovulacije
23.1.2013 14:34:05   
grozđe
Majo hvala sto se brines i na iformacijama. Bila sam na pregledima i sve je dobro, nalazi odlicni ali menzesa jos nema, nadam se da ce doci u dogledno vrijeme. Ponovo imam odnose bez zastite a BT mjerit cu svako jutro kako si rekla i zapisivat cu.

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Odredjivanje ovulacije
3.5.2013 14:30:55   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: amellyz

Drage forumašice
Nova sam na ovom forumu pa iz tog razloga otvaram novu temu jer imam jedno malo pitanje.
Znam da mnoge od vas pokusavaju da ostanu u drugom stanju i da najčešće pratite cervikalnu sluz.Mnoge je nemogu ni vidjeti ni osjetiti.
Moja zadnja menga je bila 21,04,.Trajala je samo 3 dana uz intenzivno krvarenje i 4 dan nesto sasvim malo.Prije je trajala po 7 dana.Ciklus traje uvjek 28 dana.E sad slijedi problem.1.5 mi se pojavila cervikalna sluz,( koju su popratili bolovi u dojnjem djelu stomaka)i nastavila se pojavljivati i 2.5. ali i danas3.5. sa bolovima u dojnjem djelu stomaka ali smanjenog intenziteta
Dali se nekoj od vas ovo dogodilo molim vas pišite.
(posljednju godinu dana nisam nikako primjecivala cervikalnu sluz a pokusavam da zatrudnim vec godinu i pol)



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Odredjivanje ovulacije
3.5.2013 17:48:41   
Lejla Ka
amellyz, cervikalna sluz potoji stalno, dakle tokom čitavog ciklusa, samo se tokom ciklusa mijenja. Predpostavljam da ti pod tim "pojavljivanjem" cervikalne sluzi smatraš onu tzv. plodnu sluz koja se javlja tokom ovulacije, koja izgleda kao bjelance i predstavlja pogodnu sredinu za boravak i prolazak spermatozoida.

Ovo kako opisuješ meni se dešava redovno u fazi ovulacije s tim da bolovi (nisu to sad neki onesposobljavajući bolivi, kod mene je to više neka nelagoda) dosežu maksimum taj neki 3. dan i nakon toga naglo jenjavaju (predpostavljam da se tad desi ovulacija), i sve to prati upravo ta prozirna bjelancasta sluz.

S obzirom da kažeš kako već godinu i pol pokušavaš zatrudniti da li si se obraćala ljekaru do sad po tom pitanju?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Odredjivanje ovulacije
3.5.2013 18:21:10   
amellyz
Tačno je da ti bolovi nisu toliko jaki uglavnom mala nelagoda.Bila sam kod svog ginekologa koji je po ultrazvucnom pregledu utvrdio da nema nikakvi problema i da je sve uredu kao sto je pokazao i papa test.
Znam da cervikalne sluzi uvjek ima ali ova koja se meni pojavljuje vec treci dan za redom u velikim kolicinama nisam je imala skoro cjelu proteklu godinu.Doktor mi je rekao da je to zbog stresa.
Sad ovaj mjesec imam zakazan termin oko 11 pa se nadam najboljem jer radimo ja i MM na tome

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 10:20:45   
emma7
zdravo dali mi neko moze pomoci dali ima neko iskistava sa stranicom Fertility friend pracenje ovolucije datum koji mi je pokazan kad mi je ovolucija 16 dana nakon menge sada mi pokazuje da imam naboje trudnoce 50.1% of positive pregnancy test are reported before 11 DPO in the i Early Pregnancy Signs 30% i temp mi se povisila iz dana u dan raste kad ustanem mjerim je pa ako neka od vas ima kakav odgovor sem testa zatrudnocu user posted image user posted image muz mi zabranio da ga kupujem user posted image user posted image na dan ovolucij sam imala odnose

< Poruku je uredio emma7 -- 8.6.2013 10:21:42 >

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 10:30:37   
Marija13
Ako temperatura ne spada nesto se desava user posted image
i ja sam redovno vodila svoj "dnevnik" na toj stranici, upisi i sve ostale simptome, kako se tacno osjecas...On tako procjenjuje..je li ti kasni? Kad trebas dobiti?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu emma7)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 12:03:36   
emma7
par dana mi je temp bila 36.3 pa je skocila na 36.5 trajala 4 dana pa 36.6 pa 36.8 nisam bolesna bole me malo grudi i natecene su i krsta me bole i stomak mi je nadut user posted image i place mi se user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 16:18:06   
kokouli
Nadam se da ce biti user posted image [sm=modricrtici.gif draga emma7 ,a kakav ti to imas aparat da ti sve to kaze ,jel onaj digitalni ,ja bih voljela to da imam ......

(odgovor članu emma7)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 20:13:16   
emma7
mjerim digitalnim toplomjerom i yapisujem u grafikon na fertility friend probaj i ti svako jutro kad ustanes ja mjerim ispod jeyika

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Određivanje ovulacije
8.6.2013 23:13:19   
enaaa
emma7 ja evo već 3 mjesec mjerim BTuser posted image
Nisi napisala koji ti je DPO, kada user posted image ne očekuješ i da li si taj dan ili dan prije kada ti je označio O osjetila da te jajnici bole?
Nemoj previše da se oslanjaš na FF, meni je prvi mjesec označio O 14dc, a drugi mjesec 10dc, sad ću baš da vidim kako će sada da označi....ja mjerim prvo živinim toplomjerom, jer mi je on pouzdaniji, a imam i digitalni i on mi uvijek pokaže nižu temp. od živinog, mada na digitalnom izmjerim odmah poslije živinog...nekako mi čudan ovaj dig. jer ne mjeri temp. ni 2 min., a živinim mjerim 5 min., isto kao i ti i ja mjerim ispod jezika, i čitala sam da je pravilno uvijek mjeriti na istoj strani...i da ne zaboravim, meni je 14 dana bila povišena temp. da bi pala 15dc
Nadam se da sam ti bar malo pomogla, želim ti sreću, da temp. nastavi da raste, i da ubrzo ugledaš user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu emma7)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 1:02:18   
Aiša

IZVORNA PORUKA: emma7

zdravo dali mi neko moze pomoci dali ima neko iskistava sa stranicom Fertility friend pracenje ovolucije datum koji mi je pokazan kad mi je ovolucija 16 dana nakon menge sada mi pokazuje da imam naboje trudnoce 50.1% of positive pregnancy test are reported before 11 DPO in the i Early Pregnancy Signs 30% i temp mi se povisila iz dana u dan raste kad ustanem mjerim je pa ako neka od vas ima kakav odgovor sem testa zatrudnocu user posted image user posted image muz mi zabranio da ga kupujem user posted image user posted image na dan ovolucij sam imala odnose


Kako ovo misliš? Je li na 16. DC, tj.od prvog dana menstruacije? Ja sam imala onih 66 pts kada sam ostala trudna, ali ti to nije neki relevantan pokazatelj. Prati BT, i koji ti je dan ciklusa danas?
Ako ne budeš ovaj ciklus trudna, a nadam se da hoćeš, trebala bi imati odnose i prije dana O, jer možeš i na FF-u pročitati da je veća vjerovatnoća ostati user posted image recimo uz odnose dva dana prije O, nego na sam dan O (pod uslovom da znaš kada je).

(odgovor članu emma7)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 1:21:57   
emma7
imala sam odnose prije o i na dan o i poslije o pa valjda sam pogodila
16 dana od pocetka menge mi je o mada sam ja osjetila na 18 danu bol O

< Poruku je uredio emma7 -- 9.6.2013 1:24:13 >

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 1:30:40   
emma7
IZVORNA PORUKA: enaaa

emma7 ja evo već 3 mjesec mjerim BTuser posted image
Nisi napisala koji ti je DPO, kada user posted image ne očekuješ i da li si taj dan ili dan prije kada ti je označio O osjetila da te jajnici bole?
Nemoj previše da se oslanjaš na FF, meni je prvi mjesec označio O 14dc, a drugi mjesec 10dc, sad ću baš da vidim kako će sada da označi....ja mjerim prvo živinim toplomjerom, jer mi je on pouzdaniji, a imam i digitalni i on mi uvijek pokaže nižu temp. od živinog, mada na digitalnom izmjerim odmah poslije živinog...nekako mi čudan ovaj dig. jer ne mjeri temp. ni 2 min., a živinim mjerim 5 min., isto kao i ti i ja mjerim ispod jezika, i čitala sam da je pravilno uvijek mjeriti na istoj strani...i da ne zaboravim, meni je 14 dana bila povišena temp. da bi pala 15dc
Nadam se da sam ti bar malo pomogla, želim ti sreću, da temp. nastavi da raste, i da ubrzo ugledaš user posted image


dpo mi je 12 a neocekujem je sada 12 mada mi je neredovna nikad se nezna kad ce doci oznacena o mi je 16 dana od pocetka menge a ja sam osjetila bol na 18 danu
i ja mjerim na istoj strani ispod jezika jos mi stoji temp 36.8 inace uvijek jedva skoci na 36.0 i po ovom njegovom ja sam trudna 65.2% sada koliko mu je vjerovati nezelim se razocarati pricekacu jos malo da vidim hoce li user posted image user posted image i ovaj Early Pregnancy Signs mi je 38pts

< Poruku je uredio emma7 -- 9.6.2013 1:32:39 >

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 7:25:13   
Isha

IZVORNA PORUKA: emma7

imala sam odnose prije o i na dan o i poslije o pa valjda sam pogodila
16 dana od pocetka menge mi je o mada sam ja osjetila na 18 danu bol O


navijam da ste pogodili user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma7)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 14:52:46   
kokouli
Drzim fige da su user posted image uskoro emma7 i sve ostale ,ja nemam zivaca mjeriti tu BT ,al cini mi se da sam vec 2 dana toplija nego inace ,pa bumo vidjeli

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Određivanje ovulacije
9.6.2013 19:27:24   
kokouli
A sto se tice cervikalne sluzi tipa bjelanceta od jajeta ,to cini mi se nikad nisam primjetila ,a ovaj ciklus jesam i prepadnem se skroz ,sta je ,i to 10 ili 11 dan ciklusa al bas kao bjelance ,sada to ne primjecujem osim da je vlazno prilicno ,iako ja godinama pokusavam ostati user posted image prvi put sam vidjela kod sebe takvu sluzavu nit .Naravno ,brzo mi je sinulo da je sve ok ,a dr kaze priprema se priprema .....zato zenice ne opterecujte se ,bice ako bog da ,zelim to i vama i sebi.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Određivanje ovulacije
10.6.2013 10:45:38   
lutkica25
inace vecina zena osjetiovulacijsku bol,ali ima zena koje je i ne osjete,a sto se sluzi tice opet to zavisi od zene do zen neke to i ne primjeti jer se to desava unutra je maternice kod mene se da sluz i vlaznost pojavi par dana prije O a kada je O osjecam se samo vlazno

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *