|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.10.2008 22:43:13   
Lilipop
ma sva sam se od uzbudjenja pobunila, nije 14 DC, nego je 14 DPO..meni user posted image  traje 6 dana, ciklus traje 26-28 dana, ako zakasni onda je to max 30 dana. al nema veze, ona jos nije stigla, a trebala je jucer, spottinga jos nema, samo neko probadanje u jajnicima danas koje je trajalo negde 5 minuta i to. ako do srijedu ne dodje onda radim test, pa sta bude. obecala sam si da se ovaj ciklus necu previse zamarati i opsesirati oko toga, aj me zeznula ona trakica user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odredjivanje ovulacije
19.10.2008 22:44:57   
Lilipop
nije pobunila, nego zabunilauser posted image  sorry

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odredjivanje ovulacije
20.10.2008 15:09:07   
bebana27
ja sam na kalendaru pogledala od kad su mi plodni dani ali mi nije jasno da su mi oni tek 24 ovog mjeseca i traju 9 dana da li je to moguce

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odredjivanje ovulacije
20.10.2008 15:34:00   
ja_naiva
ovo sa ovulacijom je bas komplikacija.... moja mammy ostala trudna 2. dan nakon menstruacije. a ja 25 dan...... s tim da je bas znam kad su plodni dani, blago ziga jedan od jajnika + mala bali do bola.... (sorry, gadno zvuci)

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odredjivanje ovulacije
28.10.2008 8:03:56   
delly
curke pomozite kako da odredim dane ovulacije...inace ciklus mi je 28 dana prosli mj mi je kasnila pa je bilo 32 dana kako da racunam ovaj mjesec 28 ili 32 ..sva sam zbunjenauser posted image

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odredjivanje ovulacije
28.10.2008 8:13:45   
vjestica
to računanje po danima ciklusa ti ništa ne znači, jer uvijek se može desiti da zakasni ili urani ovulacija
radije prati znakove ovulacije - bol u jajniku, plodna sluz, mjeri bazalnu temperaturu ili lh trakice

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odredjivanje ovulacije
28.10.2008 8:23:43   
delly
hvala ti na brzom odgovoruuser posted image user posted image user posted image  znaci samo tako ...ajd valjda ce upalitiuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odredjivanje ovulacije
28.10.2008 20:49:51   
ena0002
Cure pomozite, ako ciklus traje 34 dana, kada bi mogla biti ovulacija user posted image  Mislim uzecu sad ja te LH trakice, ali pretpostavljam da je u tom slucaju ovulacija mozda 18,19 ili cak 20-ti dan user posted image Sto se tice znakova ovulacije-sluz, bol u jajniku i sl., ja sam vam sa tim na vi. Ja to nikako ne mogu skontati. Pokusavala sam ja da pratim sluz i to ali ne ide. Vidjecu kako ce stvari fercerati sa ovim trakicama.
Valjda ce i nama trudilicama nekada osvanuti da vidimo user posted image

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odredjivanje ovulacije
28.10.2008 20:58:10   
vjestica
to je sad samo nagađanje kad bi ti mogla biti ovulacija, ni kod školskog ciklusa od 28 dana, ne mora biti tačno 14 dc ovulacija
uprati malo znakove, obično se osjeti bol u jednom jajniku koja kratko traje (znaš valjda gdje ti je jajnik, ne možeš ga fuliti), plodnu sluz ćeš prepoznati po rastezljivosti, a isto tako možeš svako jutro mjeriti bazalnu temperaturu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odredjivanje ovulacije
29.10.2008 22:56:33   
emy
mm i ja smo se lijepo dogovorili
da ne bi fulali plodne dane jer imam pcos
sto vise uzivanja jedno u drugom svaki dan nakon 10 dc
sto vise puta na dan
najsigurniji nacin
ako upali
javit cu vam

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odredjivanje ovulacije
30.10.2008 12:22:23   
emy
skocila sam sebi u usta sa ovim postom od sinoc
jutros me stomak boli kao pred user posted image
a 10 dc
mislim da mi je rano za plodne dane
dali smo se u akciju
sta da radim sa macom
hocu li je nastavviti piti

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.11.2008 13:33:23   
ona_30
Lijep pozdrav svima,

Ja sam nova ovdje i hvala puno na ovako lijepom i korisnom forumu.

Pokusavam odrediti ovulaciju ali je malo tesko u mom slucaju, jer imam jako neredovne cikluse ( nekada je to 30 dana, nekada 35 ili duze). Kupila sam onaj aparatic maybe baby (jer nema trakica:( ,malo je zbunjujuce za mene, ali evo angazovala sam prijateljicu u Sarajevu da mi pronadje trakice/testove pa valjda ce uspjeti.
Da li neko ima iskustva sa ovim testovima,da li su upjesni u slucaju da je menstrualni ciklus neredovan?

_____________________________

Lako je riječima donositi vatru, buditi njima mržnju i zavist – riječima treba donositi mir. Takve su riječi slične svjetlosti...


(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.11.2008 13:39:46   
budućamama
Dobro nam došla user posted image user posted image user posted image
Koliko sam čula aparatić je u glavnom nepouzdan (prečesto pokazuje plodne/neplodne dane), a lh trakice su pouzdane.
Imaš ih kupiti u apoteci Sarajevo na Dobrinji 2 (tamo pored Merkatora) i koštaju 6,5 KM po komadu (ovo je informacija koju je s nama podijelila forumašica pod nickom "Vještica"), a čula sm da ih ima i kupiti u apoteci Dina na Č vili i da koštaju tamo oko 35 KM -dođe 5 testova u pakiranju.
Sretno ti i pridruži nam se u Čekaonici.   Tamo se u glavnom javljaju trudilice, pa si nam i ti dobro došla user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.11.2008 14:06:58   
ona_30
Hvala puno...vidimo se aBd u Čekaonici,nadam se uskoro.
Zovem prijateljicu u Sa,da mi kupi user posted image
Ja sam inace iz Ze i ako slucajno neko zna da se ovdje mogu kupiti ti testovi (mada sam ja u dosta apoteka trazila),nek' javi.

P.S. Pocela sam piti folnu kiselinu (citala sam jucer na forumu da se preporucuje).

_____________________________

Lako je riječima donositi vatru, buditi njima mržnju i zavist – riječima treba donositi mir. Takve su riječi slične svjetlosti...


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.11.2008 19:32:35   
ena0002
Evo ja sam prije par dana kupila LH trakice na C.Vili, dodje 5 komada i oko 35 KM su. E sad,  u zadnje vrijeme mi ciklus traje od 33 do 35 dana, kako koji mj. Tamo pise da se uzme prosjek od zadnja 3 mj i ima tabela u kojoj pise, u zavisnosti od duzine ciklusa, koji dan treba poceti. Ja sam uzela 33 dana i tamo pise 17 dc da se trakice pocnu koristit. Meni to izgledalo nekako malo kasno i htjela krenuti od 15 dc, ali zaboravilauser posted image user posted image user posted image . Tako da sam jucer uradila prvu trakicu, dakle 16 dc, i ja sva u cudu pokazalo mi dvije crtice i to mi se ucinilo da je ona crtica gdje pise T tamnija, sto znaci ovulacija. Uradim ja i jutros i opet dvije crtice ali kao da su istog intenziteta. Malo me to sve zbunilo user posted image , pa sam skontala kad sam ih vec kupila iskoristicu ih sve, mada tamo pise cim je rezultat pozitivan da treba prekinuti. Sta vi cure mislite?

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odredjivanje ovulacije
13.11.2008 21:15:55   
vjestica
ena bitno je da su obje crtice, to je znači za 24-36 sati ovulacija i kad uhvatiš najveću koncentraciju lh onda je druga crta tamnija od kontrolne
zato ti je jutros bila crtica ali ne tamnija (opada vrijednost lh) a nadam se da nisi radila sa jutarnjim urinom
sutra ako uradiš vjerovatno neće biti crtice ili će biti jako blijeda, tako da mislim da nema potrebe da radiš sutra test
malo sam zabrljala ali se nadam da si shvatila
doduše i ja sam ek početnik sa lh trakicama, ovaj ciklus sam prvi put ih iskoristila i to zato što mi se poremetio ciklus nakon laparo
prva 4 dana nije bilo druge crtice, peti dan se lagano nazirala, i šesti dan je bila tamnija i meni je to bilo dovoljno jer sam ulovila skok lh i prestala sa testiranjem
inače sam trakice kupila u apoteci Sarajevo na Dobrinji i to Ovugnost trakice 1 komad košta 6,15 km, u istoj apoteci imaju i lh trakice drugog proizvođača po cijeni oko 9 km

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odredjivanje ovulacije
14.11.2008 19:30:10   
ena0002
Vjestice hvala na odgovoru, ali ja sve radila sa jutarnjim urinom user posted image . Znaci nesto sam zabrljala user posted image . A je li se to inace ne radi sa jutarnjim urinom? A sta cu, nemam pojma otkud mi to da treba biti jutarnji urin. Radila sam i jutros i kontrolna crta je bila tamnija pa sam skontala da vise ne radim, jer mi je prvi dan kad sam radila ona crtica T bila tamnija. A nema veze, ostale su mi dvije trakice pa cu slj. mj uzeti jos pet pa to fino uraditi. Samo molim te objasni to za urin.
Pozz

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odredjivanje ovulacije
14.11.2008 19:47:03   
vjestica
lh trakice se ne rade sa jutarnjim urinom, nego popodnevnim, odnosno savjetuje se ili oko 11 sati ili poslije podne oko 18 sati (17, 19 nebitno) 2 sata prije testa treba ograničiti unos tečnosti i ne ići u wc
s jutarnjim se ne radi jer je jutarnji najkoncentrovaniji urin i vjerovatno može lažno pokazati veću količinu lh hormona i a cilj je upravo upratiti skok lh
možda nisam dobro objasnila i ja sam nova što se tiče testova, ali u svakoj varijanti su naglasili da se ne rade sa jutarnjim urinom
kad budem imala vremena malo ću detaljnije potražiti o lh trakicama, ovo ti je sad sve što znam

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odredjivanje ovulacije
14.11.2008 19:59:06   
ena0002
Vjestice hvala, ma super si ti to objasnila, skontala sam te sve, samo sto sam ja to eto radila sa jutarnjim urinom. Ma nista onda slj. mj cu to uraditi kako treba. A sad kad malo bolje razmislim, ima to smisla upravo zbog toga da ne bi lazno pokazao.
Hvala puno i pozz user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odredjivanje ovulacije
14.11.2008 20:07:05   
vjestica
a ja se nadam da ti sljedeći mjesec neće trebati lh trakice user posted image user posted image
i da ćeš dočekati user posted image na drugom testu, a ne lh user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odredjivanje ovulacije
15.11.2008 19:57:21   
ena0002
Vjestice hvala na lijepim zeljama, i ja se nadam da cu uskoro vidjeti user posted image , i naravno sve ostale forumasice koje iscekuju user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.7.2009 20:25:53   
mina minka
ima li iko da je iz tuzle i da zna gdje ima tih trakica da se kupe jer ja nikako da ih nadem.javite mi jer ce mi uskoro plodni dani

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.8.2009 9:04:31   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: ale1981
Ja naručila ovo, mini mikroskopić u kojeg stavis slinu, odmah po dizanju iz kreveta, prije pranja zibi, jela ili pića i pokaže ti dal su ti plodni dani! Kaj mislite o tome? Ima ko kakva iskustva? Slično ko naš Maybe Babe!


IZVORNA PORUKA: napolitanka
Čini mi se da je ovaj aparatić sličan tzv. maybe-baby....radi na istom principu, a po maybe baby sam ja stalno imala plodne dane, ali nekom je i uspijevalo...meni nažalost ne ...pozdrav



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.8.2009 11:51:29   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: mina minka

ima li iko da je iz tuzle i da zna gdje ima tih trakica da se kupe jer ja nikako da ih nadem.javite mi jer ce mi uskoro plodni dani
 Ovdje: http://www.accuratepregnancytests.com/ovulation_kit.htmlStizu za sedam dana najkasnije.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odredjivanje ovulacije
8.8.2009 12:03:25   
Latinka
IZVORNA PORUKA: tikica_69

IZVORNA PORUKA: mina minka

ima li iko da je iz tuzle i da zna gdje ima tih trakica da se kupe jer ja nikako da ih nadem.javite mi jer ce mi uskoro plodni dani
 Ovdje: http://www.accuratepregnancytests.com/ovulation_kit.htmlStizu za sedam dana najkasnije.


a mozes i ovdje isto da ih narucis: http://www.saveontests.com/Ovulation.htm


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *